Arama

MSN Hata Kodu 80048820 Windows Live Messenger Hatası - Sayfa 2

Güncelleme: 30 Haziran 2012 Gösterim: 316.065 Cevap: 229
MeRt_61 - avatarı
MeRt_61
Ziyaretçi
18 Şubat 2007       Mesaj #11
MeRt_61 - avatarı
Ziyaretçi
sağol bubo oli
Sponsorlu Bağlantılar
furkankarasu - avatarı
furkankarasu
Ziyaretçi
18 Şubat 2007       Mesaj #12
furkankarasu - avatarı
Ziyaretçi
dostum googlede arattır bu tür hataları genellikle ben oradan aratıyorum çözümünü buluyorum
Sponsorlu Bağlantılar
rolas - avatarı
rolas
Ziyaretçi
21 Şubat 2007       Mesaj #13
rolas - avatarı
Ziyaretçi
Hata 80004005: Windows Live Messenger oturumu açılamıyor
Bu hatayı alıyorsanız, Windows Live Messenger ürününün 8.0.792 veya daha yeni sürümüne sahip olduğunuzu doğrulayın. En son sürümü Windows Live Messenger karşıdan yükleme web sitesi bağlantısından yükleyebilirsiniz.

En son Windows Live Messenger sürümüne sahip olduğunuzu doğruladıktan sonra da bu hatayı almaya devam ederseniz:

1. Windows Gezgini ayarlarınızı değiştirin
1. Araç çubuğunda, Başlat'ı tıklatın ve sonra Araştır'ı seçin.
2. Araçlar'ı tıklatın ve sonra Klasör Seçenekleri'ni seçin.
3. Klasör Seçenekleri penceresinde Görünüm sekmesini tıklatın.
4. Gelişmiş Ayarlar listesinde, Gizli dosya ve klasörleri göster'i seçin, Bilinen dosya türleri için dosya uzantılarını gizle'nin seçili olmadığından emin olun ve sonra Tamam'ı tıklatın.
5. Windows Gezgini penceresinde, Görünüm'ü tıklatın, Gezgin Çubuğu'nu seçin ve Klasörler'in işaretli olduğunu doğrulayın.
2. Kişi Önbelleği klasörünüzü silin
1. Araç çubuğunda, Başlat'ı tıklatın ve sonra Araştır'ı seçin.
2. Sol bölmedeki klasör listesinde şu klasöre gidin: C:\Documents and Settings\Windows oturum açma adınız\Contacts\Messenger e-posta adresiniz
3. Messenger e-posta adresiniz klasörünüzdeki dosyaların tümünü silin
4. Sol bölmedeki klasör listesinde şu klasöre gidin: C:\Documents and Settings\Windows oturum açma adınız\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\Messenger e-posta adresiniz
5. Messenger e-posta adresiniz klasöründe real (gerçek) ve shadow (gölge) klasörlerini silin.
6. Windows Gezgini uygulamasını kapatın ve yeniden Messenger oturumu açmayı deneyin.
BUDA PANZEHİRİ İyİ Sohbetler. Msn Grin
apache00 - avatarı
apache00
Ziyaretçi
1 Mart 2007       Mesaj #14
apache00 - avatarı
Ziyaretçi
ArkadasLar ßende de Aynı Sorun vardı..yaptıgım qözLemLer Sonucu msnim Antivirus Programı yüzünden acılMaadıgını ve 80048820 Hata KOdunu verdigini Gordum.msni acmadan oNce anti-virus Programını devre dısı bırakıp Sonra msni acmaya caLıstım Direk acıLdı Hemde Hata vermeden...Deneyin Bence
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
1 Mart 2007       Mesaj #15
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
MSN Hata kodlarının bir kısmı ve bunların çözümleri: MSN Messenger Hata Kodları ve Çözümleri
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
burock1905 - avatarı
burock1905
Ziyaretçi
3 Mart 2007       Mesaj #16
burock1905 - avatarı
Ziyaretçi
aynı sorun banada oldu google messengerden açılıyr msn ım hacklenmemıs yanı
üstün - avatarı
üstün
Ziyaretçi
8 Mart 2007       Mesaj #17
üstün - avatarı
Ziyaretçi
evet bendede aynı sorun var arkadaşlar ben bile her yöntemi demneme me rağmen yine bu (80048820) hata koduyla karşılasıyorum . windows'un messenger'ini açıyo ama msn live yi açmıyor hata kodu:80048820) ve bunu kaldırıyorum 7.5 i kuruyorum yine sonuç aynı. anlayacağınız hüsran. son ra 7.5 i de kaldırıyorum ve 7.0 ı kuruyorum ne hikmetse çalışıyor. AMA MAİLLERE BAKA MIYORUM. bu konuda bi bilgi çalışması olanlar lütfen buraya yazabilir mi??????????????
hoterme - avatarı
hoterme
Ziyaretçi
13 Mart 2007       Mesaj #18
hoterme - avatarı
Ziyaretçi
bende de oldu msn dosyasının içini silip tekrar kur msn benim öyle oldu valla çalışıyo şimdi içindekileri sil yanlız umarım olur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mart 2007       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
L.a.D.y adlı kullanıcıdan alıntı

Msn Messenger 80048820 Hata Kodu ve Çözümü

1) İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.
2) Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin
3) Explorerın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.
4) MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.
5) Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
"Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
"Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
"Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin
6) Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan
aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde reğisterin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.

burayı aynen uygularsanız büyük ihtimalle sorundan kurtulursunuz...
SyncML - avatarı
SyncML
Ziyaretçi
17 Mart 2007       Mesaj #20
SyncML - avatarı
Ziyaretçi
bence modem ayarında Msn Wink