Arama

Sakal çıkma yaşı kaçtır? - Sayfa 22

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Ağustos 2016 Gösterim: 253.632 Cevap: 255
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2012       Mesaj #211
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Erkeklerde sakal çıkma yaşı genellikle Tıp dilinde kullandığımız bir terim olan Püverte yani Ergenlik Dönemi yani 13 ila 16 yaşları arasında başlar.
Tabi bu sakal çıkışı komple yüzü kaplayacak şekilde olmaz, püverte döneminde ileride oluşacak sakallara ait tohumlar atılır yani ilk sakallar çıkmaya başlar
Sponsorlu Bağlantılar
İlk olarak nerelerde çıkar,
Çoğunlukla dudak üstünde ve çene bölgesinde ilk olarak sakal çıkmaya başlar, bu dönem bizim seks hormonlarımızın salgılanmaya başladığı dönem olarak bilinmektedir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2012       Mesaj #212
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
19 yaşındaım 1994 doğumluyum küçük yaşlardan beri yanaklarımda sarı çok ince ışıkta görünen tüy çıkıo 19 yaşındaım hala sakal yok ince geç uzayam bıyık var sadece 5-6 kez sarımsakda sürdüm bişi olmadı babamda ve anne tarafımdada sakal var bnde yok ne yapmalıyım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2012       Mesaj #213
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
21 yaşındayım memurum 1 tane kıl yok suratımda, hergün jılte vuyuroum tık yok, ama diğer bölgeler belgrat ormanı gibi, napmam lazım
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2012       Mesaj #214
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Erkeklerde Sakal Çıkarma Yöntemleri

Kategori: Erkek Sağlığı Bilgiler Tags: erkeklerde sakal sorunu, sakal bıyık çıkarma, sakal çıkarma yöntemleri, sakal nasıl gürleşir, sakalı gürleştirme yöntemleri, sakalları çıkarmak için, saklları çıkarmak için, sarımsak sakal çıkarırmı
Birinci Yol
5 068b87c44966f075a5c4a2bd5bc9b9d1b c1b61f19b462183cac97dcd3aa390a8f
Günümüzde çoğu erkeğin sorunu olan ve kesin bir çözümü bulunmayan köselik problemini gidermek için başvurulacak çözüm doğal karışımlarda aranmalıdır.
Öncelikle bilinmesi gereken, 17 yaşına dek sakalın çıkmayışının giderilmesi gereken bir rahatsızlık olmadığıdır. Ancak 17-20 yaşları arasında köselik problemi devam ederse bu bir rahatsızlık olarak sayılabilir ve giderilmesi için çözümlere başvurulabilir.
Sarımsak ile Sakal Çıkarma


Sarımsağın surata sürülmesi daha çok gür sakalın değil, sakalın temelini sağlayacak tüylerin çıkmasını sağlar. Hiçbir tüylenme yoksa başvurmanız gereken ilk yöntem yüzünüze sarımsak sürmek olmalıdır. Alternatif tıpta etkisi tam olarak kanıtlanmamış bu yöntemi uygularken yüzünüzde yanma hissi oluşursa yüzünüzü bol su ile durulayın ve yöntemi bir daha uygulamayın.
Badem Yağı ile Sakal Çıkarma


Badem yağı sakal çıkarmada etkili bir yöntem değildir. Daha çok sakal ve bıyığın parlamasını amaçlayan kimseler badem yağı sürerler.
Tıraş Yöntemi ile Sakal Çıkarma


Tıraş olmak sakalın gürleşmesi konusunda etkili bir yöntemdir. Fakat zamanla halk içinde yaygınlaşmış olan tüyleri tersten alarak sakal çıkarma şeklinde bir yöntem mevcut değildir. Aksine zararlı olan tersine tıraş, yüzünüzü tahriş eder ve minik yaraların oluşmasına neden olur.

İltihap kapma tehlikesini de beraberinde getiren tersine tıraş yöntemini uygulamanız, çıkan sakallarınızı da kaybetmenize neden olabilir. Uygulanmasında zarar bulunmayan yöntem, doğru bir şekilde tıraş olunmasıdır.Uyguladığınız yöntemlere rağmen 3-4 ay içerisinde sakallarınızda gürleşme olmadıysa bir hekime başvurmanızda yarar vardır.
İkinci Yol

2011 2012 erkek sac modelleri2
Size pek fazla bilinmeyen bir yöntemi anlatalım. Bu yöntem hem saç hem de sakal çıkarmada denenmiş etkili bir yöntemdir.

İhtiyacınız olanlar :
* Biraz buz
* Birkaç diş sarımsak
* Temiz bir yüz

Yüzünüzü güzelce yıkadıktan sonra buzları teninizde biraz gezdiriyorsunuz.Daha sonra sarmısakları ortadan ikiye kesip yüzünüzü tahriş edicek kadar bastırıp kan akar gibi kızarana kadar sürüyorsunuz. Bu işlemi birkaç kez yaptığınızda sakallar siyah olarak çıkacaktır.Bu yöntem kelliğe bile çözümdür.Tahriş etmesi yüzünden pek tercih edilmiyor olsada deneyenler olumlu sonuçlar almıştır.
emin_bora - avatarı
emin_bora
Ziyaretçi
30 Aralık 2012       Mesaj #215
emin_bora - avatarı
Ziyaretçi
kişiden kişiye değişir benim 18imde anca cıkmıstıMsn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Aralık 2012       Mesaj #216
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeş ben14 yaşıma daha yeni girdim yüzümün tamanında skal çıkıyor büyük büyük kıllar niye acaba cevaplarmısınız şimdiden teşekürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Aralık 2012       Mesaj #217
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar genellikte herkes sakal ister normalde 16 yaşında felan cıkar sakla la bıyık ama bende erken cıkmış. kimisi 20-25 yaşında sakal bıyığı yok benim bıyık 10 yaşında köklericıkdışimdi acayip belirgin sakal yok du da tüy kıvamın da cene altı biraz siyah kıllar cıkmaya başlamış bu arada tüğler siyahlıyo acaba ilet mi vursam komik duracak hem tüg hem de siyah sakal gibi karışık olcak yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2013       Mesaj #218
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeşler alıcagınız traş köpügünü süreceksiniz yüzünüze 1 ay 4 hafta boyunca geceleri yatmadan tıraş olacaksınız gürleşme ve artma göreceksiniz daha fazla istiyorsanız çıkmasını daha fazla 1 aydan 2 aya çıkarıcaksınız kesimi elbet birgün sakal çıkar .
_GüzelikMeleği_ - avatarı
_GüzelikMeleği_
Ziyaretçi
5 Ocak 2013       Mesaj #219
_GüzelikMeleği_ - avatarı
Ziyaretçi
18
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ocak 2013       Mesaj #220
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
16 yasındayım ya ben jilet vurom 1haftadır elime batmalar oluyo 1 ay jilete vur cıkarlar dedi nasıl daha cabuk cıkar

Benzer Konular

27 Nisan 2014 / Misafir Soru-Cevap
15 Şubat 2013 / GusinapsE Taslak Konular
12 Şubat 2010 / amulhets Soru-Cevap
19 Haziran 2011 / Misafir Soru-Cevap
20 Kasım 2015 / Misafir Soru-Cevap