Arama

MSN'de Sizi Kişi Listesinden Silenler ve Engelleyenler (Msn Engelleyenler)

Güncelleme: 14 Eylül 2012 Gösterim: 1.224.754 Cevap: 380
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
9 Ekim 2005       Mesaj #1
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Not: Bir soruya cevap olan bu mesaj konu başına taşınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar
Güncelleme: Windows Live Messenger 2011 ile birlikte burada yazan bilgilerin büyük bölümü geçerliliğini yitirmiştir. Sizi silen veya engelleyen kişiler hakkında bilgi almanız artık mümkün değildir.

Sizi kişi listesinden silenleri görebilmeniz için ne yapmanız gerekiyor?

Bu işlemi gerçekleştirmek için herhangi bir siteye ya da programa ihtiyacınız yok.

Manuel olarak yapabilirsiniz. MSN Messenger > Araçlar > Seçenekler > Gizlilik penceresinde, sol tarafta listelenen email adreslerine ve kullanıcı adlarına sağ tıkladınızda "Sil" seçeneği aktifse, o kişi sizi listesinden silmiş demektir.

Ona mesaj gönderebiliyor olmanız aksini göstermez. Listesinde değilsiniz fakat mesaj göndermeye izniniz var. Engellemediğiniz ve engellenmediğiniz sürece o kişiyle mesajlaşabilirsiniz.

Güncel:
Messenger'da kişiler eklenmiş görünmüyor...

Son düzenleyen NeutralizeR; 5 Kasım 2010 16:00 Sebep: Güncelleme
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
Tigin - avatarı
Tigin
Ziyaretçi
21 Nisan 2006       Mesaj #2
Tigin - avatarı
Ziyaretçi
Yukarıda Neutralizer sizi silenleri nasıl bulacağınız konusunda yeterli bilgiyi zaten vermiş durumda. Ben başka bir konuya değineceğim : Sizi engelleyenleri nasıl görebilirsiniz ? Bu mümkün mü? Bu sorunun basit , tek kelimelik bir cevabı var : HAYIR

Sponsorlu Bağlantılar
Bu konuyla ilgili Mess with MSN Messenger sitesinin 21 Nisan 2006 da yaptığı İngilizce açıklama aşağıdaki gibi :

Die block-checker, die: the horror of MSN Block Checkers

dwergs says:
*Sigh* Some people still don't know although our FAQ about it was already viewed by almost 2 million Messers. But here we go again:

MSN BLOCK CHECKERS DO NOT WORK!

ENGELLEYENLERİ GÖSTERDİĞİNİ İDDİA EDEN PROGRAMLAR KESİNLİKLE ÇALIŞMAMAKTADIR

They used to, but then Microsoft got smarter and fixed the glitch. To this day a lot of sites, crammed with ads and even trojans, still try to make you believe it's possible to check the real status of one of your MSN Messenger contacts. But no can do.

(linki aşağıda verilen bu makalenin Türkçe özetini lütfen okuyun)

MSN Messenger FAQ : Can you see who blocked you on MSN Messenger?

Trust me, it'll save you from a lot of IM spam and unpaid helpdesk work later!

Kısaca özetlersek :

mess.be modlarından dwerg diyor ki : en çok cevaplamam istenen konulardan biri msn'de birinin beni engelleyip engellemediğini nasıl öğrenirim ?Benim diyor , üç kuruşluk cevabım şu : Öncelikle sizi engellediklerini düşündüğünüz kişileri engelleme noktasına getirmeyin.

Engelelnip engellenmediğinizi öğrenmek için internette bin türlü öneri ve yol bulabilirsiniz.Bazıları MacGuyver usulü karmaşık , bazıları da bir mouse tıklaması kadar basit olabilir.Bununla beraber Microsoft gizliliği koruma konusundaki bir bug'ı ( hatayı) gidermek için gerekli güncelleştirmeyi yaptığı için ENGELLENİP ENGELLENMEDİĞİNİZİ ORTAYA ÇIKARACAK HİÇ BİR YOL BULUNMAMAKTADIR.Blok kontrol aletleri , hangisini denerseniz deneyin listenizdekileri kontrol ettiğiniz zaman sadece çevrimdışı veya sizi engellemiş olarak tanımlamaktadırlar.

Dahası Online Block Checker'ları KULLANMAMANIZ ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR , bu siteler mail adresinizi ticari amaçlı reklam mail listeleri oluşturmak için hazırlanmış tuzak listelerdir.Tek amaçları SPAM mail yollamaktır.

Engellenip engellenmediğinizi öğrenmek için en uygun yol sosyal ilişkilerinizi kullanmak olabilir. Ailenizden biri , yakın bir arkadaş vb. gibi sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi listesinde bulunduran birine sormanız en uygun yöntemdir.Size kapalı gözükürken onda çevrim içi veya çevrim dışı olmadığını sorarak doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

Netice olarak ENGELLENİP ENGELLENMEDİĞİNİZİ GÖSTERECEK HERHANGİ BİR PROGRAM MEVCUT DEĞİL.Ne herhangi bir siteye mail adresinizi ve şifrenizi girin , ne de bu tür programlar kullanarak makinenize potansiyel virüs , trojan almayın.

Yetkili Güncellemesi: Sizi engelleyenler hakkında bilgi alıp alamayacağınızı öğrenmek için tıklayınız.

