Arama

Kurt adamlar gerçekten var mıdır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Eylül 2015 Gösterim: 36.237 Cevap: 91
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
29 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Lütfen bana kurt adamların gerçekten olup olmadığını söyleyiniz?
EN İYİ CEVABI BAYKURT verdi
KURT ADAM KONUSUNDA SAFSATA VE UYDURMA HİKAYELERİ BİR TARAFA BIRAKACAK CESARETİ OLAN ARKADAŞLAR SÖZDE KURT ADAMLARIN ORTAYA ÇIKTIĞI İDDİA EDİLEN ZAMAN DİLİMİYLE ŞİMDİ AVRUPADA YAŞAYAN KAVİMLERLE TÜRKLERİN KARŞI KARŞIYA GELDİKLERİ ZAMAN DİLİMİNİ KARŞILAŞTIRSINLAR. BİRAZDA BAŞTA ÇİN KAYNAKLARI OLMAK ÜZERE TARİHİ KAYNAKLARA KISACA GÖZ GEZDİRİRLERSE KURTADAM=TÜRK OLDUĞUNU GÖRECEKLERDİR. İSTER SEVİNİN İSTER YERİNİN BU GERÇEĞİN TA KENDİSİ. BUNUNDA NEDENİ ŞU; ESKİDEN BİR KISIM TÜRKLER DÜŞMAN TOPRAKLARINA YAPTIKLARI AKINLARDA KAFALARINA ÖLÜ KURT KAFASINDAN YAPILMIŞ MASKE TAKARLARDI. İSTEYEN CENGİZ HAN'LA İLGİLİ SON FİLM OLAN MONGOL YANİ MOĞOL'U İZLESİN. ÜSTELİK BU DEVLET VE OLUŞUMU DAHA ÇOK ÇOK YENİ. BU MASKEYLE SALDIRI OLAYI DAHA DA ESKİLERE DAYANIYOR. BİR ŞEY DAHA, DÜŞÜNÜN ARKADAŞLAR AY, ÖZELLİKLEDE DOLUNAY DÜNYA ÜZERİNDEKİ HANGİ MİLLET İÇİN, DİKKAT EDİN İNSAN DEMİYORUM MİLLET İÇİN TÜRK MİLLETİ KADAR DERİN ANLAMLAR TAŞIR. TÜRK TARİHİ DENİNCE AKLA GELEN İKİ ŞEY VAR BOZKURT VE DOLUNAY. DAHA DÜNE KADAR BAYRAKLARIMIZDA BİLE KURT BAŞI VARDI. ESKİ TÜRK DEVLETLERİNDE TARİHİN BİR DONEMİNDEN SONRA SOYLARININ AŞİNA (ASENA SOYU)'DAN GELDİĞİNİ SÖYLEYEN HAKANLARIN VARLIĞINI TARİHİ BİRAZCIK ARAŞTIRANLAR GÖRECEKLERDİR. BU İKİ TEMA ANADOLU TÜRKLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE ŞU AN DÜNYADA VARLIKLARI DEVAM EDEN BÜTÜN ASYA TÜRKLERİ İÇİNDE BÖYLEDİR. AYRICA AY MANA OLARAK İSLAMINDA SİMGESİDİR. BİZ DOLUNAYDA MEHTABA ÇIKAR, DOLUNAYDA SEVGİLİYE SERANATLAR YAPAR, DOLUNAYDA GECEMİZİ GÜNDÜZ EDENE DUALAR EDERİZ; ONLARDA DOLUNAYDA DOLUNAYDAN VE TÜRKKURTLARDAN KAÇACAK DELİK ARARLAR. AYRICA VAMPİRLERDE AYNI ŞEKİLDE BİZE KARŞI OLUŞTURULMUŞ BİR KURGUDUR. VAMPİR KONUSUNUDA İYİCE ANLAMAK İSTEYEN OSMANLI'DA FATİH SULTAN MEHMET HAN'IN BALKANLARDAKİ İLERLEME DÖNEMİYLE OLAYLARI VE VAMPİRLERİN TARİHİNİ KARŞILAŞTIRSIN. İSTER İNANIN İSTER İNANMAYIN. ÖNÜNÜZDE SAFSATA YOK TARİHİ GERÇEKLER VAR. BUYRUN ARAŞTIRIN.(ESKİ VE YAKIN GEÇMİŞTEKİ TÜRK-ÇİN-ROMA TARİHLERİ)-(KAVİMLER GÖÇÜNDEKİ İLİŞKİLER)
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Jumong; 29 Mayıs 2015 16:34 Sebep: yazı düzeni
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Kurt Adam

Sponsorlu Bağlantılar
Vikipedi, özgür ansiklopediBir insanın bir hayvan, özellikle de kurt biçimine girebilmeye yetenekli olması, kurtadam söylencesinin çıkış kaynağı hakkında yeterli bir açıklama değildir. Çok eskiden beri çeşitli kaynaklarda ve toplumlarda kurtadam öykülerine rastlanmaktadır. Farklı coğrafyalarda yaşayan insan topluluklarında sadece kurtadamlık değil çeşitli insan hayvan karışımı yaratıklarada rastlanmaktadır. İskandinavların Ayı Adamları, Kızılderililerin Bizon Adamları, Afrikalıların Sırtlan Adamları, Türklerin İtbarak'ları, ve İstanbul’un Kedi Kadınları bunlara örnektir.


İstanbul’un Kedi Kadınları , Kurt Adamları

200px GermanWoodcut1722 magnify clip
Kurt Adam ilistrasyonu


İstanbul’un kedi kadınlarından söz eden Amerikalı romancı ve senaryo yazarı Guy Endore’dir. Endore Kedi kadınlardan bahsettiği ilk baskısını 1934 yılında yaptığı Parisin Kurt Adamı adlı kitabında kurgusal bir öyküyü anlatmaktadır.1870 yılının komün ayaklanmasında geçen öykü kurtadamlar konusunu ayrıntılı bir araştırma ile desteklemektedir.
İstanbul’un kedi kadınları hakkında şunları söylemektedir Endore: “Bir saç tokası kullanarak pirinç tanelerini yerler ve bilirler ki yaratıkların kurdukları sofrada karınlarını iyice dolduracaklardır” Amerikalı yazar Endore bir korku romanı yazıyor ve elindeki folklor malzemesini buna göre yorumluyor , kurguluyor ve abartıyor.Yazar büyük bir olasılıkla Kedi kadınlar diye folklorumuzda ve masallarımızda geniş bir yer tutan her kılığa giren cadılardan ve cadı kadınlardan bahsetmektedir kendi savına uygun olarak.

Tarihte Kurtadamlık

180px Werwolf magnify clip
Bir kurt adam saldırısı.


Eski Yunanlılar ve Karadeniz'in kuzey kıyılarına yerleşmiş Scythia soyu, bölge yerlileri Neurianları sihirbaz olarak kabul ediyorlardı. Bu olağan üstü büyücülerin her yıl birkaç gün için kurda dönüştükIerine inanıyorlardı. Tarihin babası olarak nitelendirilen M.Ö. 5. yüzyılda yaşamış olan eski Yunanlı Heredot ise dilediklerinde kurda, dilediklerinde insana kolayca dönüşebilen bir insan türünden söz etmektedir..
Bir görüşe göre yüzyıllar önce, insanlığın erken tarihlerinde kurtadam doğal olmayan bir istekle insan etine açlık duyan bir canlı türü olarak kabul edilirdi.Bu insan, çeşitli büyülerin yardımıyla dilediğinde yırtıcı bir kurda dönüşmenin bir yolunu bulmuştu. Eskilerin söylediğine göre, kurda dönüşen kişi insan sesini ve insan gözlerini muhafaza eder. Ancak vahşi dört ayaklı kurdun kuvvet ve kurnazlığını taşırdı. Kurtadamın kim olduğunu ses ve gözlerinden tanımak mümkündü.
Biçim değiştirerek kurda dönüşmek olayından, Roma edebiyatında bir büyü işi olarak söz edilir. M.S. 1. yüzyılda eser vermiş Vergilius, bu söylenceden söz eden ilk Latin ozanıdır. Bunu Propertius, Servius, ve Petronius izlemiştir. Petronius, M.S. 54-68 yılları arasında Nero dönemi Roma'sının saray eğlence müdürüydü. Satyricos adlı kitabında hiciv, macera ve fantezi dolu bir kurtadam öyküsü de vardır.
Eski Yunan ve Roma geleneğinde bir insanın kurda dönüşmesi, bir ceza olarak simgeleniyor. Böyle bir olayı M.S. 64-113 yıllarında yaşamış olan Plinius şöyle anlatıyordu: "Tanrılara insan kurban etme törenlerinden birinde kurban gölün kıyısından alınır. Ancak kurban kaçarak karşı kıyıya yüzdü. Karaya çıktığında kurda dönüşmüştü. Bundan sonraki 9 yıl boyunca yanında bir grup insanla kırlarda dolaştı. Eğer bu süre içinde insan etine yaklaşmazsa yeniden insan olacaktı. Nitekim kurtuldu ama hayatının 9 yılını kurt olarak yaşadı. "
Günahı yüzünden ceza olarak kurtadama dönüşen birinin öyküsünü de M.Ö. 43-M.S. 18 tarihleri arasında yaşamış Ovidius anlatır. Metamorphoses (Değişimler) adlı uzun şiirinde, yaradılıştan Sezar'a dek olan dönemdeki mucizevi değişimlerden söz eder. Romalı ozan Ovidius, Arkadya'nın mitsel, kralı Lyeaon'un öyküsünü anlatır: "Tanrılar tanrısı Olimposlu Jupiter Lycaon'u denemek için kılık değiştirip onun sarayına yemeğe gider. Lycaon da onun Tanrı olup olmadığım anlamak için insan etinden yemek ikram eder. Jupiter bunu anlayınca ceza olarak Lycaon'u kurda çevirir. O da bu kimlikle sonsuza dek kalır ve çevreye korku salar." M.Ö. 4. yüzyıl civarında Eflatun ve M.S. 2. yüzyılda Pausanias da hemen hemen aynı türden değişim öyküleri anlatarak aynı noktada buluşuyorlardı.
15. ve 16. yüzyıllarda kurtadama dönüşme inancı, tüm Avrupa 'da büyücülük ve cadılıkla aynı kefeye konuyordu. Özellikle Fransa ve Almanya'da kurtadam olduğundan şüphe edilen biri, acımadan yakılır ya da asılırdı.
Nitekim kurtadam avı dinsel duygular adına yapılırdı. Büyücü ve "kurtadam mahkemeleri" bugün bile anlatılmaktadır. Sözgelimi 100 yıldan daha fazla bir süre, 1520-1630 yıllarında Fransa'nın yaklaşık 30.000 kurtadam olayıyla sarsıldığı bilinmektedir.

Kurtadamlığa Dair Çeşitli Örnekler

1573'te Fransa 'da Dijon yakınlarındaki Dôle' de, GilIes Garnier adında bir "kurtadam" köye zarar vermek ve küçük çocukları "yemekle" suçlanmıştı. Suçunu itiraf edince de kazığa geçirilerek yakılmıştı..
1598'de yine Fransa'da Caude yakınlarındaki ıssız ve vahşi bir yörede birkaç Fransız köylüsü, 15 yaşındaki bir erkek çocuğunun cesedini buldu. Çocuk.korkunç bir şekilde parçalanmıştı ve her yerinden kanlar fışkırıyordu. Bir çift kurt da cesedi yiyordu. Uzaktan köylüler görününce kaçıp ağaçlıkların arasında kayboldular. Köylüler "kurtları" izlediler ve bir çalılığın içinde sinmiş, yarı çıplak bir adam buldular. Uzun saçlıydı. Bakımsız, uzun bir sakalı, sanki pençe görünümünde uzun ve kirli tırnakları vardı. Aralarında pıhtılaşmış kanlar ve insan eti parçaları görülüyordu. Adam, Jacques Rollet adında bir ruh hastasıydı. Köylüler gelip de kaçmadan önce cesedi parçalıyordu. Aslında ortada kurt filan yoktu. Adamlar o andaki heyecanlı halleriyle bu ruh hastası adamı bir kurtadam olarak algılamış olabilirler. Fakat bunu anlayabilmek olanaksızdı. Ama şurası kesindi ki, Rollet kendini bir kurt gibi hissediyordu. Bu kuruntunun etkisi altındayken birçok insanı parçalayıp yemişti. Sonuçta ölüme mahkum edildi. Fakat Paris Mahkemesi kararı bozdu. Onu bir akıl hastanesine gönderdi. Burası idam edilmeyen kurtadamların kapatıldığı bir yerdi!

