Arama

Korno hakkında bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 5 Ocak 2014 Gösterim: 2.786 Cevap: 2
ByKatliam - avatarı
ByKatliam
Ziyaretçi
9 Aralık 2012       Mesaj #1
ByKatliam - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar lütfen yardım edermisiniz korno aletinin yöresi çalınış şekli kullanıldığı yerler yapısal ve teknik özellikleri araştırdım bulamıyorum müzik ödevim aranızdan bilen varsa sölesin Msn Cry
Sponsorlu Bağlantılar
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2012       Mesaj #2
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Korno, obua ailesinin bir üyesidir 15 oktav daha tiz olduğu için alto obua da denmektedir Şekli genellikle obuaya benzer olup, orkestra’da 3 obuacı tarafından çalınmaktadır
Tarihçe:
Sponsorlu Bağlantılar
Korno’nun ilk prototipleri 17yy sonundan önce ortaya çıkmıştır Bu aletler kıvrık boynuz biçiminde, deri kaplı ve gövdesi delikliydi Delikler, parmakların açılımını kapsayacak bir açı ile yerleştirilmişlerdi Johan Sebastian Bach tarafından kullanılan Oboa da Caccia (Av obuası) nın, kornonun çok benzeri olduğuna inanılmaktadır Karanlık ve yaslı sesi, Hector Berlioz, Peter Ilich Tchaikovsky ve Richard Wagner gibi besteciler tarafından öne çıkarılmıştır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2014       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bahsedilen enstrüman İngiliz kornosu da denen korangle dir. yazıldığı gibi okunur. obua ailesinin ferdidir. Fakat ödevde sorulan korno; Fransız kornosu (French horn)dur. Bu şekilde araştırılırsa daha uygun olur. eski konu olduğunu görüyorum fakat yanlış bilgi akıllarda kalmasın. iyi günler