Arama

MSN'de Sizi Kişi Listesinden Silenler ve Engelleyenler (Msn Engelleyenler) - Sayfa 8

Güncelleme: 14 Eylül 2012 Gösterim: 1.224.755 Cevap: 380
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
18 Eylül 2007       Mesaj #71
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
malibu1619 adlı kullanıcıdan alıntı

engellenenler listesine nasıl giricem peki msn plus da yüklü bende ilginize çok minettarım fakat Biri beni kişi listesine eklediğinde beni uyar secenegını devre dısı bırakırsam msn adresımı eklıyen ama yenı tanısacak oldugum kısılerın msn kişi ekleme uyarıları tekrar gelirmi peki eskilerden kurtulurken arkadaslık sıtesınde msnemı gorup eklıyenlerın uyarısından olmak kotu Msn Sadpeki bu kişilere toplu email nasıl gönderirim hepsini yanyanamı yazıcam mailleri tek tek bi mail atıcam

Messenger Seçenekleri > Gizlilik sekmesi > Engellenenler listesi. Burada kişilerin üzerine sağ tıkladığınızda Sil seçeneği çalışıyorsa silebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Seçeneği devre dışı bırakırsanız yeni tanışacağınız kişileri de göremeyeceksiniz.

Evet aralarına virgül koyarak adresleri yanyana yazacaksınız. Hotmail kullanıcısıysanız, e-postayı gönderirken Kime kutucuğuna adresleri tek tek yazmaktansa Adres defterinden tek tıklamayla ekleyebilirsiniz.

Aslında benim kafama takılan, önceden engellemiş olduğunuz halde sonradan sonraya bu 350 kişi nasıl geri ortaya çıktı?
kirbasm - avatarı
kirbasm
Ziyaretçi
18 Eylül 2007       Mesaj #72
kirbasm - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
xhakanx adlı kullanıcıdan alıntı

discowery programında dolaylı yollardan anlayabilirsiniz ben anlıyorum kesin ve net olarak söyleyen bi programda mevcut değildir bildiğim kadarıyla

evet arkadaşlar discovery programı sizin ç.içi olduğunuz anda sizi birisi silerse sizi uyarıyo buna ben şahit oldum ama engelleme konusunda bir şey söyliyemicem çünkü engellemeyle ilgili bi faydasını göremedim
Sponsorlu Bağlantılar
eren_erdal - avatarı
eren_erdal
Ziyaretçi
19 Eylül 2007       Mesaj #73
eren_erdal - avatarı
Ziyaretçi
arkada$lar ben msn listesini komple silmek istıyorum bi seferde hem msn mesenger da kı listemı hemde hotmail kişiler listesndekileri silmenin bi yolu var mı
gönülçelen - avatarı
gönülçelen
Ziyaretçi
22 Eylül 2007       Mesaj #74
gönülçelen - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaşlar ; sizi engelleyeni görmenin çok kısa ve pratik bir yolu var,tesadüfen buldum bu yolu. Sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin üzerinde sağ tuş yapıp profil bilgilerine ulaşıyorsunuz, eğer görüntü resmi bir tane ve resmini göremiyorsunuz, eğer görüntü resmi iki tane çıkıyor ve görebiliyorsanız engel yoktur . Denemenizi tavsiye ederim, umarım yardımcı olmuşumdur.
eCeL - avatarı
eCeL
Ziyaretçi
22 Eylül 2007       Mesaj #75
eCeL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
gönülçelen adlı kullanıcıdan alıntı

eğer görüntü resmi bir tane ve resmini göremiyorsunuz, eğer görüntü resmi iki tane çıkıyor ve görebiliyorsanız engel yoktur .

Pardon, fakat su cumlenizden bir sey anlayamadim ben.

Engellerse nasil bir resim olusuyor?
Engelemezse nasil bir resim olusuyor?

Su sorulara cevap verirseniz daha detayli bi sekilde bilgilenicez.

Tesekkür ediyorum...
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
22 Eylül 2007       Mesaj #76
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
eren_erdal adlı kullanıcıdan alıntı

arkada$lar ben msn listesini komple silmek istıyorum bi seferde hem msn mesenger da kı listemı hemde hotmail kişiler listesndekileri silmenin bi yolu var mı

Hotmail kullanıcıysanız, yani hesabınızla ilişkilendirilmiş bir e-posta adresi de varsa, Windows Live Hotmail'i bir web tarayıcısında açın, orada Kişiler bölümüne gidin, orada da herkesi toptan yukarıdaki kutucuğu işaretleyerek işaretleyin ve Sil düğmesine basın. Eğer Microsoft olmayan bir e-posta adresi kullanıyorsanız, Messenger Plus!'ı yükleyin, Messenger'da oturum açın ve MsgPlus! programının Kişi Listesi Temizleyici özelliği ile en azından Anlık İleti kişilerinizi toptan seçerek silin (Hepsini seçmek için baştakini seçtikten sonra Shift tuşunu basılı tutarak en sondaki kişiye tıklayın.)
Son düzenleyen ahmetgns; 22 Eylül 2007 20:18 Sebep: Yanlış bilgilendirmeyi düzelttim.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
22 Eylül 2007       Mesaj #77
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Son not: Windows Live hizmetleri, arayüzünü ve çalışma prensiplerini değiştirdiği için aşağıda anlatılan yöntem artık çalışmayacak. Kısacası bu yöntem iptal olmuş durumda. 06/12/2008'de yazıldı.

