Arama

Girişimci kişiliği ve üstün gayreti ile başarılı olmuş kişiler kimlerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Ekim 2016 Gösterim: 7.681 Cevap: 2
zeze34 - avatarı
zeze34
Ziyaretçi
21 Şubat 2012       Mesaj #1
zeze34 - avatarı
Ziyaretçi
Girişimci kişiliği ve üstün gayreti ile başarılı olmuş kişiler kimlerdir?
EN İYİ CEVABI küçük_prenses verdi
mehmet akkan
züleyha mermer
Sponsorlu Bağlantılar
derya uzunçeşme
ve haydar malikser girşimcilik sonucu başarı göstermiştir

BAKINIZ Girişimcilik

Son düzenleyen Safi; 9 Ekim 2016 23:38
küçük_prenses - avatarı
küçük_prenses
Ziyaretçi
13 Mart 2012       Mesaj #2
küçük_prenses - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
mehmet akkan
züleyha mermer
Sponsorlu Bağlantılar
derya uzunçeşme
ve haydar malikser girşimcilik sonucu başarı göstermiştir

BAKINIZ Girişimcilik

Son düzenleyen Safi; 9 Ekim 2016 23:36
bloom22 - avatarı
bloom22
Kayıtlı Üye
24 Mart 2013       Mesaj #3
bloom22 - avatarı
Kayıtlı Üye
Bir girişimci bayanın hikayesi:
Paris’e 2004 yılının Ekim ayında Sorbonne’da edebiyat master’ı yapmak üzere geldim. İlk sene aklımda ticarete hele hele kozmetiğe dair hiçbir düşünce yoktu. 2007’de Fransız arkadaşlarımla çıktığım bir Uzakdoğu seyahati sırasında üst düzey bir güzellik salonunda değişik türde bir kozmetik maskesi gördüm. Daha önce kullandığım maskelere hiç benzemeyen bu ürün çok dikkatimi çekti. Hemen uygulattırdım; sonuçtan da çok memnun kaldım. Kozmetik işinde o zamanlar benden daha deneyimli arkadaşlarım da ürünün çok yenilikçi, etkili ve kaliteli olduğunu onayladılar. Burada geçirdiğim yıllar sırasında maaşlı bir işin bana göre olmadığını anlamıştım ve aklımda kendi işimi kurmak vardı ama ne yapacağıma tam olarak karar veremiyordum. Birbirimize baktık ve gayet spontane bir şekilde “Neden bu ürün üzerinde çalışmıyoruz” dedik. Paris’e döndüğümüzde hepimiz çok heyecanlıydık; bu ürünü onlar Fransa’ya ben ise Türkiye’ye getirecektim. İki piyasada da ortak çalışmaya karar vermiştik. Tabi ki ilk aşamada zihnimde çok fazla soru işareti vardı
çocukluğumdan beri her zaman kendime inandım ve risk almaktan korkmadım. Cesaret ve kendine güvenin insanın hayatta en değerli hazinesi olduğuna inanırım. O yüzden, bir anda, tüm sorgulamaları geride bırakıp işe atılmaya karar verdim. Bu konuda elimden geleni yapacağıma, çok çalışacağıma dair kendime söz verdim. Sonrasında hemen İstanbul’a geldim; burada epey uzun bir süre kalarak çok geniş kapsamlı bir piyasa araştırması yaptım. Gerçekten salon salon, depo depo dolaşarak bilgi topladım. Aynı anda birçok kadınla konuşarak kozmetik alanında ne tarz yeniliklere açık olduklarını, ürün konusunda tercihlerinin ne olduğunu saptadım. Şimdi geriye baktığımda hazırlık sürecinin çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Fransa’ya tekrar döndüğümde ortaklarımla Türk kozmetik piyasasıyla ilgili öğrendiğim tüm bilgileri paylaştım. Ürün Türkiye’ye gelmek üzere hazır olduğunda ikinci ve gözümü en çok korkutan aşama beni bekliyordu: Dağıtım ve Pazarlama. Bu konuda da insana en çok yardımcı olan yine kendine güveni. Tabi ki ürünün kalitesi ve etkisinden emindim ama insanları kendi inandığıma inandırmak ayrı bir misyondu. Her görüşmeye, her randevuya bizzat giderek her şeyin gerektiği gibi yapıldığından emin oldum. Çekinmeden her seferinde gittim, ürünü tanıttım, projemi anlattım. Çok çalıştık ve kısa zamanda İstanbul’un en kaliteli güzellik klinikleri ve estetik merkezlerinde ürünümüzü sattırmayı başardık. Şu anda sadece İstanbul’da 50’den fazla satış noktamız var ve krize rağmen gayet iyi performans alıyoruz.
Kendi işini kurmak isteyenlere en başta önereceğim kendilerine güven duymalarıdır.
Son düzenleyen Safi; 9 Ekim 2016 23:38
Hayat fırtına demek değil, fırtınanın altında dans öğrenmektir.