Arama

İnsanlık nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Mayıs 2014 Gösterim: 12.569 Cevap: 6
opş - avatarı
opş
Ziyaretçi
14 Aralık 2010       Mesaj #1
opş - avatarı
Ziyaretçi
insanlık ile bilgi verin lütfen
EN İYİ CEVABI kara_melek verdi
İnsanlık nedir???

Sponsorlu Bağlantılar
İnsanlık başkalarının yüzüne dost görünüp arkasından kuyusunu kazmak mı ?? Yoksa insanların başarısını kıskanıp ona bazı yollarla daha çok başarılı olmasına engel olmak mı... İnsanlık huzurun olduğu yerde huzursuzluk yaratmak mı ??? Haksız yere insanlara iftira atmak ve onları dostlarına küçük düşürmek mi ??? İnsanlık düşene birde ben vurayım mı demek yoksa elini uzatım düşeni kaldırmak mıdır ????

İnsanlığımızı kaybettimiz yerde dostlarımızı, arkadaşlarımızı, hayatımızı kaybettimiş oluyoruz... Ne kadar kabullenmesekte etraftaki insanlara zarar verdiğimizde çevremizdeki dostların teker teker kaybedildiğini görmezden geliyoruz.... Herşey Sadece çok kazanmak hırsından öne çıkıyor... İnsanlara yardım ederek onlara huzurlu bir hayat yaşamasına yardımcı olarak çevredeki dostluk zincirini genişleteceğimiz yere tersini yaparak bu zinciri daraltıp nefes alınmayacak bir hale getiriyoruz... Belki kendimizi değil ama etraftakinlerin bundan etkilenmesi ve onlara zarar vermemize neden olabiliyoruz...

Şimdi Geçmişe Bakın ve Düşünün Hak Yediğiniz Yerde Durun ve Yaptığınız Yanlışları Düzeltmeye Çalışın....

Bir Dost kazanmak o kadar kolay değil ama kaybetmek ise 1 saniyelik olay...

İnsalığımızı, dostluklarımızı ve en önemlisi dostlarımız kaybetmeyelim....

İnsan olmak o kadar kolay değil insanlık başka bişey... aramızdaki insan kılığına girmiş yaratıkları kendimizden ve çevremziden uzaklaştıralım....

İnsan sevilince ve sevince güzeldir....
pesimist - avatarı
pesimist
Ziyaretçi
14 Aralık 2010       Mesaj #2
pesimist - avatarı
Ziyaretçi
İnsanlık nedir

Sponsorlu Bağlantılar
İnsanlık insanı insan yapan duyguları hissetmektir. Dini,dili,ırkı ne olursa olsun insan her yerde insandır. Ağlamak tüm insanlara mahsus bir duygusal tepkidir. İnsanı insan yapan insani duygular evrenseldir. İnsanlık ne değildir ise önce insan olduğunu unutmaktır. Hissetmeden ruhsuz yaşamaktır ve en önemlisi kendi insanlığını unuttuğu için karşısındakilerin de insan olduğunu unutmaktır.

Ayrıca:İnsanlık Nedir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İnsanlık nedir

İnsanlık insanı insan yapan duyguları hissetmektir. Dini,dili,ırkı ne olursa olsun insan her yerde insandır. Ağlamak tüm insanlara mahsus bir duygusal tepkidir. İnsanı insan yapan insani duygular evrenseldir. İnsanlık ne değildir ise önce insan olduğunu unutmaktır. Hissetmeden ruhsuz yaşamaktır ve en önemlisi kendi insanlığını unuttuğu için karşısındakilerin de insan olduğunu unutmaktır.

aşkk
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mayıs 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
RoyaLWolt - avatarı
RoyaLWolt
Ziyaretçi
7 Mayıs 2012       Mesaj #5
RoyaLWolt - avatarı
Ziyaretçi

Tarihsel anlamda; 36 bin yıl önce araç yapmaya başlayan Homo-Sapiens ile çağdaş insan arasında ki yaşanmışlıkların toplamıdır.

Psikolojik anlamda; zeka olarak diğer türlerden üstün olduğundan ötürü davranışsal olarak hükmetme yetisini geliştirmiş organizmadır

Coğrafi anlamda; Galakside ben-merkezci sahiplenici ve bencil konumlarda yaşar.

Hukuksal anlamda; özgürlükçü köledir.
kara_melek - avatarı
kara_melek
Ziyaretçi
7 Mayıs 2012       Mesaj #6
kara_melek - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
İnsanlık nedir???

İnsanlık başkalarının yüzüne dost görünüp arkasından kuyusunu kazmak mı ?? Yoksa insanların başarısını kıskanıp ona bazı yollarla daha çok başarılı olmasına engel olmak mı... İnsanlık huzurun olduğu yerde huzursuzluk yaratmak mı ??? Haksız yere insanlara iftira atmak ve onları dostlarına küçük düşürmek mi ??? İnsanlık düşene birde ben vurayım mı demek yoksa elini uzatım düşeni kaldırmak mıdır ????

İnsanlığımızı kaybettimiz yerde dostlarımızı, arkadaşlarımızı, hayatımızı kaybettimiş oluyoruz... Ne kadar kabullenmesekte etraftaki insanlara zarar verdiğimizde çevremizdeki dostların teker teker kaybedildiğini görmezden geliyoruz.... Herşey Sadece çok kazanmak hırsından öne çıkıyor... İnsanlara yardım ederek onlara huzurlu bir hayat yaşamasına yardımcı olarak çevredeki dostluk zincirini genişleteceğimiz yere tersini yaparak bu zinciri daraltıp nefes alınmayacak bir hale getiriyoruz... Belki kendimizi değil ama etraftakinlerin bundan etkilenmesi ve onlara zarar vermemize neden olabiliyoruz...

Şimdi Geçmişe Bakın ve Düşünün Hak Yediğiniz Yerde Durun ve Yaptığınız Yanlışları Düzeltmeye Çalışın....

Bir Dost kazanmak o kadar kolay değil ama kaybetmek ise 1 saniyelik olay...

İnsalığımızı, dostluklarımızı ve en önemlisi dostlarımız kaybetmeyelim....

İnsan olmak o kadar kolay değil insanlık başka bişey... aramızdaki insan kılığına girmiş yaratıkları kendimizden ve çevremziden uzaklaştıralım....

İnsan sevilince ve sevince güzeldir....
ben - avatarı
ben
Ziyaretçi
22 Mayıs 2014       Mesaj #7
ben - avatarı
Ziyaretçi
İnsanlık insanı insan yapan duyguları hissetmektir. Dini,dili,ırkı ne olursa olsun insan her yerde insandır.İnsanı insan yapan in
sani duygular evrenseldir.
ağlamak,gülmek,kızmak,sinirlenmek,mutlu olmak,acımak gibi duygular insana mahsus şeylerdir.bu duyguları her insan hissedebilir.yani bunlar evrenseldir.kızmak sadece Türk'lere veya başka bir millete ait değildir.bu duyguyu ve tüm duyguları her insan hissedebilir.
insanlık ölürse insanlar duygusuz, canlı varlıklar olurlar.herkes ruhsuz,hayalet gibi varlıklar olur.insanlar sevinmez,acımaz,taş kalpli canavarlar olup çıkarlar.bunları göz önünde bulundurursak böyle insanları bulmak pek de zor olmasa gerek.