Arama

Forumda olmasını istediğiniz özellikler - Sayfa 21

Güncelleme: 24 Ekim 2018 Gösterim: 123.933 Cevap: 697
asla_asla_deme - avatarı
asla_asla_deme
VIP Never Say Never Agaın
9 Eylül 2008       Mesaj #201
asla_asla_deme - avatarı
VIP Never Say Never Agaın
Alıntı
Sercax adlı kullanıcıdan alıntı

Site belli bir süreliğine kapatılıp ; kırık linkler , çözüme ulaşmış teknik destek mesajları - Kural Dışı Kullanıcı imzaları - Teşekkür mesajları - yazılan tüm mesajlar tek tek gözden geçirilip silinmeli.. Bence süper olurdu.. Hatta anket bile açılabilir...

Bu Tür Hataları (Kırık Link , Aynı Ek ,Tşk Mesajları vs ) Raporlama Butonunu Kullanılsa Buraya
Yazma Geregıde Kalmazdı kı . Raporlama Butonu Öcü Sankı Hıh 2 Ona Basmaya Cekınılıyor Nedense .Bu Butonu Kullanan Parmakla Sayılcak KAdar Az Hıh 2. Onlara Ayrıca Tşk Ederım .
Sponsorlu Bağlantılar
Yetkili Arkadaşlar Ellerinden Geldigince Bu Saymış Oldugumuz Hataları Temizliyorlar .Hıh!

Gözden Kaçanlar Tabı kı Oluyor, Olmuyor Degıl . Bunlarıda Sizler Söyliyeceksınız.(Emir Vakı Oldu Bu Cümlede Msn Confused Ama Degıl Smiley9 )

Uzun Lafın Kısası RAporlama Butonunu Kullanmayı Sigar İçer Gibi Alışkanlık Edelım Shy 2.

Unutmadan Gözün Üstünde Kaş Var Rapor Edeyım Bı dusunce Geçmesın Aklınızdan .

Rapor Niteligi Olan Mesajları Rapor Ediniz. Gereksiz Raporlamalardan Kaçının
Hıh 2

Yazmıs Oldugum Ek Konunun Formatına uygun Olmasada.Yinede Yazdım Bagıslayın
Hıh 2

Şeytan Yaşamak İçin Her Şeyi Yapar....
SeRCaX.TR - avatarı
SeRCaX.TR
Ziyaretçi
9 Eylül 2008       Mesaj #202
SeRCaX.TR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
asla_asla_deme adlı kullanıcıdan alıntı

Bu Tür Hataları (Kırık Link , Aynı Ek ,Tşk Mesajları vs ) Raporlama Butonunu Kullanılsa Buraya
Yazma Geregıde Kalmazdı kı . Raporlama Butonu Öcü Sankı Hıh 2 Ona Basmaya Cekınılıyor Nedense .Bu Butonu Kullanan Parmakla Sayılcak KAdar Az Hıh 2. Onlara Ayrıca Tşk Ederım .

Sponsorlu Bağlantılar
Yetkili Arkadaşlar Ellerinden Geldigince Bu Saymış Oldugumuz Hataları Temizliyorlar .Hıh!

Gözden Kaçanlar Tabı kı Oluyor, Olmuyor Degıl . Bunlarıda Sizler Söyliyeceksınız.(Emir Vakı Oldu Bu Cümlede Msn Confused Ama Degıl Smiley9 )

Uzun Lafın Kısası RAporlama Butonunu Kullanmayı Sigar İçer Gibi Alışkanlık Edelım Shy 2.

Unutmadan Gözün Üstünde Kaş Var Rapor Edeyım Bı dusunce Geçmesın Aklınızdan .

Rapor Niteligi Olan Mesajları Rapor Ediniz. Gereksiz Raporlamalardan Kaçının
Hıh 2

Yazmıs Oldugum Ek Konunun Formatına uygun Olmasada.Yinede Yazdım Bagıslayın
Hıh 2

O zaman şahsen ben şu andan itibaren tüm konuları tek tek gözden geçirip rapor etmeye başlıyorum Hıh 2 Smiley9
SeRCaX.TR - avatarı
SeRCaX.TR
Ziyaretçi
9 Eylül 2008       Mesaj #203
SeRCaX.TR - avatarı
Ziyaretçi
Ben vazgeçiyorum... Tek başıma binlerce mesajı gözden geçiremem... Aslında Vip üyelerden oluşan bir grup kuralım o grup mesajları silsin / düzenlesin....Forumları dolaşıp kırık linkleri - çözümlenmiş teknik destek taleplerini - kısa teşekkür mesajları silinip / düzenlenirse tertemiz bir forumumuz olur... Kısacası temizlik grubumuz olsun .....
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008       Mesaj #204
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Sercax adlı kullanıcıdan alıntı

Ben vazgeçiyorum... Tek başıma binlerce mesajı gözden geçiremem... Aslında Vip üyelerden oluşan bir grup kuralım o grup mesajları silsin / düzenlesin....Forumları dolaşıp kırık linkleri - çözümlenmiş teknik destek taleplerini - kısa teşekkür mesajları silinip / düzenlenirse tertemiz bir forumumuz olur... Kısacası temizlik grubumuz olsun .....

İyide rapor edenlerin alnında rapor eden üye mi yazıyoda sen tek başına rapor ettiğin sonucuna vardın... Msn Confused Ben oldukça konuları takip edip rapor ediyorum ama bunu belirtme gereği duymadım şimdiye kadar Mooooh Sen ThinkerBeLL'in mesajını tekrar oku bence kardeşim... Msn Dunno
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #205
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bilmiyorum böyle bir istek yapıldımı ama,

Açılan konulara içerikle ilgili sitede bulunan diğer linklerin not olarak düşürülmesi kişilerin daha kolay sonuç alma ve forumu daha hızlı gezmesi görmesine neden olabilir.
Böylece üyeler siteyi daha çok beğenir...

