Arama

Özlü Sözlü Doğrular - Sayfa 11

Güncelleme: 12 Aralık 2021 Gösterim: 485.520 Cevap: 2.696
KafKasKarTaLi - avatarı
KafKasKarTaLi
Ziyaretçi
24 Mayıs 2006       Mesaj #101
KafKasKarTaLi - avatarı
Ziyaretçi
İşini erteleyen insan, işinin hiçbir zaman yapılmaması riskine giren insandır. Baudelaire
gsbutton "Yapamaz"lara kulak asarsanız hiçbir zaman yapamazsınız. David Lloyd George
Sponsorlu Bağlantılar
gsbutton Tırıs giden köpek kemiğini bulur. Çingene atasözü
gsbutton Aktivite, dikkatin yaptığından daha fazla insanın geleceğini kurtarmıştır. Vauvenargues
gsbutton Genelde, yapmanız gereken şey yapabileceğiniz şeydir. Elenor Roosevelt
gsbutton İnsan hayatındaki en iyi şey çalışan, yaratıcı olan şeydir. İnanın, başarmayı çok seviyorum... Fakat gerçek ruhsal ve duygusal heyacan eylemdedir. Garson Kanin
gsbutton İyi düşünmek iyidir; iyi hareket etmek çok iyidir. Horace Mann
gsbutton Bir insan kendini adadığında ilahi taktir de o yönde hareket edecektir. Tüm olaylar diğer bir olayı desteklemek işin oluşur ve aksi taktirde hiçbir zaman ortaya çıkmaz. Bir akarsu boyunca oluşan tüm olaylar sadece bir karardan doğar. Hiçbir insanın hayal edemeyeceği tüm umulmadık durumlar, oluşumlar ve maddi destek bu şekilde elde edilebilir. Elinizden geleni ve hayal edebileceğiniz herşeyi yapmaya hemen başlayın. Cesaret; deha, güç ve büyüyü de içinde saklar. Şimdi başlayın. Goethe
gsbutton Ne kadar yaparsan o kadar olursun. " Angie Papadakis
gsbutton Eylemler, teorilerin çözemeyeceği şüpheleri silecektir. Tehyi Hsieh
gsbutton Bir dönüm performans dünya kadar söze bedeldir. Jeremiah Howell
gsbutton Dünyadaki tüm güzel değerleri toplasak bile, küçük sevimli bir hareketten daha hafif olacaklardır. James Russell Lowell
gsbutton Küçük bir fikrin arkasındaki aktivite, bir dahinin uygulanmayan planından daha üretkendir. James A. Worsham
gsbutton Bütün görkem başlamaya cürret edebilmektedir. Eugene F. Ware
gsbutton Hayatın arenasında onurlar ve ödüller yaptıkları ile kendilerini gösterenlerin elindedir. Aristotle MÖ 384
gsbutton Hayatın her alanında sorulması gereken soru "Ne elde ettik?" değil, "Ne yaptık?" tır. Carlyle
gsbutton Yan etkisi olmayan eylem yoktur. Barry Commoner
gsbutton Başarılı eylemler gerçekleştirebilmek için, hiç bir şey kararlı bir zihin ve tükenmeyen bir enerjinin birleşiminden daha kullanışlı olamaz. Henri Frederic Amiel
gsbutton Kendimi başarılı görüyorum... Diğer insanlar da mutlaka benim düşündüklerimi düşünmüşlerdir. Farkımız; ben düşündüklerimi uyguluyorum onlar ise uygulamıyor. Nolan Bushnell
gsbutton Pratiğe dönüştürülen büyük düşünceler, büyük işler anlamına gelir. Hazlitt
gsbutton İdealist kısa dönemi düşünmez. Çıkarcı uzun dönemi önemsemez. Gerçekçi ise kısa dönemde yapılan ve yapılmayanların uzun dönemi belirlediğine inanır. Sydney J. Harris
gsbutton Zor bir işi geciktirmek onu imkansız bir işe dönüştürür. George H. Lorimer
gsbutton Yaşadığım bu çok meşkul yıllar içinde sıkça sorular bir soru: "Bu kadar şeyi nasıl yapabildiniz?" Cevabı çok basit : "Herşeyi yapılması gereken zamanda yaptım." Sir Richard Tangye
gsbutton Doğru yolda olsanız bile, eğer orada öylece beklerseniz ezilirsiniz. Will Rogers
gsbutton Deviri arttırmayı durdurup vitesi atmanın gerektiği zaman mutlaka gelecektir. David J. Mahoney, Jr.
gsbutton Düşündüklerimiz ve inandıklarımız önemli değildir. Asıl önemli olanlar yaptıklarımızdır. John Ruskin
gsbutton "Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz" demenin bir anlamı yoktur. Gerekli olanı yaparken başarılı olmak zorundasınız. Winston Churchill
gsbutton Olduğunuz yerde durarak ayağınızı sakatlamazsınız. Hızlandıkça ayağınıza birşey olmasının şansı artar ama biryerlere gitme şansınız da artar. Charles F. Ketterin
gsbutton Hiçbirşey yapmamak, yapılanların en yaygın olanıdır. Jerry Brown
gsbutton Eylemle sonuçlanmamış bir fikir pek birşey ifade etmez. Bir düşünce eseri olmayan eylemler de bundan farklı değildir. Georges Bernanos
gsbutton Yaptıklarımız bizi oluşturur, biz de yaptıklarımızı. George Eliot
gsbutton Yaşamın sırrı bilgili olmak değil harekete geçebilmektir. Thomas Huxley
gsbutton İş hayatının ruhu hızlı olmaktadır. Chesterfield
gsbutton Güne sarılın ve yarına mümkün olduğu kadar az güvenin. Horace (MÖ 65)
gsbutton Başarının formülündeki en önemli içerik insanlarla nasıl başedileceğini bilmektir. Theodore Roosevelt
gsbutton Başarılı kuruluşların keşfettiği gizli formül, müşterilere misafir ve çalışanlara insan gibi davranmaktır. Tom Peters
gsbutton Bir insanın birşeyi, şu ana kadarkine oranla daha iyi ve daha ucuza üretmesine izin verin, para akmaya başlayacaktır. Henry Ford
gsbutton Benim başarı konusunda bildiğim tek şey, başarmak konusundaki kararlılıkdır. William Feather
gsbutton Önemli biri olmanın bedeli sorumluluktur. Sir Winston Churchill
gsbutton Toplum içerisinde başarılı bir insan gördüğünde onu keyiflendiren şeyleri araştır ve eğer mümkünse onun sistemini uygula. Benjamin Disraeli
Pollyanna - avatarı
Pollyanna
Ziyaretçi
26 Mayıs 2006       Mesaj #102
Pollyanna - avatarı
Ziyaretçi
* Göğün her yerde mavi olduğunu anlamak için dünyayı
dolaşman gerekmez.
Sponsorlu Bağlantılar
* Bak, aynı zamanda da baktığını gören ol.
* Geldiğin zaman boşluk dolduran değil, gittiğin zaman
yeri doldurulamayan ol.
* Her duyduğuna inanma, elindekinin hepsini harcama ve
istediğin kadar uyuma.
* "Seni seviyorum" derken inanarak söyle.
* "Özür dilerim" derken karşındakinin gözünün içine bak.
* Evlenmeden önce en az altı ay nişanlı kal.
* Asla başkalarının hayalleriyle dalga geçme.
* Derinden ve inançla sev.
* Kırılabilirsin belki ama başka türlü de hayatını tam
yaşayamazsın.
* Anlaşmazlıklarda dürüstçe savaş.
* İnsanlar hakkında konuşulanlara inanıp onlar hakkında
karar verme.
* İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.
* İnsanlara beklediklerinden fazlasını ver ve bu işi yaparken
kibar ol.
* Yavaş konuş, ama hızlı düşün.
* Eğer biri sana cevap vermek istemediğin bir soru sorarsa
gülümse ve "neden bilmek istiyorsun?" de.
* Şunu daima hatırla ki, büyük aşk veya büyük yatırım daima
büyük risk taşır.
* Eğer kaybedersen, aklını da kaybetme.
* Üç "S" yi unutma: Sevgi - herkese,
Saygı - kendine, başkalarına,
Sorumluluk - tüm hareketlerin için.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2006       Mesaj #103
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hiç kimse sizin okyanusta karşılaştığınız fırtınalarla ilgilenmez , gemiyi limana sağ salim getirip getirmediğiniz ile ilgilidirler ( Xentius )

