Arama

Heyecanımı yenmek için neler yapmalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Mart 2015 Gösterim: 1.947 Cevap: 1
Duyguxx - avatarı
Duyguxx
Kayıtlı Üye
26 Mart 2015       Mesaj #1
Duyguxx - avatarı
Kayıtlı Üye
Heyecanımı yenmek için neler yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar,
Direksiyon sınavım var nisan ayında ve ben yanıma milli eğitimden hocalar oturduğunda (yani sınav başladığında aşırı heyecan yapıyorum istemsiz bir şekilde.Normalde kurstaki eğitmen hocalarımla kullanırken çok iyiyiz.Çok rahat geçersin gibi laflar ediyolardı bana.Fakat dediğim gibi heyecan yapıyorum.Bu yüzden sizlere danışmak istiyorum.
Ne yapabilirim.Kendimce önerilerim var kendime;

1.Sakinleştirici ilaçlar(hap şurup)
2.Bitkisel sakinleştirici çaylar
3.Alkol
4.Bolca sigara
5.Hatim indirircesine dua
6.Bol motivasyon

Sizin önerileriniz nelerdir?
EN İYİ CEVABI _EKSELANS_ verdi
Heyecanlanmak, hele ki sınavdan önce heyecanlanmak çok doğal bir duygudur. Heyecan bize başarıyı getirir. Olayı önemsediğimizi gösterir. Heyecanlanmayan kişi önemsemiyordur.
Ancak heyecanımızı kontrol altına alabiliriz. İlk olarak burundan derin bir nefes alıyoruz. Aldığımız nefesi biraz içimizde tutup ağzımızdan yavaş yavaş bırakıyoruz. Sınavdan önce bunu beş kez yapmak bizi oldukça rahatlatacaktır. Bir diğer yöntem ise pozitif senaryolar kurun. Daha önce başarılı olduğunuz sınavı düşünün mesela bunu da diğer sınav gibi başaracağım diyebilin. Heyecanınız azalacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen _EKSELANS_; 27 Mart 2015 08:02
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
27 Mart 2015       Mesaj #2
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Heyecanlanmak, hele ki sınavdan önce heyecanlanmak çok doğal bir duygudur. Heyecan bize başarıyı getirir. Olayı önemsediğimizi gösterir. Heyecanlanmayan kişi önemsemiyordur.
Ancak heyecanımızı kontrol altına alabiliriz. İlk olarak burundan derin bir nefes alıyoruz. Aldığımız nefesi biraz içimizde tutup ağzımızdan yavaş yavaş bırakıyoruz. Sınavdan önce bunu beş kez yapmak bizi oldukça rahatlatacaktır. Bir diğer yöntem ise pozitif senaryolar kurun. Daha önce başarılı olduğunuz sınavı düşünün mesela bunu da diğer sınav gibi başaracağım diyebilin. Heyecanınız azalacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar