PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Bakır nerelerde kullanılır?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
BÜŞRA KALENDER20:27, 11 Mart 2009 
Bakır nelerde kullanılır?
En iyi cevap Blue Blood tarafından gönderildi

Bakır ısı ve elektrik iletkeni bir metaldir, kolay şekil verilebilir ve elde etme maliyeti de birçok metale göre düşüktür. Bütün bu sebeplerden dolayı başta elektrik kabloları ve iletim hatlarında olmak üzere birçok elektrik malzemesinde ve mutfak kap kacağında kullanılan ana hammaddedir. Bakır hem ucuzdur, hem de mutfak için sağlıklı bir metaldir! Ancak bakır kapların kalayla kaplı olması şarttır yoksa gıdalara bakır geçebilir ve zehirlenmelere yol açabilir. Ayrıca bakır kaplarda yemek bekletilmemeli ve daha çok su gibi asit ihtiva etmeyen maddelerin ısıtılmasında kullanılmalıdır!
Benzer Konular:
Etiketler:
Cevap
Blue Blood20:28, 11 Mart 2009 
Bakır ısı ve elektrik iletkeni bir metaldir, kolay şekil verilebilir ve elde etme maliyeti de birçok metale göre düşüktür. Bütün bu sebeplerden dolayı başta elektrik kabloları ve iletim hatlarında olmak üzere birçok elektrik malzemesinde ve mutfak kap kacağında kullanılan ana hammaddedir. Bakır hem ucuzdur, hem de mutfak için sağlıklı bir metaldir! Ancak bakır kapların kalayla kaplı olması şarttır yoksa gıdalara bakır geçebilir ve zehirlenmelere yol açabilir. Ayrıca bakır kaplarda yemek bekletilmemeli ve daha çok su gibi asit ihtiva etmeyen maddelerin ısıtılmasında kullanılmalıdır!
Cevap
Misafir17:07, 10 Şubat 2010 
bakir nerede kullanilir
Cevap
Misafir11:08, 28 Şubat 2010 
bakır nelerde ne malzemelerinde kullanılır(ACİL ÖDEVM YARIN TESLİM ETMEM GEREKİR)
Cevap
Misafir19:38, 4 Nisan 2010 
bakır nerelerde kullanılır?
çok ağacil lazım benimde ödevim var benim dersim yarım saat sonra başlıyo tam 100 tane lazım
Cevap
dadlu sheytan14:38, 30 Nisan 2010 
yha bu kadar mı ? biraz daha bilgi vermelisin ödevim için gerekli pazartesi günü teslim edicem emeğe saygı ..!
Cevap
Misafir19:15, 29 Aralık 2010 
ödevim var daha fazla bilgi lütfen
Cevap
Misafir16:26, 6 Ocak 2011 
odevim var baska yok mu bilgi ltfn
Cevap
Misafir16:06, 14 Ocak 2011 
acil ya lütfen yarın ödevim var emeğe saygı
Cevap
Misafir15:19, 4 Şubat 2011 
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama