Arama

Astroloji - Fallar - Oğlak

Güncelleme: 10 Aralık 2019 Gösterim: 255.984 Cevap: 1.753
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2006       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi


Sponsorlu Bağlantılar
Burcun Özellikleri

Oğlağın hayatı iki devreye ayrılır: 30 yaşından öncesi ve sonrası. Bu yaş, doğumunda etkili olan Satürn'ün devir zamanıdır. Bu gezegen güneş etrafındaki turunu tamamlamak için 29 yıl ve 167 güne ihtiyaç duyar.

İlk 30 yılda Oğlak kendini bir arayış içinde bulur. Burcuna adını veren oğlağın emin adımlarla dik duvara tırmanışından, bu dönemde eser yoktur. Kendinden memnun değildir. Bir erkek keçi kadar tehlikelidir.

30 yaşından sonra Oğlak, gençliğinde kendisine çok pahalıya mal olan deneyimleri yerli yerine otur tur. Yani o, tam anlamıyla "sonradan açılan" biridir. Karşı cinsle ilişkiyi genelde "gerçek bir gecikme" ile keşfeder ve mesleki başarıları diğer burçlardan daha geç ortaya çıkar. Denilebilir ki hayatı ciddi bir mesele olarak görmesi onu başarı merdiveninin zirvesine çıkarabilir.

Dışarıdan bakınca kendinden emin, güçlü, sarsılmaz ve mesafeli görünür, ama içinde özen, sevgi ve ilgiye özlem duyar.

Hastalık derecesinde hassastır ve kendini sükunetle dış dünyadan soyutlar. Duygularını göstermek, bu burçta doğanlar için doktorluk mesleğinin zorluklarıyla kıyaslanabilecek bir meseledir.

Oğlak, titizliğiyle tanınır, her şeyi çok fazla ciddiye alır. Sözlerini vaktinde yerine getiren ve yapılmış anlaşmalarda güvenilebilecek biridir. Yalan, ikiyüzlülük ve riyakârlık onun için şeytan işidir. İdealleri gerçeklik, değerler, doğallıktır. Yüzeysellikten ve yapay olan her şeyden nefret eder.

Çoğu insan titiz ve zorlu Oğlağı sıkıcı bulur. O da bunu bilir ve bundan acı duyar. Korkunç bir mizah gücüyle tepki verir, kendi zayıflıklarını teşhir etmekten çekinmez. Kimse de ona karşı çıkamaz ve birlikte olduğu insanların zayıflıklarını yakıcı bir alayla eleştirir. Bu yüzden sürekli tepki alır.

Diğer burçların yanında Oğlağı iki özellik iyi tanımlar; sabır ve mantıksızlığa karşı hassasiyet. İkisi birlikte Oğlağın olayları ve insanları hayret edilecek kadar açık bir görüşle anlamasına yardım eder. Buna rağmen pek şanslı değildir. Kendini, kendi kurduğu hapishaneden serbest bırakmayı ne kadar isterdi... Yine de bunu nadiren yapabilir. Oğlağın iyilik perisi, zamandır. Tüm muhaliflerini bertaraf etmeye yardım eder. Oğlak burcunda doğanlar zamanı çok iyi kullanır. Bir hamlenin nasıl planlanacağını iyi bilir, bunu meslekte, toplumda ve aşk ta kanıtlar. Oğlağın parolası azimdir. Temel sözü ise "Ben organize ediyorum."

Oğlak yaptığı şeyi titizce yapar. Kararları daima aşırıdır, hiçbir ayrım yoktur. Oğlağın en büyük zayıflı ğı kibirdir. Dünyayı savaştan, anarşi ve ahlaki çöküntüden kurtarmak isteyen insanlar hep bu burçta doğmuşlardır. Bir konuda kararı, ancak konuya uzmanca hakim olduğunda verir. İtiraza tahammül edemez. Başkalarının eleştirileri onu niye ilgilendirsin ki! Oğlak hava kirliliğine karşı savaşmak için her şeyi yapar.

Şüphesiz, bu bir abartıdır ve bir Oğlakla beraber yaşayan kişi onun yapısının "karanlık" yönünü tanımıştır: Oğlak hoşgörüsü olmayan biridir. Kendisine karşı çıkılmasına hiç katlanamaz. Onun zekâ ve mantığına hitap etmek daha akıllıca bir iştir. Eğer Oğlak hafifçe gülümsediyse, artık tehlikeli değildir.

O, alışkanlıkların insanıdır ve kendini en çok, katettiği yolda iyi hisseder. Güven dolu bir rutinlikte hissizleşip, hantal ve kuruntulu bir işkoliğe dönüşebilir. Toplumda nazik ve hoşsohbet biri olarak bilinir. Kendini hemen öne atmaz. Ona yaklaşmak kolay değildir, ancak onu bir arkadaş olarak kazandığınızda, Zodyak'taki tüm burçlar arasında daha güvenilir birini bulamazsınız.

Oğlak sabırlı ve çalışkan bir işçidir. Sınır tanımayan bir hırsı vardır. Belirlediği amaçlara ulaşmada gösterdiği sabır asla tükenmez: Karar verdiği her şeyi önceden düşünür, analiz eder ve ölçüp biçer. Ulaştıklarıyla uzun süre mutlu olamaz. Da ima daha fazla ve daha yukarı tırmanmak ister. Fikir zenginliği, girişimciliği ve olağanüstü yetenekleri sayesinde bir sanayi imparatoru ola bilir. Cazibesi ya da ilişkileriyle değil, eserleriyle başarılı olur.

Künyesi
En önemli meziyetleri: Ciddilik, dürüstlük, sertlik
En zayıf noktaları: Abartılı titizlik ve her şeyi ciddiye alma eğilimi
Toplumda tercih ettiği rol: Günah çıkaran papaz
Yeteneksizliği: İşkoliklik
Tarihteki örneği: Louis Pasteur
Antik örnek: Penelope
Tercih ettiği araç: Traktör
Sevdiği yemek: Sebze çorbası
Sevdiği içki: Snaps
Sevdiği renk: Kahverenginin tüm tonları
Sevdiği spor: Dağcılık
Tercih ettiği giysi: Siyah pardösü
Başucu kitabı: Monte Kristo Kontu
Televizyonda tercih ettiği yayın: Politik konulardaki tartışmalar
Oğlağın en sevdiği mobilya: Do laplı saat
Metali: Kurşun Uğurlu taşı: Akik
Hastalığa yatkın organı: Kemikler ve eklemler
Sevdiği müzik: Klasik müzik
En fazla bulunmayı sevdiği yer: Dergâh

Erkek ve Aşk, Evlililik
Oğlakların yüzde sekseni olayların üzerine, öğretici ve sınırsız güvene lâyık güçlü bir karakterle gider.

Ona yaklaşmak kolay değildir. Yeryüzündeki en sakin ve sessiz in sanlardandır. Ancak güvenilir ortamlarda açılır ve kendini neşe seline bırakır, ama yine de kendisinden bir parçayı sakladığı hissini kaybetmezsiniz.

Doğuştan koruyucu bir insandır. Yaslanacak omuz arayan bir kadın sanız, uzun süre aranmanıza gerek yok. Oğlak sizin adamınızdır! Şunu da belirtmek gerekir ki bu erkek, baba figürünün sadece meziyetlerine değil, aynı zamanda olumsuzluklarına da sahiptir. Oğlak erkeği otoriterdir. Başkaları adına, onlar için

iyi ya da kötü olduğuna bakmadan, karar vermeye eğilimlidir. Bazen eşi o kadar güvensiz davranır ki Oğlak insanı olmadan hiçbir karar veremeyeceğini sanırsınız.

Dikkat: İş ve para, Oğlak erkeği için hayattaki en önemli şeylerdir. Her şeyde başarılı olmak ister. Aşk, ikinci sırada gelir. Şüphesiz ona çok yakın olmanız şartıyla sizi de bu başarıya ortak edecektir. Kendisi şirketin verdiği görevle Alaska'ya gi derken, sizin de onunla gitmeniz konusunda ayak diremenizi anlayamayacaktır.

Oğlak erkeği, bir kadının onunla yanlış bir oyun oynamasından veya kendine güveninin yaralanmasından çok korkar. Aşk konusunda size karşı net bir düşüncesi olduğunda bile, bunu göstermeyecektir. Ta ki sizin onu başınızdan savmayacağınıza emin olana kadar. Bu adamı seviyorsanız, bu size en azından başta tek yanlı bir ilişki gibi görünür. Zaman içinde, onun aslında yumuşak ve uyumlu olduğunu fark edeceksiniz.

Oğlak erkeği gerçekten de sıcak kanlı bir âşık değildir. Bir kadını kendine bağlama tarzı gerçekten çok beceriksizcedir. Doğuştan bir kavalye değildir, randevuya geç gelecek, size çiçek getirmeyi ya da arabanın kapısını açmayı unutacaktır. Buna rağmen, çok namuslu ve sadıktır. Tüm burçlar içinde kaçamaklara en az meyilli olan erkektir.

Ya geride kalan istisnalar? Bir şehvet düşkünü. Tadarken dikkat...

Kadın ve Aşk, Evlililik
Güçlü bir kişiliği olduğunun farkındadır. İçindeki enerjinin sık sık bir handikap olarak ortaya çıktığını bilir. Kendini alt üst edecek, uçarı maceraların kadını değildir. Tüm istediği, gerçek aşktır. Ona karşı ciddi bir niyetiniz yoksa, bu kadını en iyisi hemen unutun. Bir hayal kırıklığı onu derinden yaralayacaktır.

Çoğu erkek, azimli ve akıllı olmayan, bu nedenle de kırılgan yapılı, yardıma ihtiyacı olan bir kadını tercih eder. Oğlak kadını, bu yüzden, zayıf ve hassas, koruyucusunu bekle yen bir kız gibi görünmeye çalışır. Bir erkek oltaya takıldı mı, büyük bir şaşkınlık yaşar: İpek eldivende gizli, demir bir yumruk. Ama bu hile, nadiren başarı kazanır. Belli bir bekleyişten sonra bu hassas yapı, kalbinin derinlerinde şanssız ve yalnız olan bir "süper kadın"a dönüşür.

Oğlak kadını geleneksel formlara bağlıdır, romantik aşka inanır ve çir kin sahne ve olaylardan nefret eder.

Yanında tongaya basan erkeklerin tersine fırtınalı flörtleri yoktur, çünkü uzun süreli ilişkileri tercih eder ve sonunda da istediği erkeği genellikle elde eder.

Tıpkı Oğlak erkeği gibi Oğlak kadınına da duygularını göstermek zor gelir, bu neden sık sık kendini yanlış anlaşılmış hisseder. Genelde sağlıklı ve ihtiyatlı görünür. Bir er kek onu hayal kırıklığına uğrattığın da bunun izlerini dışarı belli etmez ve konu hakkında bir mezar taşı kadar sessiz kalır.

Belirgin çekingenliği nedeniyle, fiziki aşktan asla yeterli derecede yararlanamayacaktır. Bu konuda sevgisine inandığı erkeğe karşı yaşamın hiçbir alanında olmadığı kadar fedakârdır.

Oğlak kadını mükemmel bir ev sahibi, ahçı, akıllı bir sohbet ortağıdır, hayran olunacak derecede organizasyon yeteneği vardır, zorluklar dan korkmaz zaten onlar aşılmak için vardır ve erkeğinin zirveye ulaşmasını sağlayacak derecede hırslıdır.

Evlilikte onu mutlu etmek için, ne kadar sevildiğini ve istendiğini tekrar tekrar söylemek gerekir. Onu gerçekten kazanan ve ilgisine değecek erkek, karşısında kendisi için her şeyi yapacak tutkulu bir eş bulacaktır.

