Arama

Hyundai Accent dizel motor aracın sürekli stop etmesi neden olabilir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 1 Aralık 2020 Gösterim: 23.527 Cevap: 15
zalım - avatarı
zalım
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018       Mesaj #11
zalım - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Aynı stop problem i bende de mevcut. Her seyi yaptım. Sadece mazot pompası kaldı yaptırmadığım. Eğer ki düzelmezse başka ne yapabilirim bilmiyorum.

oksijen sensörünüzü ve boğaz kelebeğini kontrol ettirin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Haziran 2018       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende de var 2004 1.5 crdi admire. Stop etme sorununa yardım için eğer aracınız motor sıcakken stop ediyorsa mazot pompasının üzerine soğuk su döküp 1 dk bekleyip çalıştırın eğer hemen çalışırsa pompanızda arıza var demektir. Diğer çözümü ise common rail basınç borusu üzerinde pompanın önünde duran müşiri denemeniz. Ben basınç müşirini değiştirnce sorun çözülmüştü.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mart 2019       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar 2008 1.5 dizel aracımız ticari taksi olarak kullanıyoruz ancak şu son 1 yıldır araç zor çalışıyor ve yolda 5 veya 6 kez giderken stop ediyo beyin dediler çıkma beyin taktitrdik yağ pompası dediler değiştirdik kafayı yiycem çare bulamıyoruz napmamizi onerirsiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2019       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İlk önce hava akış düzenleyiciyi temizletmenizi tavsiye ederim ben dede aynısı var ben yaptım düzeldi. Basit bir işlem zaten.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2020       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende 2011 model accent era var 1.5 dizel dün aracım çalışmadı gaz yoktur diye gidip gaz aldım geldim depoya boşalttım ama yine çalışmadı arıza lambası yanıyo ve sönmüyo demek ki gazdan değil yardımcı olabilir misiniz
Barbar - avatarı
Barbar
Yeni Üye
1 Aralık 2020       Mesaj #16
Barbar - avatarı
Yeni Üye
Aynı sıkıntı vardı buji leri degiştir ve bobine baktırın kelebekte tıkanmıs olabilir usta ıyıyse yapar