Arama

Sakal çıkma yaşı kaçtır? - Sayfa 23

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Ağustos 2016 Gösterim: 261.962 Cevap: 255
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2013       Mesaj #221
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Erkeklerde ergenlik belirtileri 9-14 yaşları arasında (ortalama 12 yaş) başlar. sakal
bıyık bölgesinde kıllanma meydana gelir .

Sponsorlu Bağlantılar
Sakal
bıyık gibi kılların sıklığı ve çıkma yaşı kalıtıma bağlı olaylardır. Hem anne hem de baba tarafındaki erkeklerin kıllanma oranına bakarak muhtemel kıllanma konusunda kabaca fikir sahibi olabilirsiniz. Vücudunuzdaki diğer kıllanma normal bir seyir gösteriyorsa hormonal bir sorun olmadığı ve sakalının geç gelişeceği düşünülür. Eğer hormonal gelişiminizden emin olmak istiyorsanız
bir endokrinoloji uzmanına başvurabilirsiniz.

misafir324 - avatarı
misafir324
Ziyaretçi
23 Ocak 2013       Mesaj #222
misafir324 - avatarı
Ziyaretçi
ya gençler ırka göre,beslenmeye göre değişiyo 20 yaşındayım ben daha tam çıkmadı.bıyık ve çene etrafında var biraz işte biraz da faullerde.sarışınlarda daha geç çıkıyo bir çok arkadaşımda gözlemlediğim o.doğu kökenlilerde 15-16 yaşta tamama yakın çıkmış oluyo.yani açıkçası pek çıkmasını da istemiyorum şu an tam top sakal görünümlü çok güzel durduğunu düşünüyorum ve her gün traş olma derdi de yok.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mart 2013       Mesaj #223
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar merhaba 18 yaşını doldurdum 19 yaşına geldim aslında suratımın her yerinde sakal var fakat tüy gibi belirgin değil yani jiletle kestiğimde tüy olduğu belli oluyor uzaktan bakınca belli değil ama yakına geldiğinde belirgin bir şekilde çıkıyor ama ben bunu kirli sakal şekline getirmek istiyorum uzaktan bakınca tüysüz gibi duruyor ama sertleşip geliştirmem gerekiyor jileti ters vur falan dedilerde çok bir halt yediği söylenemez Msn Grin varsa bunun hakkında bilgisi olan lütfen birşeyler söylesin

aynen benimde öyle sarışınım tüyler küçüklükten beri var Msn Grin yaş 19 doldurcam 3 ayda fln oluo sarı tüylerde onlarda görünmüo
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mayıs 2013       Mesaj #224
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
HerHangiBiri adlı kullanıcıdan alıntı

Erkeklerde ergenlik belirtileri 9-14 yaşları arasında (ortalama 12 yaş) başlar. sakal, bıyık bölgesinde kıllanma meydana gelir .

Sakal, bıyık gibi kılların sıklığı ve çıkma yaşı kalıtıma bağlı olaylardır. Hem anne hem de baba tarafındaki erkeklerin kıllanma oranına bakarak muhtemel kıllanma konusunda kabaca fikir sahibi olabilirsiniz. Vücudunuzdaki diğer kıllanma normal bir seyir gösteriyorsa hormonal bir sorun olmadığı ve sakalının geç gelişeceği düşünülür. Eğer hormonal gelişiminizden emin olmak istiyorsanız, bir endokrinoloji uzmanına başvurabilirsiniz.

ben 12 yaşındayım bende biraz bıyık vardı sakal yok diye jilet vurdum kaç ay sonra sakal ve bıyık ikisi tam çıkar?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mayıs 2013       Mesaj #225
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben 21 yaşındayım 2 günde 1 usturaya vuruyorum ama daha hiç iz yok endokrin hastasıyım yaşım 16-17 gösteriyor bence hiç ısrarcı olmayın halinize şukredin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2013       Mesaj #226
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sakalım cıkmıyo degil bıyık larım tuy var ve cenemde az bişe sakal var ne zaman cıkar 18 yasıma yeni girdim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Temmuz 2013       Mesaj #227
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkdaşlar saçmalamayın ben 18 yaşındayım bendede sakal cıkmıyor ama sızın aksınıze daha sevınıorum şmdi çıksa askerde uraştırırı bırakın asker de kendı kendıne cıkar veya askerden geldıkden sonra acelesi yok merak etmeyın sakalla erkek olunmuyor Msn Happy
esmanur - avatarı
esmanur
Ziyaretçi
26 Temmuz 2013       Mesaj #228
esmanur - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

amman çıkmasın daha ii pişman olursun jilet milet vurma kendi çıksın makina kullan

evet arkiler erwkeklerde bıyık veya sakal çıkma yaşı 15 ve16 varasındadır anlaşıldımı . çünkü her erkek oyaşlarda ergenlik yaşına varır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ağustos 2013       Mesaj #229
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
YesilBoncuk adlı kullanıcıdan alıntı

Sakal çıkmamasının nedeni bölgesel ve hormonaldır
İnsanda sakal çıkmasını sağlayan hormon erkeklik hormonu dediğimiz testosteron hormonudur. İlk yapılacak şey bu hormonun tahlilini yapmaktır. Şayet eksikse bu hormon ilaçlarını vermektir.
Hormon tedavisi bir endokrinoloji uzmanı kontrolünde olmalıdır.

Bunun yanı sıra sarımsak kıl köklerinin yayılmasında etkili olduğu doğrudur. Fakat bunun sonucu hemen alınmaz. Ve herkeste faydalı olur mu bu da bilinmemektedir. Sarımsak özünün deri altına inebilmesi için iğneyle deri üzerine hafif batırılması gerekmektedir. En kesin yolu bir endokrinoloji uzmanına görünmektir.

Ammaaaannnn!!!! Siz siZ olun hormon takviyesi almayın o sakal çıkarır doğru ama kolun ellerin ayagn göğsündede kıllar aşırı artacaktır unutmayın sakalda kıl ama yüzde die sakal!!!! Bnmde yaşm 18.5 sakalım yavaş yavaş çıkıyor şayet şuanda istedgm gibi cıkıyor aşırı dgl fauller tmm çene altı tmm ama gırtlak ve yanaklarda yk 10 15 tane yeni yeni cıkmayabaşladı eskiden gilette blye 2 kullanıodm babamın kafası yüzümü tahriş etti ve kesti die 38 tl ye gilette fusion power aldm titreşimli 0 tahriş ve onla 3 gün traş oldm bıyıgımın yanak taraflarında 25 30 kıl çıktı aynaya yaknlaştgmda siyah gözkyr ama uzaktan belli dgl bıyıklarımı ve faullerimi kesthmde mavimsi yani nerdeyse tamamen çıktı yanagımda normal sakal çıkması için önerinizi bklurm ahmet kaya gibi sakal fln istemiom normal sakal çıksın..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ağustos 2013       Mesaj #230
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
genetik bi durum benim lise 2'nin sonlarında çıkmaya başladı. şuan lise 3deyim. ağdayla falan aldığım zaman 1-2 ayda zor çıkıyor. jiletle vurursanız 3 günde hacı gibi dolanırsınız zaten hayatınız boyunca saç-sakalla uğraşıcaksınız niye sakal için acele ediyorsunuz. benim bi arkadaşımın ise 6.sınıfta çıkmıştı