Son düzenleyen ahmetgns; 29 Nisan 2008 14:04
bosdunya - avatarı
bosdunya
Ziyaretçi
5 Mayıs 2006       Mesaj #3
bosdunya - avatarı
Ziyaretçi
ben sadece msn ne paralı üye olanların bu hakka sahip olduğunu biliyorum.parayı basarsanız kimin engellediğini görürsünüz bukadar basit.
Son düzenleyen Morrigan; 21 Ekim 2006 10:20
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
5 Mayıs 2006       Mesaj #4
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
bosdunya adlı kullanıcıdan alıntı

ben sadece msn ne paralı üye olanların bu hakka sahip olduğunu biliyorum.parayı basarsanız kimin engellediğini görürsünüz bukadar basit.

MSN Plus ve Premium hesaplarım var, fakat bahsettiğiniz konuyla ilgili bir artıları yok. Parayı verenin düdüğü çaldığı bir mevzu değil bu "bizi engelleyenleri görebilir miyiz?" mevzusu Msn Happy
Son düzenleyen Morrigan; 21 Ekim 2006 10:21
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
xhakanx - avatarı
xhakanx
Ziyaretçi
5 Mayıs 2006       Mesaj #5
xhakanx - avatarı
Ziyaretçi
discowery programında dolaylı yollardan anlayabilirsiniz ben anlıyorum kesin ve net olarak söyleyen bi programda mevcut değildir bildiğim kadarıyla
Son düzenleyen Morrigan; 21 Ekim 2006 10:21
AngeL - avatarı
AngeL
Ziyaretçi
7 Mayıs 2006       Mesaj #6
AngeL - avatarı
Ziyaretçi
Kisisel iletiler ve nikler siz online iken degisiyorsa veya kapatip actiginizda bu engelli olabilirsiniz demek olabilir ..Cunki adres acilmiyorsa nikte degismez
Son düzenleyen Morrigan; 21 Ekim 2006 10:22
onurfb_ - avatarı
onurfb_
Ziyaretçi
2 Haziran 2006       Mesaj #7
onurfb_ - avatarı
Ziyaretçi
Sizi Engelleyenleri Anlamanın Benim Bildiğim Kadarıyla Tek Yönü Var Arkadaşlar...Oda Şu; Mesela Birisi Uzun Zamandır Online Olmuyor Ve Sizi Engellediğiniden Şüüpheleniyorsunuz Hemen Bir Mail Atın...Mail Gittikten Sonra Aşşağıda Resimde Görülen Adam Şekli Yeşilse O Kişi online Dır...YOk Kırmızı İse Ofline Dir...Online Olması Ve Listenizde Görünmemesi Zaten Sizi Engellediğnide Gösterir...

Buraada Tek Dikkat Etmeniz Gereken Sayfanın Tamamen YÜklenmiş Olmasıdır...Çünkü Tam YÜklenmeden baktınızda kesin sonınucu vermiyor...Explorerın Sol Alt Köşesinde Bitti yazdığında Adamın rengi NE ise Odur....Kesin Sonuç Diyebilirm Turkiye

wwww5rk
seranity_light - avatarı
seranity_light
Ziyaretçi
16 Haziran 2006       Mesaj #8
seranity_light - avatarı
Ziyaretçi
bende kendimce bi yol buldm..ben beni msnde engelliyenleri şöle anlıyabiliorm..eğer sizi engelliyenn msn spacesi varsa ve sizi engelliyeni düşündüğünz kişinn msn spacesine giremiosanz sizi engellemiş demektr bunu çok denedm ve başarılı oldm..şu sıralar msn spacelere girememe olayınn bunnla ilgisi yok profil görüntüleden msn spacesi açılabiliosa bu demektr ki sizi engellememişMsn Wink..bu yoluda tavsiye ederm..
huzunkovankusu - avatarı
huzunkovankusu
Ziyaretçi
10 Temmuz 2006       Mesaj #9
huzunkovankusu - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
onurfb_ adlı kullanıcıdan alıntı

Sizi Engelleyenleri Anlamanın Benim Bildiğim Kadarıyla Tek Yönü Var Arkadaşlar...Oda Şu; Mesela Birisi Uzun Zamandır Online Olmuyor Ve Sizi Engellediğiniden Şüüpheleniyorsunuz Hemen Bir Mail Atın...Mail Gittikten Sonra Aşşağıda Resimde Görülen Adam Şekli Yeşilse O Kişi online Dır...YOk Kırmızı İse Ofline Dir...Online Olması Ve Listenizde Görünmemesi Zaten Sizi Engellediğnide Gösterir...

Buraada Tek Dikkat Etmeniz Gereken Sayfanın Tamamen YÜklenmiş Olmasıdır...Çünkü Tam YÜklenmeden baktınızda kesin sonınucu vermiyor...Explorerın Sol Alt Köşesinde Bitti yazdığında Adamın rengi NE ise Odur....Kesin Sonuç Diyebilirm Turkiye

wwww5rk

Bilgi için saol ama o bence kesin bi sonuç değidir. çünkü adam ya o zaman gerçektende ofline ise yine kırmızı gösterir. Msn Sarcastic
lavolazer - avatarı
lavolazer
Ziyaretçi
14 Temmuz 2006       Mesaj #10
lavolazer - avatarı
Ziyaretçi
sende ozaman onun online olabileceği zamanlarda birden fazla mail at Msn Happy