Arama

Fıkralar/Komik Olaylar - Sayfa 128

Güncelleme: 19 Kasım 2016 Gösterim: 263.370 Cevap: 1.351
arwen - avatarı
arwen
Ziyaretçi
24 Şubat 2009       Mesaj #1271
arwen - avatarı
Ziyaretçi
Adamın birinin şiddetli başı ağrıyormuş, dolaşmadığı doktor, okutmadığı hoca kalmamış... Hiçbiri ağrıyı kesmemiş. Sonunda bir beyin cerrahının adını vermişler, ona gitmiş... Doktor bakmış, kafa röntgenini çekmiş, başını sallamış:
pixel"Sizin beyniniz eskimiş!"
Sponsorlu Bağlantılar
pixel"Aman doktor, insanın beyni eskir mi?"
pixel"Eskir ya! Arabaların motoru eskiyor. Senin de beynin eskimiş, bakıma alacağız!"
pixel"Nasıl olacak bu iş?"
pixel"Kafatasını açacağız, beynini alacağız, onbeş gün burada bakım yapacağız, sonra yerine takacağız."
pixel"Peki ben beyinsiz ne yapacağım?"
pixel"Fazla değil, onbeş gün beyinsiz yaşayabilirsin!"
pixelAdam razı olmuş, kafatasını açıp beynini almışlar, gitmiş. Gidiş o gidiş. Onbeş gün, bir ay, beş ay adam yok. Doktor merak etmiş, bu adam beyinsiz ne yapıyor, başına bir hal gelmesin... Seçim arifesi, meydandaki kürsüden bir aday nutuk atıyor. Doktor da kalabalığa karışmış, bakmış kürsüdeki beynini aldığı adam. Beklemiş:
pixel"Gelip beynini niye almıyorsun?"
"boşver" diye elini sallamış, "Artık ona ihtiyacım kalmadı!"
"Niye?"
"Politikacı oldum!.."

Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
11 Mart 2009       Mesaj #1272
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Bir gun ulkelerin haberalma teskilatlari arasinda bir yarisma duzenlenir. Yarismaya CIA, KGB ve MIT katilir. Ilk gun 3 teskilata gorev aciklaniyor:
- Goreviniz yakinimizda bulunan ormandaki zurafayi bulup getirmek.
Sponsorlu Bağlantılar
Ilk once CIA deneyecektir. Ertesi gun sabahtan CIAdeki ajanlar ormana gider. Bir saat gecer, 2 saat, 3 saat, 5 saat.. gunun sonunda CIA eli bos olarak geri doner.
Ikinci gun KGB gider, o da ayni sekilde 1 saat, 12 saat, 1 gun, 2 gun.. 3. gun geri donerler elleri bos.
Ucuncu gun MIT gider ormana. 1 gun gecer, 2 gun, 5 gun.. 1 hafta sonunda yanlarinda bir Fil ile geri donerler ama filin aaagzi, burnu dagilmis, curuk icinde. Juridekiler -bu ne yaw demeye kalmadan- Fil konusur:

-Aaabi anam avradım olsun zurafayim.

Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Sedef 21 - avatarı
Sedef 21
Ziyaretçi
11 Mart 2009       Mesaj #1273
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
Karşı duvarın çivisi

Delinin biri, çiviyi tersine çevirerek sivri tarafına vura vura duvara çakmaya başlamış. Onun bu halini gören başka bir deli işe karışmış: - "Baksana, yahu! Sen yanlış bir iş görüyorsun. Bu çivi karşıki duvarın çivisi olacak galiba", demiş.
jaws - avatarı
jaws
Ziyaretçi
23 Mart 2009       Mesaj #1274
jaws - avatarı
Ziyaretçi
adamın bırı adak adamıs ama nasıl yapıldgnı bılmedıgı ıcın gırmıs bır camıye elınde koyunla bana yardım edecek bı musluman yokmu demıs bı yaslı adam ben yardım ederım demıs ve cıkmıslar beraber camıden sonra yaslı adam yorulmus kurbanla uğraşmaktn gıt bı kısı daha al gel yardım etsın bıze demıs adam ustu bası kanlı vazıyette elınde satırla gırmıs tekrar camıye aranızda baska musluman yokmu demıs herkes ımama bakmıs ımam yutkunark ıkı rekat namaz kıldırdk dıye musluman mı olduk demıs Msn Grin
DrEaMy - avatarı
DrEaMy
Ziyaretçi
24 Nisan 2009       Mesaj #1275
DrEaMy - avatarı
Ziyaretçi
I.

Avukat, müvekkiline telgraf çekti:
"Başınız sağolsun. Karınızın gömülmesini mi, mumyalanmasını mı, yoksa yakılmasını mı sağlayalım?"
Ertesi gün cevap geldi:
"Emin olmak için üçü de yapılsın."

II.

- Heey dostum! İyi haberlerini aldım, evlenmişsin!!!
- Evet bu 4. oldu.
- Önceki üçüne ne oldu peki?
- Üçü de öldü..
- Yapma ya... Çok üzüldüm... Nasıl oldu peki?
- İlk karım yediği mantarlardan zehirlenerek öldü.
- Bu korkunç birşey... Peki ya ikincisi?
- O da mantar zehirlenmesinden öldü.
- Tanrım ne kaderin varmış senin... Ya üçüncüsü? Yoksa o da mı...
- Hayır hayır.. O boynu kırılarak öldü.
- Anlıyorum... Kazaydı yani...
- Hayır... Mantarları yemedi...

III.

Yamyam baba-oğul balta girmemiş ormanda dolaşırken nehirde yıkanan genç ve çok güzel bir kadın görürler. Oğul sorar:
- Ne dersin baba, yiyelim mi onu?
Baba bir an düşündükten sonra:
- Hayır... Bunu eve götürür, onun yerine anneni yeriz...

IV.

Las-Vegas'ta harika otellerden birinin gece kulübünde sihirbaz nefis bir gösteri yapmış. Arka sırada oturan bir bey bağırarak sihirbaza 'o numarayı nasıl yaptığını' sormuş...
'Söyleyemem!' demiş sihirbaz, 'Öğrenirseniz sizi öldürmek zorunda kalırım!..'
Kısa bir duraklamadan sonra,
'Tamam..' demiş adam, 'O zaman karıma söyleyin...'

V.

Bir adam sabah yürürken ilginç bir cenaze kafilesi farkeder. Önde giden köpekli bir adam, arkasında bir tabut ve 10 metre arkadan gelen bir başka tabut ve tek sıra olmuş yaklaşık 200 adam.
Tuhafına gider. Kafilenin başındaki adam kuşkusuz cenazenin sahibidir.
Yanına yaklaşır ve sorar:
- Beyefendi, bu üzüntülü gününüzde hatırlatmak istemem ama ölenler neyiniz oluyor? Adam yanıtlar:
- Öndeki karım, arkadaki de kayınvalidem.
- Vah vah!! Başınız sağolsun. Nasıl oldu?
- Köpeğim karıma saldırıp öldürmüş. Kayınvalidem de karıma yardıma gelmiş. Onu da öldürmüş.
Adam biraz düşündükten sonra sorar:
- Beyefendi... Köpeğinizi ödünç alabilir miyim?
- Sıraya geç !!!
yüksel2 - avatarı
yüksel2
Ziyaretçi
20 Mayıs 2009       Mesaj #1276
yüksel2 - avatarı
Ziyaretçi
Temel bir cezaevinde gardiyan olarak görev yapıyordur.
Mahkûmlardan birisi kronik şeker hastasıdır. Sürekli hastaneye gider.
Bir gün mahkûmun ayağında yara çıkar, hastaneye kaldırılır, sağ ayağı kangren olduğundan ameliyata alınır ve kesilir. İyileştiğinde tekrar cezaevindeki koğuşuna döner.
Aradan bir süre geçer, mahkûmun bu defa sol ayağında yara çıkar, tekrar hastaneye kaldırılır, işlem aynıdır bu defa sol ayak gider.
Derken bir süre sonra mahkûmun sol elinde yara çıkar, hastaneye kaldırılır ve ne yazık ki bu kez de sol eli kesilir.
Temel durumdan şüphelenerek cezaevi müdürünün yanına çıkar ve şüphesini söyler; “Bu mahkûm parça parça firar ediyor” der
jaws - avatarı
jaws
Ziyaretçi
23 Temmuz 2009       Mesaj #1277
jaws - avatarı
Ziyaretçi
Diyarbakır'da Şehmus okula gelir, tabii bizim Şehmus ilkokul talebesi, ama her tarafı yara bere içinde, hoca sorar, "Şehmus oğlum ne oldu sana", Şehmus der, "Babam dövmiştir". Hoca sorar, "Niye oğlum", "Valla bilmiyom hocam akşam evde yatıyık biraz sonra babamın sesini duyuyom, Ali uyudun mi ali den ses çıkmiy Veli uyudunmi e veliden de ses çıkmiy Mehmed uyudin mi Mehmedden de ses çıkmiy Şehmus uyudin mi diy, ben de yok buba uyumadım diyrem oda geliy beni doviy." Bunun üzerine hoca, bak Şehmus bu gibi durumlarda uyumasan da ses etmemek lazımdır der. Şehmus kafa sallar eve gider, ertesi gün okulda Şehmus daha fena dövülmüş olarak gelir. Bunu gören hoca merakla gider yanına ; "Şehmus ne oldi kim yapti" der. Şehmus der ki "Bubam yapmıştır." "Niye Şehmus ne oldi", Şehmus anlatır. "Hocam akşam evde yatıyık biraz sonra yin ne babam in sesini duyuyom, Ali uyudun mi ali den ses çıkmiy Veli uyudunmi e Veliden de ses çıkmiy Mehmed uyudin mi Mehmedden de ses çıkmiy Şehmus uyudin mi diy, ben de uyumadım ama hiç ses etmedim. Bunun üzerine anam ile bubam bir gıpraşmaya başladiler anlamadım ne oliy biraz sonra anam dedi ki, la ihsan ben geliyom, bubam da haticem ben de geliyom dedi ben de ula nereye gidiyonuz ben de Geliyom dedim... hoca derki; oğlum bunlar anne baba, gider gider gelirler. Sen hiç bozuntuya verme. Uyuyo gibi yap. peki demiş Şehmus. Ertesi gün bir bacak kırık. " Bu sefer ne oldu? " der hoca. Hocam, dediğin gibi yapmişem. Hiç ses çıkarmamişem. En son bubam anamın arkasına geçti, "ben çocuk isterem, ben çocuk isterem!" diye bağırmaya başlayınca; ben de fırsat bu fırsat demişem. Geçtim bubamın arkasına, " Ben de bisiklet isterem !!!! ""Msn GrinMsn GrinMsn Grin

