Arama

Profesyonel futbolcu olmak için ne yapmalıyım? - Sayfa 17

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Ocak 2018 Gösterim: 340.819 Cevap: 170
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mart 2013       Mesaj #161
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar ben her zaman şimdiki gördüğümüz futbolcular gibi bir takıma girmek istiyorum ama ailem sen futbolcu olamazsın olmaz yapamazsın felan diyor her mahalle maçında oynuyorum bazen gerçekten çok sinirleniyorum çekip gidesim geliyor oysaki insan sadece kendine güvenmesi lazım buna inanan bir kişi hedefi ne zorluklar karşısında olursa olsun boynunu bükmeden devam etmeli.benimde amacım bu amatör de olsa bir takıma girmek istiyorum ve son nefesime kadar bunu yapmaya çabalicam koşullar her ne kadar zor ise bunu yapıcam ve aileme göstericem şimdi benle alay edenler başaramazsın diyenler beni televizyonda futbol oynarken izlicekler bunu yapıcağım...
Sponsorlu Bağlantılar
ROSE - avatarı
ROSE
Ziyaretçi
15 Mart 2013       Mesaj #162
ROSE - avatarı
Ziyaretçi
ben futblu guzel oynarim ayibdir soylemesiMsn HappyMsn HappyMsn Happykiz olmama ragmen

Sponsorlu Bağlantılar
1- Ufak yaşta futbola başlamanız gerekmektedir. Bu şekilde beyin futbolu daha iyi kavrar ve futbol sırasında düşünce kabaliyetiniz aartar.

2- Hızlı koşma futbolda çok önemli bir olaydır. Hücümda ve savunmada hızlı koşarsanız rakibinizden biradım önde olursunuz.

3- Menalite yani futbol zekanızın üst seviyede olması gerekiyor. Kaleci ile karşı karşıyayken, veya ara pası atarken futbol zekanız ön plana çıkıyor.

4- Futbolda cesaret çok önemlidir.

5- Ayak içi paslarınızın gelişmiş olması gerekiyor. Futbolda önemli olan bir olaydır.

6- Futbol 11 kişiyle oynanan bir takım oyunudur. Futbol oynarken kafanızı kaldırarak oynayın. Arkadaşlarınızı görün.

7- Asla pes etmeyin. Hırslı olun.

8- Kaslar çok önemlidir. Ayak kaslarınız güçlü ise istediğiniz mesefaden hızlı şutlar çekebilirsiniz. Uzun pasları rahatlıkla atabilrisiniz. Fitness salonlarına gitmenizde yarar var. Kondisyonunuzu üst seviyede tutun.

9- Futbolda fair play ( yani dostça mücadele ) çok önemlidir. Hoşgörülü olmak rakibe sert davranmamak gerekiyor.

10- Hoşgörülü olun. Futbolda asla kibirli olmayın. Yedek kalırsanız hemen sinirlenmeyin. Çalışarak hocanızın gözüne girmeye çalışın.

11-Antremanlarınıza eğlenceymiş gibi bakın. Antremanlarda hocanızın gözüne girmek için çok çalışın. Atılgan olun. Koşarken önlerde olmaya özen gösterin. Yoruldum gibi şeyler söylemeyin.
cagatay21 - avatarı
cagatay21
Ziyaretçi
24 Mart 2013       Mesaj #163
cagatay21 - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar , yaşım 12 Futbola resmen aşığım her zaman idman yapıyorum .
Sizce İyi Bir futbolcu olabilirmiyim ?
ÖZELLİKLER :
- 1.62 Boy
- 17-23 Cm Arası Zıplama uzunluğu
- 46 Kilo
KASLAR :
Açık söyliyim ayaklarım çok Kaslı deil . ama Çok süratli şekilde topa vuruyorum ( En büyük sorunum GÜÇ )
Bu Konudada yardımlarınız bekliyorum
PSİKOLOJİK ÖZELLİKLERİM
- Heyecanlı deilimdir , soğukkanlıyımdır
- Nerde ne yapıcağımı çok çok iyi bilmesemde İyiyimdir
- Topu çok süratli sürerim , top hakimiyetim Çok iyidir
- Ultra Derecede Süratliyimdir , Durmuş bir anda aniden Çok çok Süratlenebiliyorum ( En iyi yanım )
DİĞER ÖZELLİKER
- Karşı karşıya Asla Affetmem
- Tekniğim azdır . Güçde azdır , Süratım Fazlasıyla , dayanıklılıkta azdır . Kondisyon ( Her zaman FULL )
Yorumlarınızı bekliyorum abilerim .
Selim T Bursa - avatarı
Selim T Bursa
Ziyaretçi
16 Temmuz 2013       Mesaj #164
Selim T Bursa - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkdaşlar ben 11,5 yaşında bir çocuğum şu an hiç kursa gidemedim maddi durumlardan dolayı. ewet yteneğim var acaba profesyonel değilde 4. yada 3 .lig takımlarından birine girbilirmiyim
boyum 155 cm
kilom 48 kg
Mevki: Defansın her yerinde oynarım!!
Artık fifanın yaptığı oyunlarda kendeimi yapıp avutmak ismeyorum!!!