Kaybetmeyi ahlaksız bir kazanca tercih et. İlkinin acısını bir an , ötekinin vicdan azabı ömür boyu sürer ( Xentius )

Yanlış , itibarı artmakla hiçbir zaman doğtu olmaz ( Tagore )

Mücadeleden kaçanlar , mücadele edenlerden daha çok yara alırlar ( Oscar Wilde )

Kükreyen fil bile gördüğü iyilik yüzünden sahibine saldırmaz ( Sadi )

Gülerken göbeği oynamayan adamdan kork ( Çin atasözü )

Akıllı kimseler maziden , akıllı kimseler bugünden , deliler de gelecekten bahsederler ( Mme-de Deffand )

Akıllı insan düşündüğü herşeyi söylemez , fakat herşeyi düşünür (Aristo)

Adamın yere bakanından , suyun ağır akanından kork ( Türk atasözü )

Arzu , fikrin babasıdır ( Alman atasözü )

Arkadaşlar kavun gibidir. Neden mi? Bir tane iyisini bulabilmek için yüzlercesini koklarsınız da ondan ( Claude Mermet )

Akıllılık tecrübenin , hakikat zamanın çocuğudur ( Leonardo da Vinci )

Bütün bildiğim , birşey bilmediğimdir ( Sokrates )

Dünya sonsuzluğun içinde küçük bir parantezdir ( Sir Thomas Browne )

En kudretli insan kendini idare edebilen insandır ( Ceneco )

En çok kaybolmuş gün , hiç gülmeden geçen gündür ( Chomfart )

En yükseğe erişmek isterseniz , en aşağıdan başlayınız ( Syrus )

Gülmek için mutlu olmayı beklemeyiniz , belki gülmeden ölürsünüz ( V. Hugo )

Utanç ; gençlerin süsü , yaşlıların yüz karasıdır ( Aristo )
Mystic@L - avatarı
Mystic@L
Ziyaretçi
27 Mayıs 2006       Mesaj #104
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi

BİRİNE DEĞERİNDEN FAZLA DEĞER VERME !
YA ONU KAYBEDERSIN ..
YA DA KENDINI MAHVEDERSİN..

KafKasKarTaLi - avatarı
KafKasKarTaLi
Ziyaretçi
28 Mayıs 2006       Mesaj #105
KafKasKarTaLi - avatarı
Ziyaretçi
Isterseniz yanlıs düşünün, ama her durumda kendi kafanızla düsünün. (Doris Lessing)

• Kelimelerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsın. (Confucius)</B>

• Insanların mutlulukları yada mutsuzlukları,talihin olduğu kadar Kendi karakterlerinin de eseridir.!! (La Rochefoucauld)

• Mutlu olduğunuz zaman, size bu mutluluğu veren faziletleri sonradan kaybetmeyiniz! (A.Maurois)

• Mal kaybeden, bir şey kaybetmistir, onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmistir. (Goethe)

• Herşeyi bildiğini sanma! gerçekte çok bilgili olsanda kendine Cahilim diyebilecek cesaretin olmalı. (Ivan Pavlov)

• Gül sunan bir elde daima bir miktar gül kokusu kalır. (Çin atasözü)

• Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım. (Necip Fazıl Kısakürek)

• Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür. (Aristo)

• Yazı yazmayi öğrenmek, herşeyden önce düşünmeyi öğrenmektir. (Amie Suche)

• Düşmanlarınızı affedin bu bir büyüklüktür. Ama onları unutmak büyük bir aptallıktır. (J.f kennedy)

• Üç kişinin bildiğini, bütün köy biliyor demektir! (Alman atasözü)

• Kötü bir cemiyetin bozamadığı insanı, Kötü bir arkadaş bozar (La Edri)

• Sanssizliga katlanabiliriz, çünkü disaridan gelir ve tümüyle rastlantisaldir. Oysa yasamda bizi asil yaralayan, yaptigimiz hatalara hayiflanmaktir. (Oscar Wilde)

• Iyi agaç kolay yetismez;rüzgar ne denli güçlü eserse,agaç da o denli saglam olur. (J.Willard Marriot)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mayıs 2006       Mesaj #106
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BENİM GÜZEL KARANFİLİM

O OKADAR CANLI VE İNANILMAZ GÜZELDİKİ....YAPRAKLARINA DOKUNDUĞUMDA ELLERİME KIRMIZILARI BULAŞACAK SANIRDIM....O İLK BAHARDA TANIŞTIĞIMDA HENÜZ ERGENDİ DAHA....KOKUSU BALKONUMUZDAN SOKAĞA YAYILIYORDU VE BEN ONU ARKADAŞLARIMLA PAYLAŞMANIN GURURUNU YAŞIYORDUM...”BAKIN BU BENİM KARANFİLİM...NE GÜZEL VE ALIMLI DEĞİL Mİ....LÜTFEN ELLEMEYİN VE KOKLAMAYIN ARKADAŞLAR...ÇOK HASAS VE KIRILGANDIR”...

ANNEM SABAHLARI ONUNLA KONUŞURKEN BEN SEVGİLİ ARKADAŞIM KARANFİLİN YANINDA
HER SABAHKİ YERİMİ ALIR VE ONU DİKKATLİCE VE HATTA BİRAZ DA KISKANARAK DİNLERDİM...

O AKŞAM YATTIĞIMDA ANNEM HER ZAMAN Kİ GİBİ YATAĞIMIN BAŞUCUNA GELİP SAÇLARIMI OKŞADI VE BANA :

“SEVGİLİ KARANFİLİM NE GÜZEL KOKUYORSUN ..NE KADAR GÜZEL VE MASUMSUN...SENİ ÇOK SEVİYORUM” DEDİ...

MUTLULUKTAN BİR YAZ GÜNEŞİ KEDİSİ GİBİ GERİNDİĞİMİ ANIMSIYORUM ANNEM BENİ EN AZ KARANFİLİ KADAR SEVİYORDU...

BİR ZAMAN SONRA BALKONDAKİ KARANFİLİMİ BİRAZ SOLMUŞ GÖRÜNCE TELAŞLANDIM...
KOŞARAK ANNEMİN YANINA GİTTİM... DEDİMKİ : “ANNE “KARANFİLİN, YANİ KARANFİLİMİZ HASTALANMIŞ” BABAM “NE KARANLIĞI NE FİLİ YAHU BIRAK TA UYUYALIM” DİYE AZARLAMIŞTI BENİ...”.AMA BABA” DEDİM... “O ÖLÜYOR”...”YENİSİNİ ALIRIZ”... DEYİP SIRTINI DÖNMÜŞTÜ. ANNEMSE:” ÖLSÜN KIZIM, ÖLSÜN Kİ YENİDEN DOĞUP YEŞERSİN”... DEYİP UYUDU...

O SABAH, UYUYAMIYAN BİR BEN, BİR DE HASTA KIRMIZI KARANFİL ARKADAŞIM VARDI...

ŞİMDİ BÜYÜDÜM... BEN DE ANNEM VE BABAM GİBİ ÇOLUK ÇOCUĞA KARIŞTIM... RENGARENK BİR SÜRÜ KARANFİLLERİM VAR VE ARTIK BİLİYORUM Kİ BİR GÜN HEPSİ ÖLECEKLER YENİDEN DOĞUP YEŞERMEK İÇİN AMA BEN YİNE DE ONLARA HİÇ ÖLMEYECEKLERMİŞ GİBİ BAKIP SULUYORUM.

AYNI ANNEMİN BANA YAPTIĞI GİBİ…

PLAYBOY - avatarı
PLAYBOY
Ziyaretçi
7 Haziran 2006       Mesaj #107
PLAYBOY - avatarı
Ziyaretçi
Pesimist olursan, basina gelen kotu seylere, alayci seytani bir gulumseme atmayi ogrenirsin... PESIMISTIM...
Dostlarina yakin ol ama Dusmanlarina daha yakin ol... Seytana BILE... ki arkadan vuramasin seni...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Haziran 2006       Mesaj #108
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nankrinsan8mi
NihLe - avatarı
NihLe
Ziyaretçi
8 Haziran 2006       Mesaj #109
NihLe - avatarı