Arama

Aforizma / Nietzsche ve Diğerleri - Sayfa 3

Güncelleme: 15 Temmuz 2014 Gösterim: 41.087 Cevap: 28
Bessonnitsa - avatarı
Bessonnitsa
VIP VIP Üye
3 Haziran 2011       Mesaj #21
Bessonnitsa - avatarı
VIP VIP Üye
aforizmalar
Öncelikle belirteyim ki sözlerin sahiplerinin ismi yok. Çünkü, bulduğum kaynakta belirtilmemiş.
Sponsorlu Bağlantılar
1. Geride bıraktıklarım hesap sormaya kalkmasın. 'Farkınızda olduğum için varoldunuz, Vazgeçtiğim için artık yoksunuz'..
2. Ucuz insanlara pahalı gelmen senin değil onların suçu. Unutma ki, İnsan anlayana çok, anlamayana eksik görünür. hepsi bu !
3. "Beni didik didik edebilirsin, canıma okuyabilirsin, Fakat düzeltemezsin beni!"
4. "Ben senden bir kaç aşk büyüğüm. Sendeki yaşanmamışlığın toplamı, bende tükendi"
5. Bir daha beni sevdiğini söyleme ! Neden biliyor musun ? Çünkü yine inanırım..
6. Ne zaman ki dinlediğiniz şarkılar size O'nu hatırlatmaz; işte ancak o zaman hayattan bi tat alabilirsiniz.
7. 'Biraz ara vermeliyiz.' cümlesini kullanmışsa eğer bir ilişkide; O aşkın beyin ölümü gerçekleşmiş demektir !
8. Affedince yorulur insan, yalnız kaldığında bir de; ama insanı en çok yoran şey hayal kurmaktır, olmayacağını bildiği halde.
9. Herhangi birinin senden nefret etmesinin asıl nedeni; senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olamayacağını bilmesidir.
10. Durduk yere, "konuşmamız lazım" diyen sevgiliye hemen ayrılmak istediğinizi söyleyin. Kovulmadan istifa etmiş olursunuz...
11. 'Ben' kattım sana biraz, öyle sevdim seni. Çünkü sen de bensiz; O kadar güzel değilsin hani.
12. Sevgi basittir, karmasik olan bizleriz.Sevgi güven verir, insanlar aldatır. Sevgiye her zaman güvenilir,insanlara bir daha asla.
13. Eğer siz, Böylesine tutkunken o hep başkasını seçmiş ve ona bağlıyken kıymetiniz bilinmemişse; O halde günah sizden gitmiştir.
14. Aslında herkes azda olsa şansa inanır. Çünkü 'Beyinsiz' insanların başarıları başka şekilde açıklanamaz.
15. Kalp birkez kırıldı mı, Hiç kimseye aldırmaz ve hiçbirşeyi umursamaz. "Belki mutluluğun sonu, ama huzurun başlangıcıdır bu".
16. Hayatımda kimse yok; ama pişman değilim. Çünkü sen aşkı basitleştirenlerden birisin, bense yalnızlığın hakkını verenlerden .
17. 'Geçmiş' yaşanmışlıklarınız hala canınızı yakabiliyorsa; 'Geçmemiş' demektir..
18. Ne olmuş her fırsatta kendimle konuşuyorsam? Bakma sen yanlış demiş eskiler, Kendi kendine konuşana deli değil, yalnız derler.
19. Belki sıkıca sarılabileceğimiz bir sevgilimiz olmadı, belki yalnızız. Ama bilinsin ki, adam gibi sevdiğimizdendir yalnızlığımız.
20. Bir insana zorla sevdiremezsin kendini. Ban güven diyemezsin. O bunu hissetmiyorsa ona tek birşey söyleyebilirsin: Sen bilirsin
21. Gerçek aşk, tıpkı cinler, periler gibidir: bahsini herkes eder, ama gözüyle görmüş olan yoktur.
22. "Herkes kendi geçmişini, kalbiyle bildiği bir kitabın sayfaları gibi kapalı tutar ve dostları sadece onun başlığını okuyabilir."
23. Yaşamı, değiştirmek zorundayım..! Yoksa bir kere bile yaşadığımı hissetmeden ölümü karşılamak zorunda kalacağım...!
24. "Bütün tutkular bize hata yaptırır; ama bizi en gülünç hatalara düşüren aşktır"..
25. "Hepimizin başı sağolsun: insanlık ölmüş"
26. Biraz yorgun, biraz kırgınım . Yeter artık! Giden yolunu, kalan yerini bilsin sadece.
27. Bazen başını alıp gidebilecek kadar cesur; Ve bazen kalıp herşeye gözyumacak kadar yürekli olabilmeli insan .
28. Belki de uğruna acı çektiklerini daha değerli kıldı."Engeller sıradan insanlara sıra dışı olsunlar diye tanınan fırsatlardır....
29. Birilerini yaralayarak geride bırakanlar,birilerinin yaralarına pansuman malzemesi olurlar.
30. Mutluluk bizde olmadan başkasına verebileceğimiz tek şeydir,ben mutlu olmaktan vaz geçtimde ,mutsuz olmayalım o da yeter
31. Küskünlüğüm hayata değil, içindeki beş para etmez insanlara. "Bıkkınlığım ise, onların yüzüne bakmak zorunda kalmam aslında".
32. En anlamlı yemin söz vermektir, En büyük intikam affetmektir, En adi söz hiç sevmedim demek; Ve en güzel cevap gülüp geçmektir.
33. Boşver takma karaktersizleri, bırak kendi yalanlarıyla kalsınlar.. Sen onlar gibi basitleşme sakın, yaptıklarından utansınlar.
