Arama

Deviasyon ameliyatı sonrası süreç hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 4

Güncelleme: 7 Şubat 2018 Gösterim: 71.237 Cevap: 47
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ağustos 2013       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben de 14 ağustos da burun ameliyat oldum. tıp fakültesinde. genel anestezi altında. sağa doğru ileri derece deviasyon düzeltilmiş, konka içindeki hava alınmış ve alt konka küçültülmüş gözüküyor raporda.5. gün silikon tamponlar alındı. bugün 7. gün, şu an ameliyat olduğuma pişmanım. Ameliyattan önce daha iyi nefes alıyordum sanki, koku alma duyum da zayıfladı. bir de üstüne üstlük gülüşüm değişti, üst dudağım tam açılmıyor.
Bakalım bekliyorum sonuç ne olacak.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ekim 2013       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bende bu salı günü ameliyat oldum.Ertesi gün sabah taburcu oldum.
Ancak inanın benim okuduklarım ile yaşadıklarım arasında dağlar kadar fark vardı.Ameliyata girmeden once biraz araştırma yapmıştım,1 gün sonra normal hayatınıza dönersin tarzından tonla yazı okudum.Bu tamamiyle palavra.Bu halde normal hayatına dönebilen babayiğit varsa alnında öperim.Doktorlar için kolay bir ameliyat olduğu için hastalarda aynı durumda olacaklarını sanıyorlar.Adam 20 yıldır bu işi yaptığı için onun için kolay evet.
Sponsorlu Bağlantılar
Neyse Msn Happy
Gelelim ameliyat sonrasına,tamponlar ve kan akması beni açıkcası cok rahatsız etmedi ancak ameliyat sonrası öyle bir diş ağrısı ve saç dibi ağrısı çektimki anlatamam.Saçlarımı yolmak istiyordum(grip olursunuz saçlarınza dokunamazsınız ya işte tam oyle bir duygu)
Dişlerimde sızlıyordu,hatta diş etlerimin bazılarında hala yaralar mevcut.Ben bunu ameliyathane de üşüttüm diye düşünüyorum ancak belkide vücüt direncim kırıldı bilemiyorum.
Salı ameliyat oldum,perşembe tamponlar alındı,oda ayrı bir eziyetti soğuk terler doktum,acısı büyük ama en azından çok uzun sürmüyor.2 3 snlik bir acı süresi var.Oda arka tarafın burundan çıkarkenki hissi.Eletrik çarpar gibi bir hissi var.
O saniye çok güzel nefes aldım ardından doktor haftaya gelene kadar okyanus suyunu sıkmaya devam et dedi.Şimdi durmadan burnuma okyanus suyu cekiyorum.Sümkürme yasak.Bakalım haftaya kadar beklicez ancak bu baş ağrısı ve saç diplerimin deki ağrı hala geçmedi ve canım çok sıkılıyor.Basınç'tan mı oluyor neden oluyor bilemiyorum.
Yani şu sonuca gelicem,kimsenin laflarına inanmayın en azından 2 3 gün sıkıntı çekiyorsunuz,daha doğru düzgün nefes alamadığım ve eskiye göre farkı goremediğim için '' olur musun bir daha ameliyat '' diye sorsalar olmam derim.Ancak dediğim gibi 1 ay sonra eğer çok güzel nefes alırsam belkide değdi diyebilirim.Bekleyip gorucez.
Bu arada bende aksine boğaz ağrısı çekmedim,bol bol su içtim.
Herkese geçmiş olsun!
aslanaslanaslan - avatarı
aslanaslanaslan
Ziyaretçi
1 Aralık 2013       Mesaj #33
aslanaslanaslan - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle herkesin ağrı eşiği ve olaylara bakış açısı farklıdır diyerek söze başlayayım.
Yıllardır allerjik riniti olan bir insanım.Son bir yıldır uykuya dalmakta zorluk yaşıyordum.Devamlı gittiğim İzmir efes kbb nin tecrübeli doktoru Serdar Mirza dedi ki burunda polip var şunu kullan denize dal;burnuna deniz suyu çek 2 ay sonra gel bakalım.2ay sonra gitiğimde ve tamamen sözünü dinlememe rağmen benim polip küçülmemiş.Dedi ki ameliyat olmalısın.siz yaparsanız olurum dedim ama artık ben emekli olunca bıraktım.Burada ya da başka yerde ama mutlaka ol dedi.Onu dinledim.KOnusunda söz sahibi Prof Halis Ünlü Ekol KBB 27 kasım 2013 çarşamba günü oldum.
Genel anesteziyle oluyor;sinüzit ameliyatı da yaptılar 50 dakikada odadaydım.Dişlerimin boğazımın ağrısından burnumu unuttum.Anestezide kullanılan boru için sanırım o kadar dişlerimi sıkmışlar ki ağrısı 3 gün oldu daha geçmedi.
1-2 saat kaldım ve evime döndüm.Tamponlar yüzünden uyumak yemek yemek tamamen bir külfet.Bugün tamponlar alındı.Acımıyor ama değişik katlanılası 3 saniyelik bir his.Deniz suyuyla yıkanacak burun hala hassas.
Benim sıkıntım kendimce yoktu.Böyle yaşamaya alışmıştım.Bazı durumlar da tekrarlıyormuş.ALLAH korusun bir daha bunları çekmek istemem.Sonuçta bir ameliyat bütün düzen bozuluyor tüm aile etkileniyor.İş yeri etkileniyor.10 Gün rapor verildi.Ameliyatın 2 ci günü 10 günde iyi olamayacağım galiba diyip duruyordum.Şimdi galiba daha iyi olurum diyorum.
3 Ay sonra 1 doz kortizon iğnesi yapılıp konrole gidilecek.İnşa Allah hiç kimsenin tekrarlamaz.Çünkü bu diş ;baş ve boğaz ağrısını çekeceğimi;bu kadar kan kaybedeceğimi bilseydim bu ameliyatı olmak istemezdim.
Sonuçta insanın eli salata yaparken kesilse bile günlerce acıyor ki bu bir ameliyat.Araştırmadan olunmamalı ve herşeye de inanmamalı.Çünkü herşey kitaplar da yazmaz.bazen tecrübe daha faydalı olabilir.Allah iyilerle karşılaştırsın.Herkese sağlıklı güzel nefesler ve hayatlar diliyorum.
Birdost - avatarı
Birdost
Ziyaretçi
11 Aralık 2013       Mesaj #34
Birdost - avatarı
Ziyaretçi
26 Ekim de yazan misafir arkadas cok doğru söylemişsin ancak bir aya pek fazla bir acı falan kalmaz bende 30 Temmuz 2013 te ameliyat oldum bana ağrı olmaz dediler ama 1 hafta ağrı çektim. Ancak bu hasta ya ve doktora gore değişiyor arkadasım benden 1 hafta önce oldu onda ağrı yok ama yüzü morluklar icinde tanınmayacak haldeydi ve her tarafı bandajlıydı ancak benim tam tersine sadece Şişlik vardı morluk hic olmadı ( buz uyguladım 3 gün boyunca ) ancak 5 gun. Boyunca hayatım da çekmedim kadar ağrı çekdim pansuman zaten asırı ağrıyo ( bu tüm hastalar icin geçerli ) ancak cok iyi doktor ve hastaneye güvenerek ameliyatı olun derim herkese sağlıklı günler ....
Birdost - avatarı
Birdost
Ziyaretçi
11 Aralık 2013       Mesaj #35
Birdost - avatarı
Ziyaretçi
[QUOTE=Misafir;2676098]Arkadaşlar bende bu salı günü ameliyat oldum.Ertesi gün sabah taburcu oldum.
Ancak inanın benim okuduklarım ile yaşadıklarım arasında dağlar kadar fark vardı.Ameliyata girmeden once biraz araştırma yapmıştım,1 gün sonra normal hayatınıza dönersin tarzından tonla yazı okudum.Bu tamamiyle palavra.Bu halde normal hayatına dönebilen babayiğit varsa alnında öperim.Doktorlar için kolay bir ameliyat olduğu için hastalarda aynı durumda olacaklarını sanıyorlar.Adam 20 yıldır bu işi yaptığı için onun için kolay evet.
Neyse Msn Happy
Gelelim ameliyat sonrasına,tamponlar ve kan akması beni açıkcası cok rahatsız etmedi ancak ameliyat sonrası öyle bir diş ağrısı ve saç dibi ağrısı çektimki anlatamam.Saçlarımı yolmak istiyordum(grip olursunuz saçlarınza dokunamazsınız ya işte tam oyle bir duygu)
Dişlerimde sızlıyordu,hatta diş etlerimin bazılarında hala yaralar mevcut.Ben bunu ameliyathane de üşüttüm diye düşünüyorum ancak belkide vücüt direncim kırıldı bilemiyorum.
Salı ameliyat oldum,perşembe tamponlar alındı,oda ayrı bir eziyetti soğuk terler doktum,acısı büyük ama en azından çok uzun sürmüyor.2 3 snlik bir acı süresi var.Oda arka tarafın burundan çıkarkenki hissi.Eletrik çarpar gibi bir hissi var.
O saniye çok güzel nefes aldım ardından doktor haftaya gelene kadar okyanus suyunu sıkmaya devam et dedi.Şimdi durmadan burnuma okyanus suyu cekiyorum.Sümkürme yasak.Bakalım haftaya kadar beklicez ancak bu baş ağrısı ve saç diplerimin deki ağrı hala geçmedi ve canım çok sıkılıyor.Basınç'tan mı oluyor neden oluyor bilemiyorum.
Yani şu sonuca gelicem,kimsenin laflarına inanmayın en azından 2 3 gün sıkıntı çekiyorsunuz,daha doğru düzgün nefes alamadığım ve eskiye göre farkı goremediğim için '' olur musun bir daha ameliyat '' diye sorsalar olmam derim.Ancak dediğim gibi 1 ay sonra eğer çok güzel nefes alırsam belkide değdi diyebilirim.Bekleyip gorucez.
Bu arada bende aksine boğaz ağrısı çekmedim,bol bol su içtim.
Herkese geçmiş olsun![

bence şuana kadar bu ameliyatı en iyi anlatan kişisin bende 29 temmuzda ameliyat oldum 1 aya bir seyin kalmaz ancak ameliyatın üzerinden ne kadar gecsede nezle grip olmamaya dikkat et yok burun tekrar çok ağarabilir ben yasadım çünkü .
Neyse bende ameliyat olacak için bir şey istedim herkes bir iki güne toparlarsın ağrın olmaz gibi şaçmalıklar söyledi ancak ben ameliyat oldum ve çok ağrılı bir ameliyat sonrası geçirdi özellikle pansuman çok kötüydü ancak hastaya ve doktora göre bu ağrılar ve morluklar değişiyor bende 1 hafta önce bir arkadaşım ameliyat oldu onda pek fazla agrı olmamış ya da bana öyle söyled ancak yüzü tanınmayacak halde bandajlıydı mosmor ve şişti ama benim ameliyatımda hic morluk olmadı(devamlı buz kompleksi yapıldı] ancak sislik oldu ve cok ağrım oldu ...bir pansuman en kötü sey hayatımda duymadığım kadar acı hissettim ameliyatınızı iyi bir hastane ve doktor seçin ve ertelemedim olun derim ama bu yazıları dikkate alın sonra benim gibi hayal kırıklığına uğramayın hepinize sağlıklı günlerrrrrr .......[/PHP][/PHP]
Misafir elko - avatarı
Misafir elko
Ziyaretçi
7 Ocak 2014       Mesaj #36
Misafir elko - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,

deviasyon ameliyatı sonrası sıkıntılarımı sizlerle paylaşayım:

ameliyatımı Başkent Ün. Hastanesin'de bir uzman doktora oldum. ameliyat yaklaşık 40 dk, genel anestezi altında, sürdü. yaklaşık 1-1.5 saat sonra da uyandım. Şunu söylemeliyim ki ağrı kesiciye narkoz etkisi geçtikten sonra bile ihtiyaç duymadım.

Yapılan işlem kemiğin düzeltilmesi, bazı parçaların dışarı alınması ve konkaların radyoterapi ile yakılmasını içeriyordu. İşlem tampona gerek duymayacak şekilde tamamlanmış.

Diğer yorumcuların da bahsettiği üzere ilk bir kaç gün cehennem. Niye mi?

1- Burun genelde tıkalı olduğundan ağızdan nefes almak ciddi bir kuruluk yaratıyor.
2- Prefix isimli antibiyotik sadece ağız kısmında değil, örnek olarak, ellerimde de çatlamalara ve devamında kanamalara sebep oldu. O yüzden doktorun da izni ile 5. günde kestim.
3- Kuruluğun yanında küçük olsa da üst damakta hissizlik yaşayabiliyorsunuz. Üst dudak da bir süre hissiz kalıyor.

Bu sürede en yakın dostunuz okyanus suyu. Sino marin ENT (diğer sino marin modelleri de aynı para ama bu ambalaj biraz daha büyük) kullanılması insanı bayağı rahatlatıyor.

5. günden sonra burun kısmen açılıyor ve daha rahat nefes almaya başlıyorsunuz. Tabii burun temizlendilçe koyu, kırmızı renkli sümükler gelmeye devam ediyor. Eşimin dediğine göre son 3 gecedir horlamadan uyuyormuşum.

velhasıl, şunu anlıyorum ki, tam bir iyileşme en azından 3 hafta alacak.

Ameliyat olacaklara tavsiyem:

1- Kış mevsimi ameliyat açısından en uygun mevsim.
2- İşin sıkıntılı kısmı 4, bilemediniz 5 gün. Ağız kuruluğu ve sebep olduğu uykusuzluk biraz can sıkıcı.
3- Bu işte bilinen bir doktora gitmekte fayda var. Ben Başkent'te Dr. Selim Erbek'e ameliyat oldum. Daha önceden kendisi hakkında bir araştırma yaptıktan sonra ameliyat kararını aldım. Ekibi de çok ilgili.
4- Erkeklik yapıp hemen işe gitmeye kalkmayın, mümkün olduğunca camı pencereyi açıp evde istirahat edin (soğuk hava burnu ciddi rahatlatıyor).
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mart 2014       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 2 ay önce septum deviasyon teşisiyle ameliyat oldum.ameliyat kararı verildikten ameliyat süresine kadar araştırma yapan biri olarak ameliyat olacak kişelere deneyimimi anlatmak istiyorum.benim sorunum ciddi şekilde nefes alamama problemiydi.gece uyuyamazdım ağzım yanlışlıkla kapanınca boğulur gibi uykudan uyanırdım.gündüzleri sürekli milletin sen gribmisin soruylarıyla karşılaşır genzimden konuşur telefonlarda millet ne dedimi anlamazdı.yaşam kalitem iyice bozulunca artık dayanamaz oldum ve ameliyat için devlet hastanesine gittim.burnumu bi aletle baktılar ama aleti bile girdiremediler tam olarak benim bide alerjik rinitim var dı burun eti yani konka büyümemde vardı.daha sonra ameliyat kararı verildi ve ameliyat gününden bi gün önce hastaneye gelmem istendi.ben heralde testlaeri yapıp yolluyacaklar evde kalırım o gece diye düşünüyordum ama öyle olmadı ameliyat gününden bi gün önce kan idrar akciger testleri yaıpldı anestejiye dayanıp dayanamadığımı test etmek için bu akciğer olan.sonra o gün hastanede sadece muhallebi yememe izin erildi saat akşam altdan sonrada hiç bişey yemedim.bi sonraki gün ameliyat için önlüğümü falan getirdiler tabi bu arada su bile içmiyosunuz ameliyat saatine kadar.bunun sebebi kusma falan olmasın diye.sonra ameliyata girdim sadece üzüerimde ameliyat önlüğü vardı.o soğuk demirleri olan sedyeye yatmak ve o koca ışıkların yüzünüzde yanması çok fena.genel veya lokal anesteji altında yapılıyor ameliyat.zaten doktarlar genelde genel anesteziyi yani tamamen uyutmayı seçiyorlar.ameliyata girmeden bi kağıt imzalıyorsun.up uzun bişeyler altındada kırmızı büyük harflerle 'anestezinin en büyük yan etkisi ölümdür' yazıyo onun altına kabul ediyorum onaylıyorum yazıp imzalamanız isteniyo.o anda çok fena korkmuştum.herneyse beni hafif başım boşluğa gelecek şekilde yatırdılar.önce kolumdan bişey vurdular salak anestezici iki kere deldi kolumu damarı bulmakta zorluk çekti.sonra elimin üstünü açtılar orayada bişey taktılar.sonra gögsüme bişeyler yapıştırdılar .ve ağzıma sana biraz oksijn verelim diyerek bişey koydular solunum için ağza takılanlar gibi bişey onu içime çektikce genzimde müthiş bi yanma hissettim .ve sonra uyumuşum.ameliyat için bana 45 dkka ile 1 saat demişlerdi ama ameliyatım tam 2 buçuk saat sürdü.amleiyatta doğal olarak hiç bişey hissetmiyorsunuz.sonra beni uyanma odasına almışlar bu hemşire adımı söyleyerek uyan artık uyan diye bağırıyoduki uyandım.önce karnımda kocaman bi şişlik hissettim.çünkü genzimden akan kana yutmuşum ister istemez ağıza genizden akan kana için eçeken hortum gibi bişey takıyorlar ama tam çekememiş heralde resmen midem kan doludu.uyanırken bira kan kustum.sonra elime burnuma atmamla çekmem bir oldu sargı vardı hafif ağrıyordıu.odama aldılar odamdada biraz kustum.ama burunda aman aman dayanılmaz bi ağrı yoktu.ben kustum diye sizde illa kusacaksınız diye bişey yok benim bünyemi anestezi kötü etkilemiş doktor öyle dedi.kendime geldiğimde ağrı hissetmiyordum burnumda.burnumdaki sargı bezini çıkardılar.içine küçük bi hamsi kadar silikon bi tampon koymuşlardı.ortası delik bu silikon tamponun nefes alabilirsiniz diyolar ama zaten hafif kırmızı bi kan akıntısı oluyor o içinde kuruyor falan almak mümkünmü nefesi.sonra beni bi gece daha tuttular hastanede birinci gün günde üç defa gelip elimin üstündeki delikten antibiyotik ve ağrı kesici sıkıyor du hemşireler.gece uyuyamadım dolayısıyla fazla ağrım olmadı ama ışığı kapatmamışlardı ve nefes alamıyordum.sonraki gün ayağa kalkabildim.yine sadece muhallebi ve yoğurrt veriyordı sebebi sanırım anestejinin etkisiyle kabız olunuyormuş onun olmamışı içinmiş bide zaten yemek yiyemiyorsunuz ki ağzınızı kıpratınca burundaki kemikler oynuyor ve ağrı yapıyor.sonra ki gün akşam 4 de beni taburcu ettiler.bu arda yüzümde fazla bi şişlik olmadı.morarma zaten septum deviasyonda olmuyor. burnum hafif şişti.ve burnumdaki tamponlarla evimin yolunu tutttum.evdede 2 gün yattım.burnumdan akan hafif kan azaldı ve bitti.burun ucumda hafif şişlik vardı .bi hafta sonra tampon çıkartmaya gel dediler.ayyyyy en korkuncu buydu işte .o tamponu çıkartırlarken beynimde burnumdan çıktı sandım.sizi korkutak istemem ama gerçekten öyle.bu tamponun ucunu çıkmasın diye içten burnumun ucuna dikmişler.önce o dikişi kesti ve ben orda içinde dikiş olduğunu öğrendim.herneyse çekti çıkardı o kan orayı tututyor pıhtılaşıp kuruyor o silikon yapışıyor burun içine çokk acıdı.çıkarır çıkarmaz ilk nefesimi içime çektiğimde tüm acılar bitti ama gerçekten dün ya varmış dedim.benim burnumun içine kendinden eriyebilen iplikten dikiş atınışlardı ameliyatta zaten genelde böyle oluyomuş.ve bu dikişler gerçekten eriyor.alınma falan olmuyor yani.bi kısmıd a 2 hafta içinde düştü burnumu silerken mavi bi ip.benim burnumda hem eğrilik yani septum deviasyon hemde et yani konka hipertonisi gerçekleştirildi.ve 2 aydır düzenli nefes alıyorum uyuyorum yaşam kalitem arttı sesim düzeldi.herşey olması gerektiği gibi dönüp baktığımda neden daha önce olmamışım diyorum.acılar oluyor ama dayanılmayacak şeyler değil.sonuç çok iyi. umarım faydalı olabilmişimdir aklınızdaki sorulara cevap verbilmişimdir geçmişş olsun Msn Happy)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Şubat 2015       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar,
Ben bu işi hiç anlamadım. Herkes aynı şeyi olup nasıl bu denli farklı sonuçlar alabiliyor..
Çarşamba günü ameliyat oldum. Lokal anestezi yapıldı, 45 50 dk sürdü. O süre boyuca yapılan çoğu şeyi hissettim. O tamponları içeri iterken çıtır çıtır çıkan sesleri ömrüm boyu unutamam sanırım. Berbattı. Başka söylecek birşey bulamıyorum. Yarın tamponlarım çıkarılacak ve çok korkuyorum. Kimi hiç acımadı, kimi çok acıdı ve ağrı geçmedi yazmış.
Ben 2 gündür acıdan ağrıdan kıvranıyorum. Gözlerim açılmıyor ve sürekli akıntı var, kulaklarım uğulduyor, tüm dişlerim ağrıyor ve dişetlerim çekiliyor. Elmacık kemiklerim ağrıyor, burnumdaki acıdan bahsetmiyorum bile.
Böyle vir operasyona karar verdiğinizde lütfen araştırın ve doktorunuzla çok ayrınyılı konuşun bunları. Ben doktorum tarafından kandırılmış gibi hissediyorum çünkü bana sivilce sıkmak gibi basit anlattı. Bilinçli olun. Bana kalırsa hiç yaptırmayın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Haziran 2015       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 29.05.2015 tarihinde Septum deviasyonu ameliyatı oldum. Tabi korkarak gittim,süreçleri hakkında önceden okuduklarımdan dolayı. Neyse ameliyattan çıktıktan sonra narkoz etkisi geçene kadar birsey anlamıyorsunuz. Ben o geceni hastanede geçirdim,gece uyumak mümkün değil tabi,narkozdan aşırı bir baş ağrısı ve burunda az bir sızlamadan dolayı. 24saat dolmadan o korkulan tamponları çıkardı doktorum. Çok az bir sızıntı devam etti burdumdan 2 gün daha. Ameliyatın 4.günü burnumdan nefes almaya başladım. 5.gün pansumana gittim. Pansuman sonrasında yıllardır alamadığım nefesi almaya başladım. Yaklaşık 4adet ilaç ve solüsyon kullanıyorum. Suan 6.günündeyim. Doktorum sayesinde en az sıkıntı ile atlattığımı sanıyorum en zor günleri.
Son düzenleyen Jumong; 3 Haziran 2015 15:58 Sebep: Kişi bilgisi kaldırıldı
Mismisafir - avatarı
Mismisafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2015       Mesaj #40
Mismisafir - avatarı
Ziyaretçi
Evet perşembe günü öğleden sonra 6 saatlik açlıkla hastaneye girişimi yapıp odama çıktım o sırada hemşire de hemen tek tüp kan aldı ve sigara alkol kullanımı ilaç alerjileri hastalıklar önceden geçirilen ameliyatlarla ilgili bir form doldurup imzalattı(anestezist için olmazsa olmazlardan) kan testi sonucu çıkar çıkmaz sedyeyle ameliyathaneye götürüldüm burada damar yolu açılarak bir serum takıldı bu sırada arkadaşlarla muhabbet ediyoruz ameliyatı yapan da güvendiğim bir kbbci(aynı hastanede psikoloğum) neyse serup biter bitmez anestezist arkadaşa hadi gönder aleme dememle damar yolundan ilaç verildi birkaç saniye sonra gözlerim ağırlaştı sonrasında da uyandım zaten sigaram olmadığından o da kolay oldu burundan bir kez nefesim konrol edildi sonrasında ağızdan almaya başladım hasta bakıcı odama götürdü daha sonra yatağıma indirildim kbbci arkadaşın ameliyathaneden çıkmadan verdiği tavsiye üzerine yatak başını biraz kaldırdım hasta bakıcı da sağolsun buz toplarıyla dolu eldivenleri her saat değiştirdi ben hastanede tampon çıkana kadar kaldım yani tam bir hafta evde tekim zaten oda da rahat tv var her şey var neden gideyim ki neyse ilk 48 saat buz kompresi ben tabi buzu 40 dk tutup sıkılıp 20 dk da koridorda geziyordum hem ayağa kalkmak ödeme de iyi geldi 2 günün sonunda gözlerin üzerinde iki kaşın ortası dışında yüzümde en ufak bir şişme veya morarma olmadı 3 günde bu gözlerdeki şişkinlik gerileyip 4. Gün yok oldu ben tabi bu sırada bol bol film izliyorum aslında hapşırmayı engellemek adına verilen antihistaminiğin uyku hali yapmasını umuyordum fakat pek de beklediğim gibi olmadı bu arada 5. Günün sabahına doğru silikon tamponlar hafiften açıldı burundan gelen kırmızımsı pıhtının da rengi açılmaya başladı et de alındığı için kanama daha fazla olmuştu tabi normalde bu sıvı zaten koyu olmuyor her geçen zaman iyileşme sürerken geldik tamponun alınacağı güne kafaya lamba takıldı sonra başladı tamponu çekmeye böyle sonda çıkarılması gibi bir his ikisi de çıkınca bir nefes aldım off o ne güzellik öyle ferah ferah adeta ağızda nane şekeri varmışçasına sürekli böyle kalmasını umud ediyorum neyse ardından burun içi temizlendi ve flaster yapıştırıldı ardından eve gittim hemen banyoya koştum elime el aynasını alıp her yerden burnuma bakmaya başladım şekil bozukluğu oldu mu çökme vs. olsa üzülürdüm güzel de burnum var.
Sonrasında burun her tıkandığında okyanus suyu sıkarak temizlemeyi umdum ama tabi o kadar da kolay değildi hala evdeyim tabi mis gibi raporum birikmiş param da var öylece ev konforunu sürüyorum diziler izliyorum kendime iyi bakıyorum şu an 2 hafta oldu gayet toparlandım bi bu kadar daha evdeyim sonrasında mesai bizi bekler bakalım komplikasyon falan gelişmezse şu 2 haftalık halin bile oksijen girişi muazzam kan ramamen temizlendiğinde ve içvteki ödemler indiğinde çok daha iyi olacağını düşünüyorum nefes darlığım sonunda çözüldü şiddetle öneririm