Arama
Günlük Kontrol Paneli
4.60 puan, 5 oy.

Kayıp Tanrı

ThinkerBeLL 13 Kasım 2009 00:51 (Pembe Aydınlık)

Tanrı nerede?

Mahallenin iki afacan kardeşi tüm mahalleliyi bıktırmış. Sürekli ana-babalarına şikâyete geliyorlarmış. Kırılan camların, kuyruğuna teneke bağlanan kedilerin, lastiği indirilen arabaların sorumlusu hep
bu afacan kardeşlermiş.
Ana-babası usanıp kilisenin papazına anlatmışlar durumu ve yardım istemişler. Papaz "Gönderin çocukları konuşayım" demiş.
Çocukları göndermişler. Papaz önce büyük oğlanı çağırmış:
"Söyle bakim evladım, Tanrı nerede?"
. . .

Bu kategoride: Pembe Aydınlık, Fıkralar
Gösterim 738   Yorumlar 0  
4.00 puan, 5 oy.

Onu bir gün mutlaka terk edeceğim!

ThinkerBeLL 12 Kasım 2009 23:55 (Pembe Aydınlık)

İlişkinin böylesi...
fun.gif
Onunla tanıştığımız zaman ben onlu yaşlarımın sonlarındaydım, o ise benden oldukça yaşlı. Hayatına giren ilk kişi değildim ve sonuncusu da olmayacaktım kuşkusuz. Herkes bu beraberlik için yaşımın çok küçük olduğunu düşünüyordu. Aslında hiç bir zaman yaşınızın uygunluğu söz konusu olamaz böyle bir ilişkide...
İlk önceleri sadece yakın arkadaşlarımla paylaştım küçük sırrımı. Sadece gönül eğlendiriyordum onunla (ne kadar da aptalmışım...). Aileme
. . .

Gösterim 1262   Yorumlar 0  
5.00 puan, 4 oy.

Kuşbakışı Istanbul

ThinkerBeLL 6 Kasım 2009 00:49 (Pembe Aydınlık)

Kuşbakışı Istanbul

Denizler ve karalar dantel gibi işlenmiş İstanbul coğrafyasını 4 bölüme ayırmıştır. Haliç'in kıyılarında Eski İstanbul ve Galata, Boğazın iki yakasında, eskiden her biri ayrı köyler olan, artık birleşmiş yerleşim alanları yer alırlar. Dünyanın en küçük denizi olan Marmara Denizi kıyıları boyunca uzanan meskun yerler, şehrin ulaştığı boyutların büyüklüğünü gösterir.
Eski Şehir
22 km surların çevrelediği üçgen bir yarımadanın 7 tepesi üzerine yayılmıştır. Burası
. . .

Bu kategoride: Türkiye, Istanbul
Gösterim 2487   Yorumlar 0  
5.00 puan, 4 oy.

Geçmişten Bugüne Istanbul İnsanı

ThinkerBeLL 6 Kasım 2009 00:37 (Pembe Aydınlık)

Çelik Gülersoy'un kaleminden Istanbul İnsanı

Tarihte, bir tane ve doğru bir çizgi üstünde giden tekdüze bir İstanbul olmamıştı ki, onun durmuş-oturmuş, belirgin hemşehrileri olsun. Üç bin yıla uzanan geçmişi boyunca bu dünya köşesine kurulmuş, yerleşmiş sahipleri büyük değişiklikler gösterdiği için burada yaşayan insanlar da durmadan yeni görünümler alıyor, yeni doğrultular kazanıyordu.
60’lardan sonrasının yerleştiği kimlikler, bu yazının çerçevesine girmez.

. . .

Gösterim 2903   Yorumlar 5  
4.20 puan, 5 oy.

Istanbul'un Tarihi

ThinkerBeLL 6 Kasım 2009 00:14 (Pembe Aydınlık)

Istanbul'un Tarihi

Istanbul'un tarihi 300 bin yıl önceye kadar uzanır. Küçükçekmece gölü kenarında bulunan Yarımburgaz mağarasında yapılan kazılarda insan kültürüne ait ilk izlere rastlanmıştır. Bu dönemde gölün çevresinde Neolitik ve Kalkolitik insanların yasadığı sanılmaktadır. Çeşitli dönemlerde yapılan kazılarda, Dudullu yakınlarında Alt Paleolitik Çağ'a, Ağaçlı yakınlarında ise, Orta Paleolitik Çağ ile Üst Paleolitik Çağ'a özgü aletlere rastlanmıştır. 5000 yıllarından itibaren
. . .

Gösterim 4592   Yorumlar 0  
Sayfa 3 / 9