Arama

Profesyonel futbolcu olmak için ne yapmalıyım? - Sayfa 16

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Ocak 2018 Gösterim: 340.822 Cevap: 170
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2012       Mesaj #151
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Adım Eren Soyadım Pekmezci Ben 13 yaşındayım bizim okulun takımına girdim takımda en genç bendim ay ve yıl olarak.70Karamansporun genç takımıyla oynadık o takımda yarı profosyonel sanırım dostluk maçıydı ve beni hoca 25. Dakadan sonra oyuna koydu ama yinede hat-trick yaptım maçı 3-2 aldık sonra kendime güvenim geldi kendi vidyomu yapıp Çaykur Rizespor'a gönderdim 1 ay sonra antremana çağırdılar antremanda iyi sonuç gösteremedim bana senden futbolcu olmaz dediler.Bunun üzerine okul takımından ayrıldım ailem beni basketbola yazdırdı basketbolda mükemeldim sonra okulum değişti yeni okulumda sınıf takımına girdim ve 6 maçta 13 gol atım ve arkadaşlarım bana futbol oynamam konusunda destek oldular.Aileme sorunca ilk hayır dediler ama 1yıl sonra onları ikna etim bu sefer vidyomu Beşiktaş,Kartalspor ve gençlerbirliğine gönderdim Gençlerbirliği 3 aydan uzun bir süre sonra beni antremana çağırdı 2 gol 2 asist yaptım 14 yaşımda Gençlerbirliği'nin genç kadrosunu aldılar.Aileme futbolcu olmak istiyorum dedim doktor ol mühendis ol senden futbolcu olmaz dediler.Ailemden gizli bir şekilde Bursaspor genç takımına 15 yaşımda alındım eğer elemeleri geçersem Bursa'ya gitmemiz gerekçekti ama biz ankaralıydık bunu aileme danıştım ailem çok kızdı ama ben onları zorla Bursaspor genç takımının yetkili müdürüyle tanıştırdım o bende inanılmaz bir yetenek olduğunu söyledi ve o akşam aileme duygusal bir konuşma yaptım onlarda elemeyi geçersen bakarız dediler bana kimse inanmıyordu o gece uyuyamadım dua edip durdum 1 ay sonra elemeler başladı ve son anda geçtim annem ve babam beni izliyorlardı elemeleri geçince baya bi duygusal an yaşadık ve bana profosyenel kramponlar çoraplar ve dizlikler aldılar 16 yaşımda beni Bursadaki teyzeme gönderdiler eğitimimede Bursada devam etçektim teyzemler bizden daha zengindi o yüzden takım için ihtiyacım olan herseyi aldılar bende ilk resmi maçımda Eskişehirsporun genç takımını 2-0 yendik o maçta 1 gol atım hatta maç Bursaspor TVde yayınlandı ve hala bursadayım umarım gelecekte beni 1. Veya 2. Veya 3. Ligde görebilirsiniz.Eğer inanıyorsanız asla vazgeçmeyin.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2012       Mesaj #152
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
izmirde oturuyorum 16 yaşındayım ağustos 21 inde girdim 16 ya küçüklüğümden beri futbolcu olmak istiyorum çok iyi oynuyorum mahallede beni izliyenler bjkde ki muhammed diyorlardı ozaman yaş 12-13 dü bi ara okul takımınada gittim kemalpaşasporın alt yapısınada gittim oraya gittigimde ordaki hoca çok beğenmişti beni ama sonra o hoca gitti ve bende ayrıldım sonra aylar geçti tekrar gideyim dedim başka bir hoca vardı gittim antremana maç yapılcaktı çift kale ben yedekteydim oyuna girdim ve 20 saniye oynatıp çıkardı beni sadece (20 saniye) ve bana bidaha antremana gelme dedi antreman sonunda çok saçma bir insan ve ilgisizdi sonra yıllar geçti bida gittim 15 yaşıma gelmiştim gittim ve antremana çıktım hoca dediki yazın gel seni yetiştireyim çünkü maçlara hazırdı takım sonradan girmek olmazdı ve ben gitmedim yazın şimdi yaş 16 ve evde bilgisayar başından kalkmıyorum yemek yiyip yatıp bilgisayar başındayım. futbolcu olmak istermisin diye sorsalar isterim ama evde oturarak futbolcu olunmuyor ne yapcağımı bilmiyorum çok iyi çalım atıyorum hızlı oynuyorum barcadaki gibi aralara kaça biliyorum şimdi bilgisayar yüzünden biraz koşunca direk nefes nefes kalıyorum zaten bu devirde messi gibi oynasan gideceğin takım okulspor Msn Happy altyapı diye bişey yok yorumcular zırvalıyor neden türkiye böle diye kafanızı yiyim sizin (karşı mesaj yazmak istiyen Karaca desin bana)
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2012       Mesaj #153
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeşim bak bende klupte oynuyordum sana nasıl yol izledğimi anlatıyı msende kendıne uygula ama sakın şaşma futbolda 3 kural disiplin,istek,hırs(başkalarına zarar vermeden) bunları unutma böle neymar gibi oyunucalara özenme önemli olan oyunu okuyabılmedır ben o yönden sadece sadece pirlo yu örnek almışımdırr taktiksel oyna yerı geldiğinde shwunu yaparsın neymara özenırsın ama zor zamanlarda atıyorum 3 kışının arasına dalıp cıkman ıcın ya karsındakı salak olması lazım yada sen aşırı aşırı ıyı oynaman lazım unutma futbolda taktıkler onemlı bak neymara her maç çalım çalım sonu. hüsran önemöli olan taktik ve displini skın kaybetme. ümidini kaybetme bu yazdıklarım herkese kım faydalanmak ıstersee.
Mahmt ozer - avatarı
Mahmt ozer
Ziyaretçi
15 Ekim 2012       Mesaj #154
Mahmt ozer - avatarı
Ziyaretçi
Ben 16 yasindayim bundan yaklasin 2 sene once benim yasadigim bolgede sokespora kayit olmustum yaz boyunca antremanlara gittim sonunda basarili bir sekilde secildim 1 sene maclara katildim o 1 senenin sonunda baya ilerleme kaydettim ama okul yuzunden antremanlara gidemez oldum ve biraktim icimde futbol atesi sonmustu ama yaklasik 1 ay once arkadaslarimin zorlamasindan dolayi bi kerede olsa defans yaptim baya iyi oynadim hala eski formum yerinde duruyo sayilir sence tekrar katilsam ii yapmis olurmuyum hatta benim bir arkadasima o kaleci o sene girememisti ama ondan sonraki sene girdi ve simdide bursa spordan konya spordan kayseri spordan cocuga teklifler geliyor sence ben ne yapayim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2012       Mesaj #155
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim , bende sol bekim ve buca spordan başka bi takıma transfer oldum cok kötü bi sürecti benim için varımı yoğumu ortaya koydum , hırslı ol ben öyle yaptım ve başardığımı düşünüyorum eğer babamında izni olsaydı altın ordu veya fenerbahçe gibi takımlarda oynuyabilirdim fakat babam izin vermediğini için yapamadım ama ben klubtede mutluyum nerdeysen orda kal seni alıcaklardır emin oll
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Kasım 2012       Mesaj #156
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar ben ilkokul 2 e gıderken turnova macında 6 tane gol atmıstım ve yastılarımı ayagımda oynatıyordum cokta hızlı ve top zekam ıyıydı..okul mudurunun amcaoglusu konyasporun yetkılı bır gorevlısıydı..onu baska bır macta davet ettı ve ben 4 gol atmıstım benım futboluma hayran kalmıstı ve benı o gun anlasıp takıma goturecektım babam ızın vermedı okumamı ıstedı.8. sınıfta ilçe içi maclarda birinci olduk ve benım futboluma yıne herkes hayran kalmıstı bu kez buldundugum ilçenın takımı ıstedı babam yıne gondermedı..lıse 1-2 arası okulda ara ara maclar yaptık beden hocası cok begendı benı fakat elınden gelıpte bır yerlere gonderemedı.lıse 3-4 te futboldan tamamen zevkım kacmıstı..okul bıttı suan bırsey olamadım bos oturanın bos kalfası ...Keske ölsemde kurtulsam dıyorum..INSAN BU DUNYAYA BIR KERE GELIYOR ISTEDIKLERI VE ARZULARI OLMADIGI ICIN HAYATA OLAN ZEVKI KACIYOR ..sımdı emınım ve buyu konusuyorum cok buyu kuluplerde oynuyor oalacaktım cunku benden daha proflarını bıle dıze getırıyordum yerı gelıyor 5 kısıyı dıze getırıyordum ama lanet olsun sımdı o kadar canım sıkkın kı ıcımı dokmek ıstedım

