Arama

Astral Seyahat - Sayfa 2

Güncelleme: 27 Mayıs 2013 Gösterim: 27.557 Cevap: 12
shalafi - avatarı
shalafi
Ziyaretçi
19 Ekim 2009       Mesaj #11
shalafi - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle edindiğim kaynaklardan bu konuyu alıntı şeklinde açtım ama tabiki bunu deneyimleyenler dışındaki herkes farklı yorum ve düşüncelere giriyor ve ne yapacağını bilmiyor, buna birde dışarıda yazan saçma sapan bazı teknikler eklenince iş iyice zora giriyor...

Sponsorlu Bağlantılar
astral seyahat istem dışı ve istem dahilinde olabilir, her ne kadar uzun bir yazı sizinle paylaşsamda teknikler konusunda ben her zaman kendinize sınır koymayın derim bu konu tamamen astral seyahat hakkında biraz ayrıntılı bilginiz olsun diye açılmıştır...

özetle ruh ve beden ayrılır ve gerçekten ruhumuz yani biz özgür bir şekilde dolaşabiliriz, bu gerçekten hoş birşeydir uzun süredir çalışmadığım için daha bilgili ve deneyim sahibi arkadaşlarımda konuya dahil olup paylaşım yaparlarsa sevinirim....

korku astral seyahatın düşmanıdır diyebilirim ki bu konuda araştırma yapıp birşeyler deneyimlemek isteyen kişiler genellikle korkarlar bu yüzdende boşa çalışırlar ve sıkılıp yarıda keserler daha çıkış yaşamadan tüm olayı bitirirler... Neden korkarız? öncelikle insanın doğasında olan bir korkudur bu hakkında bilgi sahibi olmadığı ve daha önce görmediği her olayda en cesur insan bile akıl olarak bi duraklama yaşar ki normal her insan bu duruma korku ile yaklaşır, şimdi ben çıkacam ama ne olacak karşıma ne çıkacak, inler cinler beni kovalarmı, ya geri dönemezsem şeklinde akılda beliren sorular astral seyahati zorlaştırır ve ne gibi bir şey yaşayacam diye düşüncelere dalarsanız hayal kurup durursunuz...

rahat ve gevşek olmalısınız ve kendinize güvenmelisiniz, her ne kadar ilk denemelerde başarısız olsakta uzun süre çalışıp kendinizden emin olmalısınız... bir süre hiç başarı sağlayamayacaksınız genel olarak ilk olan budur tabi içimizde bu konuda şanslı ilk denemede başaran arkadaşlarda çıkacaktır, ama genelde başarısızlıkla sonuçlanır belli çalışma sonrası farketmesekte rüya sansakta bazı istem dışı kısa deneyimler yaşayabiliriz ve bazı durumlarda karabasan yaşadığımızı sanabiliriz...

ama inançlı ve istekli çalışma sonrası çıkış yaşanır bundan sonrasını kendi deneyimime dayanarak anlatmak isterim çünkü ilk çıkışlara farklı şeyler yaşayanlar olmuştur ben sade ve istem dışı deneyim yaşamıştım ilk astral deneyimimde, çalışma yapıp her zamanki gibi başarısız olduktan sonra uykuya daldığımı sandım yatağımın başucunda duruyordum ve el veya ayaklarımı görmedim daha doğrusu bakmadım, hareket edişim yürümeden çok kayar gibiydi ama sonuçta rüya olarak düşündüğüm için bu gayet normal geliyordu daha sonra yatakta kendimi buldum ve ilk deneyimim bu olduğunu düşünmüştüm sadece evimin balkonuna kadar gittiğimi hatırlıyorum daha sonra odama döndüm bir süre öyle durdum ve istem dışı olarak aniden bi çekilme hissettim ve kalktım ama o uçma gibi olan his gerçekten bunun en güzel kısmı... her neyse tek bilmeniz gereken astral seyahate çıktıktan sonra istediğiniz yere sadece odaklanarak gidebilisiniz tabi bu birazda deneyim ve kendini geliştirmekle alakalı birşey ve eğer korktuğunuz birşey varsa yani birşeyle karşılaşırım diye düşünüyorsanız emin olun karşınıza çıkar çünkü düşünce gücü dediğiniz şey orda çok aktiftir onu siz canlandırabilirsiniz karşınızda sadece korkmaya gerek yok hep hayatın boyunca istediğin o özgürlük hissini tatmak güzel birşey... siz sabırla çalışmaya devam edin arkadaşlar
Atalante - avatarı
Atalante
Ziyaretçi
28 Ekim 2009       Mesaj #12
Atalante - avatarı
Ziyaretçi
Bir çok insan farkında dahi olmadan bunu deneyimliyor ancak rüya olarak algılıyor zira çoğunluk "astral seyahat"i hiç duymamıştır.
Deneyleriniz için en uygun zaman uykuya dalamadan önceki anlardır ancak en ufak tereddüt sizi yatağınıza çiviler.
Sponsorlu Bağlantılar
Genelde insanlar vücutlarını ikinci kişi olarak izler bulduklarında bir şok yaşayıp kendilerini yatar vaziyette bulurlar.
Astarl seyahatiniz boyunca karşılaşacağınız herşeyi sükunetle kabul etmelisiniz korku sizden uzak olmalı bunu aşamadıkça olayın farkındalığına varamazssınız.
DeRDeST - avatarı
DeRDeST
Ziyaretçi
27 Mayıs 2013       Mesaj #13
DeRDeST - avatarı
Ziyaretçi
ASTRAL SEYAHAT
MsXLabs.org

Teozofide ve okültizmde, kimilerinin esir beden, kimilerinin de astral beden adını verdikleri ‘seyyal’ maddelerden oluşan bedenin, fizik bedenden geçici olarak ayrılıp başka mekanlarda dolaşması.

Klasik spiritüalizmde bu seyyal bedene “duble” adı verilir. Astral seyahatte duble bilinçlidir; fakat fizik bedene dönüldükten sonra, yaşanılanlar çoğu zaman hatırlanmaz. Astral seyahat sırasında yaşanılanlar, bazen rüya şeklinde hatırlanır. Fakat rüyaların hepsi astral seyahatlerden ibaret değildir. Duble için, duvar gibi fiziki nesneler ve uzaklık birer engel oluşturmaz. Bir anda çok uzağa gidebilir ve vibrasyon hızı yüksek maddeler düşük maddelerin içinden değişime uğramada geçebildikleri için, kapı, duvar gibi her türlü fiziki nesnenin içinden geçebilirler.

Perisprinin teozofideki gibi (astral–mantal–kozal) bedenlere ayrılmayacağını düşünen spiritüalistler bu tür, fizik beden–dışı deneyimler için astral seyahat terimi yerine “bilinç projeksiyonu” terimini kullanmayı tercih ederler.