34. "Hiç kimseye güvenmiyorum" diye birşey yoktur. "Ben zamanında o'na güvendiğim için, artık kimseye güvenmiyorum" vardır.
35. Herkes insanlığın kötüye gittiğini kabul eder de; kimse kendisinin kötüye gittiğini kabul etmez...
36. Bıraktığın yerde olabilirim ama bıraktığın gibi değilim.
37. Kaybetmek en kolayıdır, en zoru da kazanmak. Ve en çok acıtanı: "Kaybettiginin yerine, başka birini koymak".
38. Bil ki, önemli değildir kaç kez yenildiğin.. "Çünkü asıl önemli olan, kaç yenilgiden sonra yeniden doğrulabildiğin"..
39. Bazen kırdım, çoğu kez kırıldım; "ama ben hiç kimseyi kaybetmedim, sadece zamanı geldiğinde vazgeçmesini bildim"
40. İnsan seviyorsa kaybetmekten korkar. Kıskançlık da bir kaybetme korkusudur. Kıskanmıyorsa eğer; Yeterince sevmiyordur.
41. Ucuz insanlara pahalı gelmen senin değil onların suçu. Unutma ki; insan anlayana çok, anlamayana eksik görünür.
42. Ya benimle kalırsın hep, ya da silinirsin bu yürekten. "Ha var, Ha yok değil; Ya var olursun yada yok".
43. Seni sevmeyene asla sabır gösterme. "Çünkü, Sabrının adı yüzsüzlük, fedakarlığın adı eziklik, sevginin adı kişiliksizlik olur"
44. Bir insan eğer çok gülümsüyorsa, emin olun ruhunda depremler vardır. Çünkü acıyan kalbinse, kimse bilsin istemezsin..
45. Hayat benimse eğer kimse karışamaz ve biliyorum ki herkesle dost olunmaz. "Aşka gelince birkere sevdim işte, birdaha işim olmaz"
46. "Seni seviyorum; 1 cümle, 2 kelime, 13 harf, 2 insan ve 1 aptal" .
47. "Ulan oğlum, aşk için meşakatli intihar metodları geliştirmeyi bırakın. Uğruna öldükleriniz, size biryerleriyle gülüyor".
48. "Sıcak bir ele ihtiyacın olduğunda diğer elini tut. Kimseden fayda yok bu devirde" !
49. Hiç kimse sevgilisine "benim icin ne yaptın?" dememeli.. 6 milyar insanin içinde seni bulmuş, daha ne yapsın.
50. "Aldırmadan gidemiyorsa, aldırmadan kalmayı bilmeli insan. Çünkü henüz icat edilmedi; anlamayana anlamayı öğretecek bir lisan".
51. "Uğraşamayı bırak artık dünle ve dünündekilerle. Bir de hep yanında olanlarla yarına bakmayı dene" !
52. Gökte ararken yerde bulduğum olmadı hiç; ama yerde bulup da göklere çıkarmışlığım çoktur.
53. Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın, kadın karşısında bozulmayan erkek; kalitelidir .
54. İnsanlara, onları size nankörlük yapmaya mecbur bırakacak kadar büyük iyiliklerde bulunmayınız.
55. "Aşkın gözü kördür' derler. Ne yani yalnızca bu kadar mı ! Kulakları sağır ve hatta beyni özürlüdür".
56. İtiraf etmeliyim ki "Seninle herşey güzeldi" ! ama itiraf etmek gerek ki, Sensiz daha da güzel"
57. Aşık olduğumda sadık olurum, çünkü aşık olurum ....
58. Bir yarıştayız sanki, gösteriş delisi olduk hepimiz, Elbise çok ama 'RÜKÜŞ' diyenide var... Elbise yok ama 'ŞÜKÜR' diyenide..''
59. Gittiğinde ağlarsın, şarkılarda, filmlerde, ona-buna herşeye ağlarsın. Aklın başına gelince de boşa harcadığın zamana ağlarsın.
60. "Sevgilisinden ayrıldığında çevresine mutlu imajı vermeye çalışır ya insanlar; İşte asıl yalnızlıkları o zaman başlar".
61. Fazla ciddiye almayın şu hayatı; Nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız .
62. "Düzen bu: Kadın ağlar, erkek bakar. Kadın duyar, erkek duymaz. Kadın sorar, erkek susar. Kadın gider, erkek içer".
63. "Ne gariptir ki; toplum olarak yüreği kör olana değil de, gözü kör olana acırız".
64. Bir sorun halinde yetkinizi aştığı halde size danışılıyorsa, kahramanlık yapmayın. Çünkü olaya çözüm değil, suçlu aranıyordur.
65. Sen gül ki hayatta sana gülsün.. Sıkma canını ! Ve kaybettiklerin için asla üzülme. Onlar üzülsün seni kaybettiklerine.
66. Nasil oluyor da insani mutlu eden bir sey ayni zamanda onun felaketinin de kaynagi olabiliyor."
_MMia_ - avatarı
_MMia_
VIP VIP Üye
11 Haziran 2011       Mesaj #22
_MMia_ - avatarı
VIP VIP Üye
Alabilceklerini kendin al ve başkalarının senı avuçlarının içine almasına izin verme!Kendine ait olmak;yaşamda esas mesele budur
Turgenyev-İlk Aşk
Sponsorlu Bağlantılar
Şeb-i Yelda - avatarı
Şeb-i Yelda
Ziyaretçi
6 Temmuz 2014       Mesaj #23
Şeb-i Yelda - avatarı
Ziyaretçi
Nietzsche Aforizmaları

-İnançlar hakikat düşmanları olarak, yalanlardan daha tehlikelidir.
-Açıklanmamış karanlık bir konu apaçık bir konudan daha önemli sanılır.
-Bir insan kendini hep çok büyük işlere adadığında, onun başka bir yeteneğinin olmadığı pek görülmez.
-İnsan hatasını bir başkasına itiraf ettiğinde unutur onu; ama çoğu kez öteki kişi bunu unutmaz.
-Ölümün son iyiliği bir daha ölümün olmamasıdır.
-Ne denli yükselirsek, uçmak bilmeyenlere o denli küçük görünürüz.
-Ahlaksal olay yoktur, yalnızca olayların ahlaksal yorumu vardır
mavisiyah - avatarı
mavisiyah
Ziyaretçi
6 Temmuz 2014       Mesaj #24
mavisiyah - avatarı
Ziyaretçi
Aşk ve nefret kör değillerdir; ama kendileriyle birlikte taşıdıkları ateş yüzünden kör olmuşlardır.
Nietzsche.
Şeb-i Yelda - avatarı
Şeb-i Yelda
Ziyaretçi
6 Temmuz 2014       Mesaj #25
Şeb-i Yelda - avatarı
Ziyaretçi
İnsan aslında , nelere sahip olduğunu bilmeyen bir kapitalist!

Franz Kafka
Şeb-i Yelda - avatarı
Şeb-i Yelda
Ziyaretçi
10 Temmuz 2014       Mesaj #26
Şeb-i Yelda - avatarı
Ziyaretçi
Hiçkimse izlemiyormuş gibi dans et, Hiç incinmemiş gibi sev, Hiçkimse dinlemiyormuş gibi şarkı söyle, Dünya cennetmiş gibi yaşa.

İnsanoğlunun tek bir etkili silahı vardır. Kahkaha.

Beni yarı yolda bıraktığını sanıp, o yolda koşarken nefes nefese kalanlar.. Yolun sonunda sizi bekliyorum.

Yarın, geride kalan hayatımızın ilk günüdür.

Eğitim kafayı geliştirmek demektir. Belleği doldurmak değil.

Şefkat öyle bir dildir ki, sağır da duyabilir, kör de görebilir.

Başımızı derde sokan kötü gelişmelerin kaynağında bilmediğimiz şeyler değil, başımıza asla gelmeyeceğinden emin olduklarımız vardır.

Mark Twain
mavisiyah - avatarı
mavisiyah
Ziyaretçi
13 Temmuz 2014       Mesaj #27
mavisiyah - avatarı
Ziyaretçi
Gür irmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakil ve çali çirpiyi da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayi.
Şeb-i Yelda - avatarı
Şeb-i Yelda
Ziyaretçi
15 Temmuz 2014       Mesaj #28
Şeb-i Yelda - avatarı
Ziyaretçi
“Birisine karşılık veremeyeceği bir iyilik yapmadıysan, mükemmel bir gün nedir bilmiyorsun demektir.”
Ruth Smeltzer
mavisiyah - avatarı
mavisiyah
Ziyaretçi
15 Temmuz 2014       Mesaj #29
mavisiyah - avatarı
Ziyaretçi
Elimizde bir çiçek varken gözümüze yalnızca dikenleri görünür, uzaklarda ise bir diken vardır ; gözümüz hep çiçeğini görür ...!
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.