Arama

Monitördeki görüntü sorunu için ne yapmalıyım?

Güncelleme: 26 Ocak 2013 Gösterim: 4.903 Cevap: 6
cihad1299 - avatarı
cihad1299
Ziyaretçi
10 Ocak 2011       Mesaj #1
cihad1299 - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,

Sponsorlu Bağlantılar
Beni çileden çıkaran sorunum şu: Abimin 2004'te aldığı Pentium 4, masaüstü bir bilgisayar vardı.
Abim yeni bilgisayar alınca o antika PC de bizde kaldı. Uzun bir süredir kullanmıyorduk ama 2-3 ay önce
iki bilgisayar olsun diye kuralım dedik. Formatını attık, driverlerini falan yükledik. Bilgisayarı kurmadan önce de bir süre kullanmıştık ama o zamanlar hiçbir sorun vermeden çalışıyordu
ama kurduktan sonra, monitörde bozulmalar olmaya başladı. Monitörde garip çizgiler, şekiller çıkıyor; ekran ara ara kararıyor, bazen donuyor; bazen
de birdenbire görüntü kayboluyor ve LED flash yapmaya başlıyordu. Bilgisayara reset attığımda da kasadan uzunca bir bip sesi geliyor, bu sefer hem monitör
hem kasanın ışıkları yanıp sönmeye başlıyordu; görüntü hiç gelmiyordu. Güvenli modda bu sorunların hiçbirini vermiyor, biz de mecburen şimdilik güvenli modda giriyoruz. Ama böyle de nereye kadar?
Ekran kartı driverlerini yeniden yükledim, güncelledim (Zaten ekran kartı baya' bi' eski: Nvidia MX440 AGP); belki RAM'lerde bir sorun vardır diye RAM'lerin yerini değiştirdim
ama nafile... Sorun ekran kartında mı yoksa monitörde mi, onu da çözemedim.

İki-üç kere format attım, ilk başlarda sorun vermiyordu ama daha sonra, yine aynı şeyi yapmaya başladı. Ne yapmam lazım, arkadaşlar?Msn Thinking Bu sorun beni iyice deli etti! 8o|Yardımcı olursanız çok sevinirim. Forumlarla pek alâkam
olmadığı için ne yazacağımı tam bilemedim, mazur görün.

Şimdiden teşekkürler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bugun garip garip çizgi ve şekiller bendede çıktı sanırrım ısınmıştır dedim ama pc açılırken hep bu oluyor napıyım söyleyin dermanınıza söyleyin lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Sponsorlu Bağlantılar
özqür - avatarı
özqür
Ziyaretçi
30 Mayıs 2011       Mesaj #3
özqür - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayarı açmak için fişi taktığımda monitörün ekranında tam ekranı kaplayacak şekilde bir kaç farklı renk çıkıyor bilgisayar çalışırken her şey normal bilgisayarı kapattığımda kasa kapanıyor fakat monitör kapanmıyor ve ilk fişi taktığım gibi ekranda yine değişik renkler beliriyor aynı bağlantı kabloları ile farklı monitörde denedim sorun olmadı.Kasa ile monitör bağlantılarını söküp sadece monitörün fişini prize taktım yine ekranda dediğim sorun oldu

SORUN NE ARKADAŞLAR BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİ
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
31 Mayıs 2011       Mesaj #4
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
cihad1299 adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba arkadaşlar,

Beni çileden çıkaran sorunum şu: Abimin 2004'te aldığı Pentium 4, masaüstü bir bilgisayar vardı.
Abim yeni bilgisayar alınca o antika PC de bizde kaldı. Uzun bir süredir kullanmıyorduk ama 2-3 ay önce
iki bilgisayar olsun diye kuralım dedik. Formatını attık, driverlerini falan yükledik. Bilgisayarı kurmadan önce de bir süre kullanmıştık ama o zamanlar hiçbir sorun vermeden çalışıyordu
ama kurduktan sonra, monitörde bozulmalar olmaya başladı. Monitörde garip çizgiler, şekiller çıkıyor; ekran ara ara kararıyor, bazen donuyor; bazen
de birdenbire görüntü kayboluyor ve LED flash yapmaya başlıyordu. Bilgisayara reset attığımda da kasadan uzunca bir bip sesi geliyor, bu sefer hem monitör
hem kasanın ışıkları yanıp sönmeye başlıyordu; görüntü hiç gelmiyordu. Güvenli modda bu sorunların hiçbirini vermiyor, biz de mecburen şimdilik güvenli modda giriyoruz. Ama böyle de nereye kadar?
Ekran kartı driverlerini yeniden yükledim, güncelledim (Zaten ekran kartı baya' bi' eski: Nvidia MX440 AGP); belki RAM'lerde bir sorun vardır diye RAM'lerin yerini değiştirdim
ama nafile... Sorun ekran kartında mı yoksa monitörde mi, onu da çözemedim.

