Arama

Kocaeli Üniversitesi - Fen Edebiyat Fakültesi

Güncelleme: 28 Ağustos 2008 Gösterim: 6.516 Cevap: 0
karayel - avatarı
karayel
Ziyaretçi
28 Ağustos 2008       Mesaj #1
karayel - avatarı
Ziyaretçi
Kocaeli Üniversitesi - Fen Edebiyat Fakültesi

Fakülte, resmen 3 Temmuz 1992 tarih ve 3837 sayılı kanun ile Kocaeli Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olup 28.02.1993 tarihinde faaliyete geçmiştir. Kısa sürede genişliyerek bugün için gerek öğrenci ve öğretimelemanı sayısı gerekse bilim dünyasına yaptığı katkılarla önemli bir akademik kuruluş haline gelmiştir. 22-02-2006 tarihine kadar 1360 öğrenci mezun etmiş ve gelecekte de kendi dallarında tüm çağdaş bilgilerle donatılmış daha çok öğrenci mezun etmeyi amaçlamaktadır. Halen dokuz farklı bölümde toplam 2576 öğrenci eğitim almaktadır. </SPAN>

Sponsorlu Bağlantılar

Fizik, Kimya, Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı, Batı Dilleri ve Edebiyatları(İngiliz Dili ve Edebiyatı),Felsefe, Arkeoloji ve Tarih bölümlerinde I. Öğretim(gündüz) yapılmakta ve bu bölümlerden Fizik, Kimya, Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı, Batı Dilleri ve Edebiyatları(İngiliz Dili ve Edebiyatı) bölümlerinde ise aynı zamanda II. Öğretim(gece) bulunmaktadır. Yeni açılan Arkeoloji ve Tarih Bölümleri 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında öğretime başlamıştır.Biyoloji Bölümüne ise 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alınacaktır.</SPAN>

Mezun olan öğrenciler alanlarıyla ilgili enstitülerde yüksek lisans yapabilecekleri gibi, Fizik, Matematik, Kimya ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri mezunları, tezsiz yüksek lisans olanaklarından da yaralanabilmektedirler. Ayrıca Fizik, Kimya, Matematik, Felsefe ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinde doktora çalışması yapılabilmektedir. Fakültenin akademik personel sayısı Biyoloji Bölümü elemanlarıyla birlikte 139 dur.Öğretim Üyesi sayısı 80 dir. 16 Profesör, 12 Doçent, 52 Yardımcı Doçent, 14 öğretim görevlisi ve 45 Araştırma görevlisi bulunmaktadır..

Bölümler

Fizik

Kimya

Matematik

Türk Dili Ve Edebiyati

Bati Dilleri ve Edebiyatlari

Felsefe

Arkeoloji

Tarih

Biyoloji

kou1
Son düzenleyen karayel; 28 Ağustos 2008 21:06 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi