Arama

Platonik Aşk - Sayfa 20

Güncelleme: 12 Aralık 2018 Gösterim: 134.681 Cevap: 425
Mystic@L - avatarı
Mystic@L
Ziyaretçi
1 Haziran 2007       Mesaj #191
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi
şafakta ayrılık
dilimin ucunda
Sponsorlu Bağlantılar
ne olur gitme'ler var,
söylemesi çok güç
yaşamasıysa
kafdağının ardında
ve kafdağının ardındaki
ayrılığın sonunu beklemelerse
yine bana..

beş para etmeyen sözler
ve bugün gibi aklımdaki
bakışlar...
son sözlerim,
son bakışın yüreğime
senden kalan işte bunlar
ve ben..

sen unuttun belki de
ben "hala gelecek"
yalanlarına kanmaktayım
bir çocuk saflığında
bir ümit diyorum, bir kıpırtı
bekleyiverse
bir limanında
yüreğimin
bakarsın gelir
bakarsın tüm sızıları dinmiş,
sarılmış tüm yaralarım

bakarsın çeker gider
ayrılık
başka sevdalara
bakarsın
hepsi bir rüyaymış
kimsecikler yok hala
kimsecikler..
yaralarım hala
kanamakta..
baarsın
ayrılık hala
şafakta....

Ömer Seydi Ekinci

YaKaMoZcuk - avatarı
YaKaMoZcuk
Ziyaretçi
1 Haziran 2007       Mesaj #192
YaKaMoZcuk - avatarı
Ziyaretçi

Sponsorlu Bağlantılar
Bekledim her zamanki gibi gelişini.Geleceğini bilen yüreğim deli gibi çarptı bu sabah yine.Bakmaya çalıştım beni eriten gözlerine.Olmadı be deli rüzgarım...Çarptı kokun yine beni.Bakamadım...

Gözlerine dalamadım.Tutamadım ellerini,sarılamadım sana.Varlığınla huzur buldum sadece.İşte dedim bir sabah daha bitti ve sen yine yoluna devam ettin.

Aslında önüne geçip tüm gururumu ve titreyen kalbimi yok sayıp sarılmalıydım sana."Dur!" demeliydim....Çünkü ben küçüğün seni seviyorum.Hem de çok....

