Arama

Yaşadığım sağlık sorunlarının nedeni nedir? - Sayfa 2

Güncelleme: 31 Ekim 2015 Gösterim: 11.940 Cevap: 14
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
29 Temmuz 2011       Mesaj #11
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

baş dönmesi çarpıntı düşük tansiyon bulantı halsizlik..bi teşhis konamadı sizce ne olabilir?

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akın, tansiyon düşüklüğünün genelde 25-30 yaş grubunda görüldüğünü söyledi. Akın, su ve kan kaybı, beslenme bozuklukları, kalp yetmezliği ve idrar söktürücü ilaçların fazla alınması halinde ve ateşli durumlarda kan basıncının düşebileceğini kaydetti. Tansiyon düşüklüğünün, baş dönmesi, göz kararması, halsizlik, kalp çarpıntısı, yorgunluk, uyku hali ve görme bozukluklarıyla varlığını gösterebildiğini ifade eden Akın, “Düşük tansiyon, yüksek tansiyon kadar yaygın değildir. Daha çok 25-30 yaş grubunda yer alan gençlerde bu hastalığa rastlıyoruz. Tansiyon düşüklüğü erkeklere nazaran kadınlarda daha sık görülüyor” şeklinde konuştu. Tansiyonu düşük olanların kalp damar hastalıklarına yakalanma oranının yüksek tansiyona göre daha düşük olduğunu dile getiren Akın, düşük tansiyonun tedavisinde hastalığa yol açan sebebe bağlı olarak belli bir programın uygulanacağını kaydetti. “Tansiyonu düşük olanlar gıdalarına dikkat etmeli, aşırı sıcak ve yorgunluktan uzak durmalıdır” diyen Prof. Dr. Mustafa Akın, tansiyon düşünce içilen tuzlu ayranın geçici bir çözüm sağlayacağını, tansiyonu düşen kişilerin hekime başvurmaları gerektiğini dile getirdi.

Sponsorlu Bağlantılar
kaynak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ağustos 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar
yaklasik olarak 1 aydir ilac kullaniyorum tüberküloz tedavisi icin ve 2-3 gündür de asiri bir mide bulantisi oluyor ilaclardandir diyerek kendimi rahatlatmaya calisiyorum ama gecmeyince sinirlerim de bozuluyor ve aglama krizine giriyorum ilac nedeniyle olan bu bulantinin baska bir nedeni olabilirmi yada bunu nasil gecirebilirim artik ilaclarimi görmek bile istemiyorum hatta zaman zaman icmemeyi bile düsünüyorum ama yasamak istiyorsam icmeliyim.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana çok lazım anket yapıcamda yardımcı olur musunuz?
üye - avatarı
üye
Ziyaretçi
31 Ekim 2015       Mesaj #14
üye - avatarı
Ziyaretçi
gırtlak veya soluk borusuna darbe aldım çıt diye bi ses çıktı korkuyorum bi zararı olurmu
Sahaf - avatarı
Sahaf
Ziyaretçi
31 Ekim 2015       Mesaj #15
Sahaf - avatarı
Ziyaretçi
Bir doktora danışmayı denediniz mi?Sonuçta uzman kişiler değiliz.Bir uzmana danışmak sizin için daha iyi olur.