futbolcu olmak ısteyen arkadaslar torpılle yuruyor bu ısler eger herseyı goze aldıysanız futbol ugruna Almanyaya gıtme sansınız varsa gıdın orda sızle her sekılde ılgılenırler ve sahıp cıkarlar kendınızıde gelıstırırsınız kısacası turkıyede futbol ölmüş durumda !!!!!
iceslush - avatarı
iceslush
VIP ETC
25 Kasım 2012       Mesaj #157
iceslush - avatarı
VIP ETC
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

evet ben 6.7yaşındayken hiç oynuyamıyordum 6.sınıfa geldigimde kendimi biraz gelistirdim ve sonra rovaşat vole vurmayı başardım ama gine beni aralarında seçmiyorlardı ama ben vazgeçmedim topla taşları çalım ettim ve daha sonra sektirme rekorumu geliştirdim şut çekme tekniğini öğrendim. ama gine beni aralarına malmıyorlardı neden almadıklarını öğrendim meğerki koşum iyi değil ama ben koşumu nasıl geliştireceğimi bilmiyorum...murat mert erol

Koşunuzu koşma antremanları yaparak ve koşmayı tekniklerini öğrenerek geliştirebilirsiniz.
http://www.msxlabs.org/forum/signaturepics/sigpic813898_4.gif
Emre Belezoğlu - avatarı
Emre Belezoğlu
Ziyaretçi
8 Aralık 2012       Mesaj #158
Emre Belezoğlu - avatarı
Ziyaretçi
Futbocu Olmak İstiyorum Okul Takımında Hocam Beni Cağırdı Ve Bana Dedi Ki Sen Futbola Gidyormusun Canım Bende Hayır hocam Keşke Dedim O Beni Halısaya Gmtürdü Ve Orda Beden Öğretmenleriyle Top oynadım Orda 3. Gol Attım ve hatrıck Anlamına Geliyor O Arada Başka Bir Beden Hocası Beni görüp Gel Seni Takımıma Götürcem . Ve Şaşkınlıkla Tamam Dedim ? Sabırsızlıkla Sabahı Bekledim . Sabah Oldu 7. 'De Kalktım Kahvaltı Yaptım Ve cktım Dışarıda Koştum Vardı 100. Metre Ordan 2. Tur attım Ve yoruldum Eve geldim Şortumu Üstümü Başımı Kramponum Yoktu Eski Brtane Kunduram Vardı . Bende Gittim Meğerse Orasıda Bursaspor Spor Klübüymüş Hoca Aldı Yanına Orda Tamı Tamına O Kundurularla 4. Tane gol Atarak Hoca Bana Şaştı Ve Ben Şuan Annem Babamdan AYRILIP iSTanbulda İstanbul B.Ş.B'De Oynuyorum Ve 16 Yaşındayım Masraflar Onlardan Sağolsunlar . Ve Büyüyünce Futbolcu Olcağımı Söylediler Benim Adım Emre Soyadım Da Belezoğlu Evet Evet Çook Şaşırtıce Demi Ama Oldu Bile !!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Aralık 2012       Mesaj #159
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar benimdefutbolculuk en buyujk hayalımdı arkadasların dedıgı gıbı turk futboluna guven yok bıkere yoksa turklerden cok ıyı futbolcular yetıstırıle bılırdı benım yas 19 sımdıyewkadar amator takımlar da oynadım ama amator olmaz bızım bu ulkede ya paran yada bıldıgın tandıgın bırı olcak bunu anladım o yuzden sıze tek dıyegım o kı oda cok zor eger ıstıyosanız futbolcu olmak tek care yabancı ulkeye gıdıp orda yeteneklerınızı göstermek eğer fut bolcu olmka ıstıyuorsanız ıyı yerlere gelıyım dıyposanıza aıleyı bı kenara bırakın gıdın orda fut bola baslayın benden sıze öneri ama görceksınız %- 90 futbolcu olcaksınız yeteneğiniz varsa
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2013       Mesaj #160
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben Profosyönel oynuyorum Super Star oynıyamıyorum ama yinede şunu söylediklerimi yap değişikliği gör.
-İlk önce bir büyük parka veya 100 m lik halısahaya gidip koşabilceğince koş.(1 hafta aksatmadan)
-Ayrı olarak yine bir büyük parkta ve 100 mlik halısahada top ile koşarak gidebileceğin kadar git.(1 hafta aksatmadan)
-Futbolcular gibi düzenli uyu ve beslen alkol ve sigara tüketme.(Her zaman)
-Top ayağına geldiğinde kanın buz gibi (soğuk kanlı) olsun.(Her zaman)
-Faul yapmamak için gayret et ufak bir hareket bile yapma,maçta küfür etme hatalarını kabul et(diyelim kırmızı kartlık hareket yaptın hakem vermedi sen söyle)(Her zaman)
-Eğer minnacık bir hatanda takım arkadaşların sana kızarsa duymazdan gel(Her zaman)
-Çalım atayım derken atamadın gol yedin hiç üzülme sanki birşey olmamış gibi(Her zaman)
-Al topu geç duvarın karşısına durmadan çalış gerekirse maket koy onu çalımla.(3 hafta)

Bunlar biraz ufak bilgiler fakat çok işine yarayacak dene gör!