Arama

MSN Hata Kodu 80048820 Windows Live Messenger Hatası - Sayfa 13

Güncelleme: 30 Haziran 2012 Gösterim: 316.149 Cevap: 229
hasan15 - avatarı
hasan15
Ziyaretçi
15 Eylül 2008       Mesaj #121
hasan15 - avatarı
Ziyaretçi
ne zman açılcak ???
Sponsorlu Bağlantılar
criminal1 - avatarı
criminal1
Ziyaretçi
15 Eylül 2008       Mesaj #122
criminal1 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
criminal1 adlı kullanıcıdan alıntı

ben bu işlemi yapdıktan sonra bile düzlemedi...

Sponsorlu Bağlantılar
hata kodu: 80048820

genişletilmiş hata kodu: 80048411

başka bi hata kodu ise: 8100030d

bunlar nedemek? ve sorunum şçyle "sorun gider" i tıkladığımda Sistem dosyası ve Anahtar bağlantı noktası kısmında sorun çıkıyor ve onaramıyor. evet bi firewall kullanıyorum (NOD32 Smart Security 3.0.669) ama daha önce bu ilk seferinde değilse bile 2. yada 3. denemelerde girebnl,iyordum bi ara bilgisayrıma internet hzılandırıcı (download accelerator) ve youtube gibi sitelere girmeyi kolaylaştıran bi prg kullanıyordum ki bu prg kullanırken daha önce sorun çıkmıyordu ama diğer prg kullandıktan sonra (download accelerator ı) bu sorunla karşılaşmaya başladım... acaba bilgisayrıma ne yapmış olabilr bağlantıya nasıl engellemiş olabilr? msn 8.5 kullanıyorum. birde şu socks ayarları dediğiniz şeyi bulamdım bağlantılar bölümüde...internet seçenekleri>gelişmiş kısmında "internet explorer ayarlarını sıfırla" kısmı sorunmu çözermi yada msni kaldırıpğ yeniden yüklemek? teşekkürler...

hiçmi bilen birileri yok yada ilgilenen?
fureur - avatarı
fureur
Ziyaretçi
26 Eylül 2008       Mesaj #123
fureur - avatarı
Ziyaretçi
teskurler
basc - avatarı
basc
Ziyaretçi
27 Eylül 2008       Mesaj #124
basc - avatarı
Ziyaretçi
Msn Hata Kodu 80048820 hata kodunu acmak için tum yolları denedim ve sadece aşağıdaki kodları msn yi tamamen kapattıktan sonra sırayla hepsini başlat çalıştıra girip ok yaptım ve benim msn açıldı emeği geçenlere teşekurler

Alıntı
NoRanynn adlı kullanıcıdan alıntı

Atladığınız birşeyler var olmalı.. Yukarı da yazdıklarımı sırayla uygulayın..

Bunlar dışında; Başlat >> çalıştır

regsvr32 Softpub.dll
regsvr32 Wintrust.dll
regsvr32 Initpki.dll
regsvr32 Rsaenh.dll
regsvr32 Mssip32.dll
regsvr32 Cryptdlg.dll
regsvr32 Msxml3.dll

tek tek deneyin.. Bu da olmazsa yapabilecek birşey yok malesef...

azz_berdush - avatarı
azz_berdush
Ziyaretçi
27 Eylül 2008       Mesaj #125
azz_berdush - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben msn mı açamıyorum hata kodu:80048820 bunu nasıl hallederiz..
celalyeleser - avatarı
celalyeleser
Ziyaretçi
11 Ekim 2008       Mesaj #126
celalyeleser - avatarı
Ziyaretçi
80048820 hata kodunu veriyo ne yapmam lazım msn açılmıyo
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ekim 2008       Mesaj #127
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
celalyeleser adlı kullanıcıdan alıntı

80048820 hata kodunu veriyo ne yapmam lazım msn açılmıyo

Alıntı
Morrigan adlı kullanıcıdan alıntı

Hata Kodu 80048820 : Üzgünüz, şu anda Windows Live Messenger oturumunuzu açamadık. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Durumu çözmenize yardımcı olması için aşağıdaki adımları deneyin:

1. İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.
  2. Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin
  3. Explorer'ın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
  4. explorer da tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.
  5. MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.
  6. Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
  7. explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
  8. "Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
  9. "Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
  10. "Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin
  11. Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde registerin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
  12. Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.
26 Şubat 2008: Yine Messenger hizmetinde bir sorun var. Bilgisayarınızda herhangi bir değişiklik yapmadan 5'er dakika arayla oturum açmayı deneyin. Windows Live (Hotmail) sunucuları aşırı yüklenmiş olabilir (isteklerin zaman aşımına uğramasına neden olur) ya da Türkiye'yi etkileyen bir ağ problemi olabilir. Bazı hesaplarda oturum açabilmek mümkün. Oturum açılabilen ve oturum açılamayan hesaplar arasındaki en büyük fark ise "izinli ve engelli listelerindeki kişi sayıları".

Buyrun
Painfellinq - avatarı
Painfellinq
Ziyaretçi
15 Kasım 2008       Mesaj #128
Painfellinq - avatarı
Ziyaretçi
Herseyi denedim diyebilirim ama olmadı yha anlamadım hıcbırsey yardıma ıhtıyacım war. :s

Tekrar denediğimde aynı açılmadı ve
Hata kodu 80048820 .. Geliştirilmiş hata kodu 80048439....Mesajını verdi

Yardımmm Msn Sad
manzak - avatarı
manzak
Ziyaretçi
13 Aralık 2008       Mesaj #129
manzak - avatarı
Ziyaretçi
Tüm Seçenekleri Yaptım Sadece Şu Durumda Hata Verdi.

Arkadaşlar Dll Dosyalarını Çalıştır Dediğimde 2 Dosya Modülü Bulunmamaktadır Diyor ve Ardından Bu Dll Dosya Yükleyici Bat Dosyasını Yükledim Sorun Yine Aynı İnanın 2 Haftadır Msn'ye Giremiyorum Lütfen Yardım Lütfen Msn Sad .

Sedat_kadri - avatarı
Sedat_kadri
Ziyaretçi
23 Aralık 2008       Mesaj #130
Sedat_kadri - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar size cok teşekkürler tarih yaptım msn nem açıldı İyiki warsınız