Arama

Pamukkale Üniversitesi - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Güncelleme: 10 Eylül 2008 Gösterim: 4.726 Cevap: 0
Bia - avatarı
Bia
Ziyaretçi
10 Eylül 2008       Mesaj #1
Bia - avatarı
Ziyaretçi
Pamukkale Üniversitesi - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Sponsorlu Bağlantılar
Üniversitemizin 03.07.1992 tarih ve 3837 sayılı kuruluş yasasında öngörülen teşkilat yapısında yer alan Fakültemiz 26.02.1993 tarihinde İşletme ve 21.03.1994 tarihinde İktisat Bölümünün açılmasıyla hizmet vermeye başlamıştır. 1994–1995 Eğitim Öğretim Yılında İşletme Bölümü İkinci Öğretim programı, 1997–1998 Eğitim Öğretim Yılında İktisat Bölümü İkinci Öğretim programı, 2000–2001 Eğitim-Öğretim Yılında Kamu Yönetimi Normal Öğretim programı, 2001–2002 Eğitim Öğretim Yılında Kamu Yönetimi İkinci Öğretim programı ve Maliye Bölümü Normal Öğretim programı, 2002–2003 Eğitim Öğretim Yılında Maliye Bölümü İkinci Öğretim programı açılmıştır. 2005–2006 Eğitim-Öğretim Yılında Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Normal Öğretim programında eğitim-öğretime başlamıştır. Fakültemizin İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi ve Maliye Bölümlerinin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yüksek lisans programları yürütülmektedir.

Bölümler:

Fakültede eğitim-öğretim programlarını yürütmekte olan bölüm sayısı beştir. Bu bölümler; İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümleridir. Bu bölümlerden Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde normal öğretim, diğer bölümlerde hem normal hem de ikinci öğretim programları açıktır.

Fakültede bulunan Ekonometri ve Uluslararası İlişkiler bölümlerine henüz öğrenci alınmamaktadır.

Lisans Üstü Programlar:

Fakültedeki bölümlerin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yürütmekte oldukları lisansüstü programlar;
İşletme bölümü tarafından yürütülen yüksek lisans programları;
  • Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı
  • Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim Dalı
  • Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı
  • Genel İşletme Anabilim Dalı
  • Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı
İktisat Anabilim Dalı
Kamu Yönetimi Anabilim Dalı
Maliye Anabilim Dalı

Alıntı: PAÜ