Kadının Diğer Burçlarla İlişkileri
Oğlak Kadını - Koç Erkeği
Enerji ve fantazi dolu, dinamik Koç erkeği başlangıçta sizi cezbedecek bir tiptir. Onu bir eş olarak seçtiyseniz, atılgan tarzına alışmak zorundasınız. Koçla çıkan biri onun karaya ineceği yeri ve zamanı asla bilemez. Kesin olan bir şey varsa, bunun gerçekten heyecanlı olacağıdır. Koç erkeğiniz kendi yoluna gitmeyi sever ve kendini bağlanmış hissetmekten pek hoşlanmaz. Onu, asla bir kılıbık haline getiremezsiniz. Akıllı bir Oğlak kadını eşine onun kadar güçlü olduğunu göstermez. Koç erkeği, saldırgan ve huzursuz bir şekilde, istediği şey için savaşma ya hazırdır, tabii ki sizin için de. Aşkta onunla beraberken sadece düşleyebileceğiniz mutlulukları yaşarsınız. Bazen de biraz fazlasını. Yatağa gömüldüğünde, misyoner pozisyonu onu hiç ilgilendirmez. Eğer bu bir yataksa...

Çok kıskançtır ve sizi, beklemeyeceğiniz kadar tepeden tırnağa sahiplenir. Kendisi yataktan yatağa koşan biri olmayı sever. Buna karşın sizden mutlak sadakat bekler: Sorun, masum olsalar bile oyunlarını ne kadar süre görmezden gelebileceğinizdir.

Para ikiniz arasında uyumsuzluk yaratabilir. Çok para kazanabilir, ama bunu doğru kullanabilmeyi bilemez. Eğer bu adamı bir koca haline getirmek istiyorsanız, finans konusundaki sorumluluğu üzerinize almalısınız.

Oğlak Kadını - Boğa Erkeği

Boğa erkeği sorumluluk sahibi, evcimen, iyiliksever, hırslı ve çalış kandır. Ailesine iyi bakar. Tek kelimeyle bütün kayınvalidelerin rüyasıdır. Ayrıca hiç düşünmeden evin yönetimini ve sorumluluğunu size bırakacağını tahmin etmelisiniz, çünkü size güvenebileceğini bilir. Sizin açınızdan bir parça romantizmin zara rı olmaz, çünkü sonuçta eşiniz Venüs tarafından yönetilen bir burçta doğmuştur.

Sizin de belli konuları en azından onun kadar iyi bildiğinizi fark etmemesi için kendinizi ara sıra "küçük aptalcık" olarak göstermek zorunda kalabilirsiniz.

Size ve ailenize göstereceği özen sayesinde hiçbir şeyin yokluğunu hissetmeyeceksiniz, para konusun da tartışmalar size yabancıdır, çünkü kadın olmanızı takdir ettiğinden, gardırobunuzu hesabından donatmanıza ses çıkarmayacaktır. Evlendikten sonra çalışmak istemeniz, onu mutlu etmeyecektir. Onu kısa zamanda baba yapmanızı tercih eder.

Oğlak Kadını - İkizler Erkeği

Bu burçta doğan bir erkek, sizi çekecek niteliklere sahip değildir. Onun huzursuz ve sinirli tarzı sizi çileden çıkarabilir. Daima yapmak istediği, özlem duyduğu şey, farklılıktır. Tezatlar içinde mutlu yaşar. Bir kadın ondan gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığından emin olamaz, çünkü ifade tarzı ve davranışları daima çelişkilidir. Bir an sizi ilgiye boğarken, diğer an oldukça kayıtsız olabilir. Şanssız olaylardan sonra bir "tıkaç"' olarak İkizler erkeği, sizin içîn doğru değişim olabilir, çünkü o en derin istek ve endişelerinizi açabileceğiniz bir insandır.

Elbette ortak tercihleriniz de var dır örneğin belli yer ve ülkeler ancak İkizler erkeğiyle bir yuva kurma niyetiniz, kızgınlığa yol açabilir. Sadece, bir kadınla devamlı bir ilişki düşüncesi bile, bireysel özgürlüğünün sınırlanması gibi geldiğinden, ona dehşet verir. Seve seve âşık olur ve her fırsatı da değerlendirir. Aşkta rutinlik onu sıkar ve bu tekdüzelik onu, düşmanca ve kavgacı yapabilir. Entelektüel üstünlüğünü daima yeni şeyler üzerinde kanıtlamalıdır. Bu üstünlüğünü kolayca kabul ederseniz, İkizler erkeği kendini hayal kırıklığına uğramış hisseder. Zaferini kutlamadan önce bir itiraz, protesto ya da kavga olmalıdır.

Ona zevk veren hiçbir şeyden ye terli doyum elde edemez. Bu nedenle onu alkol ve uyuşturucudan uzak tutun, bu çok tehlikeli olabilir. İkizler erkeğine para konusunda da dikkat etmelisiniz. Sahip olduğu varlıklar elinden uçup gidiverir. Banka hesabı kabardığında kendini huzursuz hisseder ve paradan kurtulmak için bahaneler arar. Emniyeti, sadece emniyetsizlikte bulur. Arkadaş olarak kalırsanız, birbirinizden sıkılmazsınız. İlişkinin devamında bu erkeğe bağlanmak isteyip istemediğinizi, iki kere düşünüp taşının. Onunla ortak bir gelecek çok emin değildir, ancak beraberlik tartışılmaz bir zevktir.

Oğlak Kadını - Yengeç Erkeği

Yengeç erkeğini yakından tanıdıkça, onun ne kadar karmaşık biri olduğunu fark edeceksiniz. Devamlı değişen ruh hali onunla. beraber olan herkese hayatı zorlaştırır.

Daima onu sevdiğinizi ispat etmenizi ister. Onunla basit bir ilişki ara mayın, sevgiyi fazla ciddiye alır. Yengeç doğasından dolayı çekingendir. Onu evinden dışarı çıkarmak çok kolay değildir. Duygularının yaralanmasından neredeyse panik derecesinde korku duyar. Karşısında ki zayıf cinse karşı terbiyeli ve naziktir. Sizi hediye ve çiçeklerle şımartacaktır. Onun beklentilerine cevap vermek sizin için her zaman kolay olmayacaktır. Onu kırdıysanız, durum çok daha zor olacaktır; Yengeç erkeği kendisine uymayan şeyleri açıkça söylemek yerine, küsüp kabuğuna çekilmeye meyillidir.

Yine de bu ilişkinin inanmak istediğinizden daha fazla şansı olabilir. Evlendikten sonra çalışmanız onu rahatsız etmez. Kendisi, kayıtsız şartsız sadık olduğundan, bunu eşinden de bekler. Sonsuza kadar sürecek, fırtınalara dayanıklı ve hiçbir şeyin sarsamayacağı bir aşka inanır.

Oğlak Kadını - Aslan Erkeği


İkiniz de sonradan açılırsınız. Aslan hayatınızın erkeği olacaksa, onunla büyük olasılıkla 20 yaşından sonra tanışacaksınız. Size takdir edildiğiniz hissini verecek ve tüm engelleri aşmanıza yardım edecektir.

Ondan hoşlanırsınız, çünkü ölçülü, kuvvetli ve ateşlidir. Romantik bir âşıktır, cesaretli, yüce bir kalbi vardır ve aşkta cinsel mutluluğu bulmanız onun için önemlidir.

Aslan erkeği, kadında dişiliğince kim gücüne kendini kaptırır. Eşinin de bakımlı görünmesi ve moda kıyafetlerle başka erkekleri kıskandırmasından pek rahatsız olmaz. Ama bu nedenle, kıskanç olmadığını düşünmeyin. Dağın zirve,sindeki tahtına kurulur, ama bu arada da aşağılık ölümlülerle rekabete girmek için, aşağıdaki vadiye indirilmekten korkar. Özeleştiri yeteneğine rağmen, başkalarının en çok da eşinin-eleştirilerini çok zor hazmeder. Aslan erkeğiyle uzun süreli bir ilişki düşünüyorsanız, onun hatırı için, bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek zorunda kalacaksınız. Ona güvenmeyi öğrenin. Sinirlerini bozduğunuzda tıpkı bir Aslan gibi kükrer. Sükunetinizi koruyun.

Oğlak Kadını - Başak Erkeği

Sizin için doğru erkek olup olmadığı, yıldızlarda gizlidir; ama kesin olan, onun sizi kendisi için doğru kadın olarak görmesidir. "Sabır", Başak erkeğiyle ilişkiniz de neredeyse tüm hayatınızı kolaylaştıracak sihirli kelimedir. Bu nedenle size fiziksel olarak "yaklaşma sı" uzun sürebilir. Sizi meşgul edecek heyecanlı erkeklerden değildir, tersine yanında kendinizi rahat ve mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Beraber geçirdiğiniz bir akşamdan sonra kapıyı arkasından kapasanız da hemen yola koyulmayacak, yatak odasına davet edilene kadar bekleyecektir. İhtirasınızdan birazını Başak erkeğine verirseniz, aşk konularına kendini daha heyecanla vermesi daha kolay olacaktır. Başak erkeğinin yanında parasal emniyeti bulacaksınız, ama bu istediğiniz her şeyi elde edeceğiniz anlamına gelmez. Ufak tefek şeyler için zaten zor kazanılan paralar israf edilmeyecektir.

Evliliğe çok zor ve ancak kariyeri için yararlı bir hayat arkadaşı olup olmadığınıza, hayatını daha iyiye götürmek için yeterli paranın bulun masına ve faaliyetlerini rahatsız olmadan sürdürmesi için elverişli bir yuva sunabilmenize ilişkin düşüncelerine göre karar verir.

Sonunda cesaretini toplayıp size aşkını açıkladığında, sözüne güvene bilirsiniz. Size kendince emniyet, güven ve sadakat sunacaktır. O, her şeyi titizlikle düşünen ve her şey için mantıklı kanıtlar ileri sürebilen bir erkektir. Ne de olsa zihin ve aklın gezegeni olan Merkür tarafından yönetilmektedir.

Oğlak Kadını - Terazi Erkeği

Çok zor karşı koyabileceğiniz cazibeli ve esprili bir erkektir. Ama o da terazinin salınması gibi, bir öyle, bir böyledir. Hayatındaki çoğu şey gibi aşk da o anki ruh haline bağlıdır tabii ki onun ruh haline. Tüm konularda değişimi sever. Terazi erkeğini tek bir şeye bağlaya bilecek girişim mümkün değildir. Buna karşın sebatsız bir karakteri yoktur. Sanatsal ilgileri olan, sohbetlerde eğlendirici ve tecrübeli bir arkadaş tır. Bunu sizden de bekler. Eğer Picasso'yu Bethoven'dan ayıramıyor sanız, onunla asla bir tartışmaya gir memelisiniz. Aşk oyunu ve flört sanatına ustaca hakimdir. Buna karşın siz, kaçamaklarına göz yummayacak kadar kıskanç bir kadınsınız. Ancak bir Terazi erkeğiyle yaşamak istiyorsanız, bu gerçekle yaşamak zorunda kalacaksınız.

Kararlılık ve azim Terazi erkeğinin tek güçlü yönleri değildir. Sizin gibi bu konuda sorun görmeyen bir eşi olması ne iyi. Oğlak kadını olarak ev kadınlığındaki yeteneğiniz ve bakımlı evinizle gurur duyarsınız. Ne yazık ki Terazi erkeği gibi bu konularda tamamen kayıtsız bir eş seçtiniz. Bu adamı gerçekten isteyip istemediğinizi, belki biraz daha düşünmelisiniz, çünkü birbirinizi daha uzun süreli ve yakından tanıdıkça, ancak büyük bir çabayla bir araya gelebileceğinizi daha net anlayacaksınız.

Oğlak Kadını - Akrep Erkeği

Bir Akrep erkeğinin yanına yaklaşmak bile sizin için tehlikelidir. Boynunda "Dikkat! Yüksek Gerilim" yazan bir levha taşımalıydı. İkiniz arasındaki ilişki hakkında açık tahminler vardır: Ya yürür ya da yürümez. Ya bu erkek sizi, bir mıknatısın çelik talaşını çektiği gibi çekecek tir ya da daha ilk yakınlaşma denemenizde selameti kaçmakta bulacaksınız. Akrep burcunda doğan bu adama cinsel organları hükmeder. İhtiraslı, heyecanlı ve hesaplanamazdır. Sonuçlara katlanmak zorunda kalma dan sadece flört etmek istiyorsanız, ondan uzak durun. Bu adamı kıskançlıktan çıldırtabilirsiniz, bu bile ayrı bir tehlikedir. Hakimiyet hırsı ve kadınları boyunduruğu altına al ma gücüne olan güveni, ihtirasını vahşiliğe çevirebilir. Onunla yaşayabileceğiniz bir aşk tecrübesi, sizi ihtirasın doruklarına çıkaracaktır. Birlikte oynadığınız aşk oyununda sizi uyaran her şey den zevk alan ateşli bir eş olacaktır. Onun kur yapıp sizi fethetmesini istemiyorsanız, teslim olmanızı sağlayacak hiçbir riskten çekinmez ve her şeyi harfi harfine yapar. Sizi ger çekten seviyorsa, aşkı tam olacak ve sizi el üstünde taşıyacaktır.

Güç için gayreti mesleki alanda da geçerlidir. Konsantre olma konusundaki alışılmamış yeteneği, cesareti ve girişimci ruhu, daima birinci olma çabasını destekler. Paraya önem verir, ama bu nedenle onu pinti olarak tanımlayamayız. İlişkinizde her şeyden çok fiziki çekim gücünün hakim olmasına alışmak zorundasınız. Akrep, ortalıkta yapılan eleştiriyi kaldıramaz, zayıflıklarının sadece ikinizi ilgilendirdiğini düşünür.

Görünüşüne gelince, onu iyileştirmek için bazı şeyleri denemek zorundasınız.

Bazen bu evlilikte selameti kaçmakta aramayı deneseniz de Akrep erkeğinin çekim kuvveti öyle güçlüdür ki büyük bir olasılıkla yanında kalakalacaksınız.

Oğlak Kadını - Yay Erkeği
Yay erkeği neşeli, cazibeli ve manevi yönden zengindir. Size karşılaştığı en ilginç kadın olduğunuz duygu sunu verir. Ancak kanmayın, aslın da kadınların hepsini ister! Delinip içine girilmesini istediği bir kalbi olan, duyguların adamıdır. Âşık olmak ister, ama bağlanmaktan çekinir, çünkü bağımsızlığı onun için her şeyin üstündedir.

Arkadaş olarak hoşgörülü ve yanına yaklaşılması kolay biridir. Ona güvenebilirsiniz. Onu gerçekten seviyorsanız, ne olacak? Karar vermesi için daha ne kadar sabredecek ve evlenme teklifini bekleyeceksiniz? Daha sonra eşi olduğunuzda, her hangi bir yerde çingenelik yapmasına, eve vaktinde gelmeyerek yemeğin soğumasına sebep olması ve bunları önemsememesi yüzünden ona sinirlenmenize hayret etmesine alışmalısınız. Parayla olan ilişkilerinde şanssızdır, yine de gıpta edilmeye layık bir iyimserliği vardır. "Bir kapı kapanır, bir kapı açılır", onun gelecek için parolasıdır. Yay temel felsefesine sadık kalır: "Ümit ediyorum". Şüphe siz Yayın sahip olduğu iyi yanları, ilk anda anlayamayacaksınız. Zorluğa düştüğünüzde, sizi hiçbir zaman ortada bırakmayacak ve güvenilir bir eş olarak koruyacaktır.

Aşkta girişimcidir ve zengin buluşları vardır. İlişkiniz ne kadar uzun sürerse, birbirinize karşı duygularınız o kadar yoğun olacaktır.

Oğlak Kadını - Oğlak Erkeği

Oğlak erkeğinin yapısıyla uğraşmak kolay değildir. Ancak aynı burç tan bir kadının şansı vardır.

Oğlak erkeğinin, sizin gibi kendini itici güç olarak arka planda tutmaya hazır ve hırslı bir kadına ihtiyacı vardır. İlişkiniz ancak bu şartlar altında sürekli olabilir. Gerçekten egoisttir. İş hayatında ve ailesinde konumunu tartışma konusu yapmaya çalışmanıza hoş bir tepki vermeyecektir. Duygulara gelince; büyük sözlerin erkeği değildir, şefkatli ve romantik aşk ilanlarını umutsuzca beklersiniz. Tıpkı diğer konularda olduğu gibi, duygusal konularda da acele kararlar vermeyecektir. Oğlak erkeğinin yaşamında her şey kendi içinde düzenli olmalıdır. Her şey kendi belirli yerinde olmalı ve öyle kalmalıdır. Evi, düzenli, temiz, siz ise mükemmel bir ev kadını ve ev sahibi olmalısınız. Oğlak erkeğini düşüncesizce davranan biri olarak tanımlayamayız. Size sadık olacaktır. Diğer erkekler gibi başka kadınların beğenisini kazanır, ama bunu evliliğini zora sokacak düşünülmemiş adımlar atmaya götürmesine asla izin vermez. Finansal konularda akıllı ve tedbirli davranır, ama cimri değildir. Oğlak erkeklerinin, diğer burçların üyelerinden daha fazla "mantık evliliği" yaptığı bir gerçektir. Fakir bir kadına olduğu kadar, zengin bir kadına da niye âşık olunmasın? Dam altında aşk, bir villadakinden daha az romantik değildir. Oğlak erkeği mesleğinde kararlı ve azimlidir. Bu da sizin düşüncelerinize denk düşer, çünkü siz azimsiz, tembel bir erkeği asla sevemezsiniz.

Oğlak kolayca tekdüzeliğe düşebilir, onu hareket halinde tutmak için şöyle ya da böyle ufak çalkantılar yaratın.

Oğlak Kadını - Kova Erkeği
Kova erkeği hoşgörülü ve açıksözlüdür, diğer insanlarla çok fazla ilgilenir ve birçok arkadaşı vardır. Birçok konuda sizin tam tersinizdir. Buna rağmen ve büyük bir olasılıkla bu kadar farklı olduğunuz için birbirinizi çektiğinizi hissedeceksiniz. Doğumunuzda etkili olan Satürn, sizi tekrar kıskacına aldığında, bu adam sizi ruhunuzun derinliklerin den çıkaracaktır. Ancak bir şeyi iyi bilmelisiniz: Kova erkeğiyle ilişki gibi tehlikeli bir işe girerseniz, çok fazla yalnız kalırsınız. Onu sıkıca bağlamaya çalışmak, tam bir zaman kaybıdır. O, özgür ve bağımsız olmalıdır. Sizin tersinize o, daha yaratıcı ama azimsiz bir insandır. Yani davranışlarının sözlerini takip etmesini, size ev işlerinde yardımcı olmasını ya da evinizi güzelleştirdiğinizin far kına varmasını hiç beklemeyin. Kova erkeği aşkta ustaca yakınlaşır ve büyük bir şefkat gösterir. Her şeye rağmen alışılmış bir şekilde, siz ilk adımı atana kadar bekler. Da ima yeniliklere açık olmasına rağmen, temelde sadıktır. Ara sıra flört ediyorsa, bu sadece tanımadığı kişinin onda merak uyandırmasın dandır. Dizginleri gevşek bırakırsanız tekrar eve gelecek kadar cesurdur.

Oğlak Kadını - Balık Erkeği

Balık erkeği tutkulu, duygulu ve istikrarsızdır. Onun yanında beklenmeyen şeylere karşı dikkatli olmalısınız. Çelişkili dürtüler tarafından bir o yana, bir bu yana sürüklenir. O, bir şeye karar verip diğerini yapan çelişkili bir insandır. Onun ne yapacağına kestiremediğiniz gerçeği, yine de ilişkinizi ayakta tutacaktır. Balık erkeği duyarlı, akıllı ve alışılmadık şekilde yaratıcıdır. Tıpkı sizin gibi zevk alacağı hoş bir evi sever. Para konusunda tam bir müsriftir, yarını düşünmez ve maliyetleri asla hesaplamaz. Çevresindekileri, pahalı hediyelere boğar. Başka insanlarda olumlu etki yaratma yeteneğine sahiptir, sizi kuruntularınızla kendi kendinizi yemekten kurtarmayı başaracaktır. Sözünü esirgemez, biraz serseride olan tarzına alışmak zorunda kalacaksınız. Onda eksik olan, organizasyon yeteneği, pratik düşünme tarzı ve başarılı insanların dinamizmidir. Aktif olmak yerine kendini yansımalarda kaybetmeyi sever.

Aşk onun için sadece romantik olmamalı, aynı zamanda tatmin ve emniyet anlamına gelmeli. Yine de evlenmek için iyi bir aday değildir. Onu nikâh masasına sürüklemeyi başardıysanız, er ya da geç alıcı bakışları başkalarını bulacaktır. Aşk romantizmi onun için bir tarafı nikâh memuruna, diğer tarafı boşanma yargıcına çıkan döner kapıdır. Temelde kendine güveni eksiktir ve tıpkı bir pınardan akan su gibi sizin desteğinize ihtiyacı vardır.

Erkeğin Diğer Burçlarla İlişkileri

Oğlak Erkeği - Koç Kadını
Koç kadınıyla evlenen erkekken di kendini yöneten kumandan rolüyle yetinmelidir ya da yüz yıllık bir savaşa hazır olmalıdır. Savaş alanında amatörlere ve korkaklara yer yoktur. Bu kadınla boy ölçüşmek için faz laca enerjiye ihtiyacınız olacak, çünkü ateşli ve atılgandır. Oğlak olarak doğuştan lidersiniz ve evlilikte de bunun böyle kalmasını istersiniz. Ama Koç kadını, bu rolünüzü tartış ma konusu yapmaya çalışabilir. Koruyucu patron rolünde bir erkeğe ihtiyacı yoktur, kendi başına çok rahat idare edebilir. Siz, kadının "evi ne, daima özen göstermesi" gerektiğine inanırken, o tam bir işkadınıdır.

Koç kadını, aşka âşıktır. İhtiraslı ve duygu dolu bir yatak arkadaşıdır. Sekse, hayatın sunduğu en büyük zevklerden biri gözüyle bakar ve onu doğrudan ister. Mükemmel bir ev sahibidir. Ahçılık sanatındaki yetenekleri sınırsızdır. Koç kadınıyla ilişkiye girmeden önce ya da önemlisi, o sizinle ilişkiyi ciddi olarak düşünmeden önce bu kadının burcunun özelliklerini çok iyi öğrenmelisiniz.

Oğlak Erkeği - Boğa Kadını

Boğa kadınını, diğer burçlardaki kadınlardan çok daha iyi anlarsınız. Evcil bir doğası vardır, ciddidir ve toprağa bu onun grubudur sağlam basar. Aşk ve evlilik konusunda ciddi düşünceleri vardır. Sevdiği ve karar kıldığı erkekseniz, bu ilişki sonsuza dek sürecektir. Geçici maceraların hayatında hiç yeri yok gibidir. İkiniz de sanatla ilgilisiniz. Edebiyat ve müziğe olan sevginizde birbirinizi tamamlarsınız: Mutlu bir aile yaşamı sizin için, tıpkı geleceğin güvencesi olan finansal dayanaklar gibi, çok şey ifade eder.

Boğa kadını iyi ve zevkli giyinir. Bu yönüyle onu savurgan olarak tanımlayabiliriz.

Oğlak erkeği yaşamını onunla geçirmeye bir kere karar verdiyse, gerçekten sadık kalacaktır. Ve bu nedenden dolayı onu kutlayabiliriz.

Çünkü Boğa kadını tabiat olarak çok kıskançtır. Hollywood'un en iyi oyuncularının oynayabileceği tarzda ateşli sahneler ortaya koyabilir. Boğa kadını evlendikten sonra da işine devam etmek isterse, bunu reddetmemelisiniz, gerçekten çok inatçı olabilir. Bir şeye karar verdiyse, onu bundan o kadar kolay vazgeçiremezsiniz.

Bu kadınla yatakta büyük bir şaşkınlık yaşayacaksınız. Her türlü baş tan çıkarma sanatını çok iyi bilir, ihtirası, en cesur beklentilerinizi aşacaktır.

Oğlak Erkeği - İkizler Kadını

Cazibeli, manevi yönden zengin, şaşırtıcı derecede çok yönlü bir kadın, ateşlî ve hoşsohbet bir arkadaştır. Hızlı bir yaşam anlayışına sahiptir. Bununla beraber, aranızdaki uzun süreli bir îlişki uçurumun kenarındadır, çünkü yaşam anlayışlarınız çok farklıdır. Oğlak, genelde ne istediğini ve buna nasıl ulaşacağını tam olarak bilirken, İkizler kadını, burcunun çift yönlü doğası tarafından yönlendirilir. Flört etmeyi sever, çünkü bu onun doğasında vardır. Çok sağlam bir ilişkiniz olsa da çekici erkeklere duyduğu ilgiden asla vazgeçmez. Aslında bu konuda çok ciddi olmadığı düşüncesi bile Oğlak açısından durumu katlanılır kılmaz. Bu kadın, aynı anda birkaç erkekle ilişkiye girmeye de meyillidir. Bu sizin Oğlak imajınızı bir güzel alt üst edecektir. Yanıtlamanız gereken soru, kalbindeki tek erkek olmadığınız bir kadınla uzun süreli bir ilişkiye girip giremeyeceğinizdir. En çok tatil akşamlarında birlikte-liğinizden zevk alan ve temelde evcimen bir tipsiniz. Ancak İkizler kadınının yanında bu olanağa pek kavuşamayacaksınız, çünkü onun geceleri, partiler ve eğlencelerle doludur. Acaba siz buna alışabilir misiniz?

İkizler kadını, lüksü sever ve elde etmek için bazı şeyleri kullanabilir, seksi cazibesi dahil. Duygusal açıdan bağlanamayacağı için bu nedenle onunla "sadece" ateşli bir olay yaşamanız, büyük olasılıkla daha iyi olacaktır. Seksi silah olarak kullanmak ona zor gelmez. Bu silahı daha etkili kılmak için biraz da cazibe ve fantazi katacaktır. Kendinizi İkizler kadınının hayatıyla boy ölçüşmeye tayin edilmiş hissediyorsanız, bu deneyimi kârlı bulacaksınız. Hayatı bu kadar ilginç yapacak bir başka kadın daha var mıdır?

Oğlak Erkeği - Yengeç Kadını

Yengeç kadınını, sığınağından çıkarmak zordur, mantığından çok duygularıyla hareket eder: Huysuzdur ve duygu galeyanıyla sizi çok hoş bir şekilde hareket halinde tutacaktır. Ruh hali, tıpkı bir soğuk, bir sıcak akan duş gibidir. Bir dakika sonra ne yapacağını asla bilemeyeceksiniz.

Yengeç kadınının güvenliğe çok ihtiyacı vardır tıpkı finansal açıdan eşinin bu ilişkiden beklentileri gibi. Sizde, sözünü tutan ve yanında olacak erkeği bulacaktır. Onda eksik olan, kendine güvendir, bu nedenle onu övmekten, iltifat etmekten ve etrafında uçuşmak ve aşkını desteklemekten asla yorulmamalısınız.

Oğlak, bir ilişkide belirleyen ol maya çok önem verir, yine de işler düşündüğü gibi yürümediğinde, hemen sığınağına çekilen bir eşe bak manın tüm zevkini kaçırması imkân sız değildir.

Oğlak erkeği olarak, övme ve iltifat etmenin her şekli konusunda çok duyarlısınızdır. Yine de bir Yen geç kadınıyla ilişkiye girdiğinizde övgü ve iltifattan fazla bir şey beklemeyin, çünkü bu konuda çok tedbirli olacaktır. Yengeç, 12 burç içinde en evcimen olandır, Yengeç kadını size hoş bir yuva sağlamak ve akşamları eve geldiğinizde sizi bir içkiyle şımartmak için devamlı çabalayacaktır. Kendini aşka vermek onun için zordur, ama bu kadını fethetmek istiyorsanız, gülleri, mum ışığını ve şampanyayı göz ardı etmemelisiniz. Kolay ve hızlı bir fetih olmayacaktır, çünkü Yengeç kadını seksin öte sinde bir aşk aramaktadır ve bu, bir yuva, çocuklar ve sakin bir ilişki anlamına gelir.

Oğlak Erkeği - Aslan Kadını

Şüphesiz, Aslan kadınında sizinle boy ölçüşebilecek bir eş bulacaksınız. Atılgan, kestirilemez ve baştan çıkarıcı bir kadındır. Onu dizginleme denemeleriniz boşa gidecektir. Sonuçta o hayvanlar âleminin kraliçesidir.

Aslan kadını kendisine bir hanımefendi gibi davranılmasını bekler; bu sizin için sorun değil, çünkü Oğlak olarak siz, doğuştan centilmensiniz. Onun gözünde erkekler, içten ve dürüst olmalıdır ve sizinle ilişkisinde kendini çok iyi hissedecektir.

Çevresindekiler arasında sizi da ha gözde buluyorsa; bunu gizlemez, çünkü kendini duygularına kaptıracaktır. İhtiraslı bir volkandır, seks konusunda tüm sınırlarınızı aşacaksınız. Ama Aslan kadını, bir ilişkide bireyselliğinden feragat etmeyecektir, bu nedenle hemen onu değiştirme ye ya da ona emirler vermeye kalkışmayın. Oğlak olarak parayla becerikli şekilde uğraşırsınız, ama sizi cimri olarak tanımlamak abartılı olur. Aslan kadınını kazanmak isti yorsanız, özenle sakladığınız "mangırları" çantasına daha az koymalısınız, çünkü bu bayan her şeyin en şıkını tercih eder. Çocukları çok sevmesine ve onlarla iyi ilişkiler kurmasına rağmen, Aslan kadını bir aile oluşturmayı zamana bırakacak ve hemen bir sürü çocuk sahibi olmak istemeyecektir. Sonuçta insanın hayatta başka ilgi alanları da vardır ve sizin ilişkinizde bunların çoğu ortaktır.

Oğlak Erkeği - Başak Kadını

Başak, çok hoşgörülü, sabırlı ve iyi huylu olabilir, ama aynı zaman da çok kararlıdır ve ayakları yere sağlam basar. Bir kadında değer verdiğiniz birçok özelliğe sahiptir. Mutlu ve uzun süreli bir ilişki yolunda hiçbir engel yoktur. Başak kadını, düzene ve temizliğe çok dikkat eder. İlgi alanı, evdir. Evde her eşya belirli bir yerde durur. Güvenilir ve dürüsttür, Başak kadınıyla sadık ve kaçamak yapması imkânsız bir kadın kazanırsınız. Güçlü bir sorumluluk duygusu vardır. Bir şeye karar vermişse, ne siz ne de kafasına yiyeceği bir çekiç dar besi onu bundan vazgeçiremez. Onun yanında hemen amacınıza ulaşamayacağınıza inansanız da gözünüz yılmasın. Bir buzdağı değildir, sadece kalbi mantığı tarafından yönetilen bir kadındır. Bu nedenle biraz sabrı göze alın, göreceksiniz herşeye değecek! Bu kadın, iyi bir gözlemcidir, içyüzünüzü hemen anlayacaktır. Baştan itibaren, meslek ve kariyerin sizin için ne ifade ettiğini bilir ve yükselme yolunuzu açmak için her şeyi dener. Daha iyi ve mükemmel bir eş asla bulamazsınız.

Oğlak Erkeği - Terazi Kadını

Terazi kadınıyla arkadaşça ve uyumlu sayılabilen bir ilişki, Oğlak için kolay olmayacaktır. "Sevinçle gökyüzüne haykırmak"tan "ölümüne üzülme"ye kadar giden, ani ruh hali değişimleri, daima kalbindeki kadının yanında neyle karşı karşıya olduğunu tam olarak bilmek isteyen ve soğukkanlı düşünebilen Oğlağın gözlerinin önünde kırmızı bir örtü olacaktır. Terazi kadınıyla uzun süreli bir ilişkiye girmek istiyorsanız, onu olduğu gibi kabul etmelisiniz. Onu değiştirmek ya da üzerinde baskı kurmak için her deneme er ya da geç başarısızlığa uğrayacaktır. Arkadaşça bir söz ve yumuşak ikna yöntemleri, bu kadının yanında başarılı olabileceğiniz tek araçtır. Buradan hareketle Terazi kadınının en çok küçük noktalarda mükemmeliyetçi olduğu ortaya çıkar. Taleplerine uymayan bir şey olursa, sözünü esirgemez ve bunu herkesin de anlamasını sağlar. Terazi kadını hırslıdır ve yeteneklerini, ev idaresini sağlayarak erkeği ne yemek pişirmekle tüketmez. Yani toplumun kendisine verdiği bu rolle mutlu olmaz. Yöneltilebilecek soru, acaba evlendikten sonra da kendi ilgi alanları ve eğilimleriyle meşgul olmayı isteyen bir kadınlı ilişkiye hazır olup olmadığınızdır.

Oğlak Erkeği - Akrep Kadını

Akrep kadını kendisine benzeyenleri arayan bir enerji timsalidir. Siz de kesinlikle sıkıcı bir tip değilsiniz, ama onun yanında belki de daha sakin ve huzurlu bir hayatın özlemini çekeceksiniz. Dışarıdan bakıldığında aranızda bir ilişki olduğunun bile zor tahmin edilebileceği farklı tiplersiniz. Oğlak sakin ve huzurlu bir hayatı tercih ederken, Akrep kadını her şey alışılmış gidişatında olmadığında, kendisini rahatsız hissetmez. Ama bu, emniyette olma duygusu olmadan yaşayabileceği anlamına gelmez.

Bu kadını "akın, kara" olduğuna inandırmayı başardıysanız, vay halinize! Aldattığınızı fark ettiğinde, intikamı korkunç olacaktır. Hiçbir kadının gözü bu kadar dönemez. Onun yanında sahte tavır takınmak için hiç çaba harcamayın: Akrep kadını kendisi gibi içten ve dürüst olmanızı bekler. Böylelikle cinsel isteklerini sır olarak saklamaz ve açıkça belirtir. Sekste kibirlidir, taleplerini yerine getirmeyen bir erkeğe çok az sabredebilir. Onunla evlilik mi? Tahmin edebileceğiniz gibi, ya bir cehennem ya da bir cennet olacaktır. Bir orta yolu yoktur. Akrep, tüm burçlar arasında en aşırı olanıdır.

Oğlak Erkeği - Yay Kadını

Oğlak olarak Yay kadınında ideal eşi bulacaksınız. Son derece olumlu, cazibeli, yardımsever bir insandır ve size daima iyi tavsiyelerde bulunur. Evlilikte size anneniz gibi bir arkadaş ve aynı zamanda âşık olacaktır. Yay kadınında varolan ger çeklik anlayışı sizde eksiktir; sizi harekete geçirirse çok fazla acı vermeyecektir.

Bir Yay kadını size asla yalan söylemeyecektir. Gerçekleri ortaya koymuyorsa, bu yalnızca can sıkıcı konularla uğraşmak istemediğindendir.

Yay kadını severek spor yapar ve kendini dinç tutar. Fiziksel olarak formda kalmak onun için çok önemlidir. Büyük olasılıkla Oğlak erkeğini bir spor merkezine kaydetmeye çalışacaktır. Çok enerjiktir, ev idare sini, çocukları ve mesleği oyun oy narmışçasına bir araya getirir, yalnız önemli olan tekdüzeliğe düşmemesidir. Yay kadını, olmayacak iddialarda bulunmaz, buna rağmen harcamalara dikkat etmeniz yararlıdır, çünkü bazen paranın değerini bilmez.

Oğlak Erkeği - Oğlak Kadını
Bu ilişkide her biri diğerinin hareketlerini anlayacaktır, sonuçta aynı burçta doğmuşlardır. Bu bir abartı değildir: Bu ilişki başarılı olacaktır.

Başarı ve maddi servet, Oğlak kadınına çok şey îfade eder. O kadar ki kendi mesleki kariyerini, sizin meslek hayatınızda ona zenginlik ve varlığı garantileyecek lider pozisyonuna gelmenizi teşvik etmek amacıyla arka planda tutacak bir işkadınıdır. Bu sizi hayrete düşürecektir. Tıpkı sizin gibi Oğlak kadını da doğru ve güvenilirdir ve verdiği sözü tutmak için her şeyi yapar. Kendi tecrübelerinizden, Oğlakların çok duyarlı olduklarını gayet iyi bilirsiniz. Bu nedenle doğanızı dizginleyin ve eşinizi kırmamak için kelimelerinizi özenle seçin. Oğlak kadını, ev işlerini seve seve halleder; çocuklarına iyi bir annedir, ama abartılı bir katılığa da meyillidir. Sizin sadece vücuduyla ilgilenmediğinizden emin olduğunda, yatak arkadaşınız olacaktır. Çünkü uzun süreli bir ilişkide fiziksel çekimin tek başına yeterli olmayacağını bilecek kadar zekidir.

Oğlak Erkeği - Kova Kadını

Kova kadını, eşinden daha büyük iddialarda bulunur. Her şeyden önce bu ilişki Oğlak için zor bir teşebbüs olabilir, çünkü diğer tüm burçlar içinde Kova, Oğlağa en az tahammül edebilen burçtur.

Siz gerçekten tutucu bir tipsiniz, buna karşın o gerçekten dışa dönük bir insandır. Bu kadının tuhaf fikirler "repertuarı" bitmez tükenmez. Büyük bir olasılıkla onun gerçekten istediği kişi olamayacaksınız aslında ne istediğini o da bilmez. Ama Oğlak ne istediğini ve her şeyden önce de eşinin kendisinden başka kimseye ait olmadığını iyi bilir. Ama Kova kadını herkese ve hiç kimseye aittir. Kıskançlığınıza karşı tek bir tepki gösterir: Sizi terk eder. Kova kadınının birçok ilgi alanı vardır, insanları desteklemeyi sever ve sadece evinin dışındayken değil, evdeyken de hoşsohbetlerden zevk duyar. Devamlı birilerinin gelip gitmesine ve sadece sallanan sandalyenizi değil eşinizi de paylaşmaya alışmalısınız. Acaba buna sonuna kadar katlanabilecek misiniz? Sebatsız yapısına rağmen, bu kadın parayla çok iyi geçinir. Varlık sizin tersinize ona pek bir şey ifade etmez. "Zamanın yaptığı tahribat" bile Kova kadınının iddialarını ve davranışlarını değiştiremez. Bu yönüyle onunla ciddi bir ilişkiye girmek çok büyük hatadır.

Oğlak Erkeği - Balık Kadını

Güzelliklerin gezegeni Neptün'ün yönettiği Balık kadını, çok seksi, sokulgan ve evcimendir. Çoğu erkek için ideal bir eştir. Sevdiği adamın bu mutluluk için kendini feda etmeye hazırdır kendisine yol göstermesini ister: Oğlak olarak kendinizi koruyucu rolünde çok iyi hissedeceksiniz. Tıpkı sizin gibi Balık kadını da hoş bir yuvayı sever ve evini döşerken çok büyük bir zevk ve beceri gösterir.

O, her rolü oynayabilecek bir oyuncudur ve öyle iyi oynar ki oyunu ve gerçeği ayırmak gerçekten zor olur. Bununla size tam bir bulmaca sunar. Balık kadını çocuklarla çok iyi anlaşır ve onlara bir an önce ayakları üzerinde durmayı öğretir. Kötü bir şey yaptıklarında, "ceza"larını dağıtmak sizin görevlerinizdendir. Sizde hayatının erkeğini bulduysa, Balık kadınının mesleki çabalarını sınırlayın, çünkü aksi halde daima kasayı dolu tutmanız gerekebilir.

Arası İyi Olduğu Burçlar
Çok iyi: Boğa ve Başak
Iyi: Kova, Balık, Akrep ve Yay
Kötü: Koç (atılgan, daldan dala konar) Yengeç (bunalımlı) Terazi (yapmacık, samimi değil)
Ne iyi ne kötü: İkizler ve Aslan.

Sağlık Eğitim ve Mesleki Eğilimler
Siz, doğanın çok büyük bir direnme kuvvetiyle donattığı bir burçta doğmuşsunuz. Oğlağın genelde çok uzun olan hayatında uğraşmak zorunda kalacağı çok az hastalık vardır. Sizin için üç sorun vardır. Birincisi; çocukluğunuzda, yaşlılığınızda olduğundan daha zayıf ve hastalıklara daha yatkınsınızdır. İkincisi; diğer burçlardan daha çok psikosomatik rahatsızlıklara eğilimlisinizdir. Ve üçüncüsü; sık sık lokal ağrılar çekersiniz. Sindirim sisteminize dikkat edin. Oğlak insanları kural olarak iyi şeyleri, çok fazla ve mantıksızca yerler. Bu da “mideye vurur”. Sadece mideye vurmakla kalmaz, yaşam korkunuz ve kötümserliğiniz tüm yapınıza etki eder. Bu tehlikeyi, her olaya iyimser yaklaşarak ve hayat dolu, dürüst arkadaşlar edinerek yok etmeye çalışın. Oğlak, sağlam sinirleriyle ünlüdür. Sükunetinizi kolayca kaybetmezsiniz, elbette iç problemlerinizin püf noktalarını bilmek şartıyla. Dişleriniz ya hiç sorun çıkarmaz ya da devamlı çıkarır. Oğlak insanları sık sık sinirsel cilt kurumaları ve alerjiyle karşılaşırlar. Gribal enfeksiyonlara ve soğuk algınlıklarına yatkındırlar. Sonuncusu gerçekten müzmin ve nevraljiyle bağlantılı olabilir. Her şeye rağmen, denildiği gibi; kural olarak Oğlak uzun yaşar.

Uygun Meslekler
# 1. Bilimsel Meslekler Araştırmacı, matematikçi, biyolog, ontolomog (böceklerle uğraşan araştırmacı)
# Filolog, bilim adamı
# Farmakolog, eczacı
# Mühendis

2. Kültürel meslekler
# Kütüphaneci, arşiv memuru
# Arkeolog, müze bekçisi

3. Analiz, kontrol ve yönetim gerektiren meslekler
# Kontrolör, hesap memuru, vergi memuru, finans uzmanı
# Müdür, memur, yönetim uzmanı

4. Taş ve toprakla ilgilî meslekler
# Mimar, müteahhid
# Heykeltraş, mermerci
# Yeraltı inşaatçısı, çömlekçi, maden ustası
# Maden işçisi, duvarcı

5. Politikayla ilgili tüm meslekler

iş Hayatı
Oğlak için karmaşık ve çift yönlü meselelerden uzak tüm meslekler uygundur. İdeal bir hesap memuru ya da bilgisayar programcısı olabilirsiniz, çünkü çevrenizdeki arkadaşlarınız da sayılarla ilgilidir. Ayrıca gayri menkul işinde ya da borsada başarılı olabilirsiniz. Temel cümlesi olan "Organize ediyorum" gereğince, organizasyonların kurulması ya da başarı vadeden bir faaliyet alanının yöneticiliği Oğlağa göredir. Hangi mesleği seçerseniz seçin, eriştiklerinizle uzun süre mutlu olmaz, kariyer merdiveninin bir üst basamağına çıkmak için çabalarsınız. Sabrınız ve yetenekleriniz buna erişeceğiniz konusunda şüphe bırakmaz. Tıpkı politikada olduğu kadar, bilimsel alandaki faaliyetlerde de yeteneklisiniz. Her iş alanında Oğlaktan, maaşının gerektirdiğinden daha fazla çalışması beklenir. Şef olarak, itaatsizliği ve şahsınıza en alçak sesle yapı lan eleştiriyi bile yasaklarsınız. Diğer yandan beraber çalıştığınız kişilere karşı, onların sorunlarıyla da ilgilenen, onları maddi ve manevi olarak destekleyen babacan bir amirsiniz. Sabahları ilk defa, akşamları da son defa kimsenin taklit edemeyeceği bir iş dağılımı yaparsınız. İş seçiminde sizin için önemli olan kişilik özelliklerinizi tam olarak bilmeniz ve ilgi alanlarınızı doğru belirlemenizdir. Aksi halde ters yöne giden bir ata binme tehlikesi ne düşersiniz.

Etiketler : fal, fallar, burç, burçlar, oğlak, astroloji
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 16 Aralık 2015 22:44
*TeoDora* - avatarı
*TeoDora*
Ziyaretçi
21 Ekim 2006       Mesaj #2
*TeoDora* - avatarı
Ziyaretçi
OĞLAK BURCU 2006 YORUMU


Sponsorlu Bağlantılar
OĞLAK BURCU

Oğlaklar, kendi gezegenleri olan Satürn den gelen baskıyı son iki yıldır karşıt burçları Yengeç ten alıyorlardı. Satürn enerjisi, disiplin eden kural koyan olmakla birlikte aynı zamanda iradeyi sağlamlaştırıcı en büyük etken olarak ta görülmektedir. Satürn ün bulunduğu konum neresi olursa olsun, bir haritada Satürn bulunduğu yerdeki enerjiyi toparlar, detaylardan arındırır ve bir takım sınırlama ve kısıtlama getirir. Sınırlanan alanı farkına vardığımızda biz de kendimizi engellenmiş ve çıkmaz içine girmiş olarak addederiz. Son iki yıldır var olagelen bu durum Oğlaklar açısından, ortaklıklar ve evliliklerde kendini gösteren kısıtlamalar olarak karşımıza çıktı. Bu burcun insanları, yaşamlarını kendi koydukları kurallar doğrultusunda ve kendi yaptıkları planlar – bu planlara başkalarını da dahil ederek- doğrultusunda yaşama taraftarıdırlar. Satürn burada etkisini ve ağırlığını göstermekte ve Oğlaklara birlikten kuvvet doğduğunu,beceri ve bilginin ancak paylaşıldığında bir işe yarayacağını gibi altın öğütleri empoze etti. Bilge Oğlaklar olgun ve deneyimleri sınırsız olan Oğlaklardır. Başarı yada iyiliğin ancak birlikte hareket etmek veya çalışmak ve karşılıklı alış verişten kaynaklandığını kendilerine düstur edinmişlerdir. Karmik olarak; geçmiş yaşamlarında edindikleri her türlü bilgiyi bu yaşamlarında da muhafaza etmektedirler ancak bunun ayrımında değildirler. Satürn ün enerjisi sayesinde bilinçaltlarında bir kıpırdama olur ve bir aydınlanma yaşarlar. Dolayısıyla 2006 yılın da bu olanağı kuvvetli bir şekilde hissedecek hale gelecekler Oğlak burcunda doğan kişiler. Cesaret ve cazibe 2006 18 şubat tarihine kadar destekleyecek bir şekilde yanınızda olacak. Bununla birlikte sosyal yaşamınızda canlanmalar, dost arkadaş çevrenizde genişlemelere şahit olacaksınız. 29 mart ta ki Güneş tutulmasıyla birlikte Oğlak burcunun ilk on gününde doğanlar ailelerinden kaynaklı sorunları geride bırakacaklar. 10 aralık 2005 itibarıyla projelerini uygulamaya koyacaklar ve yıl boyunca işlerinin yolunda gitmesinden dolaysı ferahlayacaklar. 2006 dan Oğlaklar için mesaj; “ Saklandığınız yerden çıkın ve harekete geçin!..”
OĞLAK ERKEĞİà Baskı veren olayların geriliminin geride kaldığını hisseden Oğlaklar, sosyal hayatlarına tam anlamıyla muhteşem bir dönüş yapacaklar. Hem doğaya dönüp doğanın nimetlerini şölenlerle kutlayacaklar hem de küçük müsabakalar ve oyunlarla sosyalleşebilecekler. Briç öğrenip, özel kulüplere üye olabilir bu sayede doğru insanlarla bir araya gelebilirler.
OĞLAKKADINIà Tuttuğunu koparmasını iyi bilen Oğlak kadınları iç alemlerinde hem fırtınalar yaşamakta hem de kendilerini yeniden keşfetmekteler. Bu sayede duygu ve düşüncelerini de yeni bir düzene koydular.Özel yaşamlarında evcimen yapıdan çıkacaklarını gösteren açılarla sosyal yaşantılarını yeniden canlandıracaklar. Parti ve davetlerde tüm şıklıklarıyla boy gösterecekler.
İŞ VE PARAà İşte akılcı olmalı ve fazla uğraşmadan sonuçlara gitmelisiniz. İsterseniz deneyimli ve bilgili biriyle ortaklık söz konusu olabilir. Söz konusu ortaklığın ucu eninde sonunda büyük para meblağlarına dokunacaktır. Bu yüzden akılcı hareket etmeniz gerekir. İş partneriniz sizinle birlikte hareket etmeye can atıyor. 2006 Ocak ayından itibaren para ile ilgili sorunlarınız ortadan kalkacak. Çeşitli, kısmetleriniz var. Bu devreden çok iyi yararlanmaya çalışmalısınız.

