Arama

Dünya dışındaki gezegenlerde hayat var mıdır? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Eylül 2013 Gösterim: 23.459 Cevap: 30
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2012       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
NERDEN BİLİYORSUNUZ. DÜNYA GİBİ HATTA DAHA BÜYÜK BAŞKA GEZEGENLERDE VAR.BENCE SADECE DÜNYADA HAYAT YOK DÜNYADA HAYAT VARSA ORDA NİYE OLMASIN. BUNU ŞUAN ALLAH'TAN BAŞKA KİMSE BİLEMEZ..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2012       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
21 aralıkta kıyamet kopmayıcak diyen hocam. Haklısınız bu iddaaya bende gülüyorum fakat gezegenler dünyamızın önüne geçicek diyorlar yani ay tutulması gibi birşey fakat daha etkili ben kıyamet kopcak demiyorum ona inanmıyorum zaten. Ama eğer gezegenler dediğim gibi dünyamızın önüne geçerse dünyamızın mı güneşin mi işte bunu bilmekte büyük birşey. İyi günler diliyorum
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bilimadamlarına göre daha hayat bulamamışlar ama bir gezegenleren birinde su bulmuşlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Şubat 2013       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ilginç bir teoriye göre deprem ve sellerin nedeni bilinmeyen başka bir gezegenin yaklaştığını söylüyor.Bu teori tamamen saçmalık değil belki inanmayacağınız yanları vardır ama tüm teorilerin kanıtıda var.
" İncil " ' deki yazılanlara göre Hz. İsa 2000 bin yıl sonda tetrar hayata dönecek ve dünyüya gelecek
" Tevret " ' danda alıntılar alan bilim insanları bu teoriyi doğruluyor, fakat hala bağzı soruların yanıtı yok burudan anlaşılan Yeni bir gezegen dünya yörüngesinde olmayan bir gezegen Bizim Yörengemize doğru yaklaşmakta.

her kisen boş sacmalıklarla kafanı doldurma inanacaksan yüce kitabımızıza inan ve dogru şekilde incelemeye calış her şryin cevabı var orada
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2013       Mesaj #25
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Başka gezegenlerde hayat kaçınılmaz bir gerçek'

• fileashx?FileID189539&ampWidth292&ampHeight0&ampBlackWhiteFalse&ampQuality80

Dünyanın önde gelen gökbilimcisine göre, uzayda dünya gibi trilyonlarca gezegen bulunuyor ve bu da dünya dışında da yaşam bulunmasını kaçınılmaz kılıyor.

Yeryüzünde yaşamın sadece bir kez meydana gelen garip bir kaza sonucu ortaya çıktığı sanılıyordu.
Ama bilimadamları şimdi kainatta canlı organizmalar kaynadığı sonucuna varıyor.
Bu fikir değişikliğine neden olan şey ise, uzayda dünya gibi yaşanması mümkün olan gezegen sayısının çokluğu.
Washington D.C.'deki Carnegie Enstitüsü'nde görev yapan gökbilimci Alan Boss, kainatta yeryüzü özelliğinde trilyonlarca yıldız bulunuduğunu söyledi.
Bu nedenle bilimadamı kainatın var olduğu, milyarlarca yıl boyunca başka bir gezgende de hayatın gelişmiş olmasının "kaçınılmaz" olduğunu belirtti.
Dr. Boss, "Eğer yaşanılabilir bir gezegen varsa ve bu gezegen birkaç milyar yıl boyunca evrim geçirmişse, buralarda bir tür hayat oluşması kaçınılmazdır" dedi.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Şubat 2013       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evet olabilir hem o yok diyenler nerden biliyo bunun istapatını imkanım olursa yaparım ama doktorluğu kafama takmış bulunuyorum Msn Happy ama emin olduğum tek bir şey var oda UZAY VARDIR FAKAT İÇİNDE YAŞANIN OLUP OLMADIĞI DAHA KANITLANMADI Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mart 2013       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Teamoore adlı kullanıcıdan alıntı

Diğer hangi gezegende hayat ihtimali var?

yok ama bizim gözle göremeyeceğimiz marsta küçük canlılar varmış bunu öğretmenden öğrendim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mart 2013       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bencede hayat yoktur ama emin olmadan kesin bir cevap vermek de pek doğru bişey değil ya vardır ya yoktur bunu iyice en ince detaylarına göre araştırmak lazım.
melisa sözen - avatarı
melisa sözen
Ziyaretçi
14 Mayıs 2013       Mesaj #29
melisa sözen - avatarı
Ziyaretçi
bence vardır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Haziran 2013       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
n
den uzuayda nefes alamyız bn bilmiyoruum bu yüzden bu raya yazdım.