Küçüğün
ozge_92

DrAm3vLH - avatarı
DrAm3vLH
Ziyaretçi
1 Haziran 2007       Mesaj #193
DrAm3vLH - avatarı
Ziyaretçi
OKUL`da
Bu en klasik platonik ask mekanlarindan biridir..Zamanimizin çogunu burda geçirdigimiz için tabiki.Ders disindabi çok konuda da zihnimizi çalistiririz.Asok olunan kisi kiz yada erkek olsun genelde üstsiniflardandir.Ama yasisizden fazla büyük olmaz,bi kaç yas yeterlidir bunun için.Platonikaskin karizmatik hareketleri vardir,suratina bakmaya doyulmaz.Eger bu sahis okul takimlarindan birinde oynuyorsa mutlaka hermaçina gidilir,hayran hayran seyredilir.Belli edilmesede 'bi gün mutlaka benim olcaksin' diyeiçten bagrilip durulur ve hirs yapmak da ihmal edilmez.Hatta bazen bu düsünce abartilip kendisiyle konusacakkadar saçmalamaya baslanabilir.En büyük yikim bi gün gelip de platonik askin kendisinesevgili bulmasidir,insan tarif edilemez duygular içerisine girer,'beni nasil aldatirsinsen'diye bagirilan anlarin hayalleri kuruluruyuz olunur.size tavsiyem platonik askinizi eger iliski imkansizgözüküyorsa uzaktan seviniz,taskinlik yapmayiniz efendi olunuz.
YAZLIK`da
Her yazin mutlaka bi favori tipi vardir.Fakat eger yoksabu eksiklik çevre sitelerden giderilerek,platonik ask olayi baslar.Genelde yazliktaki platonik asklarda yas farki muazzam olur.Yani ölee bi yas farki diil 5-6 yas gibi hayatta gerçeklesmeyecek hayaller pesinde kosturulur.Platonik askin her hareketi takip edilirhatta büyük umutlarla tanisilir.O size 'ayy ne sirin sey bu' gözüyle bakarken sizin içinizde atesler yanar,volkanlar patlar.Yazligin diskosu felan varsa kendisine dans teklifi yapilir,eger kabul ederse kesin kibarligindandir yoksa baska bi sey düsünmez.fakat biz yinede gelin güvey oluruz,tribe gireriz.Yazliktaki platonik aski sadece begenmekle yetininiz,kendi yasitlarinizin pesinde konusunuz,denize giriniz günesleniniz...
IS YERI`nde
Is yeri platonik aslara en az rastlaninan kategoridir sanirim.Yani daha rahat bi ortam oldugu için,bi de tabi yas büyük oldugu için platonik aski gerçege döndürme çabalari maximuma ulasir.Hee ama tabiki bu sahispatronsa onu bilemicem.Fakat bunun disindakiler için konusacak olursakönce begenmekle baslar olay sonra hareketleri takip edilir,bi sekilde tanisilip,muhabbet edilir.Gerisi ise insandan insana degisir.Fakat bazi durumlardaaskin karsilik görmeyince anlasilarak 'eniyisi ben onu uzaktan seveyim,böyle daha güzel ' gibi kandirmacaya gidilir.Ya kardesim madem uzaktan sevecen hiç sevme yada git pat pat söyle ne istiyosan.Tavsiyem rahatolmaya çalisiniz is arkadasligi ayagina sadik kalarak bir strateji belirleyinizgörüsmeleri is disina tasiyiniz,tasiyamazsaniz vazgeçin sonra tekrar dememe yoluna gidiniz.Belki istediginizi elde edebilirsiniz....
MAHALLE`de
Mekan itibiriyle mahalldede platonik ask olayina çok rastlanir.Sonuçta oturdugunuz yer oldugu için elbette insanin gözü güzel insanlara takilir.Fakat bu olay ilk bahar ve özellikle de yaz mevsiminde meydana gelir.Çünkü o zaman tatildir,herkes disaridadir,tanisma,imkanlari daha çoktur.Hi sunuda belirteyim bu olay daha küçük yaslarda olur.Yani büyüdükçe mahalleye az takildiginiz için,kimsey, göremez takip edemezsiniz.Genelde platonik olarak asik oldugunuz kisi sizin arkadasinizdir,beraber oyunmoyun oynarsiniz,sevgilim felan diye sakalasirsiniz ama bu size gerçekmis gibi gelir bi zaman sonra o ise takamaz bunu,sizi igrenç bi sekilde arkadas olarak görür,hatta düsüncelerini ögrenirse kizar,ayip ettin felan diyerek saçmalar.istemiyosan söylede bilelim kardesim,ölee arkadas ayagi yapma dalga geçer gibi !!! Di mi yani ? Benim de en çok uyuz oldugum olaylardan biridir,basima gelmistir.Tavsiyem platonik askiniza , fazla arkadas ayagi yapma firsatu vermeden çotanzzz diye söyleyin hislerinizi,istemezse üzülmeyin.....
TOPLU TASIMA ARAÇLARI`nda
Okullara giderken çogumuz toplu tasima araçlarini kullaniriz.Hatta okul servisini de bunlarin içine katacak olursak,her gün,her sabah gördügümüz ve asok olmaktan kendimizi alamadigimiz kisiler vardir.Bunun en büyük sebebi ayni sekilde güne basliyor olmamiz olabilir,kader ortakligi hesabi.Yanyana oturmalar, karsisina geçip kesmeler,arkadaslari ile tanismalar,bi yolunu bulup konusmalar gibi bir sürü taktik uygulanir kendisi ile tanismak için .Oluru en yüksek platonik ask budur.Çünkü ortam çesitli bahanelere çok müsaittir.Tavsiyem umudunuzu kaybetmeyiniz,aradan seneler geçse bile..Bakarsiniz sizde onun platonik askisinizdir..Kim bilebilir???? Israrla devam edin...
ÜNLÜLER`de
Offff en geyik platonik asktir..Fazla bahsetmeye gerek yok,ünlülerden herhangi biri deli gibi begenilir resimleri falan kesilir,tüm hayati ezberlenir,oniunla yatilip onunla kalkilir,sevgililerine uyuz olunur,onunla beraber hayaller kurulur ve daha bir sürü ..Hatta bu ünlü bi sarkici ise ; mümkünse konserine gidilip deliler gibi bagirilir,hatta bayilanlar olur..Tüm sarkilari ezbere bilinir.tabiki gerçeklesmesi çok zor bi asktir,zaten heyecanida platonik olmasidir.