AŞKà Sevgiliniz varsa kendinizi bir düş aleminde bulacaksınız. Sevgiliniz yoksa ani bir ilişki kapınızı çalacak, yalnız bir daha düşünün karşınıza çıkan bu kişi hiçte yabancı gelmiyor size değil mi? Sizi epeyce heyecanlandıracak bu kişiden dolayı dedikodulara karşı hazırlıklı olmalısınız ancak kulaklarınızı yeri ve zamanı geldiğinde kapamasını biliyorsunuz nasılsa!
Bu arada, o sizi benimsemeye kalkışabilir, itirazınız yoksa ileride evlilik yapmanız işten bile değil.
SAĞLIKà Cinsel yollarla bulaşabilecek hastalıklara karşı en azami derecede temkinli olmanız salık verilir. Bunun dışında üşütme ve enfeksiyon gibi risklere karşıda tetikte olmalısınız. Ölçülü ve disiplinli olan oğlaklar, hastalanacaklarını anladıklarında, kendilerine özen gösterirlerse, hemen doktora ve ilaca başvurmaz, ağır hastalık nöbetleri geçirmezler.Somurtkan olduklarından fiziksel gerginlik yaşadıkları düşünülebilir.


ŞANSLI TARİHLERà Kendilerine bol şans getiren bir yıla kavuşan Oğlaklar ın başı dönebilir! Böyle bir sevinç dalgasına kapılmak aynı zamanda egonuza yenilmenin ve şansınızın azalmış olması anlamına da gelecektir. 5 Şubat 2oo6 da burcunuzda ki Venüs 1 mart a kadar aşk ve para konusunda şanslı olacağınız anlamına gelir. 25 Ekim den 18 Kasım a kadar iş birliktelikleri ve para tahsilatında ideal bir dönem olarak görünmekte.

RİSKLİ TARİHLERà29Mart ta gerçekleşecek Güneş tutulması aileniz ve eşinizle sizi kopup ayrılma konumuna getirebilir. Uzun süredir yaşadığınız problemleri Güneş tutulmasından önce halletme yoluna gitmek çok akıllıca bir iş olacaktır. 1 – 24 Ekim arası kariyerinizde gözü olanların yada titrinizi kıskananlarla sürtüşmeniz ve onların entrikalarına kurban olmamanız gerekiyor. Dikkatli olmalısınız!


Oğlak ve Koç

bir Koç burcuna aşık oldunuzsa sizi bayağı zor günler bekliyor demektir. İkiniz oldukça farklısınız ama gene de her şey mümkündür. Siz gelenekçisiniz, büyük organizasyon ve şirketlerde başarılı olursunuz. Oğlak, emir komuta zincirini iyi anlar ve uyum sağlar


Oğlak ve Boğa

eğer bir Boğa'ya tutuldunuzsa gerçek aşkı buldunuz demektir. İkiniz her yönden uyuşur ve tatmin olursunuz. Boğa burcu güvenilir, sağlam, pratik ve azimlidir. Onda bir eşte aradığınız tüm özellikler var. Siz evliliğe gerçekçi yaklaşırsınız ve kesinlikle eşinize güvenmek istersiniz.


Oğlak ve İkizler

Astrolojik olarak klasik bir uyum içinde sayılmazsınız. İkizler burcunun sizden daha fazla hareket ve heyecana ihtiyacı vardır. Hiç şüphesiz sizi İkizler insanına ilk çeken onun keskin zekası ve becerisi olmuştur. İkizler burcu ciddi Oğlak burcunu gevşetebilir, bu da çok hoşunuza gidecektir.


Oğlak ve Yengeç

Yengeç sevgiliniz sizden altı ay ara ile doğmuştur. Zıtlıklarınızla ya tam bir bütün olacaksınız, ya da hiç anlaşamayacaksınız. Kısacası bu ilişki ya kusursuz olacak ya da hiç yürümeyecektir. Sonuç ise sizin elinizdedir.


Oğlak ve Aslan

Bu ilişkinin astrolojik olarak uyumsuz olmasına rağmen başarılı olması için de bir çok neden vardır. Siz toprak elementisiniz, Aslan ise ateş. Toprak çoğu zaman ateşi söndürür. Yine de bu çifti yakından incelerseniz kişiliklerinin benzer olduğunu görürsünüz.


Oğlak ve Başak

Eğer kusursuz bir çift varsa onlar Oğlak ve Başaktır. en sonunda çok çalıştığınız için başınızın etini yemeyecek bir eş buldunuz. Başak burcu da aynı sizin gibi işkoliktir. İkinizde toprak elementi olduğunuz için temel konularda çok uyuşursunuz.


Oğlak ve Terazi

Bu ilişki astrolojide pek uyumlu sayılmaz. Burçlarınız birbiri ile sert açı yapmaktadır. Gene de ortak ilgi alanlarınızdan dolayı, çaba gösterirseniz başarılı olabilirsiniz.

Ayrıca doğum haritanızda birbiri ile uyumlu başka gezegenler olabilir. İkinizinde yoğun bir sosyal hayatı ve tonlarca enerjiniz var. Terazi burcu gezmeyi sizden daha çok sever.

Oğlak ve Akrep

Bu heyecan verici bir ilişki olacaktır. Siz bir ilişkiye sağduyu ve temel getirirsiniz. Akrep burcu sizin dengeli ve pratik yapınıza çekim duymuştur. Siz ise onun yoğun duygu ve tutkularına vurulmuşsunuzdur. Akrep burcunun su elementi ile sizin toprak elementiniz birleşince ikiniz içinde verimli bir ortam oluşur.


Oğlak ve Yay

Birbirinden sonra gelen burçların uyumu oldukça zordur. Genelde sonra gelen burç bir öncekinin eksiklerini tamamlar. Birçok yönden Yay burcu ile tamamen zıtsınız. Aranızdaki en büyük fark Jüpiter tarafından yönetilen Yay'ın aşırı iyimser olması ve Satürn tarafından yönetilen Oğlak burcunun ise fazla gerçekçi olmasıdır.
Oğlak ve Oğlak

Bu iki hırslı, pratik dağ keçisi birlikte gerçek aşkı bulabilir mi? Cevap büyük ihtimalle evet olacaktır. Bu ilişkideki tek sorun ikisinin de sürekli meşgul olmalarıdır. Ne yapıp edip cinsel hayatınıza zaman ayırmalısınız. Belki başta buna ihtiyaç olmayacaktır ama daha sonra ihmal etmemelisiniz.


Oğlak ve Kova

Zıt karakterler çoğu zaman birbirini çekse ve beraberlikleri sürse de sizin durumunuzda farklılıklar daha fazladır. Bu ilişkinin sonucu ne gördüğünüze ve ne aldığınıza bağlı olacaktır. Kova burcunun isyankarlığı sizi çekiyor mu yoksa sinirinizi mi bozuyor. Bu özellik başta sizi heyecanlandırsa da siz aslında gelenekçisinizdir.


Oğlak ve Balık

Toprak elementi Oğlak ile su elementi Balığın harika bir ilişkisi olabilir. Balık burcunu yakalayın, hemen farkına varmasanız da zamanla fark edeceğiniz değerli özellikleri vardır. siz mantık insanısınız, gerçeklere dayanan, sağduyulu fikirleriniz vardır. Balık insanı ise en azından görünüşte hayal ve duygulardan ibarettir.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 16 Aralık 2015 22:44
asla_asla_deme - avatarı
asla_asla_deme
VIP Never Say Never Agaın
11 Kasım 2006       Mesaj #3
asla_asla_deme - avatarı
VIP Never Say Never Agaın
Oğlak
Oğlak burcunun özellikleri: Çalışkınlık, disiplin, sebat, hırs, sorumluluk, dayanma, azla yetinme, planlı hareket, sertlik, kuşku, kin, karamsarlık, yalnızlık, sabır, zenginlik. Oğlak burcu için Satürn'ü tanımlayan sözlere de bakın.

OĞLAK BURCU:
Onuncu Burç, Kardinal, ger­çekçi, dişi.
(23 Aralık'la 19 Ocak arası).
Oğlak toprak grubundandır ve öncü burçlardan biridir. Yönetici­si Satürn'dür. Kısıtlayan, sorum­luluklar yükleyen ve disipline so­kan SatürOn, toprak grubundan Oğlak'la çok iyi anlaşır. Böylece sebatlı, inatçı ve negatif olan Oğ­lak Burcu'na öncülük de eklenin­ce durum daha ilgi çekici olur. Zıt gibi görülen bu nitelikler Oğlak in­sanında birbirinin bütünler. Oğlak, iki ayağını sıkıca yere basabilen, maddenin değerini bilenlerin bur­cudur. Bu burç insanı kendisini di­sipline kolaylıkla alıştırır ve so­rumlulukları yakınmadan yüklenir.
Oğlak bildiğiniz gibi, o durma­dan tırmanan hep en uç noktala­ra ulaşmaya çalışan sebatkâr dağ keçisidir. Tıpkı bu sağlam küçük hayvan gibi sizde amacınıza doğ­ru giderken yolunuzun üzerine çı­kan engellere aldırmadan ilerler azim, sabır ve konsantrasyonla sonunda başarıya giden yoldaki bütün bu engelleri aşmayı bece­rirsiniz. Sık sık hayal kırıklığına uğrarsınız ama asla cesaretinizi tam olarak kaybetmezsiniz. Gü­neş, Oğlak burcundayken doğan­lar gururla, sağlam bir mantıkla hareket ederler. Genellikle düşün­celi, sessiz ve ciddidirler. Doğuş­tan yöneticidirler. Yargılarında bi­raz fazla tutucu, gelenekçi ve ka­tı olmalarından dolayı, sevgilerin­de de biraz soğuk ve hesapçı olur­lar. Bir Oğlak insanı olarak siz de pratiksiniz, tutumlusunuz, iyi bir soruşturmacısınız. Tedbirli ve tu­tumlu olduğunuzdan, önünüze çı­kan fırsatlardan en iyi biçimde ya­rarlanırsınız. Sıkılık ve disiplin gezgeni olan Satürn'ün size verdi­ği yoğun gayret, sebat ve kararlı­lık sayesinde iradesi ve kararlılı­ğı daha az olan herkesi yıkacak durumları siz aşabilirsiniz. 22 Ara­lık -1 Ocak arasında doğmuşsanız, yani Oğlak Burcu'nun ilk de kanatının insanıysanız disiplinli davranışın katı kurallarına daha da çok uyarsınız. 1-10 Ocak arasında doğanlar Boğa Burcu'nu da oku­malı, bu sabit toprak burcunun kendilerini nasıl etkilediğini öğ­renmelidirler. 10-20 Ocak arasın­da doğanlarsa, Başak Burcu'nun kendilerini nasıl özenli ve ayrım­cı yaptığına bakmak zorundadır.
Oğlak insanı amacına erişene kadar her türlü sıkıntıya razıdır. Öncülük niteliği sabır, inat ve öte­ki özelliklerle birleşince Oğlak in­san er geç tepeye çıkar.
Oğlak Burcu size hayatınızı ka­zanmak ve yönlendirmek için her türlü gayreti ve hırsı vermiştir. Hangi işi, mesleği, konuyu seçer­seniz seçin, daha başlangıçta yö­netimi ele almayı düşünürsünüz.
Satürn, yönettiği burcun in­sanlarına hayatta başarıya erişme­lerini sağlayacak olgunluğu sağ­lar. İyi plan yapmasını ayrıntılara dikkat etmesini, genç yaşta bile kafa bakımından olgun olmasını temin eder. Dolayısıyla daha genç yaştayken zor koşulları kabul eder, sorumluluklardan yılmaz ve amacına yönelir. Servete de kavu­şur. Sabırlı ve sebatlı olması, ge­rekirse azla yetinmesi ona büyük ölçüde yardımcı olur ve şaşmadan adım adım ilerleyerek başarıya ulaşır. Ancak başarıya ulaşınca da umduklarını bulamamanın hayal kırıklığını yaşarlar.
Oğlak Burcu insanı olur ol­maz, herkese güvenmez. Sadece kendisine güvenir, yengeç gibi en­dişeli, karamsardır çok zor dostedinebilir. Ama dOst olduğu kimseye de ömrü boyunca güvenecektir. İşin tuhaf yönü de Oğlak insanının kendine hiç benzemeyen tipleri dost olarak seçmesidir. Bunun nedeni de Oğlak'ın gizlediği neşe ve canlılıktır. Kendisine kötülük edenleri affetmez. Eninde sonunda da intikam alır.
Sevgide soğuk gibi duran Oğlak insanı, üstün eş ister. Böyle birini bulunca da ona maddi manevi her istediğini vermeye çalışır. Oğlak insanı fevkalade bir dost ve korkunç bir düşmandır.
Oğlak insanı araştırma, matematik, diğer bjlim alanlarında başarılı olabilir. Özellikle para konusunda yeteneklerini gösterebilir. Emir alabildiği için iyi bir asker de olabilir. Büyük şirketlerin başına geçmesi de zor değildir.

