Arama

Telefon açılıp kapanıyor. Sorun ne olabilir?

Güncelleme: 10 Nisan 2020 Gösterim: 1.932 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Nisan 2020       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle telefonum Nokia 6300 model bir telefon. Daha öncesinde telefonun internetinden oyun yükleyip oynuyordum (10 taneye yakın oyun vardı). Telefonu şarjdan çıkardım ve başka bir prize adaptörünü takıp şarj etmeye başladım. Ancak telefon kapandı. Ve açılmadı. Şarjının tamamen bittiğinden emin olduktan sonra telefonu şarja taktım ve açma tuşunu basılı tuttum (Telefonun bataryasını çıkarıp tekrar taktım). Telefon açıldı ve PIN kodunu girmemi istedi. Ben de girdim. Nokia açılma sahnesinden sonra güvenlik kodunu girdim ve telefon saati ayarlamamı istedi (Bu arada duvar kağıdı Nokia'nın orijinal duvar kağıdı olan mavi duvar kağıdıydı). Tam saati ayarlayacakken telefon birdenbire açılıp kapanmaya başladı. 4 kez tekrarlandı bu durum. Sonra telefon kapandı. Tekrar açmaya çalıştım yine aynı durum. Telefon sistemini mi sildi anlayamadım. Siz bunun hakkında bir şey biliyorsanız benimle paylaşabilir misiniz?
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
mehmetciftci - avatarı
mehmetciftci
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2020       Mesaj #2
mehmetciftci - avatarı
Kayıtlı Üye
Merhaba Misafir,
Yaşadığın durum Nokia 6300 gibi eski model telefonların batarya çıkarıp takılmasından sonra meydana gelen tarih saat ayarlama gereği duyulan bir cihaz. Cihaz, açmaya çalışırken ki verdiğin komutları önbelleğinde tutmuş olabilir ve bu yüzden komutları gecikmeli olarak yerine getirdiği için gecikmeli olarak 4 kez tekrar etmiş olabilir. Başka prizden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ve de Nokia gibi telefonların bozulma olanağının düşük olacağının altını çizmeden olmaz. Cihaz en kısa sürede kendine gelir diye düşünüyorum.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.