Arama

Nasıl yumruk atılır? - Sayfa 8

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Haziran 2015 Gösterim: 133.660 Cevap: 187
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mayıs 2011       Mesaj #71
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
en iyi yumruk karnı ileri alıp gögsü geri çekmektir.Ama ben iyi yumruk atmak icin yumruğumu yukaarıda tutup gelişine yumruk atarım ve kafayıda burna attıgınızda adamda yürek yoksa alar hadi byyy
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mayıs 2011       Mesaj #72
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadşlar bn bir çok kawgya grdm bna güven bilrsnz bu konuda bilgilym hangi elinizle vuruyosnız o el omuz hizasınada olck diger el ise çene hizasında olaçktr her dövüşte yan durcksnız yoksa çok açık verdıgnz içn dövüşü kaybersnz bn bn sağ elımı kullandıgım içn bi de yan durdgm için her zman sol aygm yarım adım ilerde olur buna dikkat edın
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mayıs 2011       Mesaj #73
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende güç var ama nasıl yumruk atılır atılma sekli nasıldır bilmiyorum fazla ve karsıma dövüşeceğim kişi gelince elim ayağım titrior bişey yapamıyorum özgüven eksikliği var nasıl üstesinden gelebiriim bilenler yardımcı olursa sevinirim Msn Grin
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mayıs 2011       Mesaj #74
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaşlar ben iri biriyim 1.76 boyunda 90 kiloyum hayatımda çok dövüşe katıldım ama hep burnum kanadı ve ben kimsenin burnunu kanatamadım dudağını patlattım dişini kırdım ama burunu bir türlü kanatamıyom ne yapmam lazım bide adam bize yakınsa nasıl vurucaz ben genelde üstüne atlıyom ama modası geçiyor artık
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Haziran 2011       Mesaj #75
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eyw bilgileriniz için tşk ederim dün kavga ettim 5 kişi üstüme geldi güzel bir dayak yedim ama şerefimle yedm sonuçta ben sadece birine kilitlendim ağzını burnunu kırım diğerleride benim üstüme girdi çewredekiler ayırmazsa şimdi burda olmazdım ama bende spor yaparım yumruklarımı geliştirmek istiyorum yorumlarınızı eksik etmeyin tşkler
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Haziran 2011       Mesaj #76
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeş ben 5 senedir box konusunda uzmanım iyi yumruk atmak için ilk baştaş nefesini kullanmayı ören ve bacaklarını geliştir her 2 yumrukdan sonra 1 döner tekmeyi rakbinin kafasına vur
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Temmuz 2011       Mesaj #77
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Beyler siz neyin derdindesiniz bu iş öle kemik çıkart falanla olmuyo yapıcaksanız bunu profesyönel birinden öğrenin böle yazmışsınız yok boğaza , kalbe , nefes boşluğuna vurun diye siz neyin derdindesiniz kavgayı ölümüne falanmı ediyosunuz ? saçma sapan konuşmayın etkili yumruk atabilmek için kolunuzn güçlü olması gerekir ve bunun için Şınav , mekik çekin. he bide gerekmedikçe kavga etmeyin ...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Temmuz 2011       Mesaj #78
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardesm kavga anında adamım yüz kısmına yımruk atıp geri çekilceksin yumruk atp geri çekileceksn bunu 2.3 kere yap ama eger kavga daha basmamıssa ilk olarak yapman gereken sey avcunu aç ve direk adamın burnunun ucundan yukarı doğru sert bir sekilde vur bu adama acaip bir acı verir sonra zaten adam orasını burasını tutarken senin vuracağın yumruğun haddi hesabı olmaz ve rakibin diz kapağının üstünde hemen kenarnda yana doğru bakan kasa kendi kaval kemiğinle olabildiğince sert bir şekilde bu adamın ayağını boşaltr ayağının üstün kısa bi süreliğine duramaz bu sana avantajjMsn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2011       Mesaj #79
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bırakın şimdi sınavı 2.kemiği falan sürekli duvara yumruk atınn ozmn görürsünüz nasıl güçleniyo
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2011       Mesaj #80
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beklenilen cevap sanırım,
Su altında yumruk çalışması yaparsanız serilikte mükemelliğ ulaşırsınız.
Ellerinizi açarak şınav çekerseniz omuzdan destekli yumruk atmaya ve yine seriliğe katkı sağlarsınız.
Ben 6 Yıldır dövüş sporları ile ilgileniyorum resmi olarak taekwondo yaptım sadece.
Size tavsiyem, ilk yumruk karaciğer olsun
ikinci yumruk ise, diğer elinizle vuruyormuş gibi yapıp tekrar aynı el ile kulak dibine vurun.
Altdan çeneye çıkan yumruk engellenmesi güçtür. sadece wing chun gibi tekniklerle tutulabilir ki onu da pek az insan bilir.

Yumruğunuzu sıkın dirsek vücuda 90 derece olacak şekilde kaldırın yumruk yüzünüzden 2 karış uzakt olsun. yumruğu omuzunuz ile iterken aynı zamanda dirseğinizle ileri doğru uzatın. omuzdan yumruğu böyle anlatabilirim sanırım.
etkili vuruş için ve darbe alınca bayılmamak için nefesinizi verirken vurun.
Ulu orta yere yazmayıp özelden mesaj atarsanız yardımcı olabilirm. Tayfun Kaya Eşkıya | Facebook
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.