Arama

Bit nasıl ürer?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Temmuz 2013 Gösterim: 17.452 Cevap: 8
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
7 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Bit nasıl ürer?
EN İYİ CEVABI stack verdi
bitler saçın herhangi bölgesine yumarta bırakırlar ve bu yumurtalar sayesinde ürerler...
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen fadedliver; 7 Aralık 2008 18:10
sheitean - avatarı
sheitean
Ziyaretçi
7 Aralık 2008       Mesaj #2
sheitean - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle şiddetli kaşınmayla bunu anlayabiliriz. Kişi dikkatle incelenmeli kulak arkalarına ve saç diplerine bakılmalı bitin olduğu her bölgede mutlaka bitin yumurtası bulunur.Bit yumurtlama yöntemiyle çoğalır. Bit yumurtalarını insanların saçlarına, çamaşırlarına ve memeli hayvanların tüylerine yumurtalarını bırakır ve 2 hafta sonra larvalar doğar. olan sirke ye rastlanır.
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2008       Mesaj #3
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
bitin üremesinin sebepleri: parazitlerin yaşamına uygun sıcaklık ve besiyerin bulunması. yani sık yıkanmamış kirli saçlar da rahatça bir ürer.
bunun yanı sıra vücut biti de vardır. buda diğeri gibi yaşamasına olanak sağlayan yerlerde ürer. özellikle kişisel bakım yapmayan insanlardaki kıllı bölgelerde,sık temizlenmeyen bölgelerde ürer.
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Temmuz 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Tamam ama bunlar nasıl çoğalıyor?
Elçin - avatarı
Elçin
Ziyaretçi
11 Temmuz 2010       Mesaj #5
Elçin - avatarı
Ziyaretçi
Bit yumurtlama yöntemi ile ürer, yumurtalarına sirke adı verilir. Bit yumurtalarını salgılarıyla saç diplerine yapıştırır. Bit yumurtaları çok sıkı yapıştığından normal su ile temizlemek mümkün değildir. Bit yumurtaları (sirkeler) olgunlaşınca yeni yavru bitler çıkmaya başlar.
stack - avatarı
stack
Ziyaretçi
14 Temmuz 2010       Mesaj #6
stack - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
bitler saçın herhangi bölgesine yumarta bırakırlar ve bu yumurtalar sayesinde ürerler...
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2011       Mesaj #7
misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bitler temiz saçlarda ürerler.Ayrıca yumurtayla çoğalırlar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nasil bitlerden kurtulursun?
BENNN - avatarı
BENNN
Ziyaretçi
27 Temmuz 2013       Mesaj #9
BENNN - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben ve kardeşim çok kez bitlendik. Hatta annem bu işin uzmanı olmuş Msn Grin.Kardeşim bu ay bitlendi ve annemle bana da geçti. Sakın sinek ilacı yapmaya kalkmayın çünkü onda bir sürü kimyasal var ve bunlar da derinize işler.En iyisi hemen bit şampuanı alın ve tarağıyla tarayın.Veya başınıza sirke(normal) uygulayabilirsiniz. Çünkü sirke bit ve sirkenin saçlara yapışma salgılarını zayıflatır. BEN KURTULAMADIM AMA ALLAH HEPİMİZE YARDIMCI OLSUN.....