Arama

Tansu Polatkan

Güncelleme: 8 Kasım 2015 Gösterim: 2.700 Cevap: 0
Jumong - avatarı
Jumong
VIP Bilim 🌘🚀
8 Kasım 2015       Mesaj #1
Jumong - avatarı
VIP Bilim 🌘🚀
bu haftaki macimizi tansu polatkan anlatiyor

Sponsorlu Bağlantılar
Tansu Polatkan, 1947 yılında İstanbul‘da doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Afyon Hüseyin Sümer İlkokulu’da okudu. Mikrofon ile tanışması Afyon’da ilkokul beşinci sınıfta okurken oldu. 23 Nisan günü Afyon Belediye hoparlöründe şiir okudu. 1961 yılından beri Ankara‘da yaşamaktadır. Liseyi Ankara’da Ankara Yıldırım Bayezid Lisesinde okudu. Ankara Üniversitesi, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Coğrafya Bölümü’nü bitirdi.

1964 yılında Ankaragücü genç takımın da futbola kaleci olarak başladı. Lise ve Üniversite yıllarında PTT ve Toprak spor takımların da oynadı. 1967 yılında PTT takımına profesyonel olarak geçti, 3 yıl bu takımda kaldıktan sonra Toprakspor’a transfer oldu. 1972 yılında TRT‘nin açtığı spor spikerliği sınavını kazanınca futbolu bıraktı. Halit Kıvanç, Arman Talay, Çetin Çeki, Zafer Cilasun, Jülide Gülizar, Serpil Hamdi Tüzün gibi isimlerden kurslar aldı.
1973 yılından 2012 Mart ayında emekli olana kadar kadar TRT‘de çalıştı. TRT’de spor spikeri, spor haberleri müdür yardımcısı ve müdürü olarak görev aldı. Dünya kupası finalleri, Avrupa Futbol şampiyonası ile Olimpiyat ve Akdeniz oyunların da yayın yaptı. 1997 yılında Ankara’dan yayın yapan CTV’de iki yıla yakın bir süre Spor yöneticisi olarak çalıştı.

Sayısız futbol maçı anlatımının yansıra, Tenis, Hentbol, Voleybol, Yüzme, jimnastik gibi spor dallarının naklen yayının da görev aldı.“haberani.net” internet sitesinde spor yazıları yazdı.''kaynak: biyografi.net.tr''

Biyografi Konusu: Tansu Polatkan nereli hayatı kimdir.
🌘 🚀

Benzer Konular

24 Kasım 2016 / GusinapsE Siyaset tr
11 Haziran 2012 / _KleopatrA_ Siyaset tr