Arama

Hayat neden zor? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 2 Şubat 2017 Gösterim: 21.884 Cevap: 42
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Temmuz 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim de yuksek lisans icin turkiyde okumak isteyim alinmadi. ne deyim. hayat iste. her halda devam edir
Sponsorlu Bağlantılar
inhibition - avatarı
inhibition
Ziyaretçi
29 Temmuz 2011       Mesaj #22
inhibition - avatarı
Ziyaretçi
Annesi ve babasi boşanan kardeşim tabii ki zor... zaten yaşamak zor bir şey gerçekten bu böyle. hayatın hiçbir evresi yok ki insanoğlu sınavsız kalsın. her zaman sınavdasın her zaman zorluklar olacak ama küçük ama büyük. bence hayata şu yönden bakılmalı... hayatta elinden gidenlere takılma elinde kalanları kaybetmemek için gayret et. onlarla bişeyler başarmaya çalış. eğer her zaman böyle yaparsan arkana fazla bakmayacağın için yada baksan da belirli amaçların olacağı için cok fazla üzülmezsin. herşeye rağman yaşamak zorundayız. bu dünyaya geldiysen ve sana Allah bu bedeni bahşettiyse onu en iyi şekilde kullanmalısın.bedenini sadece bu dünya için değil öbür dünyaya göçecek olan ruhun içinde kullanmalısın. işte o zaman huzura ereceksin..

Sponsorlu Bağlantılar
maddi durum içinde elindekiyle yapabileceğin birşeyler mutlaka olmalı. ne kadar küçük olursa olsun.kul sıkışmadan hızır yetişmez. sen elindekini en iyi şekilde değerlendir.Allah onun bereketini verir. Sen yeter ki dua et onu gönlünden eksik etme.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ağustos 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayat kimisine çektiriyo kiminide güldürüo hayat o kadar zor ki hayatı anlatmakta zor yaşamakta hayat kimisineöle vuruyoki kimisi sevdiği kişiden gülmüo kimisi onun bunun kapısın da ekmek parası die sürünüo hayat böle zor olmasaydı keşke kimi arkadaşlarım yoksul ayağında giycek ayakkabısı kimiside üstünde elbise yok hayat nie zor böle be sanki ben çok zenginim kıt kanat geçinioz kener mahalle çocuklarıyız allahım bizi sınıyo işte ben dün arkadaşım babası annesi arabayla bayramlık almaya gittiler bizde onlara kös kös baktık kimseye derdini anlatamıyosun kardeşile birlikte birbirimize baktık yüzümüz biraz ekşidi babam bize dediki çocuklr bayramlık alamıcam bu bayram size dün bi arkadaşımla oturduk ama hiç içim rahat deildi en sonunda patladım işte çünkü kimseye güvenemiyodum meğer ki onlarda bizim gibiymiş iki kardeşler onlar bize dediki siz beni böle göründüğüme bakmayındoğru düzgün üstüme giycek bi tişörtüm yok kaprim yok annem hep abime alıo dedi bigün annesine sormuş anneside olum abin artık genç çalışıyoda rezil olmasın die ona üst baş alıyom oda zorla napalım işte offffffff offfff yaşamayı hiç istemiorum hayat çok çooooooooooooook zor ya sevgilerimle
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
allah için yasayınca her sey insana kolay gelir.bir de o sıkıntıların mükafatını düşünün..her insan hayatında zor zamanlar geçirir.bizim yapmamız gereken tek sey tevekkül etmek..ne de olsa OLANDA HAYIR VARDIR.bende bu maneviyatı yeni yeni tatmaya baslıyorum.hayata küsmüs bir yapım vardı önceden..her seyden şikayetci olan bir insan işte..peki kime zarar?böyle yapınca basımızdaki acılar mı def oluyor?asla..bizim yapmamız gereken tek şey tevekkül etmek..tek sey..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Aralık 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaşamasını bilene hayat çok kolaydır...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mayıs 2012       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayat gerçekten zor.bir baba eğer çocuğu istediği halde ona oyuncak alamıyor yada çikolata vs. alamıyor ve kalbi paramparça oluyorsa bunun nesi sınav.yerim sınavınızı. imza=ate
Sheker_kız - avatarı
Sheker_kız
Ziyaretçi
7 Mayıs 2012       Mesaj #27
Sheker_kız - avatarı
Ziyaretçi
Hayat neden mi zor? Sevmekten... Ben sevdim de ne oldu?
Misafir onur - avatarı
Misafir onur
Ziyaretçi
22 Eylül 2012       Mesaj #28
Misafir onur - avatarı
Ziyaretçi
insan yaşadığına şükür etmeli . hayatta tek oldugunu farkına varmalı mucadeleye devam etmelı umutlar krılır hayallerin gercek olamayacagını anladıgı zamanlar oluyo ınsanın , o anlarda boyle yazar ıste ınsan arar google amcadan hayat neden zor dıye , durup bı dusun nefes aldıgına sukur ettınmı hıc , neden yasadıgnı sorgularsın yada hayat bu bosluga dusurur ınsanı , ınsan tovbe eder sonrada tovbeyı terk eder . hayattakı amacını ınsan dusnmekle bulamaz allah zaten yolu gosterır unutmamalı bır kapıyı acar bır kapıyı kaparken. kula bela gelmez hak yazmadıkça hak bela yazmaz kul azmadıkça
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Kasım 2012       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence hayat zor bazen gökyüzünü bakıyorsunuz kocaman evrenin içinde ufacık insanlar aynı insanların karıncalara baktığı gibi dünya imtihan yeri çok zor
bazen başkalarının üzüntüleri acıları da insanı yoruyor

eyüp aleyhisselamın hep sabrı derler ya hakikatende öyle o kadar acı şeyler gelmiş ki başına yine de sabretmiş
sonra insan dıyorki ya o kadar da kötü durumda değilim şunum var bunum var diyor çok şükür
ama biraz zaman geçiyor yine isyan ediyoruz .. aslında hayat zor değil bizim bakış açımız zor sadece şunu diyemiyoruz .. bende dahil
bunada şükür
bu kadar zor mu aslında değil ama insanız işte hep daha iyisini istiyoruz . şöyle düşünsek benden daha kötüleri var . ama biz insanlar sadece kendi eksenimize bakıyoruz kendi açımıza kendi acılarımıza... sadece tembellikten...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2012       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayat zor be arkadaşLar heLede karsındaki insanlar onu anlamazsa anlatırsın senin güvenin yoq korkuorsun ve cesaretin yoq derler hep ama bilmezler ki sevdiyle mutlu olmak ister sevdiğine cefa cektirmek istemez onu mutlu etmek ister ewe giderken acaba ekmek götürebilcem mi eşime bakabilcem kimse düsünmez bazen bunları ama düsünmek lazım her zman hiç bir zaman kimse korkusuz yasamaz bunu unutmayalım asla