Arama

Hemşire olmak için hangi okulu okumalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Mart 2018 Gösterim: 57.997 Cevap: 8
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hemşire olmak için hangi okulu okumalıyım?
EN İYİ CEVABI nergss verdi
yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
Hemşire olabilmek için hangi lisede okuduğunuzun pek bir önemi yok, herhangi bir lisede okuyup ygs ve lys sınavlarında başarılı olursanız eğer üniversitede 4 yıllık hemşirelik fakültesini okumanız gerekiyor. Uzman hemşire olmak isterseniz eğer 4 yıllık fakülteden sonra üstüne bir de alese girip yüksek lisans eğitimi almanız gerekiyor (hangi alanda uzman olmak isterseniz)
Sponsorlu Bağlantılar

Hemşire olabilmek için sağlık meslek liselerinden mezun olup da daha sonrasında sınavsız geçiş yapabildikleri 2 yıllık önlisans okuyup daha sonrasında dgs ile de 4 yıllık hemşirelik’e yol alabilirsiniz lakin bu yol diğerlerine göre daha az kişi aldığı için çok daha zordur.

Hemşire olabilmek için gereken kişisel özellikler ise, soğukkanlı, sabırlı ve hoşgörülü olmak. Soğukkanlı olmalı çünkü gerektiğinde kan alıyor damardan ve yanlış almaması için elinin titrememesi gerekir, gelen hastalarla iletişim kurabilmek için hoşgörülü olmalı ki o hastaya verilen ilaçtan daha fazla etki yapacaktır bir güleryüz.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 15 Aralık 2017 01:38
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
10 Mayıs 2011       Mesaj #2
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

né oLur ßana yardıM édin hémşirénin hangi okularda okudununu ßuLaMıyoruz ßana yardıM édin

Sağlık meslek liseleri ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu veya Hemişelik Yüksek Okulu... (Hem Erkekler Hemde Bayanlar Okuyabiliyor Artık.)
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Sen sadece aynasin...
nergss - avatarı
nergss
Ziyaretçi
29 Eylül 2011       Mesaj #3
nergss - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
Hemşire olabilmek için hangi lisede okuduğunuzun pek bir önemi yok, herhangi bir lisede okuyup ygs ve lys sınavlarında başarılı olursanız eğer üniversitede 4 yıllık hemşirelik fakültesini okumanız gerekiyor. Uzman hemşire olmak isterseniz eğer 4 yıllık fakülteden sonra üstüne bir de alese girip yüksek lisans eğitimi almanız gerekiyor (hangi alanda uzman olmak isterseniz)

Hemşire olabilmek için sağlık meslek liselerinden mezun olup da daha sonrasında sınavsız geçiş yapabildikleri 2 yıllık önlisans okuyup daha sonrasında dgs ile de 4 yıllık hemşirelik’e yol alabilirsiniz lakin bu yol diğerlerine göre daha az kişi aldığı için çok daha zordur.

Hemşire olabilmek için gereken kişisel özellikler ise, soğukkanlı, sabırlı ve hoşgörülü olmak. Soğukkanlı olmalı çünkü gerektiğinde kan alıyor damardan ve yanlış almaması için elinin titrememesi gerekir, gelen hastalarla iletişim kurabilmek için hoşgörülü olmalı ki o hastaya verilen ilaçtan daha fazla etki yapacaktır bir güleryüz.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Eylül 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
SAYISAL DERSLERİNİN İYİ OLMASI GEREKIR.AYRICA SOZELDE OLSA IYI OLUR AMA YOHUNLUKLA SAYISAL.[BENDE OGRETMENIM]
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
mustafaseyit - avatarı
mustafaseyit
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2012       Mesaj #5
mustafaseyit - avatarı
Kayıtlı Üye
BEnönce SaglıkMeslekLiselerinin hemşirelik bölümünü okuyup meslege hazırlanmalısın.Daha sonra hemşirelik meslek yüksek okulunu bitirmelisin.Sonrası çorap söküğü gibi gelir zaten.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
10 Temmuz 2013       Mesaj #6
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Sağlık Meslek Lisesi bitirmelisin.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2013       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

hemşire olmam için hangi derslerim daha iyi olmalı

hemşire olman için matematik we fenin ii olması lazım lisede sayısal okuyacan fen matematik biyoloji cnm başrılar allah bönlünüze göre wersin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2015       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben hemşire olacağım inş Ama eğer anadolu sağlığa giderseniz 2 yıl üniverste diye biliyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2018       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hemsire olmak için her hangi bir lisede okumak mumkunmu