Arama

Asla Bitmeyen Konu - Sayfa 11

Güncelleme: 22 Kasım 2018 Gösterim: 372.150 Cevap: 3.537
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mart 2006       Mesaj #101
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yıldızın Yeri..

Sponsorlu Bağlantılar

Yıldız ona sesleniverdi ansızın:

“Neden ağlıyorsun, çocuğum? Seni böyle hüzünlendirecek ne var?”
Çocuk, yanaklarından süzüle süzüle akan yaşları silerek yıldıza dedi ki:
“O kadar uzaktasın ki, hiçbir zaman sana dokunamayacağım.”
Ve yıldız, çocuğun hüznünü giderecek bir cevap verdi:
“Böyle uzaklarda durduğuma bakma, eğer yüreğinde olmasaydı asıl yerim, göremezdi beni senin gözlerin

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mart 2006       Mesaj #102
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İnsanoğlu, bir gün virgülü kaybetti.
Söyledikleri birbirine karıştı.
Sponsorlu Bağlantılar
Noktayı kaybetti.
Düşünceleri uzayıp gitti, ayıramadı onları.
Ünlem işaretini kaybetti.
Sevincini, öfkesini, bütün duygularını yitirdi.
Soru işaretini kaybetti.
Soru sormayı unuttu, her şeyi olduğu gibi kabul eder oldu.
İki noktayı kaybetti.
Hiçbir açıklama yapamadı.
Hayatının sonuna geldiğinde elinde sadece "tırnak işareti" kalmıştı.
“İçinde de başkalarının düşünceleri vardı, yalnızca.”

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mart 2006       Mesaj #103
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yaşam için 13 ifade...
GABRİEL MARCİA MARQUEZ


Yaşam için 13 ifade...
1- Seni sen olduğun için değil, senin yanında olduğum zaman, ben olduğum için seviyorum.

2- Hiç kimse senin gözyaşlarını haketmez ve onu hakeden seni asla ağlatmayacak olandır.

3- Birinin seni senin istediğin gibi sevmemesi, onun seni bütün varlığıyla sevmediği anlamına gelmez.

4- Gerçek dost, elini tuttuğunda kalbine de dokunandır.(Böyle dostlar biliyorum )
5- Birini özlemenin en kötü yolu, yanyana oturduğun halde onu hiçbir zaman elde edemeyeceğini bilmendir.

6- Üzüntülü olduğun zamanlarda bile gülümsemeyi asla bırakma, biri gülümsemene aşık olabilir.

7- Bu dünyada bir insan olabilirsin, ama birisi için bir dünya olabilirsin.

8- Zamanını seninle geçirmekle ilgilenmeyen biriyle zamanını harcama.

9- Belkide Allah doğru kişiyle karşılaşmadan önce yanlış kişilerle karşılaşmamızı istemiştir. Böyle olunca minnettar olacağızdır.

10- Bir sona geldiğin için ağlama, onu yaşadığın için gülümse.

11- Seni kıracak insanlar herzaman olacaktır, öyleyse güvenmeye ihtiyacın var, sadece dikkatli ol!..
12- Daha iyi bir insan ol ve yeni bir insanla karşılaşmadan, o kişinin, senin kim olduğunu bildiğini ümit etmeden önce, kendinin kim olduğunu bildiğinden emin ol.

13- Çok fazla uğraşma, en iyi şeyler ummadığın zamanlarda olur.

"OLAN HERŞEYİN ARKASINDA BİR SEBEP VARDIR"

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
sims_2 - avatarı
sims_2
Ziyaretçi
3 Mart 2006       Mesaj #104
sims_2 - avatarı
Ziyaretçi
bitmeyen tek şeyy eğlence
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mart 2006       Mesaj #105
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BİRAZ UZUN AMA OKUMANIZI İSTERİM BELKİ HAYATININZDA BAZI DEĞİŞİKLER GÖREBİLİRSİNİZBaşarının sırrı: Mutluluk

Yaşamınızın ve okul hayatınızın yolunda gitmesi için, gündelik hayatınızda da işlerinizin tıkırında olması şart! Olumsuz duygular yüzünden okulda veya iş yaşamınızda başarısız olmak istemiyorsanız, onların üstesinden gelmeye bakın!


Gün içerisinde değişik değişik duygular yaşarız. Arkadaşımızın bizim için yaptığı ufak bir iyilikten mutluluk duyar, peşimize takılan bir köpekten korkarız ya da beklemedik bir olay karşısında şok oluruz! Haliyle yaşadığımız bu duygular hayatımızı etkiler. Eğer mutluluk gibi olumlu duygular yaşıyorsak iyi güzel de, olumsuz duygular insanın canını sıktıkları yetmiyormuş gibi, bir de hayatımızı olumsuz yönde etkiler. Buna okul hayatımız da dahil... Üzgün olduğumuz için derslere konsantre olamayız, öğretmenimizden nefret ettiğimiz için okula gitmek istemeyiz ya da sınav kaygısı nedeniyle okulda başarısız oluruz. Peki, bu ve benzeri olayların üzerindeki etkisinden nasıl kurtulacağını biliyor musun?

1. ŞOK

Bazen feleğimizi şaşırtan durumlar yaşarız. Sizin de mutlaka olmuştur, bir düşünün. Örneğin, sevgiliniz sizi en yakın arkadaşınızla aldattığında ya da en çok güvendiğiniz arkadaşınız en gizli sırlarınızı ortaya çıkardığında... Bu tip durumlarda, yaşadığınız şokun etkisiyle hiçbir şey düşünemeyebilirsiniz. Ama şöyle bir silkelenip kendinize gelmelisiniz. Öncelikle yapmanız gereken, kendinizi düşünmek. Şoku atlatmak için önce bir bardak soğuk su için ve ılık bir duş alın.

Ardından annenize veya çok sevdiğiniz birine kocaman sarılarak, ondan pozitif enerji kapın. Sonra oturup olayı düşünmeye başlayın. Eğer en yakınlarınız sizi şok ettiyse, bunu niye yaptıklarını düşünün. Eğer onları haklı çıkaran hiçbir sebep yoksa, bir süre şoku yaratan insanlardan uzak durmaya ve olanları unutmaya çalışın. Bu arada hayatın sürprizlerle dolu olduğunu unutmayın ve olayı kafanızda büyütmeyin. Eğer olaya çok fazla takılıp kalırsanız, etkisinden kurtulmanız da bir o kadar zor olur

2. İNKAR

Bazı olayları insan kabullenmekte zorlanır; örneğin "ölüm" gibi, terk edilmek gibi... Bu tip durumlarda kendinize karşı dürüst olmalı, cesaretinizi takınıp olayla yüzleşmeli, olanları kabullenmeye çalışmalısınız. Bunları beceremiyorsanız, kendinizi aşırı çaresiz hissettiğiniz durumlarda duygu ve düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşmayı ya da yazmayı deneyin.

3. YALNIZLIK

Kalabalıklar içinde bile, bazen yapayalnız kalmış gibi hissederiz kendimizi. Sanki kimse bizi anlamıyor, kimse bizi takmıyor, kimse bizi sevmiyordur... Bazen de gerçekten bu duygulara kapılmamızı gerektirecek olaylar gerçekleşir. Arkadaşınız kendine yeni bir grup bulmuştur, başka bir şehre taşınmıştır, ailemiz küçük kardeşimize daha çok ilgi gösteriyordur ya da kedimiz ölmüştür... Dünyada bir başına kaldığınızı ya da kimsenin sizi anlamadığını düşündüğünüz zamanlarda, çevrenize şöyle bir göz atın. Arkadaşlarınız, aileniz, akrabalarınız... Bir kişiyle aranız bozuk diye, diğerlerini görmezden gelmeniz ya da onların da sizi aslında anlamadığını düşünmeniz, sizi sevenlere haksızlık olur. Eğer yalnızlığınız arkadaşsızlıktan kaynaklanıyorsa, hiç arkadaşınız yoksa, mutlaka insanlarla ilişki kurmaya çalışmalısınız. Spor aktiviteleri ya da okul klüpleri, bu iş için birebir!

4. SUÇLAMA

İşin aslını söylemek gerekirse, kötü şeylerin sorumlusu olarak görülmekten hiç hoşlanmayız. Dolayısıyla, çoğu zaman kendi yaptıklarımızın suçunu başkasına atmaya ve yaptıklarımızı örtbas etmeye bayılırız. Oysa kötü olaylar karşısında, suçu başkalarına atmaya çalışmanın hiçbir faydası olmaz, hatta iyileşme sürecini yavaşlatır. Herkes hata yapma hakkına sahiptir, değil mi? İnsan suçunu kabullenmeli ki, hem kendine saygısı olsun hem de sorumluluk duymayı öğrensin. Bazen de tam tersi, her şeyin sorumlusu kendimizi görürüz. Bu tip durumlarda da, kendimizle barışık olmayı ve kendimize yüklenmemeyi öğrenmeliyiz.

5. HÜZÜN

Bir olay karşısında üzüldüğünüzde, ya da içiniz sıkıldığında, sakın hüzünlü ve ağır tempolu müzikler dinlemeye ya da duygusal filmler izlemeye kalkmayın. Saçma sapan bile olsa bir komedi filmi izlemek ya da eğlenceli arkadaşlarınızla vakit geçirmek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Eğer evdeyseniz temizlik yapmak, etrafı toparlamak, hiç olmazsa CD'lerinizi alfabetik sıraya sokmak bile işe yarayabilir.

6. ÖFKE

Öfkeli olduğunuzda, öncelikle sinirinizi başkasından çıkarmamayı öğrenmelisiniz. Erkek arkadaşınıza kızdınız diye, neden kız arkadaşınaıza ya da ailenize kızıp duruyorsunuz ki? Asıl yapmanız gereken, derin bir nefes almak. Sonra da odanıza gidip yastığınızı elinize alarak onu kızdığınız insanın yerine koymak ve onun hakkından gelmeksmile Ona ne yapmak ya da ne söylemek istiyorsanız şimdi yapabilir veya müziği sonuna kadar açarak, bağıra çağıra sözlere eşlik ederek deşarj olabilirsiniz.

7. KAYGI

Sürekli aklınızda soru işaretleri mi var, "Ya sınavdan çakarsam", "Üniversiteyi kazanamazsam", "Erkek arkadaşım beni terk ederse" diye... Çıldırdın galiba! Hayat sürekli bu endişelerle geçer mi? Rahatlayın ve olayları akışına bırakın. İşler olursa olur, olmazsa olmaz. Kendinizi yıpratmanıza ve bunları, sanki dünyanın sonuymuş gibi büyütmenize gerek yok. Farkındaysanız, olayları kafasına sizin kadar takmayanların işleri hep rast gidiyor. Siz de çalışın çabalayın ve kalanını Allah'a bırakın.

8. NEFRET

Arkadaşınızı çok seviyordunuz, ta ki sizin uzun zamandır hoşlandığınız yakışıklıya asıldığını öğrenene kadar... O yüzden şu an ondan nefret ediyorsunuz. Şimdi ne yapacaksınız? Onunla konuşun. Bunu niye, neden yaptığını öğrenin. Söyledikleri sizi tatmin etmiyorsa, sizi her an arkandan vurabilecek bir kişiyle arkadaşlığınızı devam ettirip ettirmemeye kendiniz karar verin. Eğer konuştuğunuz halde ona olan nefretiniz dinmediyse, bu duygudan uzaklaşmak için, o arkadaşınızdan da uzaklaşmaya çalışın. Yoksa onu her gördüğünüzde sinir olacaksınız.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mart 2006       Mesaj #106
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aşk bitince fırat geçilmez

Fırat’ın bir yakasında yaşayan bir delikanlı ile öbür yakasında yaşayan güzel bir kadın varmış. Birbirlerine aşık olmuşlar. Delikanlı her gece Fırat’ın sularında yüzerek karşı yakaya geçer sevgilisine ulaşırmış. Şafak sökmesine yakın delikanlı sevgilisine öpücük kondurup Fırat’ın azgın sularına girip öbür yakaya geçermiş. Bu gecelerce böyle sürüp gitmiş. Yine bir gece delikanlı Fırat’ı geçip sevgilisinin yanına gitmiş. Şafak sökerken delikanlı veda öpücüğünü vermek üzere kadının yanına sokulmuş, kadına dikkatle bakarak;
- senin bir gözün ama mıydı ! demiş.
Kadın o zaman delikanlıya bakarak;
- sen sen ol, sakın ola bugün Fırat’a girme demiş.
Delikanlı kadından ayrılmış, Fırat’a girmiş ve yüzme bilmediğinden boğularak ölmüş. Bizim delikanlı gerçekte yüzme bilmiyormuş, duyduğu aşk yüzünden, onun gücü sayesinde Fırat’i geçermiş. O aşk bitincede......
__________________
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mart 2006       Mesaj #107
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sil baştan başlamak gerek bazen... Hayatı Sıfırlamak!
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Blue Blood; 5 Ağustos 2008 11:38
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mart 2006       Mesaj #108
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba..

Herşey bu sözle başladı..
Uzun zaman önce, 1 gece..
Asla vedalaşmamak üzere..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mart 2006       Mesaj #109
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1152iu1ct
CANIM,SEVDİĞİM,YÜREĞİM...
BU DUVARLAR YETMİYOR BİZİ AYIRMAYA BİLESİN!
BU PARMAKLIKLAR,BU DEMİR KAPILAR,BU HAVA İNAN.
BAZEN BİR YUMRUKTA YIKACAK KADAR GÜÇLÜ,
BAZEN BİR SERÇE KADAR GÜÇSÜZSEM BİR NEDENİ VAR!
HANGİ ZORLUĞU YENMEMİŞ İNSANOĞLU?
HELE TAŞIYORSA İÇİNDE BU İNSANCA SEVGİYİ?
GÜZEL GÜNLER ZORLU DURAKLARDAN GEÇER SEVDİĞİM!
DAMLA DAMLA BİRİKİYOR İNSAN,
DAMLA DAMLA SEVDİĞİM!
BİR GÜN AKIP GİDECEĞİZ HAYATA;
DUVARLAR YIKILACAK,
AÇILACAK BÜTÜN KAPILAR,BİLESİN!
BENİM YÜREĞİM SENSİN ŞİMDİ;
SENİ VURUR DURUR!
VE YİNE
DAMLA DAMLA ÇOĞALIYORSUN İÇİMDE.!
YILMAZ GÜNEY
Asla bitmeyecek olan tek sey sevgi dir

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mart 2006       Mesaj #110
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Gittin...

Bir sevda masalı bıraktığın arkanda, kırık dökük...
Limanlar sessiz, yelkenler paramparça...
Hiç bir gemi ulaşamıyor gitmek istediği yere...
Sensizken bu şehir bile olamıyor mutlu...

Her şarkıda seni bulmak,...
her mısrada seni okumak ve seni yazmak alabildiğince yüreğim...
Ve sonunda hep sana varmak, sende uyanmak sabağın karanlığına...
Yokluğunda nefes almak... Soğuk soğuk seni terlemek geceleri..
Senden gidişlerde senide götürmek hüzün yüzünle...
Gidişlerinde, kendini bırakıp yanımda,...
mutluluğu götürmeni izlemek saatlerce...

Senden terkedilmek...
Uzaklaştırılmak tüm düş yüklü satırlarından...
Sevdasız kalmak, sevdansız kalmak...

Sevgilim... Sensiz buz tutmuş bir nehir, lal bir bülbül, âmâ bir mavi gibiyim...
Yokluğunda yerle yekzan, sevgisiz kırlangıç gibiyim...
Öpücükle geçmiyor içimdeki çocuğun yaraları...
Dost türküsü hafifletmiyor artık gidişinin acısını...

Bittim işte bak... Bittim...

Sensizken yokum ben... Biliyordun da; yok olacaktım... Ama gittin...

Tüm hayalleri yıkıp gittin...

Bari sevmiyorum deseydin... Bari gözlerinden akmasaydı onlarca yaş..

Sevgilim.. Sen de istemedin...

Ama gittin...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

7 Ocak 2018 / ahmetseydi Forum Oyunları
29 Kasım 2016 / Kral_Aslan X-Sözlük