Arama

Sanatçı olmak için çalışmak yeterli midir, yetenek de gerekir mi? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Aralık 2014 Gösterim: 69.862 Cevap: 157
stella - avatarı
stella
Ziyaretçi
23 Kasım 2010       Mesaj #11
stella - avatarı
Ziyaretçi
Sanatçı olmak için sadece çalışmak yeterli değildir.Sanatçı olmak yetenek ister.Buna kanıt olarak Atatürk'ün bir sözünü gösterebilirim."Hepiniz mebus olabilirsiniz, vekil olabilirsiniz, hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz fakat bir sanatkar olamazsınız"
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sanatçı olmak için yetenek önemlimidir
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya lütfen beni duynun öğretmeniz ödev verdi sanatçı olmak için yentenne gereklimidir lüften yazın
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya lütfen cevabını yazın
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence yetenek
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sanatçı olmakiçin ikiside önemli
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
OrginaL - avatarı
OrginaL
Ziyaretçi
25 Kasım 2010       Mesaj #17
OrginaL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Rana AKYAZI adlı kullanıcıdan alıntı

Biz Namık Kemal i.ö.o da 4-a sınıffında iki grup oluşturduk.1. grup Begüm ' ün grubu 2. grup Deniz grubu..
Biz Begüm ' ün grubundayız ve öğretmen 1. gruba bir sanatçı olmak için çalışmak gerekir.2. grubun konusu bir sanatçı olmak için yetenekli olmak gerekir.Ve bizim konumuz hakkında sizden yardım istiyorum..

El işinden bahsediyorsan çalışmak yetmez yetenekte gerekir yaptiğin işi sevmen lasım yoksa iyi yapamazsin. Yada sen bize direk yangi sanat söyle biz sana soyleyelim... Msn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Kasım 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çalışmak önemlidir konusu yani gıcık konu bizde cevap bulamıyorum

sanat icin calismak yeterli ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum nolursunuz 1saatim kaldı sadece arkadaşlar nolur banayardımcı olun kendinize yapılmasını istediğin şeyleri başkasınada sen yap sizin de acil durumunuzda yardım istesniz yardım edilmesini isterdiniz o zaman sizde yardım edinnolurrrrrrrrrrr1 saatim kaldı ve daha hiçbir şey bilmiyorum
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
26 Kasım 2010       Mesaj #19
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

çalışmak önemlidir konusu yani gıcık konu bizde cevap bulamıyorum

sanat icin calismak yeterli ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum nolursunuz 1saatim kaldı sadece arkadaşlar nolur banayardımcı olun kendinize yapılmasını istediğin şeyleri başkasınada sen yap sizin de acil durumunuzda yardım istesniz yardım edilmesini isterdiniz o zaman sizde yardım edin nolurrrrrrrrrrr 1 saatim kaldı ve daha hiçbir şey bilmiyorum

"Ben sanatçı olacağım" diyerek kimse sanatçı olmaz, olamaz. Kişide mevcut bir yetenek vardır ve bu yönde eğilim gösterir. Ancak tek başına yetenek de yeterli değildir. Yeteneği geliştirmenin yolu çalışmaktan geçer. Aksi halde doğuştan gelen bu yetenek, zamanla körelir.
Kısaca ne çalışmak tek başına sanatçı olabilmek için yeterlidir, ne de salt yetenek sanatçı olmayı garanti eder.
Misal bir keman sanatçısı, müziğe yeteneği olmasa bu müzik aletini icra etmeyi zaten düşünmez. Fakat "ben yetenekliyim" diyerek de keman çalmayı başaramaz. Önce onu çalmayı öğrenmesi, ardından günde zamanının büyük bir kısmını keman çalmaya ayırması gerekir. Sanatçı olmak disiplin ve özverili çalışmayı gerektirir. Çünkü sanatçı olmak da bir meslektir ve diğer bütün mesleklerde olduğu gibi mesai gerektirir. Dünyaca ünlü keman sanatçımız Suna Kan buna en iyi örnektir.
Atasözümüzde de olduğu gibi "İşleyen demir pas tutmaz".

Yukarıda basitçe anlatmaya çalıştım. Bundan yola çıkarak münaranızı hazırlayabilirsiniz. Başarılar dilerim.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Kasım 2010       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Canım.Sanatçı olmak için çalışmak önemlidir.Çünkü sanatçı kendini geliştirerek yüksek yerlere kadar gelebilir.Eğer sanatçı olmak istiyorsan çalışmadan bir şey yaparsan sen sanatçı olamazsın.Ve onun pişmanlığını çekersin.Ama eğer çalışırsan kazanırsın ve çalışmanın değerini anlarsın.Sanatçı olmak için çalışmak bunun için önemlidir.Hadi bu fikir sana hayır getirsin.Hiç şüphen olmasın.Çünkü bize de bu soruyu sordular.Ben bunu jürilerin önünde söyledim.Ve ben kazandım.İyi dersler.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.