Windows Live Spaces, arayüzünü değiştirdiği için yöntem tam aşağıda anlatıldığı gibi çalışmıyor. Bu sefer kişilerinizin Profil sayfasına girdiğinizde, soldaki sekmelerin arasında "Messenger görünümü" sekmesi yok ise engellenmişsiniz demektir. O sekme var ise engellenip engellenmediğiniz hakkında bir şey söylenemez.
Alıntı

selam arkadaşlar ; sizi engelleyeni görmenin çok kısa ve pratik bir yolu var,tesadüfen buldum bu yolu. Sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin üzerinde sağ tuş yapıp profil bilgilerine ulaşıyorsunuz, eğer görüntü resmi bir tane ve resmini göremiyorsunuz, eğer görüntü resmi iki tane çıkıyor ve görebiliyorsanız engel yoktur . Denemenizi tavsiye ederim, umarım yardımcı olmuşumdur.

Tebrikler gönülçelen. Gerçekten dediğin yöntem çalışıyor. Ancak tam senin dediğin gibi değil. Şöyle ki:

ikiresimur3

Eğer kişinizin profilinde görünüm yukarıdaki gibiyse yani iki tane resim kutusu görünüyorsa, bu kişi sizi engelledi mi, engellemedi mi, belli değildir. Hiçbir şey söylenemez. Düzenleme: Bu durumda bir yöntemle İzinli olup olmadığınız anlamak bazen mümkün olabiliyor. Şöyle ki: Eğer arkadaşlar listenizde hiçbir arkadaşınız yoksa, ve kişinizin profil sayfasındaki oturumunuzu kapatmanız durumunda, kişinizin Messenger görünümü bilgisi ortadan kayboluyorsa, o zaman kişiniz size İzin veriyor demektir.

tekresimgc9

Eğer kişinizin profilinde durum bu şekildeyse yani sadece tek resim kutusu görünüyorsa, sizi engellemiş demektir. Büyük konuşmak istemiyorum ama sanki "Kesin" diyesim geliyor.

Bu hatayı Windows Live takımlarına ben rapor ediyorum. Aklıma gelen en basit çözüm, Profil sayfalarındaki Messenger görünümü İzinler'ine "Hiç kimse" seçeneğinin de eklenmesi. Böylelikle, kişilerin Messenger bilgilerini göremeyenler, engellendikleri konusunda emin olamayacaklar. Lütfen siz de hatayı bildirin.
https://feedback.live.com/eform.aspx?productkey=wlmessenger

Ayrıca bu yöntemi kullanacak başkalarına gizliliğinizi çiğnetmemek için şu adımları uygulamalısınız:

Messenger'da oturum açın > Seçenekler'e girin > Kişisel sekmesinde "Profil Düzenle"ye tıklayın. Açılan profilinizde Messenger görünümü izinlerini "Herkes" olarak belirleyin. Profilinizi ziyaret eden herkes Messenger görünüm bilgilerinizi görecek ancak en azından engelledikleriniz durumu çakmayacaklar.
Son düzenleyen ahmetgns; 6 Aralık 2008 12:47 Sebep: Güncelleme
gönülçelen - avatarı
gönülçelen
Ziyaretçi
23 Eylül 2007       Mesaj #78
gönülçelen - avatarı
Ziyaretçi
kusura bakmayın eksik cümle yazmışım
şöyleki profilde tek resim kutusu görünüyorsa engellenmişsinizdir büyük bir olasılıkla, iki resim kutusu görünüyorsa engel yok demektir.Bu benim deneyimlerim sonunda bulduğum bir olasılık...

birisi sizi engellemiş ise kesinlikle tek resim kutusu görünüyor.
Son düzenleyen gönülçelen; 23 Eylül 2007 00:18 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
destirosa - avatarı
destirosa
Ziyaretçi
27 Eylül 2007       Mesaj #79
destirosa - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kusura bakmayın eksik cümle yazmışım
şöyleki profilde tek resim kutusu görünüyorsa engellenmişsinizdir büyük bir olasılıkla, iki resim kutusu görünüyorsa engel yok demektir.Bu benim deneyimlerim sonunda bulduğum bir olasılık...

birisi sizi engellemiş ise kesinlikle tek resim kutusu görünüyor.

Sağolun
ama dün dediğiniz gibi bakabiliyordum bugün kimin profiline tıklasam hiç birşey çıkmıyor..Msn Sad
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
27 Eylül 2007       Mesaj #80
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Hiçbir şey çıkmıyor derken??? Sayfa mı açılmıyor, yoksa hiç bir resim kutusu mu çıkmıyor?