Arama

Hyundai Accent dizel motor aracın sürekli stop etmesi neden olabilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 1 Aralık 2020 Gösterim: 23.522 Cevap: 15
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ocak 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aracımda Bir Sorun Var Birkaç Gün Önce Aracımın Motoruna Su Tutturdum Sonra Araç Çalıştı Akşama Doğrum Araç Sürekli Stop Etmeye Başladı Aracı Çalıştırıyorum 50 M Gitmeden Stop Ediyor Sürekli Böyle Yapıyor Acaba Bir Blgisi Olan Varmı Acaba ?
EN İYİ CEVABI metino23 verdi
Ustamin sözü dizel araç istop etmez pompa başar enjektör puskurturse yani tıkalı değilse. Pompa enjektör bakımı yaptırdım sorun çözüldü.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2013       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aynı sorun bendede var aracım 2004 accent 1.5 crdı ama senin araç gibi 100 metrede bir yapmıyor bazen günde 2-3 kez bazen 1 haftada bir bende pompa enjektör filitreler motor üstündeki sensörler depo pompası tesisat yeniledim beyne format attırdım düzelmedi. bugün başka bir usta kontakta problem oldugunu söyledi sipariş ettim birde onu deneyecegim. yinede düzelmezse birlikte yakalım arabayııı
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Temmuz 2014       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar 2004 model hyundai crdi 3 silindirli accent aldım enjektörler turbo v.s v.s ne var ne yok hepsi yeni değişti ki enjektörlere daha yeni bakıldı sorun yok. aracımın motoru ısınınca stop ediyor 1 dk içinde geri çalışıyor 100 metre 500 metre gibi bir mesafede yine stop ediyor bir dk sonra geri çalışıyor bu sorunu benim gibi yaşayan yüzlerce insan var çözebilen oldumu olduysa ne yapılarak çözdü bu sorunu çok acil cevap bekliyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2014       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar bu sorunu bende yasıyorum fakat arastırmalarıma gore forumlardan boyle bır durumla karsılasan bızler gıbı bır arkasın uyguladıgı bu bılgıyı paylasayım ıyı bır elektırık ustasına goturmus aracını ve arka koltugu sok orada mazot deposuna gıden kabloları kafasını kes ve lehımle demıs kalfaya elektırık ustası kutup baslarında oksıtlenme oldugu ıcın aracın tam olarak iletim yapamamsından dolayı stop ettıgını soylemiş bu sorunu yasayan arkadaslar ıstersenız bır elektrık ustasına gosterın aracınızı yalnız bunu forum dan buldum bılgınıze sorunsuz gunler dılerım herkese
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2015       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2006 Model Hyundai accent aracım düz yolda giderken habire istop ediyo bu durum beni bunalttı kaç yere götürdüysem kimse çözemedi durumu başına gelen varsa yardımcı olsun istop ediyo kontağı 2 kere açıp kapatınca çalışıyo 1 km gidip yine istıp
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Eylül 2015       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aracım 2007 era crdi 130000 km de hafif rampada fites düşürdüğüm anda istop ediyor 15 günde bu üçüncü oldu servis sigorta attığını söyledi ancak dağda ıssız bir yerde kalınca servisi aradım atan sigortayı buldum 10 amp eco yazan sigorta atmış değiştirdim yola devam ettim .ustam nedenini araştırıyor bakalım yarın ne olacağı anlaşılacak veya sallayacaklar arabamdan çok memnunum inşallah düzelir.
metino23 - avatarı
metino23
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017       Mesaj #7
metino23 - avatarı
Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aynı sorundan bende aracı yakacak olmuştum kayseri murat dizel çözdü. Pompa enjektör bakımı yapıldı. İstop problemi çözüldü. Dizel araç istop etmez dedi usta pompa başar enjektör puskurturse
metino23 - avatarı
metino23
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017       Mesaj #8
metino23 - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Ustamin sözü dizel araç istop etmez pompa başar enjektör puskurturse yani tıkalı değilse. Pompa enjektör bakımı yaptırdım sorun çözüldü.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ekim 2017       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim yakmayin arabanizii depoyu sokturup samandiraya baktirin çatlak varsa tek sorun odur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2018       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aynı stop problem i bende de mevcut. Her seyi yaptım. Sadece mazot pompası kaldı yaptırmadığım. Eğer ki düzelmezse başka ne yapabilirim bilmiyorum.