Arama

Hayat neden zor?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 2 Şubat 2017 Gösterim: 21.887 Cevap: 42
Lakapsızz - avatarı
Lakapsızz
Ziyaretçi
15 Kasım 2008       Mesaj #1
Lakapsızz - avatarı
Ziyaretçi
hayat niye bu kadar zor olmak zorunda hadi bakalım cevapla??
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Evlerin zillerine bas kaç dilenciye çiçek ver çocuğun kafasını okşa tanı veya tanıma hayat bence o kadarda zor değil ufak mutluluklar ve biraz kendine güven nefes alıyosun senden daha kötüleri mutlaka oluyo felan filan ne diyorum gene ben :shy2:
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
15 Kasım 2008       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Hayat şartları Uf
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Kasım 2008       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Evlerin zillerine bas kaç dilenciye çiçek ver çocuğun kafasını okşa tanı veya tanıma hayat bence o kadarda zor değil ufak mutluluklar ve biraz kendine güven nefes alıyosun senden daha kötüleri mutlaka oluyo felan filan ne diyorum gene ben Shy 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar bence hayat bazıları ıcn yasamaya değıyor bazıları ıcın değmıyor
hayattan zevk alanlar hep o ıs besınde kosuyor .alamayanlar ise bunlımdan bulanıma
gecıyorlar bnm gıbı hayat tan ben kaçsamda o kawalıyor ben kowalasamda kaçmıyor
anca kowalamayı bılıyor bnm tawsıyem hayatı bnm icinde yasayın
bırasda hayata bısım tarafımısdan bakmayı deneyın trbzon - bostepe ...Mustafa ÇağrI.....KatayeL....

Artık söylıcek lafımda yok çünkü bıktım hayattan bezdım yasamaya değmıyor değsede bıse gulmuyor
iii geceler .... !

busy_love_61@hotmail.com

dertlesmeye kapım açıktır adam olanlar ıcın arkadaşlık dostluk ıcın .... allaha emanet olun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Eylül 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
belki de biz hep tek bir pencereden baktığımız için böyle görüyoruzdur güzel bir hikaye :

Bir zamanlar dağda, kızgın güneşin altında, mermer taşlarını yontmaktan bezmiş bir mermer yontucusu varmış.“Bu hayattan bıktım artık. Yontmak! Devamlı mermer yontmak... Öldüm artık! Üstelik bir de bu güneş, hep bu yakıcı güneş! AH! Onun yerinde olmayı ne kadar çok isterdim, orada yükseklerde her şeye hâkim olacaktım, ışınlarımla etrafı aydınlatacaktım.” Diye söylenir durur yontucu. Bir mucize eseri olarak dileği kabul olunur ve yontucu o an güneş olur. Dileği kabul edildiği için çok mutludur. Fakat tam ışınlarını etrafa yaymaya hazırlandığı sırada ışınlarının bulutlar tarafından engellendiğini fark eder.“Basit bulutlar benim ışınlarımı kesecek kadar kuvvetli olduklarına göre benim güneş olmam neye yarar!” diye isyan eder.
“Mademki bulutlar güneşten daha kudretli bulut olmayı tercih ederim.”O zaman hemen bulut olur. Dünyanın üzerinde uçuşmaya başlar, oradan oraya koşuşur, yağmur yağdırır fakat birdenbire rüzgâr çıkar ve bulutları dağıtır. Ah, rüzgâr geldi ve beni dağıttı, demek ki en kuvvetlisi o öyleyse ben rüzgâr olmak istiyorum.”diye kara verir. Ve dünyanın üzerinde eser durur, fırtınalar estirir, tayfunlar meydana getirir. Fakat birdenbire önünde kocaman bir duvarın ona mani olduğunu görür. Çok yüksek ve çok sağlam bir duvar. Bu bir dağdır.“Basit bir dağ beni durdurmaya yettiğine göre benim rüzgâr olmam neye yarar.” Der.
O zaman dağ olur. Ve o anda bir şeyin O’na durmadan vurduğunu hisseder. Kendinden daha güçlü bir şeyin, O’nu içinden oyan bir şeyin...Bu bir mermer yontucusudur!!!
SON YOLCULUK - avatarı
SON YOLCULUK
Ziyaretçi
4 Haziran 2010       Mesaj #6
SON YOLCULUK - avatarı
Ziyaretçi
SLM ARKADASLAR NASILSINIZ İYİ Mİ YOKSA KÖTÜ MÜ.... KİMMİŞ KÖTÜ SEN Mİ HİÇ DE BİLE BAKSANA KENDİNE BOMBA GİBİ OLDUĞUNU NEDEN GÖRMEZDEN GELİYORSUN Kİ SENDEN ÇOK DAHA KÖTÜ OLAN İNSANLARI GÖRMEZDEN GELDİĞİN GİBİ BOŞVER HAYAT HERŞEYE RAĞMEN YAŞAMAYA DEĞER NEDEN Mİ İÇİNDE SEN VARSIN DİYE ..... ÇEVRENE BAK KİM SENİN AYNIN KİMİN GÖZLERİ SENİNKİLERİN AYNISI KİMİN YÜREĞİ SENİN Kİ GİBİ PEKİ YA KİMİN GÜÜŞÜ SENİN KİNE BENZİYOR HEMEN HEMEN HİÇ KİMSENİN BAK BAKALIM O GÜZELİM PARMAKLARA BEŞİ AYNI MIDIR NE MÜMKÜN AMA AYNI ELİN PARMAKLARI...AYNI ELDE OLMASI PARMAKLARIN AYNI OLMASINI GEREKTİRMİYOR HEPSİNİN AYRI BİR HÜNERİ VARDIR TIPKI AYNI DÜNYADA YAŞAYAN FARKLI İNSANLARIN OLDUĞU GİBİ............
yoksul erdal - avatarı
yoksul erdal
Ziyaretçi
10 Haziran 2010       Mesaj #7
yoksul erdal - avatarı
Ziyaretçi
bizim gibi garibanlar her zaman çileçekmeye mahkun nedenidebeli bugün eve ekmek alabilecekmiyim yoksa açmı yatacagızgene diyedüşünmeden edemiyorum bu hayata gelde sizyaşmaya çalışın da görelim
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Just fly - avatarı
Just fly
VIP Beşer
11 Haziran 2010       Mesaj #8
Just fly - avatarı
VIP Beşer
Hayat gerçekten zor ama bende kolay biri sayılmam.Sizde öyle olun.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
All Alone
Just fly - avatarı
Just fly
VIP Beşer
11 Haziran 2010       Mesaj #9
Just fly - avatarı
VIP Beşer
Hayat'ın her anı bir sınav bu yüzden zor ama şu felsefe hayata farklı bakış açısı sağlayabilir.
Hayat gerçekten zor ama bende kolay biri sayılmam.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
All Alone
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ocak 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnce hayat hem zor hemde sınav gibidir ama bana göre hep acı cekmektir çünkü sevdiğin olursa seni alaya alınca ole zoruma giderki ama ona göre hoş olur bazılar kötü bazılar iyi sizde bnm gibi acı cekmek istemiyorsanız önce deneyin sonra ne yapacaksan yap bnle derleşmek isteyen bay ve bayanlara her zaman kapım acıktır ama bayan bi arki olursa iyi olur bn biraz soru sorcam aklımı çok karıştırıyor ve bnde bu durum hiç hoşuma gitmiyor? msn adresim?? arda.omer.001@hotmail.com