Arama

Her Gün Ettiğiniz Bir Dua - Sayfa 43

Güncelleme: 19 Eylül 2014 Gösterim: 254.208 Cevap: 826
KENCISii - avatarı
KENCISii
Ziyaretçi
13 Kasım 2009       Mesaj #421
KENCISii - avatarı
Ziyaretçi
"Rabbim,beni ve soyumdan gelenleri devamlı namaz kılanlardan eyle.Ey Rabbimiz, duamı kabulbuyur!"

Sponsorlu Bağlantılar
" Ey Rabbimiz hesab görüleceği gün beni , anamı,babamı ve tüm mü'minleri bağışla!"
İbrahim Süresi 40/41

Rios - avatarı
Rios
Ziyaretçi
14 Kasım 2009       Mesaj #422
Rios - avatarı
Ziyaretçi
Ey Rabbimiz! Sana güzelce ibadet etmeyi istiyor, Senden doğru yolda azim ve sadık diller selim kalpler dileniyoruz. Dillerimizdeki düğümleri çöz, onları güçlendir ve istikamet ver. İçimizdeki kinleri, nefretleri ve hasedleri sök al.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Kasım 2009       Mesaj #423
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Allah’ım!

Hz. Muhammed ve Ehlibeytine salat eyle ve bedenimin gücü yetmese de, kuvvetim yetersiz kalsa da, gücümü aşsa da, malım ve sermayem çıkışmasa da, hatırımda olan veya unuttuğum, itaatin yönünde kendin için veya yaratıklarından biri için bana gerekli ve farz kıldığın her şeyi benden taraf öde.

Ey Rabbim, nefsime u***** ihmal ettiğim, ancak senin, aleyhimde ihsa ettiğin farzları bol bağışınla ve geniş rahmetinle benden taraf öde (onlardan dolayı beni sorgulama).

Çünkü sen, ihsanı ve rahmetiyle her şeyi kuşatan cömertsin. (Onları benden taraf öde ki,) Sana kavuşacağım gün iyiliklerimle takas edeceğin veya kötülüklerimi arttıracağın bir farz üzerimde kalmış olmasın, ey Rabbim.

Allah’ım, Muhammed ve Ehlibeytine salat eyle ve sana kulluk vazifesini yerine getirmekle ahiretim için çalışma isteği ver bana.

Onun (kulluğumun) içtenliğine kalbim tanık olsun; bana galip olan durum dünyaya meyilsizlik olsun; iyi işleri şevkle yapayım; cezalarının korkusuyla kötü işlere yaklaşmayayım.

Ve bana bir nur ver ki, insanlar arasında onunla yürüyeyim; karanlıklarda onunla yolumu bulayım; hak ile batıl bir-birine karıştığında, şüpheye düştüğümde onunla aydınlanayım.

Âmîn...
KENCISii - avatarı
KENCISii
Ziyaretçi
15 Kasım 2009       Mesaj #424
KENCISii - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
BURCUAY adlı kullanıcıdan alıntı

Allah’ım!

Hz. Muhammed ve Ehlibeytine salat eyle ve bedenimin gücü yetmese de, kuvvetim yetersiz kalsa da, gücümü aşsa da, malım ve sermayem çıkışmasa da, hatırımda olan veya unuttuğum, itaatin yönünde kendin için veya yaratıklarından biri için bana gerekli ve farz kıldığın her şeyi benden taraf öde.

Ey Rabbim, nefsime u***** ihmal ettiğim, ancak senin, aleyhimde ihsa ettiğin farzları bol bağışınla ve geniş rahmetinle benden taraf öde (onlardan dolayı beni sorgulama).

Çünkü sen, ihsanı ve rahmetiyle her şeyi kuşatan cömertsin. (Onları benden taraf öde ki,) Sana kavuşacağım gün iyiliklerimle takas edeceğin veya kötülüklerimi arttıracağın bir farz üzerimde kalmış olmasın, ey Rabbim.

Allah’ım, Muhammed ve Ehlibeytine salat eyle ve sana kulluk vazifesini yerine getirmekle ahiretim için çalışma isteği ver bana.

Onun (kulluğumun) içtenliğine kalbim tanık olsun; bana galip olan durum dünyaya meyilsizlik olsun; iyi işleri şevkle yapayım; cezalarının korkusuyla kötü işlere yaklaşmayayım.

Ve bana bir nur ver ki, insanlar arasında onunla yürüyeyim; karanlıklarda onunla yolumu bulayım; hak ile batıl bir-birine karıştığında, şüpheye düştüğümde onunla aydınlanayım.

Âmîn...

amin ecmein
Rios - avatarı
Rios
Ziyaretçi
16 Kasım 2009       Mesaj #425
Rios - avatarı
Ziyaretçi
11ii8
reyan - avatarı
reyan
Ziyaretçi
16 Kasım 2009       Mesaj #426
reyan - avatarı
Ziyaretçi
Allah’ım!
Zenginlerimizi hamiyetsizvirgs
Fakirlerimizi gayretsizvirgs
Alimlerimizi amelsizvirgs
İdarecilerimizi adaletsiz bırakmavirgs Ya Rabbi!

Rios - avatarı
Rios
Ziyaretçi
17 Kasım 2009       Mesaj #427
Rios - avatarı
Ziyaretçi
10ws5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Kasım 2009       Mesaj #428
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Allah'ım, hayatımı her türlü hayrın artmasına, ölümümü her türlü kötülükten kurtuluşa vesile kıl.
Allah'ım korkmayan kalpten, kabul edilmeyen duadan, doymayan nefisten, fayda vermeyen ilimden sana sığınırım.
Allah'ım, bizleri hidayette olan ve hidayete ulaştıranlardan eyle. Ecele (boşa geçen) ömürden, cimrilikten, fakirlikten sana sığınırım. Sana ibadet etmede, sana şükretmede, Seni zikretmede bizlere yardımcı ol. Allah'ım Sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de affet.
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala seyyidina Muhammedin ve sellim.
Âmîn... Âmîn... Âmîn
Rios - avatarı
Rios
Ziyaretçi
18 Kasım 2009       Mesaj #429
Rios - avatarı
Ziyaretçi
Ey Rabbimiz! Bizim ve çocuklarımızın kalplerimize İslam nurunu, Kuran hidayetini bahşeyle. Bütün soyumuzu İslam’a ve Kur’ana bağlı insanlar eyle. Hepimizi müslüman olarak yaşat. Bizi dünya ve ahiret mutluluğuna nail eyle .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Kasım 2009       Mesaj #430
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
duat

Aminn