Örneğin;

Adobe Photoshop Dersleri isimli bir forum açılmış,
bu forumun ilk mesajı şöyle başlıyor,

Kod:
PhotoShop imaj işleme programları nın en iyilerinden birisi.  

Ayrıntısı çok olduğu için, öğrenimi diğer programlardan biraz daha uzun sürebilir.   Ama buna değer...

Genel Bilgiler  
Görüntü Formatları Terimler (Piksel, Rezolasyon, Anti-aliasing) 
İnterpolasyon (Resim büyütürken dikkat etmeniz gerekenler) Ppi, Lpi, Dpi (Taramaya başlamadan bilmeniz gekenler) Dijital makineyle çektiğiniz fotoğrafları ofsette kullanmak Clipping Path (Ofsette transparan resimler) 
Actions Actions Nedir 
Actions (Download)
İlk mesajın üstüne veya altına konuyla ilgili sitede bulunan diğer linkleri not olarak düşebiliriz;

Kod:
Örneğim;
ÜST Kısım Mesajın en üstü
Photoshop Dünyası - Photoshop Resimler
Photoshop Arka Plan Resimleri
Adobe Photoshop CS3 Beta v10.0 x 2006.12.08
Photoshop Eklentileri

{Orjinal Metin}

PhotoShop imaj işleme programları nın en iyilerinden birisi.  

Ayrıntısı çok olduğu için, öğrenimi diğer programlardan biraz daha uzun sürebilir.   Ama buna değer...

Genel Bilgiler  
Görüntü Formatları Terimler (Piksel, Rezolasyon, Anti-aliasing) 
İnterpolasyon (Resim büyütürken dikkat etmeniz gerekenler) Ppi, Lpi, Dpi (Taramaya başlamadan bilmeniz gekenler) Dijital makineyle çektiğiniz fotoğrafları ofsette kullanmak Clipping Path (Ofsette transparan resimler) 
Actions Actions Nedir 
Actions (Download) 
{Orjinal Metin}

Örneğim;
Alt Kısım Kısım Mesajın en üstü
Photoshop Dünyası - Photoshop Resimler
Photoshop Arka Plan Resimleri
Adobe Photoshop CS3 Beta v10.0 x 2006.12.08
Photoshop Eklentileri
Böylece gereksiz konu açmak biraz olsun azaltılabilir.

Forumda böyle bir özellik var ama site kendi etikeklerinden yola çıkarak yaptığı için konuyla alakasız şeylerde çıkabiliyor...Bu yüzden kişiler forumda konu açarken önce konuyla ilgili biraz araştırma yapmaları ve konuyla alakalı linkleri mesajlarına not olarak düşmeleri...

Verilen örneğin uygulanmış hali;
Linux İşletim Sistemi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #206
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hızlı Cevap seçeneğinin hemen üstünde bir liste yer alır, sistem tarafından tanımlanan: Forum'da olmasını istediğiniz özellikler Konusuna Benzer Konular
Bunun dışında, hatırlatma için teşekkür ederim, bu özellikle MSN Messenger forumlarında ve Resim Galerisi'nde uygulanmaktadır. Diğer konularda da uygulanabilmesi için konu açan üyelere ancak bu şekilde hatırlatmalar yapılabilir. Kimse zorunlu tutulamaz. Yetkililer olarak bizler konu/mesajları düzenleyebiliriz:
Adobe Photoshop Dersleri
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
20 Eylül 2008       Mesaj #207
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Geçenlerde bir çok Teknik Destek konusu arşive kaldırılmış. Sanırım bu yüzden benim mesaj sayımda büyük bir düşüş olmuş. Arşive kaldırılan konulardaki mesajlar kullanıcının mesaj sayısına dahil edilebilir mi? Artı, sanırım orada aldığım itibarlar da orada görünmüyor, profilime hala etki ediyor mu, bilemiyorum. Daha önce soruldu mu bilmiyorum, aradım ama bulamadım.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
20 Eylül 2008       Mesaj #208
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

Geçenlerde bir çok Teknik Destek konusu arşive kaldırılmış. Sanırım bu yüzden benim mesaj sayımda büyük bir düşüş olmuş. Arşive kaldırılan konulardaki mesajlar kullanıcının mesaj sayısına dahil edilebilir mi? Artı, sanırım orada aldığım itibarlar da orada görünmüyor, profilime hala etki ediyor mu, bilemiyorum. Daha önce soruldu mu bilmiyorum, aradım ama bulamadım.

Arşiv forumu eski forum oyunları konularını da içerdiği için böyle bir uygulamaya gidilmişti. Maalesef o bölüme taşınmış olan konulardaki mesaj sayıları üyenin profiline yansımıyor. Genel olarak teknik destek konularında aktif olan bazı kullanıcılara ek itibar puanı verilecek.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2008       Mesaj #209
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
İmzalarımız ne zaman geri gelcek acaba? Yoksa tamamen mi kaldırıldı?
Bu konuda hiçbir açıklama yapılmadı...
Mooooh
B.L.A.C.K - avatarı
B.L.A.C.K
Ziyaretçi
23 Eylül 2008       Mesaj #210
B.L.A.C.K - avatarı
Ziyaretçi
Hızlı Mesaj Gönderirken Yazını Boyutunu ve Tipini Değişti İstediğimde Değiştiremiyorum.Yoksa Basit Bir Yöntemi Varda Ben mi Bilmiyorum??
İlgilenirseniz Sevinirim
Msn DunnoMsn Dunno
Msn WinkMsn WinkMsn WinkMsn WinkMsn WinkMsn WinkMsn Wink