Kaynak: MsXLabs.org & Astroloji Ansiklopedisi
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen asla_asla_deme; 17 Haziran 2009 14:04
Şeytan Yaşamak İçin Her Şeyi Yapar....
MARLON - avatarı
MARLON
Ziyaretçi
11 Kasım 2006       Mesaj #4
MARLON - avatarı
Ziyaretçi
Özellikleri: Sorumluluk sahibi, pratik, disiplinli, organize, görev duygusu gelişmiş, sistematik, olgun, güvenilir, çalışkan, üretgen, gerçekçi, yönetici, planlayan, sabırlı, düzenli, metodik, verimli, dikkatli, kontrollü, tutumlu, mücadeleci, başarılı, hırslı, tutucu, katı, materyalistik, cimri, karamsar, korkak, katı, duygusuz, soğuk, melankolik, hesaplı.

Oğlak toprak elementi ve öncü nitelik taşıyan bir burçtur, yöneticisi ise Satürn'dür. Disiplin gezegeni Satürn kısıtlayıcıdır ve sorumluluklar verir. Oğlak insanının hayatta bir amacı vardır, ayaklarını yere sağlam basar ve ne yöne gittiğini iyi bilir. A
maçlarını planlı bir şekilde uygulamaya başlar, düşünerek hareket eder ve asla acele etmez. Azimli, inatçı, sabırlı Oğlak simgesi olan dağ keçisi gibi dağın zirvesine tırmanır. Hiçbir burç, hedefine ulaşmakta bu kadar kararlı değildir. Öncü niteliğinin yanında sabır, inat ve diğer özellikleri birleşince bu tip eninde sonunda en tepeye çıkar. Oğlak burcu insanı çok hırslıdır. Olayları başlattığı an sonuçları zaten kafasının içinde hazırdır. Hangi işi, mesleği ya da konuyu seçerse seçsin, daha başladığı anda yönetimi eline almayı düşünmektedir.

Oğlak en çalışkan burçlardan biridir. Yöneticisi Satürn ona nefes aldırmadan yapması gereken işleri ve sorumlulukları hatırlatır. İyi plan yapmasını, ayrıntılara dikkat etmesini, genç yaşta olgunlaşmasını sağlar. Hayatı fazla ciddiye alır ve bu ciddiyet onu çocukken bile olduğundan daha büyük gösterir. Kendinden büyük kimselerin dostluğunu tercih eder ve genç kuşaklarla pek anlaşamaz.


Oğlak insanı yaşlandıkça kendini bulur ve daha çekici olur. Başka etki almadıysa, fiziksel olarak çok sağlam sayılır. Genellikle yalnızdır, enerjisinin büyük bölümünü işine harcadığından manevi bazı şeyleri yaşayamaz. Yengeç gibi karamsardır. Herkese güvenmez, sadece kendisine güvenir. Zıt burcu Yengeç'in yuvasında aradığı güveni, Oğlak meslek ve statüyle bulmak ister. Çok zor dost olur ama dost olduğu kimseye ömür boyu güvenir.

Geçmişe, geleneklerine bağlı ve tutucudur. Ailesine karşı sorumluluk duyduğu için aile bağları kuvvetlidir. İlk bakışta soğuk görünen Oğlak, üstün bir eş ister. Böyle birini bulunca da onun maddi manevi her istediğini vermeye çalışır ve ona hayat boyu bağlı kalır. Nefesinizi kesecek ateşli bir sevgili değildir belki ama sadık ve güvenilirdir.


Oğlak burcu işi sayesinde saygın olmak ister ve s
tatüye çok önem verir. İyi bir semtte iyi bir ev, iyi bir araba ve seçkin klüplere üye olmak ister. Para konularında dikkatli, tutumlu hatta cimridir. Fazla maddeci görünebilir ama onu asıl motive eden şey para kazanmaktan çok toplum içinde saygın olmaktır. Yükselmesine engel olacak her şeyi bir kenara atabilir ve harekete geçtikten sonra bir adım bile gerilemez. Oğlak insanı genellikle arzu ettiği serveti elde eder.

Güvenli ve düzenli gelir getiren işleri sever.
İşine Başak burcu kadar düşkündür. İmzasını attığı her işi en iyi şekilde yapmak ister. Çabuk zengin olma yollarına sapmaz, düzenli ve planlı hareket eder. Lider olabileceği işlerde çalışmak, isim yapmak ve tanınmak ister. Oğlak burcu hiyerarşik düzenin olmadığı yerlerde karmaşa olacağının bilincindedir. Emir-komuta zincirini iyi anlar ve hiyerarşiye saygı gösterir.Bu yüzden de devlet içinde, büyük kuruluş ya da şirketlerde yönetici ve yetki sahibi bir kişi olur.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Kasım 2006       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Oğlak Burcu

Oğlak burcu için en ideal tatil, dağlık bir bölgede olacaktır. Bu burç geleneklere ve tarihe önem verdiği için antik ve tarihi yerleri gezmekten büyük zevk alır. Tatil için Efes harabeleri, Zeugma, Nemrut, Kapadokya, Roma, Atina, Girit, Mısır, Prag ve Meksika gibi yerleri düşünmelidir. Hala arkeolojik kazılar yapılan bölgelere gitmek ya da bu kazılardan birinde gönüllü çalışmak hayatının unutulmaz tecrübesi olacaktır.

Oğlak insanı eski, büyük ve geleneklerini koruyan otellerde kalmaktan büyük zevk duyar. İstanbul’da Pera Palas, New York’da Plaza, Londra’da Ritz oteli gibi. Bunun yanı sıra Oğlak burcu doğada dere tepe yürümeye bayılır.

Oğlak, tatilinde biraz iş yapabilirse çok mutlu olur. Bu yanındaki insanı çıldırtabilir ama onun için iş, hayatının bir parçasıdır, ona büyük zevk verir ve bu yüzden de çok başarılıdır. Seyahatinde işle ilgili bir fırsat yakalayabilirse tatil daha da zevkli olacaktır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 16 Aralık 2015 22:45
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Kasım 2006       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yönetici gezegeniniz: Satürn (Disiplin ve düzenlilik)
Grubunuz: Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Üstün yeteneğiniz: Karar ve direniş
Özelliğiniz: Dürüstlük
Emeliniz: Yükselmek
Amacınız: Yükseğe ulaşıp başta kalmak
Yenmeniz gereken huyunuz: Fazla meraklılık
Olası hastalıklarınız: Diz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıkları
22.12 - 31.12Oğlak burcunun ilk on gününde doğan ve Oğlak burcu ile Satürn etkisindeki kişiler çalışkan, iyi bir örgütleme yeteneğine sahip, fırsatları değerlendirebilen ve sabırlıdırlar. Kararlı ve harekete çabuk geçmeleri sayesinde güvenli meslekleri seçerler.
01.01 - 10.01Oğlak burcunun ikinci on gününde doğan ve Boğa burcu ile Venüs etkisindeki kişiler.güvenlik ve toplumdaki yerlerini maddi olarak sağlamaya eğilim gösterirler. Evlenme yoluyla sosyal statülerini yükseltmeleri mümkündür. Diğer Oğlak'lara oranla daha dikkatli ve kararlıdırlar.
11.01 - 20.01Oğlak burcunun üçüncü on gününde doğan ve Başak burcu ile Merkür etkisindeki kişiler sağlık konuları ile ilgili meslekleri seçmeye eğilim gösterirler. Ayrıca yöneticilik, endüstri dalları, imalat gibi özen isteyen işlerde de başarılı olurlar. Iyi bir dış görünüm ile ve sade ama zarif giysilere sahip olurlar.
Rahatına ve huzuruna çok düşkündür. Sayısız isteği ve arzusu vardır. Bunları gerçekte elde edemezse kendine ait hayal aleminde gerçekleştirir. Zaten bu alem o kadar güçlüdür ki, sık sık gerçekle hayali karıştırır. Öte yandan Oğlağın hayatı iki devreye ayrılır. 30 yaşından öncesi ve sonrası. Bu yaş, doğumunda etkili olan Satürn’ün devir zamanıdır. Bu gezegen Güneş etrafındaki turunu tamamlamak için 29 yıl ve 167 güne ihtiyaç duyar. İlk 30 yılda Oğlak kendini bir arayış içinde bulur. Burcuna adını veren Oğlağın emin adımlarla dik duvara tırmanışından, bu dönemde eser yoktur. Kendinden emin değildir. Bir erkek keçi kadar tehlikelidir.

30 yaşından sonra Oğlak, gençliğinde kendisine çok pahalıya mal olan deneyimleri yerli yerine oturtur. Yani o, tam anlamıyla “sonradan açılan” biridir. Karşı cinsle ilişkiyi genelde “gerçek bir gecikme” ile keşfeder ve mesleki başarıları diğer burçlardan daha geç ortaya çıkar. Denilebilir ki hayatı ciddi bir mesele olarak görmesi onu başarı merdiveninin zirvesine çıkarabilir.

Dışarıdan bakınca kendinden emin, güçlü, sarsılmaz ve mesafeli görünür, ama içinde özen, sevgi ve ilgiye özlem duyar. Hastalık derecesinde hassastır ve kendini sükunetle dış dünyadan soyutlar. Duygularını göstermek bu burçta doğanlar için doktorluk mesleğinin zorluklarıyla kıyaslanabilecek bir meseledir.

Oğlak titizliğiyle tanınır, her şeyi çok fazla ciddiye alır. Sözlerini vaktinde yerine getiren ve yapılmış anlaşmalarda güvenilebilecek biridir. Yalan, iki yüzlülük ve riyakarlık onun için şeytan işidir. Idealleri gerçeklik, değerler, doğallıktır. Yüzeysellikten ve yapay olan her şeyden nefret eder. Çoğu insan titiz ve zorlu Oğlağı sıkıcı bulur. O da bunu bilir ve bundan acı duyar. Korkunç bir mizah gücüyle tepki verir, kendi zayıflıklarını teşhir etmekten çekinmez. Kimse de ona karşı çıkamaz ve birlikte olduğu insanların zayıflıklarını yakıcı bir alayla eleştirir. Bu yüzden sürekli tepki alır.

Diğer burçların yanında Oğlağı iki özellik iyi tanımlar; sabır ve mantıksızlığa karşı hassasiyet. Ikisi birlikte Oğlağın olayları ve insanların hayret edilecek kadar çok bir görüşle anlamasına yardım eder. Buna rağmen pek şanslı değildir. Kendini, kendi kurduğu hapishaneden serbest bırakmayı ne kadar isterdi...Yine de bunu nadiren yapabilir.

