Arama

Telefonumun aşırı ısınma sorunu var, yardımcı olur musunuz?

Güncelleme: 1 Ocak 2016 Gösterim: 1.171 Cevap: 1
ice - avatarı
ice
Ziyaretçi
27 Ağustos 2015       Mesaj #1
ice - avatarı
Ziyaretçi
İyi akşamlar arkadaşlar, note 3 kullanıyorum ve telefonum kısa sürede çok ısınıyor. Kapalı telefonumu açtım daha demin, yine ısınmış. Bu bahsettiğim az bir sıcaklık değil ciddi ısınma. Hele oyun oynayınca neredeyse dokunulamayacak kadar çok ısınıyor. Ben de bi şey olur diye korkup telefonu bi kenara bırakıyorum her seferinde.
Bundan önce telefon şarjdayken %100 olmadan (henüz %96'yken falan) şarjdan çıkarınca telefonun bu aşırı ısınma sorunu bitiyordu, bir iki kere başıma geldi. Ne alaka olduğunu bilmiyorum. Bu konuda ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sponsorlu Bağlantılar
Baturalp - avatarı
Baturalp
Ziyaretçi
1 Ocak 2016       Mesaj #2
Baturalp - avatarı
Ziyaretçi
Telefonunuzun Isınma Sorununa Karşı Almanız Gereken Önlemler

Sponsorlu Bağlantılar

İlk olarak orjinal şarj aleti kullanınız ve başka cihazlarla telefonunuzu şarj etmeyiniz. Bu telefonunuzun pilinin de ömrünü uzatır.
Genelde telefonu korumak adına alınan kılıflar da zararlıdır. Kalitesiz ve çok kapalı olunca hava ile temas olmadığından telefonlarda çabuk ısınma yapar.
Telefonlarınızın senkronizasyonun sürekli açık olması ve wifi nin kapsama alanı dışında açık olması telefonu yoracağından telefonunuz yine ısınmaktadır.
Güç tasarruf modu kapalı tutulduğu takdirde de ısınmayı bir nebze azaltmış olacaksınız.
Telefonunuzdaki uygulamaların güncellenmesi de şarj konusunda azaltıcı etki yapmaktadır.

Uzmanlara göre telefonlardaki bataryaların genel ömrü bir yıldır. Bataryaları yetkili servislerde ölçtürüp ne kadar sağlıklı olarak ne kadar çalışacağını öğrenmeniz mümkündür.
Bir yandan da uzmanlar eğer bataryanızda aşırı ısınma ve şişme görülüyorsa bir daha onları kullanmamanız gerektiğini ifade ediyorlar. Tehlikeli olduğuna dair iddialar bulunmaktadır.
Telefonunuzu sıcak ortamlardan uzak tutmak da çözüm olacaktır.
Camın önü plaj gibi direkt güneş alan yerlerde telefonunuzu asla bırakmayınız. Bu da direkt ısınmaya neden olur.
Cep telefonunuz şarjdayken de cihazınızı kullanmamanız gerekmektedir.