Bakan olan görgüsüz birisi şöförüne sorar. "Şöför söyle bakalım eşekle şöför arasında ne fark vardır? " Şoför bir süre düşündükten sonra mahcup bir sekilde; "Bilemedim bakanım" diyor Bakan cevap olarak: "Eşeğe çüs diyince, şoföre ise dur diyince durur" demiş. Bunun üzerine şöför çok sinirlenmiş ama karşıdaki bakan ol duğu için birşey söyleyememiş. Belirli bir süre sonra bu defa şöför bakana: "Bir soru sorabilir miyim bakanım?" der. Bakan da: "Sor bakalım" der. Şoför sorar: "Eşekle bakan arasında ne fark vardır?" Bakan bir süresonra: "Bulamadım şöför söyle bakalım" diyor. Bunun üzerine şöför de: "Vallahi bakanım ben de bulamadim...
Son düzenleyen ThinkerBeLL; 7 Ağustos 2009 22:06
reyan - avatarı
reyan
Ziyaretçi
7 Ağustos 2009       Mesaj #1278
reyan - avatarı
Ziyaretçi
Elazığ;da adamın biri kahveye girer ve oyun oynayanlara hitaben:

"Hop abeler, bi dakka Hanımından gorhanlar ayağa gahsın"

Ani bir gürültü, haydaaa herkes ayakta Bir kişi hariç

Kahvenin tamamı hayretler içinde

Soruyu soran adam, oturan adama yaklaşır ve:

"Abe helal olsun be, deliganlı adam mışsın

Harbiden sen hanımından korkmaz mısın?"

Adam nefes nefesedir Heyecanı biraz geçince:

"Yav gardaşım ele bi laf ettin ki, dizlerim bağı çözüldü, galhamadım" der
reyan - avatarı
reyan
Ziyaretçi
25 Ağustos 2009       Mesaj #1279
reyan - avatarı
Ziyaretçi
Gel bakalım nasılsın bugün?
- İyiyim doktor
- Artık kendini civciv sanmıyorsun dimi
- O artık eskidendi doktor
- Bravo demek iyileştin
- Evet iyileştim ve büyüdüm artık tavuk oldum
- ??!!

Son düzenleyen Kral_Aslan; 12 Eylül 2011 21:43 Sebep: Mesaj içeriği
BiRuMuT - avatarı
BiRuMuT
Ziyaretçi
29 Eylül 2009       Mesaj #1280
BiRuMuT - avatarı
Ziyaretçi
Delinin biri hastanenin bahçesinde el arabasını ters çevirmiş ve sürmeye uğraşıyormuş.Bunu gören doktor:
- Öyle sürülmez, düzeltsene arabayı.
Deli hemen cevap verir:
- Geçen gün senin dediğin gibi sürdüm akşama kadar kum taşıttırdılar, enayimiyim ben!