Oğlağın iyilik perisi, zamanıdır. Tüm muhaliflerini bertaraf etmeye yardım eder. Oğlak burcunda doğanlar zamanı çok iyi kullanır. Bir hamlenin nasıl planlanacağını iyi bilir, bunu meslekte, toplumda ve aşkta kanıtlar. Oğlağın parolası azimdir. Temel sözü ise ”ben organize ediyorum.”

Oğlak yaptığı şeyi titizlikle yapar. Kararlar daima aşırıdır, hiç bir ayrım yoktur. Oğlağın en zayıflığı kibirdir. Dünyayı savaştan, anarşi ve ahlaki çöküntüden kurtarmak isteyen insanlar hep bu burçta doğmuşlardır. Bu konuda kararı, ancak konuya uzmanca hakim olduğunda verir. Itiraza tahammül edemez. Başkalarının eleştirileri onu niye ilgilendirsin ki! Oğlak hava kirliliğine karşı savaşmak için her şeyi yapar. Şüphesiz, bu bir abartıdır ve bir Oğlakla beraber yaşayan kişi onun yapısını ”karanlık” yönünü tanımıştır: Oğlak hoşgörüsü olmayan biridir. Kendisine karşı çıkılmasına hiç katlanamaz. Onun zeka ve mantığına hitap etmek daha akıllıca bir iştir. Eğer Oğlak hafifçe gülümsediyse, artık tehlikeli değildir.

O, alışkanlıkların insanıdır ve kendini en çok, kat ettiği yolda iyi hisseder. Güven dolu bir rutinlikte hissizleşip, hantal ve kuruntulu bir işkoliğe dönüşebilir. Toplumda nazik ve hoş sohbet biri olarak bilinir. Kendini hemen öne atmaz. Ona yaklaşmak kolay değildir, ancak onu bir arkadaş olarak kazandığınızda, Zodyak’taki tüm burçlar arasında daha güvenilir birini bulamazsınız.

Oğlak sabırlı ve çalışkan bir işçidir. Sınır tanımayan bir hırsı vardır. Belirlediği amaçlara ulaşmada gösterdiği sabır asla tükenmez. Karar verdiği her şeyi önceden düşünür, analiz eder ve ölçüp biçer. Ulaştıklarıyla uzun süre mutlu olamaz. Daima daha fazla ve yukarı tırmanmak ister. Fikir zenginliği, girişimciliği, ve olağanüstü yetenekleri sayesinde bir sanayi imparatoru olabilir. Cazibesi ya da ilişkileriyle değil, eserleriyle başarılı olur.
Stik ve felsefi olayları bilmeyi, öğrenmeyi sever. Kişiliğinin esnekliği, kolay etki altında kalması, amaçlarını kararlılıkla isteme özelliğini de zayıflatmıştır.

Ancak yumuşaklığın yarattığı içtenlik ve sezgilerinin güçlü olması isteklerini elde etmesinde ona yardımcı olur. Eylemleri ise yüksek ideallerine ve heyecanına bağlıdır. Sadece üşendiği, bazen de kendine güvenmediği için susmayı tercih eder.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 16 Aralık 2015 22:45
Blue BooL - avatarı
Blue BooL
Ziyaretçi
24 Kasım 2006       Mesaj #7
Blue BooL - avatarı
Ziyaretçi
Burcunuzda doğan ünlüler oğlak
Ad Soyad Doğum Tarihi
Aaliyah 16.01.1979
Al Capone 17.01.1899
Alan Paton 11.01.1903
Amanda Peet 10.01.1972
Andy Kaufman 17.01.1949
Anne Bronte 17.01.1820
Annie Lenox 25.12.1954
Anthony Hopkins 31.12.1937
Anton Chekov 17.01.1860
Aristotle Onassis 15.01.1906
Ava Gardner 24.12.1922
Barbara Carrera 31.12.1945
Barış Manço 02.01.000
Ben Kingsley 31.12.1943
Benjamin Franklin 17.01.1706
Cary Grant 18.01.1904
Christy Turlington 02.01.1969
Cicero 03.01.000
Conrad Hilton 25.12.1887
Cuba Gooding Jr. 02.01.1968
Dave Matthews 09.01.1967
David Bowie 08.01.1947
David Lynch 20.01.1946
Denzel Washington 28.12.1954
Diane Keaton 05.01.1946
Diane Sawyer 22.12.1945
Dolly Parton 19.01.1946
Donna Summer 31.12.1948
Dr. Martin Luther King Jr. 15.01.1929
Dyan Cannon 04.01.1937
Eddie Vedder-Peral Jam 23.12.1965
Edgar Allan Poe 19.01.1809
Elizabeth Arden 31.12.1884
Elvis Presley 08.01.1935
Enver Sedat 25.12.1918
Faye Dunaway 14.01.1941
Federico Fellini 20.01.1920
George Foreman 10.01.1949
Gerard Depardieu 27.12.1948
Halil Gibran 06.01.1883
Helena Rubinstein 25.12.1870
Henri Matisse 31.12.1869
Henry Miller 26.12.1891
Horatio Alger 13.01.1832
Humphrey Bogart 25.12.1893
İdi Amin 01.01.1926
Isaac Asimov 02.01.1920
Isaac Newton 25.12.1642
J. Kepler 27.12.1571
J.D. Salinger 01.01.1919
J.R.R. Tolkien 03.01.1892
Jack London 12.01.1628
Jan D’arc 06.01.1412
Janis Joplin 19.01.1943
Jean Racine 22.12.1639
Jim Carrey 17.01.1962
Joan Baez 09.01.1941
Joe Frazer 12.01.1944
Ad Soyad Doğum Tarihi
Johny Otis 28.12.1921
Jon Voight 29.12.1938
Josef Stalin 02.01.1880
Jude Law 29.12.1972
Julia L. Dreyfus 13.01.1961
Julian Barnes 19.01.1946
Kate Moss 16.01.1974
Kenny Loggins 07.01.1948
Kevin Costner 18.01.1955
Kid Rock 17.01.1971
Kirstie Alley 12.01.1955
LL Cool J 14.01.1968
Louis Pasteur 27.12.1822
Mao 26.12.1893
Marilyn Manson 05.01.1969
Marlene Dietrich 27.12.1901
Mary Higgins Clark 24.12.1929
Mary J. Blige 11.01.1971
Mary Tyler Moore 29.12.1936
Maurice Gibb 22.12.1949
Mel Gibson 03.01.1956
Michael Schumacher 03.01.1969
Michael Stipe-R.E.M 04.01.1960
Moliere 15.01.1622
Montesquieu 18.01.1689
Muhammed Ali 17.01.1942
Nicholas Cage 07.01.1964
Oliver Hardy 18.01.1892
Orlando Bloom 13.01.1977
Pat Benatar 10.01.1953
Patti Smith 30.12.1946
Paul Bowles 30.12.1910
Paul Cezanne 19.01.1839
Puccini 22.12.1858
Ralph Fiennes 22.12.1962
Rasputin 10.01.1869
Richard Nixon 09.01.1913
Ricky Martin 24.12.1971
Robert Duvall 05.01.1931
Robert Palmer 19.01.1949
Robin Gibb 22.12.1949
Rod Stewart 10.01.1945
Rowan Atkinson-Mr. Bean 06.01.1955
Rudyard Kipling 30.12.1865
Sade 16.01.1959
Shirley Bassey 08.01.1937
Simone de Beauvoir 09.01.1908
Sissy Spacek 25.12.1949
Stephen Hawking 08.01.1942
Steven Soderbergh 14.01.1963
Susan Lucci 23.12.1948
Ted Danson 29.12.1947
Thomas Gray 26.12.1716
Tia Carrere 02.01.1967
Umberto Eco 05.01.1932
Val Kilmer 31.12.1959
Victoria Principal 03.01.1950
William James 11.01.1842
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Aralık 2006       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
4-11 Aralık 2006
Ah şu gerçek olsa dediğin bir düşün var mı? Bu hafta çok fazla çalışmaya, koşturmaya başlayabilirsin. İş hayatındaki yoğunluk, yapacağın işlerdeki ayrıntıların çoğalmasıyla artacak. Bu hafta maddi ve de manevi açıdan olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsin. Geçmişle bağlantılı bir aşk veya gizli bir ilişki ile ilgili gerçekler aydınlığa çıkabilir. Geçmişle bağlantılı konular, yeniden karşına çıkıp aklını meşgul etmeye ve de önemli başlangıçlara imza atmana neden olabilir. Bu hafta hayaller, fikirler, aşklar aklını kaplayacak. Nerede nasıl yaşadığını fark etmekte, algılamakta zorlanabilirsin.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
chatlac41 - avatarı
chatlac41
Ziyaretçi
12 Aralık 2006       Mesaj #9
chatlac41 - avatarı
Ziyaretçi
NoRanynn cok tesekkür ederim burcumu tam manasıyla yazmısın saol yaa harbiden ama ben çift burcluyum kovada oluyom baze dönüm noktasında işte nedense cok değişken bi yapım var Msn Grin ellerine saglık
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2006       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
OĞLAK BURCU
Diyet tipi
Lezzet düşkünü pek değilsiniz. Oğlak burcu insanları pahalı olmayan basit yemekleri severler. Yemek yaşamınızda önemli bir yer tutmadığından, çok kilolu olmazsınız. Öfkeli veya stresli durumlarda bu ruh halinizi aşırı yemek yiyerek gidermeye çalışırsınız. Sizi en çok rahatlatan soğuk (zeytinyağlı) ve ekşi besinlerdir. Bu durum sıklaştığında, aynaya bakmanız yeterli olur ve sonunda tutarlı bir şekilde kilo vermeye başlarsınız. Karmaşık diyetleri sevmediğinizden ve yeme alışkanlıklarınıza çok bağlı olmanızdan dolayı kilo vermek sizi oldukça zorlar. Küçük aperatifler tüketerek kilo vermek size göre daha iyi sonuçlar veriyor.
İdeal Program
10 gün boyunca 6şer öğün: 1 kahvaltı, 4 aperatif, 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.

Kahvaltı Türleri
Marmelatlı peksimet, çilekli yoğurtlu müsli, ballı erik müsli, taze peynir ve salatalıklı çavdar ekmeği hindi salamlı peksimet, dilim peynirli çavdar ekmeği yumurtalı çavdar ekmeği.
Aperatifler
Çilekli yoğurt, kavun, pırasalı sebze çorbası, elma, erik, üzüm, domatesli sebze çorbası, salatalık ve yoğurt, ananas, çilek, armut.
Soğuk Öğünler
Meyve salatası, yumurtalı kırmızı turp salatası ve peynir, domatesli kuşkonmaz salatası, sebze salatası, incir salatası, tonbalıklı salata; mantarlı salata ruloları, domatesli dereotu salatası, peynir topları,karpuz salatası.
Sıcak Öğünler
Tavuklu sebze çorbası, kuşkonmazlı tavuk şiş, kuskus ,tavuk sote, enginarlı makarna, çilekli tart, dereotlu pilav ve bonfile.
Diğer Öneriler
Bakış açınızın üzerinde çalışın. Diyetteki başarınız motivasyonunuza bağlıdır. Her sabah kendinize, sizi hayalinizdeki forma biraz daha yaklaştıran diyete sevindiğinizi söyleyin. Ve bu konuda edindiğiniz küçük başarılarınız için kendinizi övün.
Yatmadan önce kalça ve bacaklarınızın şekillenmesi için şu egzersiz yapın: dizlerinizi bükün, kollarınızı yukarı uzatın. Basenlerinizi, kalçalarınız kalkana kadar, yukarı çekin. Ve tekrar yavaşça aşağı doğru inin. Bu hareketi 20 kez yapmalısınız.
Öğünler arasında acıktığınızda havuç, salata veya etimek yiyebilirsiniz. Bunlar sizi tok tutacaktır.

Astrolog Esin Uzer
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.

Benzer Konular

10 Aralık 2019 / Misafir Burçlar
10 Aralık 2019 / Misafir Burçlar
10 Aralık 2019 / Misafir Burçlar
10 Aralık 2019 / Misafir Burçlar
10 Aralık 2019 / Misafir Burçlar