Arama

Başkent Üniversitesi - Eğitim Fakültesi

Güncelleme: 18 Eylül 2008 Gösterim: 2.978 Cevap: 0
Lavie - avatarı
Lavie
Ziyaretçi
18 Eylül 2008       Mesaj #1
Lavie - avatarı
Ziyaretçi
tarihçe;
Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Yüksek Öğretim Kurulu'nun onayı ve 2809 sayılı Kanun'un 6. maddesi ile 2547 sayılı Kanun'un 2880 sayılı Kanun'la değişik 7/d-2, 7/h maddeleri uyarınca 2000-2001 eğitim - öğretim yılında açılmıştır.
Sponsorlu Bağlantılar
2000-2001 yılında İlköğretim Bölümü Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği programları; Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Programı, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngilizce Öğretmenliği Programı ile eğitim ve öğretime başlamıştır. Türkçe Eğitimi Bölümü Türkçe Öğretmenliği Programı 2002-2003 eğitim - öğretim yılında; Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Bölümü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği ile Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanlar Eğitimi Bölümü Matematik Öğretmenliği Programı ise 2005 - 2006 eğitim - öğretim yılında; 2007 - 2008 öğretim yılında da Eğitim Bilimleri Bölümü açılmıştır.
Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı 2008 ÖSS ile ilk kez öğrenci alacaktır.
Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 2004 yılında Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngilizce Öğretmenliği Programı'nı bitiren 7 öğrencisi ile ilk mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşamıştır. 2007 - 2008 öğretim yılında da 226 öğrencimiz fakültemizden mezun olmuştur.
Fakültemizde 7 profesör, 4 doçent, 15 yardımcı doçent, 11 öğretim görevlisi, 1 uzman, 7 araştırma görevlisi, 2 burslu doktora öğrencisi, 1 burslu yüksek lisans öğrencisi görev yapmaktadır.
Yarıyıl esasına göre derslerin yürütüldüğü fakültemizde, zorunlu derslerin yanı sıra, öğrencinin ilgi ve yeteneğine yönelik seçmeli dersler de bulunmaktadır.

Günümüz bilim ve teknolojisi, problemini tanımlayabilen, çözümü için alternatif yollar bulup bunlardan en uygun olanını seçebilen ve gerekli bilgileri saptayabilen, bilgiye ulaşabilen, sağladığı bilgileri probleminin çözümünde kullanabilen, günün teknolojisinden yararlanabilen insanı yetiştiren bir eğitimi zorunlu kılar. Bu durum önce öğretmeni, buna uygun yetiştirmeyi gerektirir.
2000-2001 öğretim yılında hizmete açılan Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin amacı, çeşitli dallarda ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli öğretmeni yetiştirmek, araştırmalar yaparak ülkemiz eğitiminin gelişmesine ve ürettiği bilgi ile eğitim bilimleri alanına katkıda bulunmaktır.

Adres
Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi
Bağlıca Kampusü Eskişehir yolu 20. Km.
06530 Ankara

Tel
0 (312) 234 10 10 / 1050

Faks
0 (312) 234 11 74

E - Posta
egfak@baskent.edu.tr