Arama

Açılışta Masaüstü Boş Görünüyor Sorunu ve Çözümü

Güncelleme: 22 Eylül 2015 Gösterim: 151.086 Cevap: 88
gokmeen - avatarı
gokmeen
Ziyaretçi
2 Ekim 2008       Mesaj #1
gokmeen - avatarı
Ziyaretçi
Selam
arkadaşlar pcyi açtığımda masa üstünde başlat menüsüde dahil olmak üzere hiç birşey gözükmüyor masa üstü arka planı hariç tabiiki
Sponsorlu Bağlantılar

CTRL + ALT + Delete yapıp kullanıcılardan kullanıcı adını seçerek
(tek Kullanıcı var) 2 defa oturumu kapat yapıyorum oturum kapandıktan sonra tekrar kullanıcı adı seçip şifreyi giriyorum ve masa üstü ozaman gözüküyor.

konu hakkında bilgisi olan lütfen yardımcı olsun şimdiden teşekkürler
Just fly - avatarı
Just fly
VIP Beşer
3 Ekim 2008       Mesaj #2
Just fly - avatarı
VIP Beşer
Alıntı
gokmeen adlı kullanıcıdan alıntı

Selam
arkadaşlar pcyi açtığımda masa üstünde başlat menüsüde dahil olmak üzere hiç birşey gözükmüyor masa üstü arka planı hariç tabiiki

Sponsorlu Bağlantılar

CTRL + ALT + Delete yapıp kullanıcılardan kullanıcı adını seçerek
(tek Kullanıcı var) 2 defa oturumu kapat yapıyorum oturum kapandıktan sonra tekrar kullanıcı adı seçip şifreyi giriyorum ve masa üstü ozaman gözüküyor.

konu hakkında bilgisi olan lütfen yardımcı olsun şimdiden teşekkürler

Benimde başıma gelmişti sanırım virüs.

Başlar > Çalıştır (Windows Tuşu + R) dan "msconfig" e girebilirsen orda Başlangıç sekmesi var sana yabancı gelen işlemlerin çalışmasını durdurabilirsin. Belki işe yarar kolay gelsin ..

All Alone
gokmeen - avatarı
gokmeen
Ziyaretçi
3 Ekim 2008       Mesaj #3
gokmeen - avatarı
Ziyaretçi
teşekkürler sorunu başka bi yoldan hallettim

Ctrl + Alt + Del (Görev Yöneticisi) , "Dosya" Sekmesine Geldim Ordan "Yeni Görev (Çalıştır...)" a Geldim "explorer.exe" Yazdım Tamam Dedim ve Oldu.

konu kapatılabir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ben tema indirmek için ugraşıyodum o sıra evet felan derken. pc yeniden başladı masa üstünde hiç bi şey yok arkaplan hariç ctrl alt delete yeni görev yaptım exploer.exe yaptım olmadı.
RaPSTaR - avatarı
RaPSTaR
Ziyaretçi
22 Ekim 2009       Mesaj #5
RaPSTaR - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar ben xp ultimate kullanıyorum bendede açılışta masaüstü boş görünüyor explorer.exe yi kapatıp tekrar açınca sorun düzeliyor fakat program files deki bazı exe dosyalarımda bozuluyor bunun sorununu araştırdım nette exe virüsü diye geçen bi virüs müş format da çözümlemiyor bunu antivürüsde yardımcı olursanız sevinirim Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bn dede aynı sorun var bn ctrl+alt+delete yapıyorum orda yeni görev +explorer.exe yapıyorum düzeliyor fakat bilgisayarı açtığımda tekrar aynı sotun oluşuyor yani masa üstü simgeleri gözükmüyor lütfen yardımcı olun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ocak 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sorun ikitane vurus programi kurdugunuzdandir
saka_laz - avatarı
saka_laz
Ziyaretçi
26 Ocak 2010       Mesaj #8
saka_laz - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar explorer.exe sorunu genelde bilgisayarımızın görünümünü güzelleştirmek maksadıyla indirdiğimiz ve yüklemeye kalktığımız temalar yüzünden oluyor. explorer.exe dosyası zarar görüyor. sistem onarmayı denemenizi tavsiye ederim çünkü dosyalarınız zarar görmüş. Mümkün olduğunca da temalardan uzak durmaya bakın. Masa üzerinde bişe gözükmemesinden tutun da simgeleri ve menüleride karartabilirler.

Unutmayın pc ye yüklediğiniz extra temalar zararsız olsa bile bilgisayarınızın performansını oldukça fazla etkiliyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ocak 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaw kardeş alt+ctl+delete yaptım yeni görev yaptım girdim google ye pc kackere reset attım olmadı pc masa üstünde bişey yoq gözüükmüyor hiçbirşey hemde
saka_laz - avatarı
saka_laz
Ziyaretçi
28 Ocak 2010       Mesaj #10
saka_laz - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

yaw kardeş alt+ctl+delete yaptım yeni görev yaptım girdim google ye pc kackere reset attım olmadı pc masa üstünde bişey yoq gözüükmüyor hiçbirşey hemde

* Windows XP CDsini CD sürücüne yerleştiriniz.

* "ctrl+alt+delete" e basarak "Windows Görev Yöneticisini" açın.

* "Dosya > Yeni Görev(Çalıştır...) kısmına "sfc /scannow" komutunu yazıp "Enter"a basınız. Windows klasörü onarılacak.

*Uyarı ile karşılaşırsanız "Yeniden Dene" butonunda ısrar ediniz.

* Bilgisayara yeniden başlatınız.

Arkadaşlar ısrarla söylüyorum. System dosyanızdaki explorer.exe bozulmuş ya da silinmiştir.