Sedef 21 - avatarı
Sedef 21
Ziyaretçi
1 Haziran 2007       Mesaj #194
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
Meçhul Sevgili
Meçhul Sevgiliye
Biliyor musun bu gece senin için neler neler yazacağım...
Biliyor musun seniniçin gönlümde bugece bir sayfa açacağım..
Ömrümün son baharında,
Çıkmaz sokaklarında seni arayacağım...
Bulmak için anılarımı bir bir yırtacağım..
Ey mechul sevgili
bu gece saatlerimi seninle paylaşacağım...
Sen yanımda olmasan da,
adını bilmesem de, Seninle yaşayacağım...
Sen anlamasan da..
Bu gece bir başka olacak bende duygular...
Öldüreceğim içimdeki yalnızlıkları,
Seninle yaşayacağım dakikaları, mutlu anları..
Mazideki aşklarıma izinvereceğim bugece, seninleolmak için
Gönlümün zincirlerini kıracağım yanında olmam için..
Bu gece yağmurları dinleyeceğim göz yaşlarıma inat..
Yürüyeceğim kalbimin sahillerine, umursuzca..
Orkideler takacağım saçlarına, bahçelerimden..
Seni koklayacağım güllere inat..
Sen bilmem hangi kentin akşamlarındasın..?
Sen bilmem şimdi kimin yanındasın..?
Ama nerede olursan ol kanımdasın, yanımdasın..
Sabahı aydınlanmayan akşamlarımdasın...
Bir sır gibi saklayacağım seni duygularımda..
Duyuramam sesimi sana oysa..
Sana yürüyeceğim yollara inat, sana inat..
Sana koşacağım sensizliğe inat...
Bu gece senin olacağım kullara inat..
Seni canım gibi seveceğim kendime inat..

Ahmet Becerik
YaKaMoZcuk - avatarı
YaKaMoZcuk
Ziyaretçi
3 Haziran 2007       Mesaj #195
YaKaMoZcuk - avatarı
Ziyaretçi

Gelmedin...Karanlık sabahımı aydınlatmadın bugün.Bu karanlık sabahım senin gelmeyişinle derin bir çukura dönüştü ve ben içine düştüm.Çünkü sen yoktun...

Çok aradı gözlerim seni , baktım dakikalarca geldiğin yollara....Demek küçüğün bu sabah dibe vurmuş olarak devam edecekti zalim güne , o zalim hayata....

Boş bir ümit belki benimki.Dilimdeki aşk şarkısı yalan!Sen yoksun işte.Uzanan ellerim havada.Bilmiyorsun seni ne kadar çok sevdiğimi.Benimkisi bir külkedisi masalı...

Crying

Küçük külkedisi...
ozge_92
NiliM - avatarı
NiliM
Ziyaretçi
3 Haziran 2007       Mesaj #196
NiliM - avatarı
Ziyaretçi
Platonik Aşkım

Sen yağan yağmur damlalarının saflığında
Bebeğini emziren annenin ak sütünde saklısın
Sen engin denizlerin hırçın dalgalarında
Yeni ufuklara yol alan geminin yelkenindeki rüzgarda saklısın

Sen rüzgarların aşk nağmelerinde
Göçmen kuşların özlemlerinde saklısın
Sen gelincik çiçeklerinin adındaki güzellikte
Gülizardaki hasret kokulu goncanın renginde saklısın

Sen en asil ve onurlu sevgilere layık yüreğinle
Kara gözlü gözlü ceylanın gözlerinde saklısın
Sen eşsiz güzelliğinle kır çiçeklerinin
Yapraklarına konan kelebeğin kanadında saklısın

Sen garip bülbülün ötüşünün hazzında
Gönlümde akan gizemli nehrin coşkusunda saklısın
Sen gecenin mehtabında ağlayan şairin gözyaşında
Bildik aşklara benzemeyen bir aşkın doğum sancılarında saklısın

Sen sevgi ufkunun mavi sonsuzluklarında
Aşkın tarifinin yeniden yapıldığı yerde saklısın
Sen bir şafak vaktinin kızıllığında
Güne merhaba diyen martıların çığlıklarında saklısın

Sen semaya çevrilmiş yakaran ellerimle
Mutluluk dualarımın sebebinde saklısın
Sen muhlis dostluğunla kırık kalbimin tek tesellisinde
Şiir tadında yaşadığım platonik aşkımın ilhamında saklısın

İbrahim Ocak
YaKaMoZcuk - avatarı
YaKaMoZcuk
Ziyaretçi
3 Haziran 2007       Mesaj #197
YaKaMoZcuk - avatarı
Ziyaretçi
imkansıza,

Bilmiyorsun seni ne kadar sevdiğimi,sana nasıl hayran hayran baktığımı,seni bekleyişlerimi,sana dalışlarımı ve seninle dolu düşlerimi.

Sen düşlerimin sevgilisisin!Sen benim rüyamsın.Bense senin küçüğün...

Oysa ne kadar isterim bana elini uzatmanı.Bu küçük kalbimi mucizevi ellerinle ısıtmanı, beni sarmanı...Bir bana baksan içim eriyecek aslında ama bakmıyorsun ki.Sanki kör gözlerin.Sanki duymuyorsun deli atışlarını kalbimin....

Sen imkansız mısın benim için?.........Crying

külkedisi....
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2007       Mesaj #198
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Öncelikle açıklama yapma gereği duydum platonik aşk ünlü düşünür platondan gelir bi öğrencisine aşık olmuştur açılamadığı için o günden bugüne platon aşkı vb şekillerde dile getirilmiş plaonun o öğrencisininde erkek olduğu söylenir tabi adı platonik aşk olmu aklımıza gelen şekliyle onun gibi olmayız demii neyse son noktam platonik aşkta ney miş yaa sevdiğine sevdiğini söyleyecen olup bitecek neden kendini üzesin yaa sor ve öğren ...(ben sanki yapıyorumda Msn Tongue) neyse dediğimi tutun gittiğim yola gitmeyin aşksız kalmamanız dileklerimlee In Love
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Sedef 21 - avatarı
Sedef 21
Ziyaretçi
3 Haziran 2007       Mesaj #199
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
Platonik Aşk
Bazen kendi kendime derim ben.
Çok ama çok seviyorum seni ben.
Ama sen bunu anlamıyorsun
Çünkü hiç umursamadın.

Ben bir platonik aşk yaşarken sen bir başkasının koynundasın.
Zor desem sevilmeden sevmek.
Seni bir başkasının yanında görmek.
Sevip sevip sonunda yabancı olmak.

Ama sen hiç merak etme.
Anladım ki beni sevmeyeni bende sevmem, sevemem.
Tek taraflı bir aşk yaşamaktansa hiç yaşamayayım daha iyi.
Benim senden tek istediğim beni birazcık sevmendi.

Ama biliyorum zorla sevgi olmaz.
Gideceğime hiç üzülmüyorum
Çünkü özleyeceğim Hazal yok artık
Sadece eski bir platonik aşkım var.

Yasin Odabaş
YaKaMoZcuk - avatarı
YaKaMoZcuk
Ziyaretçi
3 Haziran 2007       Mesaj #200
YaKaMoZcuk - avatarı
Ziyaretçi
Platonik Bir Aşk Hikayesi / Gökhan Süt

Seni hayal ediyorum. Hiç konuşamadığım seni. Sesin aynı köpüklü dalgalar gibi. Sen konuşunca dalgalar susacak, sadece seni duyacağım. Gülüşün aynı güneşler gibi, sen güldüğünde güneş sönecek. Sadece sen ısıtacaksın beni...

Öyle bir kalbin var ki, en az benim ki kadar büyük, öyle bir aşık olacak ki, en az benim ona aşık oldugum kadar. "Gel" diyecegim. "Karşıma otur". Gözlerine dikecegim gözlerimi. O güzel, bakınca kendimi kaybettiğim gözlerine. Onu ne kadar sevdiğimi söyleyecegim. Karşısına geçtiğimde ayaklarımın titrediğini, boğazımın kurudugunu, bir merhaba bile diyemedigimi söyleyecegim. O gülecek. Güldüğünde yanaklarında güller açtıran gamzeleri ile gülecek. Ve hayalim bitecek. Karşımda yine sen olacaksın. Ama sadece yüzüme garip garip bakacaksın.

Çünkü son üç denememde olduğu gibi karşına geçip sana aval aval bakan biri karşındaki. Normal olarak sinirleneceksin ama bir bilsen söylemek istediklerimi...

Ben böyle değilim bir bilsen. Sadece seni görünce, sadece karşında olunca öyle olduğumu hiç bir zaman bilemeyeceksin. Ben senin için herzaman arada bir karşına çıkıp, buram buram terleyen biri olarak kalacağım.