İki-üç kere format attım, ilk başlarda sorun vermiyordu ama daha sonra, yine aynı şeyi yapmaya başladı. Ne yapmam lazım, arkadaşlar?Msn Thinking Bu sorun beni iyice deli etti! 8o|Yardımcı olursanız çok sevinirim. Forumlarla pek alâkam
olmadığı için ne yazacağımı tam bilemedim, mazur görün.

Şimdiden teşekkürler...

Sorun ekran kartınızın driverlarında olması kuvvetle muhtemel.
İşletim sisteminizin güncellemelrini kontrol edin drect x yazılımını güncelleyin.

Nedenmi eğer ekran kartı bozuk olsa güvenli moddada sorun cıkartır bu ekran kartınızı temize çıkartır.
Geriye donanım anakart desek yine aynı sekılde sorunlu olsalardı guvenlı modda calısmazlardı.

Geriye işletim sisteminiz kaldı.
Güvenli modda işletim sistemi minimum ihtiyac gereksinimi ile donanım aygıtlarını yukler. Örneğin yeni bir ekran kartı aldığınızda işletim sisteminize yeni driverları tanıtmadıgınız halde görüntü alabiliyoruz yani saf hliyle kurulumu geliyor. İşte bunun gibi siz güvenli modda sorun yasamıyorsunuz ne zaman normal actığınızda full driverlar yukleniyor işte sorununuz orda baslıyor buda bize donanım kaynaklarınıza ait sürücü driverların ya uyumsuz yada güncel olmayan işletim sistemine adapte olmadığını gösterir.
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
31 Mayıs 2011       Mesaj #5
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bugun garip garip çizgi ve şekiller bendede çıktı sanırrım ısınmıştır dedim ama pc açılırken hep bu oluyor napıyım söyleyin dermanınıza söyleyin lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

.Topraklı priz kullanın
Alıntı
özqür adlı kullanıcıdan alıntı

Bilgisayarı açmak için fişi taktığımda monitörün ekranında tam ekranı kaplayacak şekilde bir kaç farklı renk çıkıyor bilgisayar çalışırken her şey normal bilgisayarı kapattığımda kasa kapanıyor fakat monitör kapanmıyor ve ilk fişi taktığım gibi ekranda yine değişik renkler beliriyor aynı bağlantı kabloları ile farklı monitörde denedim sorun olmadı.Kasa ile monitör bağlantılarını söküp sadece monitörün fişini prize taktım yine ekranda dediğim sorun oldu

SORUN NE ARKADAŞLAR BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİ

Sanırım monitorunuzun uyku modu / standbye devresinde sorun var.Muhtemel monitor ilerde arıza verebilir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,

Geçenlerde görüntü kablosunu kasaya bağladığım yuvayı kasının içine kaçırdım.Ardından kasayı açıp eski yerine taktım fakat bu sefer kablonun iki vidasının gireceği yuvalardan biri koptu.Bende kabloyu yuvasına bir vidayla bağladım.Şimdi de ekranda ki bazı renkler gösterilemiyor.Kasa Casper Nirvana..Monitörse AOC..Ne yapmam gerekir ?..

Şimdiden teşekkürler..

Kablo VGA(http://www.koodmaxbayi.com/image/data/vgakablolar/1336921933960_buyuk_2.jpg)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2013       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benq fp92w tipli monitörümü açınca açılış ekranından hemen sonra kapanıyor. 2 bilgisayarımda da denedim fakat ikisinde de çalışmadı ?