Arama

Bluetooth programı nasıl çalıştırılır?

Güncelleme: 5 Ekim 2012 Gösterim: 1.786 Cevap: 1
ZeRqAnA - avatarı
ZeRqAnA
Ziyaretçi
5 Ekim 2012       Mesaj #1
ZeRqAnA - avatarı
Ziyaretçi
Bluetooth'umu pc ye taktım bluetooth 2.0 programını indirdim ama çalıştıramıyorum acil bir cevap verseniz ??
Sponsorlu Bağlantılar
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
5 Ekim 2012       Mesaj #2
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
Alıntı
ZeRqAnA adlı kullanıcıdan alıntı

Bluetooth'umu pc ye taktım bluetooth 2.0 programını indirdim ama çalıştıramıyorum acil bir cevap verseniz ??

Bluetooth Nasıl Çalışır
Bluetooth ağları datayı düşük güçlü radyo dalgaları şeklinde iletir. 2.45 gigahertz ( gerçekte 2.402 GHz ve 2.480 GHz arasında ) frekansında haberleşir. Bu frekans bandı uluslararası anlaşmalarla endüstriyel, bilimsel ve tıbbi cihazların kullanımı için ayrılmıştır.
Sponsorlu Bağlantılar

Bluetooth aynı anda 8 cihaza kadar bağlantı kurabilir. 10 metre yarıçap içinde olmaları gerektiği için birbirlerinin sinyallerine karışacakları düşünülsede bu olmayacaktır. Çünkü bluetooth spread-spectrum frequency hopping olarak bilinen bir yöntem kullanarak bir cihazın aynı anda birden fazla yayın yapmasını sağlar. Bu teknikte önceden verilen frekans aralık değerlerine sahip, 79 bağımsız frekans vardır ve bunlardan biri rastgele seçilir. Birinden diğerine düzenli olarak değişir. Bluetooth’ un bu şartlarında transmiter bir saniyede 1600 kez frekans değiştirir. Böylece daha fazla cihaz sınırlı radyo frekans dilimini tam olarak kullanabilir. Her Bluetooth vericisi spread-spectrum iletimini otomatik olarak kullandığı için iki vericinin aynı frekansa sahip olması muhtemel değildir. Bu teknik aynı zamanda diğer cihazlarla olabilecek sinyal karışmalarınında önüne geçer. Başka cihazlarla bir çakışma olsa bile frekans saniyede 1600 kez değiştiği için sinyal üzerinde farkedilir bir etkisi olmayacaktır.
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....