Arama

İnternete bağlanırken yaşadığım sorunun nedeni ne olabilir?

Güncelleme: 9 Ağustos 2011 Gösterim: 4.324 Cevap: 3
tounela - avatarı
tounela
Ziyaretçi
21 Ocak 2009       Mesaj #1
tounela - avatarı
Ziyaretçi
Ben yaklaşık 4 aydır şu türksat 3a'nın faaliyete geçmesinle beraber ya da o aralardan beri internette ve dolayısıyla Msn'de bazı sorunlar yaşıyorum. Belki Türksat ile alakası yoktur ama ben ön bilgi olsun diye söyleyim dedim. Benim INCA ADSL Modemim var. 3-4 Yıldır internetimi kullanıyorum ve hiç bir sıkıntı yaşamıyordum ama 3-4 ay evvel internette bazı sorunalr yaşamaya başladım. Modemi ilk açtığımda internet gayet net çalışıyor Msn'e de bağlanıyor ama nedense yarım saat sonra internet ve Msn gidiyor bi daha deniyorum internet gelse de Msn asla gelmiyor şu hata kodunu veriyor 81000306. Modemi fişten çekip tekrar taktığımda bir süre internet geliyor ama msn gelmiyor. ancak bilgisayarı kapatıp yarım saat beklersem belki geliyor.

Sponsorlu Bağlantılar
İşin ilginç tarafı internet bağlantım torrent programıyla ya da rapidden birşey indirdiğimde hiç kesilmiyor. Sabaha kadar açık kalsa indiriyor. ama o sırada sayfa açmıyor. Torrent programı netin bütün gücünü kullanıyor diye düşünüp kapıyoırum 3 dakikaya kadar internet geliyor ama msn gelmiyor.

192.168.1.1 adrese girip modemi yapılandırdan bi kaç kere kurdum ama şimdi nete bağlansa da bu sayfaya girmiyor çok nadir denemelerimde girebildim. Bilgisayara formatlayıp Xp'nin tüm sürümlerini torrent programı kurmadan denedim ama yine aynı sorun oldu. Messengerin tüm sürümlerini denedim yine oldu.

Ne yapsam olmadı kabloyu değiştirdim ayırıcıyı değiştirdim çözemedim sorun ya modemden ya da telekomdan diye düşünürken bire de size danışmak istedim. Lütfen yardımcı olun
Lord.iz - avatarı
Lord.iz
Ziyaretçi
21 Ocak 2009       Mesaj #2
Lord.iz - avatarı
Ziyaretçi
modem kablosuz modem ise başka bir manyetik alandan etkileniyor olabilir kablolu modem ise bilgisayarınızda mesela müzikleri sakladığınız mantıksal sürücünüz var ise bu diskte bir virüs olabilir daha önce bu gibi bir sorunu kuzenimde yaşamıştım bilgisayara formatta atsanız bir süre sonra net ağırlaşıyor ve bağlantı kopuyordu bu iki söylediklerim dışındada 1 seçenek var ttneti arayıp sorununuzu anlatmak bu durumda gelip hattınızı özel makine ile kontrol ederler ve hattın ne kadar yüke dayanabildiğine bakarlar eğer hat çok yük taşıyamıyorsa bir süre sonra netin kopmasına sebep olabilir Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
tounela - avatarı
tounela
Ziyaretçi
22 Ocak 2009       Mesaj #3
tounela - avatarı
Ziyaretçi
Virüs olduğunu sanmıyorum çok yüklü bir film arşivim var ve onları çok iyi koruyorum hattın yük kaldırmama olayı bana mantıklı geldi
dometsotkazp - avatarı
dometsotkazp
Ziyaretçi
9 Ağustos 2011       Mesaj #4
dometsotkazp - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar delirdim lutfen yardım edin son 3 gundur internetim 10dk 50dk arası bi surede gidip geliyor online oyunlarım var stand acıyorum dc yiyorum dota oynuyorum leaver cıktı adım lutfen yardım edin sorunu bulmaya calıstım bağlantılarda bir sorun yok splitter ve modemdede bi sorun yok gibi gozukuyor biraz arastırdım sonunda biseyler buldum sanırım internet koptuğunda VEYA BAĞLIYKEN BİLE ağa ters tıklayıp sorunları gider dediğimde TANILAMA İLKESİ HİZMETİ ÇALIŞMIYOR diyor yönetimsel araçlardan girdim hizmetlere ordan kendim başlatayım dedim HATA 5 ERİŞİM ENGELLENDİ diyor PC yi kırma safhasına girmek uzereyim lutfen bi care!!!!! .....

lutfen biri yardım etsin cıldıracam !!!!!