Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Ocak 2012  Gösterim: 10.972  Cevap: 2

Intel® Rapid Depolama Teknolojisi nedir, ne işe yarar?

22 Ocak 2012 13:14       Mesaj #1
Bessonnitsa - avatarı
VIP VIP Üye
5883d1269605548 intel rapid storage technology update intel rapid2

Arkadaşlar, benim bilgisayarımda Intel® Rapid Depolama Teknolojisi adı altında teknolojiden bir haber program var. Ne işe yarar bu Intel® Rapid Depolama Teknolojisi? Biraz araştırdım pil ömrü için avantajlarından filan bahsediyordu. Bu teknolojiyi kullanıcının yararları bakımından avantaj ve dezavantajlarına göre anlatır mısınız? Ne yönü ile ile iyi ne yönü ile kötü gibi! Teşekkürler ...
EN İYİ CEVABI Rower verdi
İntel Rapid Depolama Teknolojisi nedir?

Intel’in geliştirdiği bir RAID implementasyonudur.
Sponsorlu Bağlantılar
Normal RAID mantığının dışına çıkmadan bir kaç geliştirme (aynı disk üzerindeki partitionların farklı RAID cihazlarına atanabilmesi gibi) sağlıyor.


Intel Depolama Denetleyicileri için işlevsellik sağlamak üzere tasarlanmıştır. Sürücü, Dahili Komut Sıralama ile gelişmiş Seri ATA (SATA) disk performansı sağlar.


  • Avantajları: Verilerin ana sürücü ile kurtarma sürücüsü arasında nasıl kopyalanacağını daha iyi denetlemenizi sağlar; birim güncelleştirme işlemini hızlandırır (yalnızca son güncelleştirme işleminden sonra ana sürücüde yapılan değişiklikler kurtarma sürücüsüne kopyalanır); üye sabit diskteki veriler Windows* Gezgini’nde görüntülenebilir.
  • Dezavantajları: Birim kapasitesi artırılamaz.
  • Kullanım alanları: Mobil sistemler için kritik verilerin korunması; ana sürücünün önceki ya da varsayılan durumuna hızla döndürülmesi.Rower tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
22 Ocak 2012 16:40       Mesaj #3
Bessonnitsa - avatarı
VIP VIP Üye
Bilgi için teşekkürler ...


Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç