Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Erkekler Neden Aldatır? İhanet Eder?

Bu konu Erkekçe forumunda ChinaDoll tarafından 25 Haziran 2006 (01:18) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
397447 kez görüntülenmiş, 399 cevap yazılmış ve son mesaj 31 Ağustos 2012 (01:12) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.44  |  Oy Veren: 9      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 29 Temmuz 2006, 19:18

#101 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
1 şarkıda işittim, şöyle diyordu :
Erkeksin diye illa aldatman mı gerek ?
Rapor Et
Eski 30 Temmuz 2006, 00:08

#102 (link)
ramsstein
Ziyaretçi
ramsstein - avatarı
amann aladatan erkek kendine güvensizdir ve kendini ispatlamak için ihanet eder. Bunu bu kadar düşünmeye gerek yok
aldatan erkek erkek değildir. erkeklik o şekilde olmaz
Rapor Et
Eski 1 Ağustos 2006, 19:14

#103 (link)
by_gecemavisi
Ziyaretçi
by_gecemavisi - avatarı
erkekler aldatmaz katılmıyorum ben buna kızlar aldatıyor
Rapor Et
Eski 3 Ağustos 2006, 23:38

Çapkınlık ve Global Kriz...

#104 (link)
Je T'aime
ahmetseydi - avatarı
Çapkınlık ve Global Kriz

Kadir Çöpdemir, "Çapkınlık" üzerine sorulan bir soruya şöyle bir cevap veriyor. :-)

Bayan: Merhaba Kadir bey, ben Mehtap. Avukatım. Size sorum şu: Erkekler çapkınlıktan neden vazgeçmiyor?

Kadir Çöpdemir: Şimdi Mehtap Hanım, hadiseye şu açıdan bakalım, diyelim ki biz çapkınlıktan vazgeçtik, her birimiz birer tane kadına adapte olduk, ne olacak o vakit?

Ne süslenmenize gerek kalacak, ne şık giyinmenize, ne hamarat olmanıza? Çünkü bizi kendinize bağlamak için bi çabaya gerek kalmayacak. Kozmetik sanayi çökecek, tekstil ve moda sektörü bitecek, otomobil satışları duracak, işsizlik artacak, global kriz çıkacak...

Gördüğünüz gibi hadisenin açılımları global krize kadar varıyor. Böyle de bilimsel çözümleme yapan bir insanım. Ama isterseniz konuyu baş başa bi yemek yerken de konuşabiliriz. O zaman detay da veririm hadise hakkında?
Rapor Et
Eski 3 Ağustos 2006, 23:42

#105 (link)
bal gibi
arwen - avatarı
Aldatmak mı sadakatsizlik mi?

Psikiyatri uzmanları 'Aldatma' diye bakılan meselenin, çiftlerin kendilerini aldatılmış hissetmeleriyle ilgili olduğunu düşünüyor. Yani aldatma ile sadakatsizlik bazen birbirine karışabiliyor. Klinik psikoterapist Rebia Erdoğan, "Kişiler ikili ilişkilerde bir araya gelirken geçmişin aktarımı ile, koptukları ilk sevgiyi, yani anne ve babadan sonraki sevgiyi verecek sevgiliyi arıyor. Ama yaşam, doğal olarak, dürtülerle hareket ederken poligamdır ve ancak ego düzeyinde bakıldığında monogamdır. Bu, şu demek: İkili ilişki, karşındakiyle birlikte yaşamı üretebilme alışkanlığını elde etmektir. Yetişkin olamadığın zaman, dürtülerinle iç kaygılarını düzene koymaya çalışırken, istesen de istemesen de komşunun bahçesindeki erik hoş gelir. Ama bu kısa sürelidir. Aldatma, temelde bir ilişkiyi üretebilmek ve yaşamı paylaşabilmek becerisini geliştirememiş insanların sonsuz bağ arayışıdır. Ve iki nedene dayanır; terk edilmişlik duygusunu kapatmak ve terk edilmek yerine kendini sürekli güvencede hissetmek, dürtüsellikteki anlık hazların sürekliliğini sağlamak" diyor.

Sadakatsizlik aldatmaya dönüyor

Prof.Dr. Psikiyatr Mehmet Sungur ise tırnak içinde 'aldatma' teriminin sorunu tanımlamayacağını savunuyor ve bu terimin adının sadakatsizlik olması gerektiğini belirtiyor. Sungur'a göre her sadakatsizlikte bir miktar aldatma vardır; ama, aldatma karşı tarafı kandırmak amacıyla yapılır. Oysa sadakatsizlikte böyle bir amaç yoktur. Ancak, sadakatsizlik devam ederken bir süre sonra amaç haline geliyor. Sadakatsizlikte eşlerden biri bir başka kişiye yöneldiği zaman, amacı beraber olduğu kişiyi aldatmak değildir. Başka kişilerle beraber olurken amaç, eşi ya da sevgiliyi aldatmak olmuyor. Sungur, "Mesela, danışanlarımız bize geldiklerinde, 'Başka biriyle beraber oluyorum, çünkü karımla seks artık eskisi kadar seksi değil' diyor. Dolayısıyla, seks artık seksi olmadığı için başkalarına yöneliyor eşlerden biri. Aldatma, eşlerden birinin başka bir partner olduğunu fark ettiği noktada başlıyor. Sorular sormaya başlıyor eş; o sorulan sorulara yalanlar geliyor ve doğrular söylenmediği zaman aldatma başlıyor. O nedenle olay bir sadakatsizlik ve aldatma da bunun bir parçası" sözleriyle durumu açıklıyor.

Aldatmanın kişiler üzerindeki etkileri

Sungur'a göre, herkesin olaydan etkileniş biçimi farklı. Bazen, insanlar tüm bu sadakatsizliği bilmelerine rağmen, eşleriyle yaşamaya devam ediyor. Bazıları ilişkiyi anında koparıyor, bazıları sürekli bocalıyor. Dolayısıyla, bunlardan hangilerinin yaşanacağı tamamen insanlara bağlı.

Sungur, aldatmaya uğramış bir kadının ifadesiyle, olaylara yaklaşımı özetlemeye çalışıyor: "Aldatılan bayan, 15 yaşında tecavüze uğramıştı; ama tecavüz, bu sadakatsizlik kadar üzmemişti onu, çünkü o bir yabancıydı. Oysa bayan, eşini en iyi arkadaşı sanıyordu. Sonuçta 'Demek ki değilmiş' kararına varmıştı. Bu hasta intihara eğilimliydi. Çünkü en iyi dostunu ve dünyaya inancını kaybetmişti. Bunun için aldatma kavramının esasını anlamak gerekiyor, insan üzerindeki etkisi nedir diye. Bir ilişki sorunun sonucu olarak mı ortaya çıkıyor, yoksa böyle bir şey olduğu için mi ilişki de sorunlar yaşanıyor? Bunun iyi kavranması lazım."

Sadakatsizliğe uğrayan kişiler neler kaybediyor?

Prof.Dr. Sungur kayıpları şöyle özetliyor: "Birincisi, kimlik kaybediyorlar. Artık aynı kişi değilim, diyorlar. İkincisi, özel olduklarına ilişkin inançlarını kaybediyorlar. Onun için özel değilmişim, beni kullandı ve attı diyorlar. Üçüncüsü, temel değerlerin kaybına bağlı olarak, kişi kendine olan saygısını yitiriyor. Burada kişiler, normal koşullarda, bir aldatmaya uğramış arkadaşlarını kınarken, kendileri bu tavra sessiz kalıyorlar.

Gidemeyişlerini utanç verici buluyorlar. Hatta bu ilişkiyi devam ettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Sürekli olarak sadakatsizliğe uğradıkları durumu düşünüyorlar. Bu, onların düşüncelerini kontrol edemeyişlerini de beraberinde getiriyor. Aslında kontrol etmeye çalışmamak da gerekiyor; çünkü ne kadar çabalarsanız o düşünceden kurtulmanız o kadar zorlaşıyor. Düşünceden kurtulmaya çalışmak yerine bir psikiyatrla birlikte düşünmek gerekiyor. Adalete olan inançlarında bir kayıp oluyor. Dünyanın güvenilmez bir yer olduğunu düşünüyorlar. Kendilerini en çok seven insanlar bunu yaparsa, bu dünyada kime güvenebileceklerini şaşırıyorlar."

Aldatılan kişinin başka insanlarla bağları da kopuyor. Çünkü, arkadaşları sürekli olarak soru sordukları takdirde, kendini güçsüz bulduklarını düşünüyor; sormadıkları takdirde ise kendisiyle ilgilenmediklerini düşünüyor. Amaç kaybı oluyor; ölüm düşünceleri gelişiyor. Bütün bunları düşünüp her gün bu azabı çekmek yerine, hayatlarının bitmesini istiyorlar.

Bir sadakatsizliğe uğrama durumunda bazen utanç, bazen öfke duygusu uyanıyor: "Erkekler bunu her zaman yapar lafına inanmalıydım, ama inanmadığım için kendimi affedemiyorum" durumu yaşanıyor. Bazen suçluluk duygusu yaşanıyor; kişi kendini sorumlu tutuyor ve "Onu ihmal ettim bu nedenle böyle oldu" bahanesine sığınıyor. Umutsuzluk, çökkünlük yaşanabiliyor; aldatılan kişi eş olarak yetersiz olduğunu düşünebiliyor.
Rapor Et
Eski 3 Ağustos 2006, 23:52

#106 (link)
TheGrudge
Ziyaretçi
TheGrudge - avatarı
Erkekler özellikle orta yaş bunalımına girdikleri zaman eşlerini aldatmaya başlarlar, bu sayede kendilerine olan güvenlerini tazelerler
Rapor Et
Eski 5 Ağustos 2006, 20:00

İYİ KOCA GENİ BULUNDU !!!

#107 (link)
virtuecat
Ziyaretçi
virtuecat - avatarı
İYİ KOCA GENİ BULUNDU !!! Amerikalı bilim adamları, erkeklerin daha şefkatli ve tek eşli
olmasını belirleyen geni keşfettiler. Fareler üzerindeki araştırma
sonuçları Nature dergisinde yayınlandı.
ABDnin Atlanta kentindeki Emory Üniversitesi bilim adamları Tom Insel
ile Larry Youngın fare türleri üzerinde yaptıkları araştırma çok
ilginç sonuçlar ortaya koydu. Sürü halinde veya tam tersine tek başına
yasayan, tek eşli ya da çok eşli gibi birbirlerinden oldukça farklı
yaşam tarzları olan fare türleri arasında yapılan araştırmalar tek bir
genin erkek cinsin sosyal ve monogam olma gibi özelliklerini
belirdiğini kanıtladı.

GENETİK FAKTÖRLER

Nature dergisinde yayınlanan araştırma raporuna göre, Insel ve Young
erkek cinsin davranış biçimleri üzerinde etkili olan genetik
faktörleri belirlemek istedi. İki bilim adamı bu amaçla normalde anti
sosyal ve çok eşli olan laboratuvar faresine bunun tam tersi
özelliklere sahip yani sadakatıyla meşhur, tek eşli ve sosyal bir
canlı olan tarla faresi geni aşıladı. Tarla faresi aşılanan laboratuvar
faresi sürü halinde yaşayan ve oldukça sosyal olan tarla faresinin
davranış özelliklerini aynen benimsedi. Yani, hem sosyalleşti, hem de
tek eş seçerek ona karşı çok sevecen davranmaya başladı.

TEK EŞLİ VE SEVECEN

Bilim adamları söz konusu genin insan dahil bir çok memelide bulunan
vasopressin adlı doğal hormonun salgılanmasına yol açtığını, bu
hormonun da erkeklerin saldırganlık, iletişim kurma yeteneği ve cinsel
davranışlarını etkilediğini belirttiler. Tek eşli ve sevecen tür
farelerde DNA sarmalınının ötekilere oranla daha uzun olduğu ve
dolayısıyla vasopressin adlı hormon salgısını ateşlediği anlaşıldı.
Sosyal olmayan farelerde DNA daha kısa çıktı.
İlk kez yapılan bu deney sonunda anatomisi, kimyası ve pskilolojisi
hakkında çok az şey bilinen beraber yaşama ya da tek eşe bağlanma gibi
sosyal formasyonlar hakkında bilgiler artacak. Yani iyi bir koca nasıl
olunur veya hangi tür erkek iyi koca olur gibi yanıtsız kalan sorulara
tatmin edecek yeni cevaplar üretilebilecek. Bunun yanı sıra otizm,
şizofreni ve Alzheimer hastalığı gibi hastalıklara karşı etkili
tedaviler geliştirilebilecek.

KADINDA GEVEZELİK GENİ VAR !!!

Gevezeliğin de genetik olabileceği ortaya çıktı. Bilim adamları
kadınların daha fazla konuşmasına bu genin yol açtığını sanıyor.
Kadınlarla erkeklerin konuşma alışkanlıklarındaki farklılık daha ana
karnında kendini belli ediyor. Kız fötuslar, erkek fötuslara oranla
ağızlarını % 30 daha fazla oynatıyor. Bu farklılık ileri yaşlarda da
sürüyor. Yetişkin bir erkeğin ağzından günde ortalama 12 bin kelime
çıkıyor, kadınlar ise yaklaşık 23 bin kelime sarfediyor.

Rapor Et
Eski 5 Ağustos 2006, 20:27

#108 (link)
TheGrudge
Ziyaretçi
TheGrudge - avatarı
Tekrar soruyorum kendime "Erkekler neden aldatır?" diye. Aslanların avlanması gibi: aç kalmamak için, avlanma yeteneğini geliştirmek için.

Keşke tüm aldatmalar bu seviyede kalsa, ama intikam ve aşağılama amacıyla yapılan aldatmalar da var. Kadın aldatır, çünkü erkeğin de kendisini aldattığını düşünmektedir. Erkek aldatır, çünkü karısına değer vermiyordur, duyarsa duysun, bilirse bilsin diyordur. Belki de bu işi bitirmek istiyordur, "Ben onu aşağılayım da gitsin, kalırsa da böyle devam ederim" diyordur.
Rapor Et
Eski 8 Ağustos 2006, 15:08

#109 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
Erkek neden aldatır?
Erkeklerin cinsel dürtülerini kontrol etmekte zorlandığı bilinir. En azından kadınlar böyle düşünür.
Konu sadakat olunca erkekler potansiyel suçlu kabul edilir. Bunun haksız bir şöhret olduğu da söylenemez. Ama bunun gerekçeleri nedir? Peki erkek neden aldatır...? İşte cevaplar...
" O oradaydı..."
Bazı erkekler için "bugün ve burada" olayı çok önemli. Erkeklerin çoğu ne yazık ki kararı hızlı ve ani verip, yaptıklarının sonucunu düşünemiyor. "Yaşandı, bitti" psikolojisi çok yaygın ama ne kadar geçici bir duygu olsa da sonuçta yanlış adım atılıyor. Tesadüfen ayaklarına gelen bir şansı hiç bir erkek reddetmez. Kadın avına çıkmış olmasa da, seksi bir teklife kimse hayır demez.

" Sarhoştum "
Erkeklerin aldatma sebepleri arasında alkolün rolü hiç de küçümsenecek gibi değil. " aldatmayı asla düşünmüyordum ama arkadaşlarımla bir partiye katıldığımda bardaki kızlardan biri bana kafayı takmıştı. Onu geri çevirmedim ama eğer sarhpş olmasaydım bunların hiçbiri olmayacaktı. Bir kere hata yaptım ama bu hatayı tekrarlamak istemiyorum".

" Nasıl olsa bitecekti..."
Bazı erkekler için aldatma ilişkinin iyi gitmediğinin işareti. "Kız arkadaşımı aldattım mı ? Demek ki onu gerçekten sevmiyorum ve hemen o ilişkiyi noktalıyorum."

"Aldatmak mı, çok doğal..."
Bazı erkekler aldatmayı çok doğal karşılıyorlar."Erkeklerin cinsel açıdan değişik tecrübeler yaşamaya ihtiyaçları var. Bundan dpğal bir şey var mı?"

"Macera yaşamayı seviyorum..."
Yalanlar, gizli buluşmalar, gün ortasında hızlı seks kaçamağı... Bu tür olayların bambaşka bir heyecanı var ve bu heyecan yasak aşklara özgü. Yasak aşk yaşayan erkeklerin çoğu inanılmaz, başka bir olayda asla bulunmayan bir duygudan bahsediyorlar. "İlk adım atıldıktan sonra, arkası kendiliğinden gelir ve ilişkini mahvetmeden duramazsın".

"Çünkü farkına varmıyor"
"Arkadaşlarımdan biri eve bir kadın getirmişti ve onunla yataktayken kız arkadaşı onları yakaladı. Arkadaşım durumu çok kolay kurtardı. Rakip firmanın bazı sırlarını elde edebilmenin tek yolunun o kadının yatağından geçtiğini anlatıp, sevgilisini aslında kendini feda ettiğine inandırdı". Bu işi yapabilen erkekler kadınların ruhunu çok iyi tanıyorlar. Aldatılan bir kadın asla bunu kabul etmek istemiyor ve gerçek yerine en uçuk yalanları bile yutmaya hazır oluyorlar.

Rapor Et
Eski 11 Ağustos 2006, 03:39

#110 (link)
virtuecat
Ziyaretçi
virtuecat - avatarı
Kadınların gerçek yüzü

Öperseniz beyefendi degilsinizdir,
Öpmezseniz adam degilsiniz.
Iltifat edersiniz yalan der
Etmezseniz birakir gider.
Her istegine evet derseniz karaktersiz olursunuz
Karsi çikarsaniz anlayissiz.
Çok yanina giderseniz sıkıldım der
Az giderseniz küser.
Iyi giyinirseniz çapkinsin der
Dikkat etmezseniz zevksizlikle suçlar.
Kıskanırsınız huyun kötü der
Kıskanmazsınız sevmiyorsun der.
Siz bir dakika geç kalin kiyamet kopar
Kendisi bir saat gecikirse bunda ne var.
Arkadasinizla bulusursunuz adi ihmal olur
O bulusur "Bizim kizlar" olur.
Siz baska kadina bakacak olsaniz gözleriniz oyulur
Baska bir adam ona baktığında adı hayranlık konur.
Konustugunuz anda dinlemenizi ister
Dinlediginiz anda "Neden konusmuyorsun?" der

bırakında aldatsın yahu
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Erkekler Neden Aldatır? İhanet Eder? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: elma_shekeri Forum: Soru-Cevap
Cevap: 10
Son Mesaj: 8 Aralık 2012 17:38
Gönderen: Morrigan Forum: Kadınca
Cevap: 21
Son Mesaj: 4 Haziran 2012 16:44
Gönderen: volture Forum: Kadınca
Cevap: 0
Son Mesaj: 6 Ocak 2010 21:22
Gönderen: asla_asla_deme Forum: Erkekçe
Cevap: 1
Son Mesaj: 19 Kasım 2009 09:15
Gönderen: qöLqemyeteR Forum: Kadınca
Cevap: 0
Son Mesaj: 2 Ağustos 2009 17:44
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.283 saniyede (81.73% PHP - 18.27% MySQL) 15 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 16:13
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi