Arama

Dinde örtünmenin yeri nedir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Haziran 2014 Gösterim: 48.715 Cevap: 31
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mart 2012       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
15 yaşındayım kapanamıyorum ama açıkta gezemiyorum napmalıyım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mart 2012       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
s.a
önemli olan niyetinin samimi olması halis ve berrak olması.
Sponsorlu Bağlantılar
ama şunu da unutmamak gerek bir taraftan iyi ve sevap olan şeyler yaparken diğer taraftan yaptığın iyilikleri silecek günah şeyler yapmak akıl işi değildir. çünkü yanlışlar doğruyu bitirir ve elde kalır sıfır.
samimi olmak temnnisiyle
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 17 yaşındayım ve kapanmak istiyorum ama annem kapanmamı istemiyor. Daha çok erken olduğunu söylüyor ve sürekli evlenince kapanmam gerektiğini dile getiriyor. Annem kapalı namazı niyazında bir insan. Kur'an-ı Kerim'i biliyor. Beni de 7 yaşımdan 15 yaşıma kadar Kur'an kursuna yolladı. Bir tek kapanmama karşı çıkıyor. Ne yapmam gerekiyor, sizce annemi nasıl ikna edebilirim?
Son düzenleyen nötrino; 12 Haziran 2014 12:53 Sebep: Soru düzeni!
nötrino
Yasaklı
6 Ağustos 2012       Mesaj #24
Yasaklı
Alıntı

Ben 17 yaşındayım ve kapanmak istiyorum ama annem kapanmamı istemiyor. Daha çok erken olduğunu söylüyor ve sürekli evlenince kapanmam gerektiğini dile getiriyor. Annem kapalı namazı niyazında bir insan. Kur'an-ı Kerim'i biliyor. Beni de 7 yaşımdan 15 yaşıma kadar Kur'an kursuna yolladı. Bir tek kapanmama karşı çıkıyor. Ne yapmam gerekiyor, sizce annemi nasıl ikna edebilirim?

İslam dini evladın da anne baba üzerinde bir hakkı olduğunu bildirmiştir.Anne babanın dine uygun olmayan isteklerinde bunlara uymama hakkınız vardır.Örtünmek Allah'ın emridir.Bu emre uymama minvalinde evladını yönlendirmeye çalışan anne ve babanın sözlerine uyma ya da onları ikna etme zorunluluğu yoktur.Allah'ın emirlerine muhalif hareket eden anne babanın isteklerine evlat karşı gelebilir ve isyan etmiş olmaz!

Bu konuyla ilgili bir Hadis-i Şerif Meali =>(Allah'a isyan olan işte, mahluka itaat olmaz.) [Hakim]
Son düzenleyen nötrino; 12 Haziran 2014 12:54
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2012       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben gerçekten Allah için başta olmak üzere kapanmaya başlıyacağım .. 18 yaşına gireceğim ve bundan sonraki ömrüm hep böyle ibadet ve farzları yerine getirmekle olsun İnşallah tüm müslüman kardeşlerimin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2012       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben kapanmak ıstıyorum. cok ıstıyorum ama buna hazır degılım acılırım dıye korkuyorum. unıversıteye gıdecegım ve bır arkadasım kapanmamı ve bana cok yakısıcagını soyledı onun sayesınde kapanmaya karar verdım . fakat o dınımızın butun guzellıklerının farkında benım cevrem pek oyle degıl . otrulu ınsan sayısı 1 yada 2 ben cok ıstıyorum ama kapanıpta acılmaktanda cok korkuyorum napabilirim ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2012       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 21 yaşındayım... 15 yaşında kapanmaya karar vermiştim ama çevrenin bir kaç kötü benzetmeleri beni vazgeçirdi... 5 vakit namazımı kılarım geçirmeden elhamdülillah kur'an'ı da okumayı biliyorum... şu an çevremde örnek aldığım bir insan var o bir hafız ve bana elinden geldiğince herşeyi anlatıp yardım ediyor... artık kapanmaya kesin kararlıyım ama bir türlü yapamıyorum buda beni eksik kılıyor gibi hissediyorum... sizce ne yapmalıyım ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2012       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben kapalıydım sonra acıldım tekrar kapanmak ıstıyorum ama korkuyorum ne yapabıluırım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2013       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

günümüzde tüm değerlerin tüketildiği ahlak yapısında deformasyon oluştuğu aleni gözler önündedir....hayatın imtiğan alanı olduğunun farkındayızz çoğumuzz..nefisle mücadele ederken birde yıldırıcı çevre faktörlari insanı bazen saçma salak düşüncelere itiyooorr...bundan tam 11 yıl evvel ben kapandımm.bu kendi isteğimle oldu.allah öyle emrettiği için tabiiki.yoksa ben aptalmıyım zevk yada başka bişeyler için bu yapılırmı?allah için yapılır ancak.. son zamanlarda çoğunluğun aile hayatındaki problemlerin benzerlerini bende yaşadımm.. eşim bana ihanet etti..o bunu hala ihanet olarak görmüyoo sanırımki kendini hep haklı buluyooor. beni beğenmediğini söylüyor şeytan buya bazen açılmamak için kendimle savaşıyorum adeta.bilemiyorum. 2çocuğum var. sonzamanlarda çookk boşanma olaylarıı oldu hepimiz farkındayızz bunun .buyüzden ben çocuklarımı anne babadan amahrum büyütmek istemiyorum..eğreti psikolojilerle olmamaları onlar için daha sağlıklı.. walla erkek milleti tırsa diyorummm.olaylarla baş etmekten kaçıyorlar.kadınlar herşeye rağmen dimdik duruş gösteriyorlar..dini yaşamayan adamın yanında nasıl din yaşanır..bana yardımcı olurmusunuzz????

sevgili kardeşim; bende ilk kapandığımdan bu yana şeytanın vesveselerinyle karşı karşıya geliyorum.. ama şeytan asla beni yenemiyor.. evliliğin meselesine gelince.. sabretmelisin çünkü ALLAH SABREDENLERİ SEVER.. seni öyle beğenmiyorsa bu senin hayatını ..kendini değiştirmen gerektiği anlamına gelmez .. nasıl istiyorsan öyle yaşa ve Allah yolundanda asla sapma .. ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2013       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ßende 14 yaşındayım..Kapanmanın önemli birşey olduğunu öğrendim ama henüz hazır değilim şuan liseyi okuyorum lise bitince kapanmayı düşünüyorum ama babamda 7 yaşından sonra kapanmanın doğru olduğuna inanıyor peki ben ne yapabilirim????

zararın neresinden döünlürse kardır. Önemli olan bunun bilincinde olabilmek...