Arama

İş kazası geçirdim, ne yapmalıyım?

Güncelleme: 11 Ekim 2013 Gösterim: 3.687 Cevap: 6
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ağustos 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm 13.05.2011.tarihinde işkazası geçirdim sol gözüme metal çap saplandı işyeri özel dünyagöz hastanesinde ameliyatımı yaptırdı fakat gözümde yüzde doksan görme kaybı oldu 2kinci bir ameliyat yapılması kerekiyor ama işyeri bu ameliyat pahalı olduğundan sigortada yaptır diyo bu ameliyatı istanbulda 2 hastane yapıyormuş cerrah paşa ve kartaldaki sigorta ama buralardan randevu alamıyorum işverenim hasteneye gidip geliyorum diye iş kaybı oluyordiye baskı yapıyor bana istifanı verdiye ben şimdi budurumda neyapa bilirim mahkemeye versem ne sonuç elde ederim
Sponsorlu Bağlantılar
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
8 Ağustos 2011       Mesaj #2
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

slm 13.05.2011.tarihinde işkazası geçirdim sol gözüme metal çap saplandı işyeri özel dünyagöz hastanesinde ameliyatımı yaptırdı fakat gözümde yüzde doksan görme kaybı oldu 2kinci bir ameliyat yapılması kerekiyor ama işyeri bu ameliyat pahalı olduğundan sigortada yaptır diyo bu ameliyatı istanbulda 2 hastane yapıyormuş cerrah paşa ve kartaldaki sigorta ama buralardan randevu alamıyorum işverenim hasteneye gidip geliyorum diye iş kaybı oluyordiye baskı yapıyor bana istifanı verdiye ben şimdi budurumda neyapa bilirim mahkemeye versem ne sonuç elde ederim

öncellikle geçmiş olsun dileklerimi iletirim sen bu konu üzerinde bence dur ve sakın istifanı verme senin zararını peki kim karşılayacak yani bence araştır ve hakkını savun derim eğer ameliyat için ise cerrahpaşa bence daha iyi ve bunun için gece 12 den sonra ara ulaşabilirsin belki allah acil şiflar versin iş veren bırak kandi seni çıkarsın ve tazminatını böylece alabilirsin bunu için birde sağlık bakanlığına olmasa bir araştır ve dilekçe ver maduriyetini bildir derim
Sponsorlu Bağlantılar
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ağustos 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm öncelikle cevabınız için tşk ederim işyeri beni işten atamıyor tedavi sürecim olduğundan fakat baskıyapıyorlar enpis işlereveriyorlar yıldırmak için bende direniyorum şimdi mahkemeye verecem diye beni boluda kendi göz doktoru akrabalarına gönderip muayne ettirmek istiyorlar buradan ropor alacaklarmış bende gitmek istemiyorum istrahat paramı almak için 30 dakika işe geç ğittimdiye mazeret raporu tuttular yani elinden geleni yapıyorlar yıldırmak için geçengün beni tehditte ettiler sen kimsin bize zorluk çıkartıyorsun diye
Son düzenleyen Efulim; 8 Ağustos 2011 10:39 Sebep: Kişisel adres silindi.
nötrino
Yasaklı
9 Ağustos 2011       Mesaj #4
Yasaklı
İş kazası geçiren işçinin,hukuki anlamda yasal hakları vardır Siz bu haklarınızı bilir ve diretirseniz işveren size bu kadar baskıda bulunamaz Sizin bu konudaki yasal haklarınızı bilmemeniz işvereninizin işine geliyordur haliyle...Bir defa iş kazası geçirdiğiniz andan itibaren işveren bu durumu bulunduğunuz bölgedeki savcılığa ya da o bölgedeki yetkili amirlere bildirmek zorundadır Bundan sorumludur Bunun yanında SGK'ya da iki gün içinde durumu yazı ile bildirmek durumundadır Hiç bildirmezse ya da eksik bildirirse bu durumun olumsuz sonuçlarından kendisi kanunen sorumlu tutulur.Ayrıca bir işçinin,işverene dava açabilmesi için 10 yıllık bir süresi vardır. Bu süre içerisinde işçi istediği zaman iş kazası ile ilgili dava açabilir İşverene,maddi ve manevi tazminat davası açarak hukuksal yollardan hakkını arayabilir.Siz hakkınızı alacağınızı ve bu konuda kararlı olduğunuzu işyerine bildirin yasal haklarınızın bilincinde olduğunuzun farkına varmalarını sağlayın Bu süreçten sonra isteselerde,istemeselerde yasal haklarınızı size sağlamak zorunda kalacaklardır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba 3 ay once ıs kazası gecırdım sag ayak bılegım uc yerınden kırıldı agır kırık durumunda suan kontrol altındayım ıs yerı herhan gı bı tazmınat felan odemedı ama hastaneye goturup getırıyorlar ufak tefek ıhtıyaclarımı karsılıyorlar benım her hangı bı hak talebınde bulunmam gerekıyormu veya yapmam gereken bı sey varmı bu konuda bılgı almak ıstıyorum
MUSTAFA CELEP - avatarı
MUSTAFA CELEP
Ziyaretçi
31 Ekim 2012       Mesaj #6
MUSTAFA CELEP - avatarı
Ziyaretçi
BEN MUSTAFA CELEP BEN İŞ KAZASI GEÇİRDİM 7 15 20011 TARİHİNDE SAG GÖZÜZÜMÜ KAYBETTİM SOL GÖZÜMDEDE GÖRME BOZUKLUGU VAR MESLEGİM KAYNAKÇI OLDUGU İÇİN İŞ YAPAMIYOMRUM HASTANEDE TEDAVİ GÖRDÜM EMEKLİLİGE BAŞ VURDUM DOKTORLAR MUAYENE ETMEDEN TEK SEFERDE 18 AY RAPOR VERİLDİ KANUNEN BU RAPOR TEK SEFERDE VERİLEMEZMİŞ EMEKLİ OLAMIYORUM MADURUYETİMİ BİLDİRİRİM TELEFON NUMARAM BUDUR 05386236860
rMisafir - avatarı
rMisafir
Ziyaretçi
11 Ekim 2013       Mesaj #7
rMisafir - avatarı
Ziyaretçi
ben iş kazası gecirdim orta parmağim ucudan yüğsük parmağıda ucunda his kaypı var iş yer iş kazas olarak bildirmemiş ben orda on gün çalştim am bir ay sıkortam var benim haklarm ne yardım