Arama

Profesyonel futbolcu olmak için ne yapmalıyım? - Sayfa 15

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Ocak 2018 Gösterim: 340.842 Cevap: 170
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Haziran 2012       Mesaj #141
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Size kısaca şunu söyliyim:''Futbolun peşini bırakmazsanız Allah'ın izni ile futbolcu olursunuz.''Ama şöyle bir durum var.Yeteneğiniz varsa daha üs seviyeye tırmanırsınız.Yapmanız gereken tek şey çalışmak zaten gerisi gelir ve inanın.Futbolcu olabileceğinize inanın ve durmadan kovalayın.Eğer sakat filan değilseniz herkesin 2 ayağı var o izlediğiniz futbolcuların sizden tek farkı daha çok çalışıyorlar.Allah çalışana verir siz rahat olun ve çalışın.Hepiniz yolu açık olsun
Sponsorlu Bağlantılar
Ahmet0001 - avatarı
Ahmet0001
Ziyaretçi
29 Haziran 2012       Mesaj #142
Ahmet0001 - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle herkese merhaba
benim adım ahmet 16 yaşındayım
Sponsorlu Bağlantılar
derdimi size anlatim hemen
şimdi benim hızım baya var teknik çalım vb. şeylerde var maçlarda çok hızlı düşünürüm ve daha top bana gelmeden ne yapacağımı oyun akışına göre belirlerim her zaman maçta aklımı kullanmaya ve daha akıl dolu paslar yapmaya çalışırım
ama şöyle bir şey var benim gittiğim bir amatör kulüp var oraya gittiğimde hazırlık maçları vb. maçlarda ben topu aldığımda hızlı hareket edip hızlı bir şekilde arkadaşlarıma pası aktarmaya çalışıyorum fakat topu aldığımda hızlı pas atabilmek için kafamı hızlı çeviriyorum ve etrafımı önümü net göremiyorum
yani hızlı hareket edim derken yavaş kalıyorum
derdimi anlatabildimmi bilemiyorum ama cevaplarınızı bekliyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Haziran 2012       Mesaj #143
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ama abi şimdi ben sorunumu anlatabildimmi bilemiyorum
sahaya çıktığımda sadece heyecan basıyo ve top sürerken önümü net göremiyorum
nasıl anlatim bilmiyorumki şimdi
sen koşarken kafanı hızlı bir şekilde sağa sola döndürdüğünde etraftaki kişileri net göremezsin bendede öyle oluyo
her maça girmeden önce sakin olmaya çalışıyorum kafamı yavaş dönderip daha net görmeye çalışıyom ama olmuyo sahaya girdiğimde kendime engel olamıyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Haziran 2012       Mesaj #144
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
8 yaşındayım kaleciyim boyum 1.90 kilom 40 sizce ne yapmlıyım sutları tutamıyorum ellerimden kaçıp suratıma çarpıyor 14 defa burnum kırıldı petır çeh gibi maske taakmaya başladım gençlerbirliğinde oynuyorum malatyada yaşıyorum durumumuz iyi ama almanyaya gitmek istemiyorum orda futbol daha iyi bir koşmaya bşlayıp büyük sahaları rahat 15 defa koşabiliyorum.çok hızlı reflekslerim vardır ama boşa her topta gol yiyorum kontırfiide kalıyorum ne yapmalıyım kemal sunalın yaptığı kalecilikten ffarkım kalmadı herkes senden bi pok olmaz diyor onlara inat oynuyorum beşiklerimden büssürü gol yiyorum ne yapmalıyım kaslarım yok bir deri bir kemiğim beni gören deli olmuş sanıyor vay şansımı tüü. havatoplarım çok iyi 80 cm zıplıyorum ama boşa zamanlamalarım kötü birebirlerim çok kötü her tak gol oluyor gençler birliği küme düştü benim yüzümden final maçında 4 defa orta sahadan gol yedim ne yapmalıyım.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Temmuz 2012       Mesaj #145
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba dostum..Ben 7 yaşımdan beri çeşitli liglerde ve takımlarda oynadım..Yimpaş yozgatspor,AnkaraDemirspor,Çankırı Belediyespor , ve BAL liginde bir kaç takımda..Üstelik yaşım 21 şuan.Tek yapman gereken fiziken güçlü olman gerekir.İkili mücadelelerde yıkılmaman gerekir..Düzenli bir hayatının olması,yediklerine içtiklerine dikkat etmelisin..En önemlisi saygın bir kişi olmak icin ugrasmalısın..Arkanda menejer vs olması gerekli değil..Prof takımların secmesine katıl her hoca zaten gereken notu verir ve seni sezon öncesi kampına dahil eder.Ligin düzeyine yetebilecek kapasiten oldugunda sözlesmeyi imzalarsın..Tek yapman gereken futbol oynamayı bilmek ve GÜÇLÜ olmak..Başarılar dilerim..
tebessum35 - avatarı
tebessum35
Ziyaretçi
29 Temmuz 2012       Mesaj #146
tebessum35 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
estergo adlı kullanıcıdan alıntı

16 yaşında futbol oynamayı seven bir kişiyim.size tek soru sorucam oda:
futbolda sol bekle oynuyorum ilerde yaşım bu sene içinde profesyonel bir takıma transfer olmak için profesyonel bir takım hocasının gözüne girmem için nasıl futbol oynamalıyım.bunu en kısa sürede açıklarmısınız.teşekkürler.Msn Happy

öncelikle bulunduğun yerin yani profesyonel takımın alt yapısına girmen gerekiyor. ayrıca eğer alıanamzsan ki alınırsın o zaman federe dediğimiz klupler turnuvalar düzenlerler. gözlemci dediğimiz kişiler bakmaya gelirler ve dikkatini çektiğin an sana teklifte bulunurlar...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Temmuz 2012       Mesaj #147
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selam beyler...
Ben 17 yaşındayım. 2 sene önce Kütahya Spor'da oynuyordum. Derslerimden dolayı kulübü bıraktım. Çünkü bırakmasam Kütahya Spor'da oynamanın bi faydası yoktu benim için. Hiç bir gelecek vaat etmiyor. Şimdi tayinimiz Trabzon'a çıktı.
Seneye YGS,LYS sınavları var. Aklımdaki plan 1 sene üniversiteye hazırlanıp, sınavdan sonra Trabzon'un alt yapısına girmek istiyorum. 18 yaşında olacağım o zaman. Bunu arkadaşlarıma dediğimde artık yaşın geçti diyor fakat ben fazla aldırmıyorum. Çünkü kendimce iyi oynuyorum ve izlediğim Fenerbahçe, Beşiktaş alt yapılarında oynayan çocuklardan bir farkımın olmadığı kanısındayım.
futbolcu olmayı o kadar çok olmayı istiyorum ki. Her gün ALLAH'a yalvarıyorum Msn Happy)
Sizce başarılı olur muyum????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2012       Mesaj #148
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
futbolcu olmak için önce kendine inanman lazım zaten inandıysan hep öndesindir ve şu var ki allaha da dua edin ben 16 yaşındayım ve sol bek sol açık stoper oynuyorum ve inancımı hiç yitirmiyorum yapamasam bile yaparım diyorum kendime morel veriyorum ve sakın başarız olurum demeyin ......
ben selçuk gençlik sporda oynuyorum ve halen daha devam ediyorum arkadaşlar herkese tavsiyem hergün spor yapın mesela koşu olsun kondisyon olarak ve daima çalışın izmir selçuk tan SERGEN DEĞİRMENCİ adım Teşekkürler
KoLqA - avatarı
KoLqA
Ziyaretçi
27 Ağustos 2012       Mesaj #149
KoLqA - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar eğer futbolcu olmak istiyorsanız küçük bir takımın altyapısında oynayın çünkü büyük takımların altyapısında seçmeleri kazanmanız çok zor mesela benim babama 15-16 yaşlarında iken çok teklif gelmiş garantili olarak ama o gençlerbirliğine gitmiş ,kazanamadı birde eğer okul takımından lisansınız varsa eğer (okul takımı olması şart değil) herhangi bir altyaoı takımına kolaylıkla girebilirsiniz mesela ben inşallah bu sene giyeceğim okul takımının formasını iyi günler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2012       Mesaj #150
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bkakın genler ben suan galatasarayda oynuorum daa gecen sene başladım klüpter oynamaya size nasıl futbolcu olabiliceğinizi anlatayım ilk önce 14-15 yaşlardayken bir mahalle kübünde oynaın ama orada elinizden gelenin en iyisini yapın ordaki maçlarınızda büyük takımların dikkatini çekeceksiniz bnm olduğu gibi sizi istiyecekler sizi isteyen klübe gidin ordada elinizden geleni yapmalısınız ama bir sorun var 16 yaşlardayken sivasspor gibi bir takımda oynamalsınız çünkü oralarda a takıma yükselmek daa kolay a takımına çıktığınızda tabi eğer iyi oyniosanız sizi 4 büüyükler isteyecektir 1 kaç sene sonrada avrupanın dikkatini çekersizi ve orya transfer olursunuz ban güvenin gencler ben böle oldum