20. yüzyıl

Kurtadamlara ilişkin olaylar eskisi kadar yoğun olmamakla birlikte zaman zaman bu tür olaylardan söz edilmektedir. Örneğin Birinci Dünya Savaşı'ndan kısa bir süre önce üç kurt adamın ele geçirildiği öne sürülmektedir.
1925'te ise Fransa'nın Strazburg kenti yakınlarındaki bir köyün halkı, köyden bir çocuğun kurtadam olduğuna ilişkin tanıklık ettiler. 5 yıl sonra Bourg-Ia-Reine'de de bir kurtadam korku saldı. Pierre van Peasen, 1939'da yayımladığı, Bizim çağımızın Günleri adlı kitabında bu olaya değiniyordu.
1946'de Kuzey Amerika'nın en eski Kızılderili kabilelerinden biri olan Navajo'lara "dört ayaklı bir katil" musallat oldu. Bu garip yaratık hep dolunay zamanı ortaya çıkıyordu.
1949'da Roma'da bir polis ekibi, garip davranışlı bir adamı izlemekle görevlendirildi. Adam, kurtadam psikozu içindeydi. Düzenli olarak her dolunay döneminde kontrolünü kaybediyor ve ürkünç bir şekilde uluyordu.
1957'de Singapur'da polisler, benzeri bir olayı izlemek için görevlendirildiler. Çünkü, bir yatılı kız okuluna sürekli olarak bir kurtadamın saldırdığı iddia ediliyordu. Kızlardan biri bir gece, baş ucunda duran birisinin varlığıni hissederek gözlerini açtı. Karşısında saçları burnuna kadar düşen, uzun ve sivri dişli, korkunç görünüşlü bir adam duruyordu. Fakat olayın ardındaki gizem çözülemedi.
1975'te İngiliz gazeteleri, Staffordshire'ın Ecc1eshall köyünde yaşayan 17 yaşındaki bir gencin olağanüstü haberleriyle dolup taşıyordu. Delikanlı, kurtadama dönüştüğü inancı içindeydi. Bu zihinsel acılarına kalbine sapladığı bir bıçakla son verdi. Delikanlının yakınlarından biri şöyle diyordu: Ölmeden çok kısa bir süre önce bana telefon etti. Yüzünün ve ellerinin renk değiştirdiğini ve giderek kurtadama dönüştüğünü söyledi. Az sonra sesi giderek homurtuya dönüştü."

Sonuç

Halihazırdaki bilimsel bilgiler, kurtadam olayında olduğu gibi bir insan formunun bu kadar kısa zamanda bir başka biçime dönüşmesinin kesinlikle olanaksız olduğunu ortaya koyuyor. Dolayısıyla kurtadam efsaneleri tümüyle cehalet ve kuruntu üzerine kurulmuş olabilir. Fakat yine de yüzlerce yıldır bildirilen bu tür olayların. gözardı edilemeyeceği belirtiliyor.

Likantrofi [değiştir]

Seri cinayet her zaman var olmuştur seri cinayet suçunu tarif etmek için kullanılan terminoloji, asırlarla beraber değişmiştir. Dört yüz yıl önce katiller, Avrupa’yı dolaşıp kurbanlarını hayvani bir hırsla öldürürlerdi. O zamanlar onlara “Psikopat” ya da “Cani manyak” veya “Şehvet katili” denmezdi. Onlara Likantrofi denirdi. Bu ifade, iki Yunanca kelimenin, Lykos (Kurt ) ve Antropos (Adam) birleşmesinden oluşmuştu.
Bu seri katillerin bazıları, o kadar sapkın adamlardı ki kendilerinin doğaüstü canavarla olduklarına gerçekten de inanıyorlardı. Avladıkları köylüler, zaten buna kesin olarak inanıyorlardı. Aynı şekilde, yetkililer de likantrofiye açıktan açığa inanıyor ve onu dönemin en önemli toplumsal sorunu olarak görüyorlardı.
1941 tarihli klasik Kurt Adam gibi eski filmlerde, likantrofi korkunç bir lanet olarak gösterilir. Lon Chaney Jr, bir kurt adama dönüşmekten hiç hoşlanmaz, fakat ister hoşlansın, ister hoşlanmasın, her dolunayda kılları ve pençeleri çıkıp dişleri sivrileşmeye başlar. On altıncı yüzyıl insanları, olaylara başka bir gözle bakıyorlardı. Kurt adamlar, şeytanla bilerek bir anlaşmaya giren kötü adamlar olarak görülürlerdi. Canavara dönmeyi kendileri istiyorlardı.
1500'lerin sonlarındaki Gilles Garnier adındaki Fransız bir münzevinin böyle şeytani bir anlaşma yaptığı rivayet edilir. Anlaşmanın karşılığında Garnier, onu aç ve insan yiyen bir kurda dönüştüren kara büyü içeren bir merhem almıştı. Aşağı yukarı aynı zamanlarda Peter Stubbe adında bir Alman, güya ona kurt adam güçleri veren efsunlu bir kemere karşılık ruhunu satmıştı.
Dönüşüm yöntemleri farklı olabilirdi, fakat bu iki manyak tarafından işlenen suçlar, şaşılacak derecede birbirlerine benziyordu ve aynı ölçüde mide bulandırıcıydı. Kurt adam filmlerinin sahte dehşetlerinden çok daha korkutucuydu. Hem Garnier hem de Stubbe, genelde çocukları avlayan şehvet katilleri ve yamyamlardı. Garnier, iki ay içinde dört küçük kurbana saldırmış ve onları çıplak elle ve dişleriyle parçalamıştı. Daha uzun bir zaman içinde Stubbe, aralarında öz oğlunun da bulunduğu en az beş kurbanı öldürmüştü. Söylendiğine göre Stubbe, oğlunun boynunu kopardıktan sonra kafatasını parçalayıp beynini yemişti.
Modern psikiyatri, ortaçağın kurt adamlığı yerine, bize “Anti sosyal kişilik bozukluğu” gibi kavramlar sunmuştur. Ancak bu yüzyılda bile, arada bir öyle bir katil çıkar ve suçları öylesine tüyler ürpertici olur ki bunlar doğaüstü bir canavarın işi gibi görünebilir. Örneğin 1920’lerde yamyam bir katil olan Albert Fish, on iki yaşındaki bir kız çocuğunu kandırıp Wisteria Köşkü diye anılan terk edilmiş bir eve götürmüş, onu orada öldürüp parçalamış ve etlerinin bir kısmını pişirip yemişti. Bu suç su yüzüne çıktığı zaman, bulvar gazeteleri bu işi yapan kişiyi tanımlayacak çarpıcı bir isim bulmak için çok düşünmüşlerdi.
Buldukları diğer iğrenç adların yanı sıra, onu “Wisteria Kurt Adamı” olarak da adlandırmışlardı.
  • Bu yazı A'dan Z'ye Seri Katiller Ansiklopedisi kitabının 184-185. sayfasından alınmıştır. Kitap hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen iç bağlantıyı kullanın.

Boris Vian'in Kurt Adamı [değiştir]

Boris Vian'in anlattığı, dolunay vakti insana dönüşen kurdun hikayesi, çeşitli Kurt Adam hikayelerine çok güzel bir alternatiftir.

Buffy the Vampire Slayer'da kurt adamlar

250px Werewolf Oz magnify clip
Buffy the Vampire Slayer'da kurt adam hâlinde Oz


Kurtadamlar, Buffy the vampire slayer adlı dizide ilk defa Phases adlı bölümde, Oz’un kurtadam olduğunu keşfetmesiyle ortaya çıktı. Buffy the Vampire Slayer dünyasında kurtadamlar sadece dolunay zamanı üç geceliğine kurta dönüşür. Yaratığın insan tarafı, kurta dönüştüğünde neler olduğunu hatırlamaz. Bir insanın kurtadama dönüşmesi için bir kurtadam tarafından ısırılması gerekir. Oz, kuzeni Geordie tarafından ısırılmıştı. Sevgilisi Willow ve arkadaşları Oz’un kontrol edemediği ikinci benliğini öğrenince ona yardım etme kararı aldılar. O, kurta dönüştüğü üç gece boyunca kendini kütüphanedeki kafese kilitler. Lover’s Walk adlı bölümde Oz’un, Willow’un kokusunu çok uzaklardan alması kurtadam duyularına insan şeklindeyken de sahip olduğunu gösteriyor. Kurtadam avcıları onları öldürmek için gümüş kurşun kullanır. Buffy, Phases adlı bölümde Caine adında bir avcıyı avlamaya çalıştığı kurtun aslında bir insan olduğuna ikna etmeye çalışmıştı.
Kaynak: http://www.cnbce.com
Quo vadis?
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
20 Ocak 2009       Mesaj #3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
HERKESE İYİ AKŞAMLAR BEN KURT ADAMLARIN GERÇEKKTEN WAR OLDUKLARINI DUSUUNMUORUMM BUNA KARŞINN GOSTERECEK GEREÇK BI KANITINIZ VAR MI? RESIMLERDEN BAŞKA BIR KANIT İSTIYORUM ÇUNKU RESMLERE INANMIORUM FAZLA LUTFENN SORUMA OLUMLU YADA OLUMSUZ CVB VERIRSENIZ ÇOK SEVINICEGIM ...ŞİMDİDEN TEŞEKKURLER... İNFECTOR...
BAYKURT - avatarı
BAYKURT
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #4
BAYKURT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
KURT ADAM KONUSUNDA SAFSATA VE UYDURMA HİKAYELERİ BİR TARAFA BIRAKACAK CESARETİ OLAN ARKADAŞLAR SÖZDE KURT ADAMLARIN ORTAYA ÇIKTIĞI İDDİA EDİLEN ZAMAN DİLİMİYLE ŞİMDİ AVRUPADA YAŞAYAN KAVİMLERLE TÜRKLERİN KARŞI KARŞIYA GELDİKLERİ ZAMAN DİLİMİNİ KARŞILAŞTIRSINLAR. BİRAZDA BAŞTA ÇİN KAYNAKLARI OLMAK ÜZERE TARİHİ KAYNAKLARA KISACA GÖZ GEZDİRİRLERSE KURTADAM=TÜRK OLDUĞUNU GÖRECEKLERDİR. İSTER SEVİNİN İSTER YERİNİN BU GERÇEĞİN TA KENDİSİ. BUNUNDA NEDENİ ŞU; ESKİDEN BİR KISIM TÜRKLER DÜŞMAN TOPRAKLARINA YAPTIKLARI AKINLARDA KAFALARINA ÖLÜ KURT KAFASINDAN YAPILMIŞ MASKE TAKARLARDI. İSTEYEN CENGİZ HAN'LA İLGİLİ SON FİLM OLAN MONGOL YANİ MOĞOL'U İZLESİN. ÜSTELİK BU DEVLET VE OLUŞUMU DAHA ÇOK ÇOK YENİ. BU MASKEYLE SALDIRI OLAYI DAHA DA ESKİLERE DAYANIYOR. BİR ŞEY DAHA, DÜŞÜNÜN ARKADAŞLAR AY, ÖZELLİKLEDE DOLUNAY DÜNYA ÜZERİNDEKİ HANGİ MİLLET İÇİN, DİKKAT EDİN İNSAN DEMİYORUM MİLLET İÇİN TÜRK MİLLETİ KADAR DERİN ANLAMLAR TAŞIR. TÜRK TARİHİ DENİNCE AKLA GELEN İKİ ŞEY VAR BOZKURT VE DOLUNAY. DAHA DÜNE KADAR BAYRAKLARIMIZDA BİLE KURT BAŞI VARDI. ESKİ TÜRK DEVLETLERİNDE TARİHİN BİR DONEMİNDEN SONRA SOYLARININ AŞİNA (ASENA SOYU)'DAN GELDİĞİNİ SÖYLEYEN HAKANLARIN VARLIĞINI TARİHİ BİRAZCIK ARAŞTIRANLAR GÖRECEKLERDİR. BU İKİ TEMA ANADOLU TÜRKLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE ŞU AN DÜNYADA VARLIKLARI DEVAM EDEN BÜTÜN ASYA TÜRKLERİ İÇİNDE BÖYLEDİR. AYRICA AY MANA OLARAK İSLAMINDA SİMGESİDİR. BİZ DOLUNAYDA MEHTABA ÇIKAR, DOLUNAYDA SEVGİLİYE SERANATLAR YAPAR, DOLUNAYDA GECEMİZİ GÜNDÜZ EDENE DUALAR EDERİZ; ONLARDA DOLUNAYDA DOLUNAYDAN VE TÜRKKURTLARDAN KAÇACAK DELİK ARARLAR. AYRICA VAMPİRLERDE AYNI ŞEKİLDE BİZE KARŞI OLUŞTURULMUŞ BİR KURGUDUR. VAMPİR KONUSUNUDA İYİCE ANLAMAK İSTEYEN OSMANLI'DA FATİH SULTAN MEHMET HAN'IN BALKANLARDAKİ İLERLEME DÖNEMİYLE OLAYLARI VE VAMPİRLERİN TARİHİNİ KARŞILAŞTIRSIN. İSTER İNANIN İSTER İNANMAYIN. ÖNÜNÜZDE SAFSATA YOK TARİHİ GERÇEKLER VAR. BUYRUN ARAŞTIRIN.(ESKİ VE YAKIN GEÇMİŞTEKİ TÜRK-ÇİN-ROMA TARİHLERİ)-(KAVİMLER GÖÇÜNDEKİ İLİŞKİLER)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Eylül 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben kurtadam

bence kurt adamlar var
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kesnlklleee varrr.. inanmayanlar islamiyet öncesii türeyiş destanı ve bozkurt destanlarına göz atsınlar Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Nisan 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu arada siz bildiğimiz lycanlardan mı bahsediyosunz yoksa maskeyle dolaşıp kendilerine kurtadam diyen bir kaç kişiden mi :J
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence gercekten var cunku buyu gercek ve bu buyu ınsanın kendını kurtadama donusturebelıcek olduguna ınannıyorum gercekten var ve var olmadıgına ınannan arkadaslarmızda bence gercekten ınaıyorki bu link e tıklamıslar emin olabilirsiniz
Mohikan - avatarı
Mohikan
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #9
Mohikan - avatarı
Ziyaretçi
Kurt adamlar gerçekte yoktur. Sadece hayal ürünüdür.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Temmuz 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kurt Adamlar Var Bu Hikayelere De Dayansa Bile Kurt Adamları Kim Uydurabilirki Kimin Aklına Gelebilirki Uydurmak Kurt Adamlar İnsan Ve Kurt un Karışımı olarak Dünyaya Gelmesidir

Benzer Konular

26 Mart 2016 / Teamoore Soru-Cevap
30 Ocak 2017 / Misafir Soru-Cevap
27 Eylül 2011 / Misafir Cevaplanmış
6 Ekim 2012 / ThinkerBeLL Hayali Karakterler
27 Mayıs 2014 / serhat123 Soru-Cevap