hedefim küçük takımlardan başlayıp büyük takımlara geçicem
LLÜTFEN BANA BİRİ YARDIM ETSİN!!!!

Ben 15 yaşındayım,

Kardeşim bu eksiklik Türkiye'nin Allah yolunu açık etsin :/ aynı şeyleri ben de yaptım Fifa'da kurulan hayaller...

" 7. Sınıftayken mahallemin takımıyla ayda 25 TL'ye antrenmanlara çıktım, hoca seneye de kalırsam lisans çıkaracaktı defansta gerçekten iyiydim bir çok arkadaşım futbolu sadece zevk için oynarken benim hayallerim vardı, onlar kızlara daha iyi görünmek için futbolu kullanıyordu. Fakat babamın işler bozuldu antrenmanlarım yarıda kaldı ayda 25 TL'yi boş ver zor geçiniyorduk. İçten içe ümitlerimi sürdürüyordum 14 yaşıma girdiğimde eski kulübümle tekrar antrenmanlara çıkmak istediğimi belirttim fakat hoca farklıydı ve dalga geçercesine seni niye alayım hani kramponun dizliğin, tozluğun forman? dedi. Tekrar ümidimi yitirmiştim, Bir Hakan Ünsal, olmak için niye para bu kadar önemliydi...
Fakat yılmadım yine de sporu bırakmadım yapılı bir vücuda sahibim fazla kilolarımı attım. Her akşam en az 1 saat babamla spor yapıyoruz. Babam zamanında istemeden yaptığı hatayı telafi etmek istiyor. Babam işleri düzeltti artık rahatız, arkadaşlarımla her hafta halı sahaya gidiyoruz. Gelişimimi fark ettim fakat kulübe gidenlere göre 2 kat daha fazla çalışmalıyım aynı şeyleri sana da öneririm ben de Grafite örneğini vereyim 21 yaşında karton toplarken futbol yeteneğini anlayıp Wolfsburg'a kadar yükselmişti...

Bu hafta sonu İzmir'e gidiyorum orada bir takımla antrenmanlara katılacağım, bir futbolcu ağabeyim sağ olsun bana ne yapmam gerektiğini söyledi, Allah ondan razı olsun antrenman uyku her şey hakkında bilgi verdi. Onun sayesinde belki hayallerim gerçek olacak Türk Telekom Arena'da Galatasaray ile bir maça çıkmak en büyük hayalim...

Fakat hayallerim gerçek olmasa bile ağabeyime hayır dua'm sonsuz olacak, yine de spora devam edeceğim kendime söz verdim en azından sporcu olamasam bile spor yapmaya devam edeceğim... Öte yandan diğer merakım olan bilgisayar ve mobil işlemlere eğilimimi yükseltip bunlarla ilgili bir okula gitmek isterim.

Beni duyan herkese, lütfen gençlerin önünü açın, Türkiye'den çıkabilecek yetenekli gençler niye Almanya'dan çıkıyor.
Mesut ülkesine sırtını döndü Türkiye'deki kısıtlamalar kaldırılmalı !

Okuduğunuz İçin Teşekkürler, Selim Taşkın...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2013       Mesaj #165
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Futbolcu olmak istiyorum istemekten ziyada bunun için yaşıyorum . Yeteneğim var üzerine gidilirse gerçekten geleceğimi şekillendirmek isterim . Küçük kulüp diyemeyeceğim , yapacaklarım hedefimden daha büyük olacağına inanıyorum . Zaten inanarak en büyük engeli aştım . Futbol temel özelliklerimi ayırırsam Boy 1.72 kilo 69
kısa sürede hızlı sürat yapabiliyorum koşu derecem var , bacak kaslarım sağlam koşum iyi vücudum kalıplı top saklayabiliyorum , ayak bileklerim kuvvetli topla dans edebiliyorum tabi profesyonel değilim ayrıca ayaklarım yere sağlam basar top kaybetmem neyse kendimi şöyle kısa tanıttım ve çıktığım 2.antreman maçında bana ailem ile görüşmek istediğini sordu hoca tabi aile izn vermedi gerçekten benim gibi yetenekli olan varsa ailesini hiçe saysın =) saçma cümle oldu ama mantık olarak ne demek istediğimi anlamışsınızdır hepsinden önce bir konuya daha dikkat çekmek isterim pratik zekanız olmalı hızlı düşünüp doğru kararlar verebiliyor olmanız gerekir maç anında seyirci ile irtibatınızı kesin , yapmanız gerekeni düşünün ona odaklanın boş tezahuratlar sizi yanıltabilir şimdi bu yazıyı okuyup bakkaldan 15tl ye bir top alıp başlayabilirsiniz dediklerime millete hava olsun diye hareket bilmek önemli değildir yapamadıgınız hareketler hiç önemli değil öncelikle top sürüşünüzü vücudunuzu kullanmayı öğrenin göğüs koymayı top saklamayı koşmayı ve omuz atmayı tabi ölçüsünü biliceksiniz ve dahi bacaklarınızı nasıl büyük açarsınız hepsini bilmeniz lazım allah vergisi bende bunlar var fakat oynuyamıyorum işte aile Msn Sad kötü kısmı Türkiye'de fazla yetenek avcısı yok keşfedilmeniz zaman alabilirim azami yeteneğiniz yoksa tabi .
emir serbes - avatarı
emir serbes
Ziyaretçi
10 Aralık 2013       Mesaj #166
emir serbes - avatarı
Ziyaretçi
ben profosyenel fotbolcu olmak icin 1- Ufak yaşta futbola başlamanız gerekmektedir. Bu şekilde beyin futbolu daha iyi kavrar ve futbol sırasında düşünce kabaliyetiniz aartar.

2- Hızlı koşma futbolda çok önemli bir olaydır. Hücümda ve savunmada hızlı koşarsanız rakibinizden biradım önde olursunuz.

3- Menalite yani futbol zekanızın üst seviyede olması gerekiyor. Kaleci ile karşı karşıyayken, veya ara pası atarken futbol zekanız ön plana çıkıyor.

4- Futbolda cesaret çok önemlidir.

5- Ayak içi paslarınızın gelişmiş olması gerekiyor. Futbolda önemli olan bir olaydır.

6- Futbol 11 kişiyle oynanan bir takım oyunudur. Futbol oynarken kafanızı kaldırarak oynayın. Arkadaşlarınızı görün.

7- Asla pes etmeyin. Hırslı olun.

8- Kaslar çok önemlidir. Ayak kaslarınız güçlü ise istediğiniz mesefaden hızlı şutlar çekebilirsiniz. Uzun pasları rahatlıkla atabilrisiniz. Fitness salonlarına gitmenizde yarar var. Kondisyonunuzu üst seviyede tutun.

9- Futbolda fair play ( yani dostça mücadele ) çok önemlidir. Hoşgörülü olmak rakibe sert davranmamak gerekiyor.

10- Hoşgörülü olun. Futbolda asla kibirli olmayın. Yedek kalırsanız hemen sinirlenmeyin. Çalışarak hocanızın gözüne girmeye çalışın.

11-Antremanlarınıza eğlenceymiş gibi bakın. Antremanlarda hocanızın gözüne girmek için çok çalışın. Atılgan olun. Koşarken önlerde olmaya özen gösterin. Yoruldum gibi şeyler söylemeyin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Nisan 2014       Mesaj #167
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben 98 doğumluyum ve futbola tapacak kadar çok seviyorum daha önce hiç bir futbol altyapı veya futbol okullarında oynamdım ailem felan arkamda olmadı futbolda iyimdir 1 yıl önce çok iyi oynuyordum hırsandımmı robben gibi oynuyorum gaza geldimmi herkesi geçerim ama psikolojik sorumlarım felan oldu okulu bırakmıştım 9. sınıf ilk dönem biter bitmez bende evde bildiğiniz asosyel hayatı yaşadım 7-8 aydır evde takıldım kimseyle konuşmadan filan ama pişman olmuştum okula tekrar başladım ve şimdi futbola başlamak istiyorum 7 aydır ilk kez top bede ndersinde gelmişti ve ben oynadım filan ilk 3 hafta alışırım filan sandım sonra öz güvenim filan hepsi gitddi top ayağıma gelince ağlıcak gibi oluyorum . dönem biter bitmez arkaşalrla her hafta halısaha maçı yapıyoruz gidere k iyi oynamya başlıyorum ezki formumumu yakalamyta çalışıyorum.FİZİĞİMSE 1.83 kilom ise 58 baya bir zayıfım ama hızlı koşarım kafa tıopuna iyi zıplarım aşırı hırsılıyım top oynarken hatta aşırı efor kaybından öleceğimi bilsem gine oynarım okadar seviyorum futbolu .ben 1 ve ya 2hafta içinde kesinlikle bir futbol okulu filan girecem ve fitbısa başlıcam kondisyon ve kas için gerekirse okulu bırakırım hergün idman yaparım kendimi gheliştirmek için peki ben nasıl futbolcu olurum kesin olmam lazım kafaya fena bir şekilde takıyorum aşırı psikoljim bbozuk eski halime gelmem için tek şart futbol çünkü oynarken aşırı bir şekilde zevk alıyorum.sağ kanat açık bek ve defansın heryerinde önlibero da oynayabilriim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ağustos 2014       Mesaj #168
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba Ben 13 yasindayim futbolu guzel oynuyorum. Oncelikle futbolcu olmak istiyorsan yemene icmene uykuna onem vereceksin. Teknik direktorune konusurken veya idman yaptirirken ne dediklerine kulak vereceksin. Futbolcu olman icin idmanlarda bol kosacaksin. Ve futbolcu olmak istiyorsan 6 yasinda basliyacaksin. Ve bol bol ip atliyacaksin. 2 Ve ya 3 gune bir et urunu yiyeceksin. Ve abur cubur cok yemiyeceksin. Kola cips de cok yemiyeceksin. Ve eve gelince ilk dus sonra yemek yiyeceksin evde ne var ne yok sonra 2 saat uyku 1 saat ders 30 dk tv sonra uyku. Birde sunu unutmayin idmandan cijinca soguk su icmeyin. Maclara ciktigin an sakin oynuyacaksin. Ve sakin kufur ve ya argo tabir kullanmiyacaksin. Ve idmanlarda oyun oynmiyacaksin. Ve idmanlarda idman yaparken konusmayacaksin...
CANTONA - avatarı
CANTONA
Ziyaretçi
30 Mart 2015       Mesaj #169
CANTONA - avatarı
Ziyaretçi
Aferin Gökhan şimdiye kadar seni yanlış tanımışım ama anlıyorum ki böyle forum sitelerinde uzun uzadıya yazılar yazıp kendin gibi olanlara belli başlı tüyolar vermişsin ve sende uygulamışsın ben de eskiden futbol oynadım ama bur türlü profesyonelleşememiştim kişisel problemlerimden dolayı mesele insanın kendine bakması,umarım ileride tekrardan premier lige geri dönersin çünkü sende o kumaş başarılı olman dileğiyle...
enescaninanli - avatarı
enescaninanli
Ziyaretçi
15 Temmuz 2015       Mesaj #170
enescaninanli - avatarı
Ziyaretçi
Kardeş ben profesyonel değilim ama Profesyonel bir klübün altyapısındayım. Orduspor'da oynuyoru u-17 de oynicam bu sene. Sağ açık sol açık oynuyorum. Sen bek oynuyormuşsun yapaman gereken rakip takımın senin tarafındaki açığını kesmek. Rakip takımın adamı seni asla çalımlamamalı. Takımın senin kanadından atak yememeli. Ayrıca ataklara çıkman lazım mesela sen atağa çıkıcaksın orta açmaya gidiceksin senin yerine geri yerini doldurmak için açığın gelicek. Vücudunu geliştirmen lazım, tekniğini pas atışlarını orta yapmlarını güçlendirmen lazım ayrıca bol bol koşmalısın kondisyonun düşmemeli. Kesilmemelisin koşarken. Şutların füze gibi gitmeli tatlı sert oyun oynamalısın. Korku olmamalı. Bol bol haraket yapmalısın daha çok göze girmek için. Gerektiğinde adam eksiltmelisin bulunduğun bölgede tehlikeli haraketler yapmamalısın adam senden topu alır gider gol atarsa başlamdan biten bir kariyerin olur. Msn Happy)